» »

Avto nižjega srednjega razreda

Avto nižjega srednjega razreda

1
2
»

njyngs ::

SG_101 je izjavil:

njyngs je izjavil:

@SG_101: Kakšno velikost avta sploh iščeš?


Malo večji avto...Namen je, da ga imam vsaj 10 let oz. dokler pač pelje. Večji pa zato, da bo v prihodnje tudi dovolj prostora za bodoče družinske člane na zadnjih sedežih. Pa imam občutek, da so večji avti tudi malenkost varnejši kot pa npr. kakšen mali clio.
Tako da sem gledal bolj limuzine, karavane, SUV...Pa za na morje so super, ker majo velik pritljažnik.

Za taki denar raje kupiš rabljeno kaka 3 leta staro limuzino/SUV, ki bo za povrh še dobro opremljena. Nov avto za 13 jurjev bo kvečjemu kak clio/i20/pro ceed/fiesta/... Mogoče dobiš avto ranga megane-a (mogoče celo karavanskega), če boš kje na kako dobro akcijo naletel - sploh sedaj, ko pucajo stare zaloge, ker pride nov megane. Poglej tudi za astro karavan, ker tudi menjavajo model in bi se še kje našel kak stari model na zalogi.

Načeloma boš s kakim bencinskim 1.6 atmosfercem bolj kot ne tankal in vozil. Pa delal servis enkrat letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Janac ::

springfield je izjavil:

Janac je izjavil:

Nisem sploh omenjal velikosti?

Po čem si pa potem primerjal Leona in A3, če ne po velikosti? Ker v vseh ostalih pogledih sta povsem neprimerljiva.


Te dva po velikosti, ampak Toledota in Leona pa po ceni ;) Oba za 13k ane.

njyngs ::

njyngs je izjavil:

SG_101 je izjavil:

njyngs je izjavil:

@SG_101: Kakšno velikost avta sploh iščeš?


Malo večji avto...Namen je, da ga imam vsaj 10 let oz. dokler pač pelje. Večji pa zato, da bo v prihodnje tudi dovolj prostora za bodoče družinske člane na zadnjih sedežih. Pa imam občutek, da so večji avti tudi malenkost varnejši kot pa npr. kakšen mali clio.
Tako da sem gledal bolj limuzine, karavane, SUV...Pa za na morje so super, ker majo velik pritljažnik.

Za taki denar raje kupiš rabljeno kaka 3 leta staro limuzino/SUV, ki bo za povrh še dobro opremljena. Nov avto za 13 jurjev bo kvečjemu kak clio/i20/pro ceed/fiesta/... Mogoče dobiš avto ranga megane-a (mogoče celo karavanskega), če boš kje na kako dobro akcijo naletel - sploh sedaj, ko pucajo stare zaloge, ker pride nov megane. Poglej tudi za astro karavan, ker tudi menjavajo model in bi se še kje našel kak stari model na zalogi.

Načeloma boš s kakim bencinskim 1.6 atmosfercem bolj kot ne tankal in vozil. Pa delal servis enkrat letno.


Nekaj primerov:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

videc ::

Po moje se A3 ne splača gledati, potem veliko raje Octavio, če smo že v VW skupini. Mislim ,da je veliko večja.
A3 mene ni prepričal, premalo vsega za preveč EUR.
Jaz osebno tudi ne bi gledal raznih berlingov, cliov, ... To ni nižji srednji razred.
Če že, poglej naslednje:
- C4, Peugeot 308 (PSA koncern);
- Ford Focus, Mazda 3;
- Octavia (druga iz VW koncerna nima smisla, pogojno še Leon/Toledo, sam sem 2010 vozil Leona in je bil soliden, bolj všeč kot Golf);
- Toyota Auris (je manjši od Focusa), mogoče nova Corolla;
- Opel Astra;
- ...

To kar sem ti naštel je v rangu tega kar iščeš.
Ne glej:
- Ibize, ker je premajhna, oziroma še razred nižje;
- Rapida, isti razlog kot zgoraj.

Dobiš npr. Ford Focusa za 15kEUR, rabljenega kakšni dve leti (diesel), s solidno opremo. Verjetno tudi kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Janac ::

videc je izjavil:

Po moje se A3 ne splača gledati, potem veliko raje Octavio, če smo že v VW skupini. Mislim ,da je veliko večja.
A3 mene ni prepričal, premalo vsega za preveč EUR.
Jaz osebno tudi ne bi gledal raznih berlingov, cliov, ... To ni nižji srednji razred.
Če že, poglej naslednje:
- C4, Peugeot 308 (PSA koncern);
- Ford Focus, Mazda 3;
- Octavia (druga iz VW koncerna nima smisla, pogojno še Leon/Toledo, sam sem 2010 vozil Leona in je bil soliden, bolj všeč kot Golf);
- Toyota Auris (je manjši od Focusa), mogoče nova Corolla;
- Opel Astra;
- ...

To kar sem ti naštel je v rangu tega kar iščeš.
Ne glej:
- Ibize, ker je premajhna, oziroma še razred nižje;
- Rapida, isti razlog kot zgoraj.

Dobiš npr. Ford Focusa za 15kEUR, rabljenega kakšni dve leti (diesel), s solidno opremo. Verjetno tudi kaj drugega.


2010 je bil še prejšni leon(mk2).

Bi pa tut jst predlagal mazdo 3 in pa 13k res ni veliko za leona?



lepa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Utk ::

Pac-Man je izjavil:

Dacia Logan MCV 0.9 turbo z avtoplinom, okrog 10k €.


Za nekoga, ki na slo-tech sprašuje kater avto kupit, je to daleč najboljši predlog. Očitno mu je itak vseeno, in zakaj ne tega, če je najcenejši.

krneki0001 ::

Lej, sej dacia je dober avto, samo ko ven stopiš, te je mal sram.

Utk ::

Če ni sram bedakov, ki dajo 5 jurjev za 10 let stare vw v rangu te dacie, ne bi bilo niti mene sram v novi daciji za 10 jurjev.

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Če ni sram bedakov, ki dajo 5 jurjev za 10 let stare vw v rangu te dacie, ne bi bilo niti mene sram v novi daciji za 10 jurjev.


Ampak oni imajo "das avto". Ne razumeš ti tega. :))

Temu se jaz smejem že zadnjih 20 let, ko vsi, ki imajo nemške avtomobile, mislijo, da imajo avto, ki je nekaj več. Dobr so jih nemci nategnil oduzadi, pa še brez vazelina so ljudje preplačal tak avto.

sandmat ::

Utk je izjavil:

Če ni sram bedakov, ki dajo 5 jurjev za 10 let stare vw v rangu te dacie, ne bi bilo niti mene sram v novi daciji za 10 jurjev.


Se strinjam.

OP, naj te ne bo sram katerega koli avta (tudi dacie ne, tale logan izgleda prav fin).

Sram naj bo tiste, ki nimajo za bencin in gume (po logiki 2mm profila ne pomeni "še dobre za eno sezono") ter povzročajo splošno nevarnost na cesti z neizpravnim vozilom.

če si iz ljubljane, pojdi kdaj za foro po 22h tankat na AMZS. Imaš na črpalki poleg vedno kakšnega vaškega frajerja z bemflom ali pasatom, ki za 10€ kupi bencin in čike in 5 minut stiska ročko da bo le prišel na točen znesek. Takšni so najbolj nevarni z vidika cestnoprometne varnosti.

Glodko ::

Obudil bi temo. Mislim, da nima smisla odpirati nove. Sam kupujem nov avto ranga 10.000 eur. Avto bi naročil po meri. V avto hiši so me obvestili, da bi bil dobavni rok takega avtomobila 3 mesece. Zanima me, pa sem pozabil vprašat, kako je v tem primeru s plačilom avta? Ali moram jaz že ob naročilu uredit celotno plačilo ali lahko tudi jaz čakam 3 mesece, da avto dejansko dobavijo, potem pa plačam. Seveda, predpostavljam, da neko aro zahtevajo. Avto bi sicer plačal z gotovino in bi mi to prišlo prav, ker se mi v teh 3 mesecih še nekej financ nabere in je lažje "dihat". Ima kdo izkušnje s tem?

Aston_11 ::

Ko sem ga jaz nabavljal, sem jim pustil del kupnine (cca 25%), preostanek pa sem plačal, ko je avto prišel. Sedaj bi naredil isto.

Mavrik ::

Isto, ko sem jaz nabavljal sem dal nek osnovni polog (mislim da je bil 1000EUR), ostalo sem pa plačal ko je bil avto dostavljen.

3 mesece je bolj ali manj standardni dobavni čas za nove avte če morajo iti s tovarne.
The truth is rarely pure and never simple.

SambaShare ::

Pri meni so hoteli 10%, ostalo ko sem avto prevzel.

Glodko ::

Aha super. Hvala za odgovore.

iKst ::

Ja, tako nekako. Kakšnega jurja ali 2 pustiš are, ostalo ob dobavi. Točen znesek je stvar dogovora.

krneki0001 ::

Na začetku jim pusti čimmanj. Da bodo čimprej zrihtali avto. Če jim preveč pustiš, lahko s tem denarjem razpolagajo in potem vlečejo da avto pride kasneje.

dj_uro ::

itak ja...vsem je v interesu, da pride avto čim kasneje....
vw-klub.si

Thuban ::

dejansko to drži. Če daš dovolj are bo pač trgovec zaslužil svojo maržo in mu bo vseeno kdaj potem dejansko dostavi avto.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

dj_uro ::

drži v primeru zelo slabega oz. zanič trgovca
vw-klub.si

Thuban ::

tako je. In takšnih žal ni malo, sploh v sloveniji.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Aston_11 ::

Itak se hitro razve, kdo ga lomi, pa google dela čudeže cum granum salum, itak.

iKst ::

A dejte no. Same neke teorije zarote.

Trgovec s samo dobavo nima kaj dosti. Avto naroči ob vplačilu are (jaz sem bil zraven pa smo skupaj poklikali naročilo direkt v fabriko) potem je pa stvar proizvajalca, kdaj avto dostavi.

dj_uro ::

To je pa daleč od resnice...
vw-klub.si

iKst ::

Kaj točno? Misliš, da avtohiša skup sestavi avto al kaj?

dj_uro ::

to, da trgovec s samo dobavo nima kaj dosti... in da je stvar proizvajalca, kdaj avto dostavi...

tu se motiš...

me maš za norca, v drugem vprašanju?
vw-klub.si

iKst ::

Kako pa lahko trgovec vpliva na hitrejšo dobavo? Oz. kako lahko na nek razumen način zavlačuje, pa zakaj točno bi to delal?

dj_uro ::

Vsi ti prodajalci imajo dolocene avtomobile ze prednarocene, katerim pa lahko, ce je kaksna vip stranka,ki zeli hitro dobiti avto, spremenijo opremo in s tem stranki omogocijo, da hitreje dobi svoje vozilo.. pri spremembi bencinar/dizel se zgodba malenkost zaplete..

Druga zgodba pa je, ce si very very vip, dobis avto prek kot v mescu dni...(3tedne npr)
vw-klub.si

dj_uro ::

ok, potem imamo še prednost pri dostavi z lastnimi avtoprevozniki ipd... pohitritev pri skladišču, pri skladiščenju v Slo ipd...
tu je XY faktorjev...
vw-klub.si

iKst ::

Če je avto že naročen, potem ni po naročilu. To ti pomaga edino v primeru, če si želiš avto, ki je v prihodu in so tvoje želje omejene na velikost platišč ali model radija.

Če pa avto naročiš po naročilu pa ni važno kako VIP si. Težko boš prepričal fabriko, da posebej za eno VIP stranko ustavi proizvodnjo in naredi custom avto. No, razen, če kupuješ avto v rangu pol milijona eur.

dj_uro ::

No, ti bom bolj po domače razložil;

Jaz sem kupec, ki pridem v salon in želim naročiti avto po svojih željah (to se je dejansko zgodilo včeraj, ko sem vplačal aro)
Skonfiguriram in naročim pri prodajalcu vozil... Ta mi reče, da bo avto v 4-6h mesecih; Pa ga vprašam, če se lahko kako kaj pohitri?... počakaj, bom pogledal, če je že kakšen avto v prihodu... Ja je; bom tistega popravil po tvojem izboru opreme, pa bo prišel v roku 2h mesecev... Če pa bi slučajno želel dizla, naročen (v prihodu) pa je bencinar, bi ta poseg bolj težko opravili (po besedah prodajalca je odvzemanje in dodajanje opreme OK, če se pa tip motorja menja, se pa situacija zakomplicira)
----------
torej je prodajalec posegel v naročilo že pred naročenega vozila za prodajo in meni, kot nekemu bova temu rekla vip omogočil, da mi ne bo treba čakati na avto do 6 mesecev...

drugi primer; isto resničen, ker se pač posredno gibljem v teh krogih in poznam te stvari...

oseba A je prvi glas neke znamke, kupil že veliko vozil taiste znamke... Ima veze in poznanstva ter zelo dobre popuste...
naroči avto, ki ga bo čakal 3 mesece

oseba B je sin nekega vplivnega človeka iz gorenjske, kateri si zaželi skoraj identično vozilo kot oseba A, vendar kakšna dva tedna kasneje... Prav tako je nemogoče naročiti to omenjeno vozilo s tako opremo, ker v tovarni ne želijo in ne smejo sestaviti take kombinacije.
avto pride do osebe B dva tedna prej, ker pa je nemogoče dobiti želeno kombinacijo opreme direkt iz tovarne, naročijo še en avto, ki pa ima en del dotične nemogoče kombinacije (avto osebe B ima eno polovico nemogoče kombinacije), da lahko osebi B v salonu ob predaji novega vozila ugodijo željam...
in to je vip vip vip...

oseba A je pa samo vip...

upam, da sem bil dovolj nazoren...
vw-klub.si

iKst ::

Niti ne. Pač si naredil par kompromisov in si vzel avto iz zaloge, oz. v prihodu.

To z menjavo opreme je pa malo mimo. Lahko ti kakšno stvar dodajo ali menjajo, določenih stvari pa avtohiša ne more sestaviti po želji, tudi, če ima 3 avtomobile, ki imajo tisti kos opreme. Dvomim, da ti bo šel kak trgovec menjati komplet notranjost v drugo barvo ali kaj podobnega.

dj_uro ::

kolega... nobenih kompromisov, kaj ti ni jasno????
avto v prednaročilu je bi planiran kakšen mesec preden sem šel kupit avto... in je na nekem mestu v neki čakalni vrsti....
potem pa smo spremenili vsebino in motor in barvo in vse; opremo vse... in je avto po MOJEM naročilu...

to je isto, kot če bi ti v trgovini stal 20. na vrsti, tvoja punca pa 8... pa bi ji dal tvojo robo, da ti ni treba čakati...

kapiš???

nisem pa vzel nobenega avta iz zaloge...iz zaloge pomeni, da je avto na voljo nekje v sklopu iste znamke v SLO

jebobog, je tako težko razumet?
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

iKst ::

Težko je za razumet kaj točno ma diler pri tem. Pač ti je naročil avto, ki je že v proizvodnji. Če tega avta ne bi bilo, bi se lahko na glavo postavil, pa ga fabrika ne bi nič hitreje naredila.

Pa še enkrat, da te spomnim o čem sploh govorimo:

Na začetku jim pusti čimmanj. Da bodo čimprej zrihtali avto. Če jim preveč pustiš, lahko s tem denarjem razpolagajo in potem vlečejo da avto pride kasneje.

dj_uro ::

uff.zdaj ne vem, ali vpliva nate pozna ura (čeprav je šele 22h) ali kaj drugega =)

1. kaj ima diler? - bova rekla prodajalec, saj je diler nekaj drugega; s tem, da zavleče dobavo stranki?
- veselo stranko? - bo ta še kdaj prišla k njemu avto kupit, medtem ko se v ''sosednji'' ''štacuni'' dobi avto 1x hitreje?

če ti nujno želiš npr. ssd, ga boš kupil pri A, kjer je dobavni rok 14 dni ali pri B, ki ti ga dostavi jutri? -malo logike??
tudi AH živijo vsaj 50% od privat strank...

2. prodajalec lahko da opcijo, da se naredi tako menjavo, lahko pa ne. Od tega prodajalca šef oz. še njegov šef lahko pokliče nekega šefa v tovarno, kjer po sistemu roka roko umije potisne preko neke začrtane vrste točno določeno vozilo za točno določeno stranko oziroma AH... ipd... možnosti je XY

a lahko nehaš s tem, če ne razumeš?
vw-klub.si
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320685 (14119) sass628
»

Nakup rabljenega vozila (cca. 6000 EUR)

Oddelek: Na cesti
173421 (2638) Kasali
»

Nov avto za 13k€-17k€ (diesel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6910880 (8559) SkIDiver

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072149 (60611) dzinks63
»

Nakup novega oziroma rabljenega avta (1-3 let) nekje do 15000€

Oddelek: Na cesti
4511692 (10061) -valvoline-

Več podobnih tem