» »

Klima ropota

Klima ropota

LexLuthor ::

Zdravo,

Imam split klimatsko napravo Toshiba z inverterjem, zunanja enota montirana na fasadi. Pretežni del zime jo uporabljamo tudi za ogrevanje. Zadnje čase zunanja enota postaja vse glasnejša v načinu ogrevanja, kot bi kompresor dobil več "lufta". Zanima me, kakšne so vaše izkušnje z glasnostjo zunanjih enot pri ogrevanju. Sicer klima lepo greje tudi pri temperaturah pod ničlo, samo glasna je skoraj kot bi pralni stroj ožemal perilo, prav zoprno.
Če jo manualno odledim, je nekaj minut potem skoraj čisto tiha, nakar pride v neke ustaljene obrate in spet začne ropotat.

Stara je nepolni dve leti in z njo ogrevamo drugo sezono. Je pa blazno ekonomična, saj nam je praktično prepolovila stroške energentov. Lani se mi ni zdela tako glasna.

Kakšna ideja?

LP
www.pasice.si
  • spremenilo: LexLuthor ()

solatko ::

Vsako leto jo je potrebno očistit, tako kot moraš na vsake toliko očistit ventilator računalnika. Čez leto se nabere veliko prahu vsake vrste - cvetni, mušice,..... zato rabi za hlajenje kompresorja več obratov in posledično je glasnejša.

Servis vsako leto in bo tišina.
Delo krepa človeka

Magic1 ::

Solatko ne sanjaj... Verjetno je šel ležaj na ventilatorju, ali pa problem na kompresorju. V nobenem primeru nebi noben redni servis pomagal, saj se ne odpira naprave pri servisu v nulo!
Magic

solatko ::

Magic1 - Verjetno bi pooblaščeni serviser bolj vedel kot midva, je pa dejstvo, da zaradi svinjarije, ki se nabere, začnejo ventilatorji ropotat, lahko pa je šel tudi ležaj, kar pa bi bilo pri dve leti stari inverterski klimi, bolj slučaj, kot redni dogodek, svinjarija pa je redni dogodek, tudi če ima ventilator spredaj filter.

Predlog sem dal iz izkušenj z ventilatorji računalnikov, ki po čiščenju čudežno utihnejo.

Koliko se odpira, je odvisno od serviserja, pri meni se vsak računalnik ob čiščenju razdre v prafaktorje.
Delo krepa človeka

LexLuthor ::

solatko je izjavil:

Magic1 - Verjetno bi pooblaščeni serviser bolj vedel kot midva, je pa dejstvo, da zaradi svinjarije, ki se nabere, začnejo ventilatorji ropotat, lahko pa je šel tudi ležaj, kar pa bi bilo pri dve leti stari inverterski klimi, bolj slučaj, kot redni dogodek, svinjarija pa je redni dogodek, tudi če ima ventilator spredaj filter.

Predlog sem dal iz izkušenj z ventilatorji računalnikov, ki po čiščenju čudežno utihnejo.

Koliko se odpira, je odvisno od serviserja, pri meni se vsak računalnik ob čiščenju razdre v prafaktorje.


Hmm, zna biti nekaj na tem. Je pa zanimivo, ko se odledi, je nekaj časa mirna in tiha, pa tudi delujeta in ventilator in kompresor, potem pa spet začne svojo pesem. V načinu hlajenja pa se obnaša popolnoma drugače, predvsem pa je skoraj čisto tiha.
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

solatko ::

LexLuthor - Čisto razumljivo, ko dogreva, kompresor ne deluje na polno, ko pa mora malo bolj segret, pa je bolj obremenjena in rabi več hlajenja in posledično večje obrate in višji ropot.
Delo krepa človeka

Magic1 ::

Glede na to da je enkrat bolj, drugič manj glasna, je verjetno kompresor. Ventilator itak samo dela, ali ne. Probaj ugotoviti, če le ni morda ventilator krivec, ker če je kompresor, si fuc*ed.

Solatko: ležajem ventilatorja serviserji ne pridejo niti blizu, razen če jih menjajo. Da potrbuje zunanji del klime čiščenje, mora res biti zadeva pod drevesom. Jaz imam drevo 4m stran in je po 6 letih celoletnega delovanja klime zadeva bila nepotrebna za čiščenje. Smo jo prestavil, tako da sem jo imel pol dneva na tleh.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59791163161 (3029) darck
»

Problem s staro klimo coolwex letnik 2003

Oddelek: Loža
121620 (1485) Pesimist
»

Vprašanje glede klimatske naprave....?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133302 (2862) Spajky
»

klima hladi pri gretju se pa ustavi

Oddelek: Loža
85089 (4712) Spajky
»

Kako močno klimo kupiti?

Oddelek: Loža
3920122 (18703) LordTado

Več podobnih tem