» »

NYT: Volkswagnovo vodstvo za goljufanje z emisijami vedelo že leta 2014

1
2
3

neznanko ::

Jaz pa ravno kupujem novega VW. Kaj pa sedaj? Like I care :P

antonija ::

Ti kar kupi, 100% bo tocno tak kot ti obljubljajo (razen izpustov, porabe in moci).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neznanko ::

antonija je izjavil:

Ti kar kupi, 100% bo tocno tak kot ti obljubljajo (razen izpustov, porabe in moci).


Liter gor dol, kilogram gor dol, moči bo dovolj (bom vzel ene 10km za rezervo :)

Vem kaj hočem in ga ne kupujem zaradi porabe ali izpustov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

Utk ::

Da ti je vseeno za cel svet je jasno. Zakaj se hvalit s tem.

antonija ::

Sej je dost takih na cestah. Z vsem ponosom kazejo svetu kaksno kreteni so.

Ampak pustimo zdaj trolla da se zvlece nazaj pod svojo skalo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Liter gor dol, kilogram gor dol, moči bo dovolj (bom vzel ene 10km za rezervo :)

V bistvu ti je vseeno kaj točno ti prodajo dokler je gor določena značka? Mi poveš še katere ostale stvari tako kupuješ? Se mi zdi, da ti lahko veliko prodam in mastno zaslužim.

dejanslo ::

Kako je pol z Audijevimi "clean diesel" motorji? Kaj razlika med TDI in TDI clean diesel?
There`s More Than One Way To Do It

neznanko ::

Vi si komplicirajte svoje življenje s takimi problemi, jaz si ga pa ne bom.

Iskanje problemov ni moj življenski cilj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

Utk ::

Zanimiva logika. 500,000 Američanom je VW zakompliciral življenje, na avtomobilizmu imaš tudi temo o golfu 7, ki ljudem komplicira življenje, da ne govorimo o TSI motorjih. Ti pa siliš v znamko, ki ima evropske kupce za bedake, ker si nočeš komplicirat življenja. Če bi blo to res, bi kupil npr. toyoto. Ali pa lexusa, če si bolj fin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

neznanko ::

Jaz vem kaj hočem met in če nekaj hočem in si lahko privoščim si kupim. Vozim istega VW 10 let brez kakršne koli večje težave in me tudi malo ne zanimajo ostali avtomobili (in dragi servisi).

krneki0001 ::

neznanko je izjavil:

Jaz vem kaj hočem met in če nekaj hočem in si lahko privoščim si kupim. Vozim istega VW 10 let brez kakršne koli večje težave in me tudi malo ne zanimajo ostali avtomobili (in dragi servisi).


Hlapec.

K je golf imel samo levo ogledalo, je imel moj avto že serijsko elektro ogledala in centralno zaklepanje. (za isto ceno, kot je stal golf takrat v jugoslaviji)
Danes ni nič bolje. Dobiš volan in 4 kolesa z zanič smrdljivim motorjem za ceno, ki je 2x previsoka.
Golf je na stopnji cliota ali dacie sandero. Nič boljši ni, samo opreme ima manj.

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

neznanko je izjavil:

Jaz vem kaj hočem met in če nekaj hočem in si lahko privoščim si kupim. Vozim istega VW 10 let brez kakršne koli večje težave in me tudi malo ne zanimajo ostali avtomobili (in dragi servisi).


Sej če imaš srečo da se ti kej ne pokvari in živiš na vasi zna bit tako tudi vnaprej. V mestih pa je kmalu pričakovat omejitve prometa za umazane dizle. Npr v Nemčiji ta množica trenutno zajema dizle pred EURO 4, bo v roku kakšnih 5 let verjetno zajela tudi EURO 6 avte trenutno v prodaji. Sledi padec vrednosti itd.

neznanko ::

VW for ever. Kvaliteta se plača.

Se pa vrjetno ne zavedaš da veliko slovenskih podjetij sodeluje z VW in jih mnogo živi od prodaje direktno v VW koncern. Točnih številk ne vem, vem pa da je ta delež kar visok.

Vi kar kupujte "poceni" azijske avtomobile in vam želim veliko sreče pri vožnji.

J.McLane ::

1. dobri azijci niso poceni
2. so še drugi evropski proizvajalci za katere delajo dele slovenci
3. obstaja še kaj drugega kot dizel motor
4. kvaliteta se pokaže v statisitki napak po nekaj letih (Touran ne izstopa), za čisto svež model vedeti v naprej je pa nemogoče.

neznanko ::

J.McLane je izjavil:

1. dobri azijci niso poceni
2. so še drugi evropski proizvajalci za katere delajo dele slovenci
3. obstaja še kaj drugega kot dizel motor
4. kvaliteta se pokaže v statisitki napak po nekaj letih (Touran ne izstopa), za čisto svež model vedeti v naprej je pa nemogoče.


5. VW for ever. :P

Mufasa ::

fujtajksel je izjavil:

Npr v Nemčiji ta množica trenutno zajema dizle pred EURO 4, bo v roku kakšnih 5 let verjetno zajela tudi EURO 6 avte trenutno v prodaji. Sledi padec vrednosti itd.


Ja gotov si bojo pljuval v lastno skledo, seems legit.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

J.McLane ::

To ni pljuvanje v lastno skledo, ampak iniciativa za prodajo novih vozil (predvsem hibridov in EV), saj ne bo samo VW prepovedan v mestih, ampak čisto vsi. Sicer pa dvomim da bo to že čez 5 let, verjetno bo bolj 10 let.

Bellzmet ::

"Se pa vrjetno ne zavedaš da veliko slovenskih podjetij sodeluje z VW in jih mnogo živi od prodaje direktno v VW koncern. Točnih številk ne vem, vem pa da je ta delež kar visok."

JA IN!? Kaj to kao pomeni, da bi zaradi tega moral kupovati kakšno določeno znamko avtomobila? Pffff...

neznanko ::

Bellzmet je izjavil:

"Se pa vrjetno ne zavedaš da veliko slovenskih podjetij sodeluje z VW in jih mnogo živi od prodaje direktno v VW koncern. Točnih številk ne vem, vem pa da je ta delež kar visok."

JA IN!? Kaj to kao pomeni, da bi zaradi tega moral kupovati kakšno določeno znamko avtomobila? Pffff...


Ne, ti kupuj kar hočeš in jaz bom kupoval kar hočem. Pffffff

Bellzmet ::

No jaz nisem nikomur solil pameti kateri avto naj kupi. Ti pa si s svojim postom očitno namigoval na to.

neznanko ::

Bellzmet je izjavil:

No jaz nisem nikomur solil pameti kateri avto naj kupi. Ti pa si s svojim postom očitno namigoval na to.


Jaz ti samo priporočam lahko :P

Bellzmet ::

Ni treba priporočat. Vem, da so v koncernu VAG dobri avtomobili. Samo bi jih pa morali pošteno udarit po prstih zaradi goljufije, tudi če to pomeni, da bi resno omajali poslovanje. Če ne bo istih pogojev kakor so jih ponudili v ZDA lahko zaradi mene propadejo oz navijam za to, da propadejo, ker to je višek ignorance do evropskih potrošnikov.

krneki0001 ::

neznanko je izjavil:

VW for ever. Kvaliteta se plača.

Se pa vrjetno ne zavedaš da veliko slovenskih podjetij sodeluje z VW in jih mnogo živi od prodaje direktno v VW koncern. Točnih številk ne vem, vem pa da je ta delež kar visok.

Vi kar kupujte "poceni" azijske avtomobile in vam želim veliko sreče pri vožnji.


VW so jajca. Vedno bila in vedno bodo. Bili so boljši od stoenk, jugotov in fičekov, to ja, drugače pa niso in ne bodo nikoli bili presežek. Danes jih je povozil čas, ampak oni še vedno prodajajo takim, ki mislijo, da je nemc vse.


Moj "azijec" nov stane nekje za 3 golfe.

D3m ::

Pri nas v firmi bomo tudi kupili nov VW Caddy Furgon, da bo Utk imel kaj za pisati tukaj na S-T. Skrbimo za sinergijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neznanko ::

krneki0001 je izjavil:

neznanko je izjavil:

VW for ever. Kvaliteta se plača.

Se pa vrjetno ne zavedaš da veliko slovenskih podjetij sodeluje z VW in jih mnogo živi od prodaje direktno v VW koncern. Točnih številk ne vem, vem pa da je ta delež kar visok.

Vi kar kupujte "poceni" azijske avtomobile in vam želim veliko sreče pri vožnji.


VW so jajca. Vedno bila in vedno bodo. Bili so boljši od stoenk, jugotov in fičekov, to ja, drugače pa niso in ne bodo nikoli bili presežek. Danes jih je povozil čas, ampak oni še vedno prodajajo takim, ki mislijo, da je nemc vse.


Moj "azijec" nov stane nekje za 3 golfe.


Stoenk, jugotov itd že dolgo ni več. Kdaj si se pa nazadnje peljal z nemcem?

windigo ::

neznanko je izjavil:

VW for ever. Kvaliteta se plača.

Pa ti resno misliš, da boš dvignil oz. obdržal vrednost tvojega avtomobila, če boš vsepovprek zasipal forume z vsebinsko prazno hvalo VW?

fujtajksel ::

J.McLane je izjavil:

To ni pljuvanje v lastno skledo, ampak iniciativa za prodajo novih vozil (predvsem hibridov in EV), saj ne bo samo VW prepovedan v mestih, ampak čisto vsi. Sicer pa dvomim da bo to že čez 5 let, verjetno bo bolj 10 let.


Tudi za prodajo novih dizlov, ki se bodo čez tistih pet let res morali bit "clean diesel" ne samo na papirju in zato najbrž jurčka do tri dražji. In to se res tiče vseh ne le VW.
Jaz mislim da bo prej 5 kot 10. Bo šlo sicer gotovo postopno, ampak ravno industriji je v interesu da gre prej kot kasneje, njim je čisto všeč da daje tri leta star avto vtis zastarelosti.

krneki0001 ::

neznanko je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

neznanko je izjavil:

VW for ever. Kvaliteta se plača.

Se pa vrjetno ne zavedaš da veliko slovenskih podjetij sodeluje z VW in jih mnogo živi od prodaje direktno v VW koncern. Točnih številk ne vem, vem pa da je ta delež kar visok.

Vi kar kupujte "poceni" azijske avtomobile in vam želim veliko sreče pri vožnji.


VW so jajca. Vedno bila in vedno bodo. Bili so boljši od stoenk, jugotov in fičekov, to ja, drugače pa niso in ne bodo nikoli bili presežek. Danes jih je povozil čas, ampak oni še vedno prodajajo takim, ki mislijo, da je nemc vse.


Moj "azijec" nov stane nekje za 3 golfe.


Stoenk, jugotov itd že dolgo ni več. Kdaj si se pa nazadnje peljal z nemcem?

Včeraj - škoda oktavija 4x4, letnik 2015. Pa je jajc. Letnik 2003 je bila bolj kvalitetno narejena (TDI elegance), celo manj čričkov je imela po 12ih letih, kot jih je imela 2015 letnik nova.

neznanko ::

windigo je izjavil:

neznanko je izjavil:

VW for ever. Kvaliteta se plača.

Pa ti resno misliš, da boš dvignil oz. obdržal vrednost tvojega avtomobila, če boš vsepovprek zasipal forume z vsebinsko prazno hvalo VW?


Že kar nekaj časa berem po forumih pljuvanje čez VW in mi je danes malce pokrovko dvignilo. Bom raje nehal s pisanjem ker vidim da se vsake par minut pridruži še kakšen pametnjakovič.

Grem se malo zapeljat z mojim starim golf dizlom in v zrak spustit nekaj CO2ja in kakšen kilogram saj. P.S. vožnja ne bo brezpredmetna ker imam obveznosti (da se ne bo spet kdo zasekiral).

Invictus ::

Vsi avti so isto sranje, saj s trenutno tehnologijo ne morejo narediti neke resno boljše zadeve od konkurence. Pri izpustih sigurno ne, saj fizika dela za vse.

Ja, lahko dajo za izpuh ne vem kake filtre, samo kaj ti to pomaga, ko uporabniki zaradi šparanje tega ne servisirajo. Ali celo odstranijo.

Praktično vsi proizvajalci imajo modele, ki pač delajo probleme.

Volkswagen ima pač veliko domače (cela EU) tržišče, kjer je zaščiten bolj od kočevskega medveda, pa se mu malo fučka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

Tehnologija omogoča marsikaj, tudi škodljive izpuste v okviru norm brez dragih filtrov, ki bi potrebovali drago vzdrževanje. Problem je ker to ni dizel tehnologija, ki so jo dolga leta razvijali v to "perferkcijo" in bi sedaj radi na njej služili.

Bellzmet ::

Dizle je potrebno čimprej ukiniti.

windigo ::

neznanko je izjavil:

Že kar nekaj časa berem po forumih pljuvanje čez VW in mi je danes malce pokrovko dvignilo. Bom raje nehal s pisanjem ker vidim da se vsake par minut pridruži še kakšen pametnjakovič.

Podobno se v sveto vojno spusti kdo alternativno pameten, ki trdi da je recimo VW najboljšejša stvar pod soncem, ker je pač VW, pa potem komu drugemu dvigne ventilčke. In tako dalje. Bi bilo pa zanimivo gledati, kako so se gibale cene rabljenim vozilom v zadnjem letu in kakšno je bilo število prodanih, v primerjavi s preteklimi leti. Ima kdo kakšne kolikot toliko zanesljive podatke?

D3m ::

Bellzmet je izjavil:

Dizle je potrebno čimprej ukiniti.


Pa bencinarje tudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bellzmet ::

Ne bencinarji so kul. Dizli so problem.

D3m ::

???

Ne razumem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Dizel je precej bolj svinjsko gorivo od bencina.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Sej to je težava, da ljudje ne razumejo. Osebni avtomobili bi morali biti bencinarji, ker manj onesnažujejo kot dizli.

Kar poglej delež dizlov v ZDA in na Japonskem proti Evropi. Tam so bencinarji v ospredju, Evropa pa seveda hoče biti neko eko, samo korporacije ala VAG delajo kar se jim zahoče.

J.McLane ::

Ni problem gorivo, temveč način izgorevanja v motorju. Bencinarji z agresivnim "lean burnom" imajo prav tako probleme z NOx emisijami, te probleme je imela Honda v US že pred desetletjem, pa tudi Mitsubishi s svojimi GDI (bencinskimi) motorji, prav tako jih imajo mnogi sodobni bencinarji z direktnim vbrizgom.

D3m ::

Invictus je izjavil:

Dizel je precej bolj svinjsko gorivo od bencina.


O rly? Pol pa ne kupovati kurilca več za ogrevanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neznanko ::

windigo je izjavil:

neznanko je izjavil:

Že kar nekaj časa berem po forumih pljuvanje čez VW in mi je danes malce pokrovko dvignilo. Bom raje nehal s pisanjem ker vidim da se vsake par minut pridruži še kakšen pametnjakovič.

Podobno se v sveto vojno spusti kdo alternativno pameten, ki trdi da je recimo VW najboljšejša stvar pod soncem, ker je pač VW, pa potem komu drugemu dvigne ventilčke. In tako dalje. Bi bilo pa zanimivo gledati, kako so se gibale cene rabljenim vozilom v zadnjem letu in kakšno je bilo število prodanih, v primerjavi s preteklimi leti. Ima kdo kakšne kolikot toliko zanesljive podatke?


Kvaliteta zmeraj stane.

dexterboy ::

Enim pač nikoli ne bo potegnilo...
Sej če gledaš psa v oči pa mu trobiš; "ejga kuža, ti si pa rahlo zabit", te bo prav tako samo gledal in veselo z repkom majal.
Žal ali na srečo? Vrag si ga vedi 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:

Vsi avti so isto sranje, saj s trenutno tehnologijo ne morejo narediti neke resno boljše zadeve od konkurence. Pri izpustih sigurno ne, saj fizika dela za vse.

Ja, lahko dajo za izpuh ne vem kake filtre, samo kaj ti to pomaga, ko uporabniki zaradi šparanje tega ne servisirajo. Ali celo odstranijo.


S trenutno tehnologijo se očitno da naredit če se hoče. Res nekej več stane in je poraba nekej večja.
Če bi na tehničnem to kontrolirali, bi morali tudi uporabniki servisirat. Jbg, dodatni stroški servisa bi naredili dizle nekej manj popularne.

Bellzmet ::

Najprej bi morala država izenačiti trošarine bencin=dizel. Seveda bi naslednji dan štrajkal tovornakarji ampak vsaj začetek bi bil.

M-XXXX ::

Bellzmet je izjavil:

Najprej bi morala država izenačiti trošarine bencin=dizel. Seveda bi naslednji dan štrajkal tovornakarji ampak vsaj začetek bi bil.

Jaz sem cisto za da se trosarine za bencin spustijo na nivo za dizel. Zakaj pa ne?

Bellzmet ::

Na znižanje trošarine za bencin ne pristane država, na zvišanje za dizel pa ne tovornakarji. KLjub temu, da se npr. po ljubljanski obvoznici že tako ali tako zastojn vozijo.

Politiki pa se bojijo tovornakarjev, ker imajo -> tovornjake in jih boli k*** če zaprejo vse ceste v Sloveniji. Žal so politiki pi***

D3m ::

Tovorjake rabimo za izvoz. Boš pljuval sebi v skledo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

antonija ::

Resno? Jaz sem bil preprican da jih rabimo zato, da prevazajo kitajsko robo iz luke koper naprej v EU.

Vedno pa lahko uredimo vlake da bojo vsaj priblizno spodobni za danasnje razmere in preusmerimo tovorni promet iz cest na zeleznice.

Vse se da ce se hoce, samo enih stvari se pac noce.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

D3m ::

Resno? Jaz sem bil preprican da jih rabimo zato, da prevazajo kitajsko robo iz luke koper naprej v EU.

Vedno pa lahko uredimo vlake da bojo vsaj priblizno spodobni za danasnje razmere in preusmerimo tovorni promet iz cest na zeleznice.

Vse se da ce se hoce, samo enih stvari se pac noce.


Tvoj predlog ni logičen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

antonija ::

D3m je izjavil:

Resno? Jaz sem bil preprican da jih rabimo zato, da prevazajo kitajsko robo iz luke koper naprej v EU.

Vedno pa lahko uredimo vlake da bojo vsaj priblizno spodobni za danasnje razmere in preusmerimo tovorni promet iz cest na zeleznice.

Vse se da ce se hoce, samo enih stvari se pac noce.


Tvoj predlog ni logičen?
Ker?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volkswagen bo goljufanje v ZDA stalo 10 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8223740 (18847) cuxoh
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142494 (87221) krneki0001
»

Volkswagen pojasnjuje ozadje afere z izpusti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12736653 (32307) fujtajksel
»

V ZDA odkrili nove goljufive porscheje, VW priznal zavajanje glede porabe (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19260651 (53723) pirlo
»

Afera Dieselgate se razplamteva: neustreznih 11 milijonov vozil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
19649910 (39939) SuperVeloce

Več podobnih tem