» »

Urejanje prometa v Rusiji

Urejanje prometa v Rusiji

EdoK ::

Skupina mladcev v Moskvi, je sklenila vzeti zadeve v svoje roke, na svoj način. Vsaka podobnost s slovenskimi vozniki je le slučajna.

http://stopham.tv/

matobeli ::

Uf, in to z nalepkami ki se trgajo, hardcore man, hardcore. >:D

Škoda edin ker jo je tist tip, ki se je nekaj ravsal, tako hitro snel.

MadMicka ::

maš tukaj precej tega: https://www.youtube.com/results?search_...

Ampak, si pa falil, tako kot v Rusiji vozijo še recimo v Turčiji, Indiji, Kitajski, verjetno vseh bivših ZSSR državah, nima to veze z nami ali pa z zahodno evropo.

ahac ::

Ampak, si pa falil, tako kot v Rusiji vozijo še recimo v Turčiji, Indiji, Kitajski, verjetno vseh bivših ZSSR državah, nima to veze z nami ali pa z zahodno evropo.

Med zahodno Evropo in nami je velika razlika, čeprav tolk hudo kot v teh državah spet nimamo.

Jaz mislm, da bi pri nas kakšne nalepke lahko dajal tistim, ki parkirajo na pločnikih. Tega je čisto preveč...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

shadeX ::

Mah, kultura slovenskih voznikov je na psu, ampak še vedno boljša kot ruska. Zagotovo.

D3m ::

EdoK je izjavil:

Skupina mladcev v Moskvi, je sklenila vzeti zadeve v svoje roke, na svoj način. Vsaka podobnost s slovenskimi vozniki je le slučajna.

http://stopham.tv/


A mehkega pristopa ne poznajo oz. nimajo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Markus386 ::

Sej pri večini videov začnejo "mehko".. nalepka sledi šele potem, ko mehak pristop ne zaleže.

Isotropic ::

temu se reče pasivna agresija

Dr_M ::

Sej je pri nas na cesti bolj ubogo, ampak z rusi se pa niti pod razno ne moremo primerjat. To povedo tudi ljudje, ki so tam vozili.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Relanium ::

Res je, promet v rusiji je groza.
Tam vidiš policaje ki masirajo nekoga v ladi, medtem se pa nekdo drug žene 120 mimo po mestu in policaj niti ne trzne.
Videl na lastne oči.

D3m ::

Jaz tudi. V sloveniji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

EdoK ::

He, he, klima v Rusiji je malo bolj oštra, pa % alkohola v pijači višji.
Če bi to pri nas naredili, bi dobil kazen za motenje javnega reda, poškodovanje tuje lastnine, tip v avtu bi te tožil, če ne nalamal, naš policaj pa itak stavka.

MadMicka ::

Dej povej, kje pri nas si vidu, da bi nekdo vozil avto po pločniku več 100 m samo zato, da bi se izognil gužvi na cesti? Da ne govorim o tem, kako se ruski vozniki tepejo in izsiljujejo med sabo, če se komu zdi, da je nekdo pred njim prepočasen? Ne primerjat neprimerljivo :)

https://www.youtube.com/results?search_...

49106 ::

MadMicka je izjavil:

Da ne govorim o tem, kako se ruski vozniki tepejo in izsiljujejo med sabo, če se komu zdi, da je nekdo pred njim prepočasen?



In lepijo nalepke, če se jim zdi, da nisi parkiral pravilno.

Dr_M ::

Ma dobr, sej tudi pri nas vidis marsikaj, ampak pri nas v celmu zivljenju ne bos videl toliko pizdarij na cesti, kot jih v rusiji v enem tednu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Seveda. Saj jih je več, kot nas.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stara mama ::

D3m je izjavil:

Seveda. Saj jih je več, kot nas.

Pejd tja, pol pa piši!

D3m ::

Je v planu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MasterTade ::

Drugačna kultura kot pri nas pač..Še nisem pri nas videl da bi kdo iz avta pršu s kalašnikom al pa sekiro, kar je Rusiji menda kar pogosto. Saj v Italiji tud ponekod vozijo ko da bi bli na tisti progi za bumper cars v lunaparku, pa jim je bol kot ne vseeno, kar za Ruse ne bi mogl reči.
Mors omnia aequat

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Seveda. Saj jih je več, kot nas.


A bejz no? Kje ti spis, da te ne ukradejo?

Tam jih je v vsakem malo vecjem mestu vec pijanih za volanom, kot ma Slo prebivalcev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Seveda. Saj jih je več, kot nas.


A bejz no? Kje ti spis, da te ne ukradejo?

Tam jih je v vsakem malo vecjem mestu vec pijanih za volanom, kot ma Slo prebivalcev.


Saj o tem govorim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Manu ::

D3m je izjavil:

EdoK je izjavil:

Skupina mladcev v Moskvi, je sklenila vzeti zadeve v svoje roke, na svoj način. Vsaka podobnost s slovenskimi vozniki je le slučajna.

http://stopham.tv/


A mehkega pristopa ne poznajo oz. nimajo?

Sem že gledal te videe in v Rusiji imaš še ogromno drugih narodov in predvsem tisti iz kavkaza so zelo neprijetni ljudje. Zato si Rusi ne morejo privoščit biti "mehki". Rusi sami so šli čez Stalinovo diktaturo in to jih je naredilo "trde". Njihova zgodovina je bila trda.

Ampak to, kar delajo ti fantje je dobra stvar, čeprav je za nas to preveč na "trdo", ampak so v resnici prijazni. Oni želijo narest več reda, ker pri njih je kot smo že ugotovili velik nered v prometu.

Spravijo se tudi na policiste in se ne ustrašijo čečenskih 'mafijcev', in arogantnih diplomatov. Ne bojijo se ne pijancev, trdih pesti in strelnega orožja. Marsikaj je v teh videih.

Sicer pa imajo youtube kanal z angleškimi podnapisi. Zanimivo in gledljivo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

krneki0001 ::

Če si veliko na cesti, vidiš tudi pri nas marsikaj, doživiš pa tudi. Sem bil prvič v enem mestu, in pred mano vozi tip z črnim mercedesom ML, zatemnjene šipe, zapelje v enosmerno, seveda v napačno stran, jaz pa znaka nisem videl in za njim. Mene ustavi policaj, njega pa kot da ga ni. In za foro policaju rečem, jaz sem z unim spredaj. Pa se policaj obrne do mene in reče, aha, oprostite in mi vrne dokumente, ter se še enkrat opraviči, jaz pa se odpeljem v enosmerno v nasprotno smer.

Tako da če mislite, da je pri nas kaj drugače se zelo motite. Še posebaj zato, ker je za povprečnega slovenca tisti kos pregrešno dragega nemškega pleha sveta zadeva in je celo bolj sveta zadeva kot življenja ostalih udeležencev v prometu.

MadMicka ::

nebivedu, a si ti na drogi? Ali samo izkoriščaš ustavno pravico in govoriš, kar hočeš? :)

krneki0001 ::

Nič droge, nič alkohola, ogromno seksa in moje pravica da govorim karkoli mi paše in kjerkoli mi paše, ker smo zaenkrat še svobodna država.

Hk416 ::

Že verjetno kakšnih dve leti nazaj sem prvič videl videjo o tem na yt - nasilja pa noter da te kap... kdo ve zakaj. :))

D3m ::

Manu je izjavil:

D3m je izjavil:

EdoK je izjavil:

Skupina mladcev v Moskvi, je sklenila vzeti zadeve v svoje roke, na svoj način. Vsaka podobnost s slovenskimi vozniki je le slučajna.

http://stopham.tv/


A mehkega pristopa ne poznajo oz. nimajo?

Sem že gledal te videe in v Rusiji imaš še ogromno drugih narodov in predvsem tisti iz kavkaza so zelo neprijetni ljudje. Zato si Rusi ne morejo privoščit biti "mehki". Rusi sami so šli čez Stalinovo diktaturo in to jih je naredilo "trde". Njihova zgodovina je bila trda.

Ampak to, kar delajo ti fantje je dobra stvar, čeprav je za nas to preveč na "trdo", ampak so v resnici prijazni. Oni želijo narest več reda, ker pri njih je kot smo že ugotovili velik nered v prometu.

Spravijo se tudi na policiste in se ne ustrašijo čečenskih 'mafijcev', in arogantnih diplomatov. Ne bojijo se ne pijancev, trdih pesti in strelnega orožja. Marsikaj je v teh videih.

Sicer pa imajo youtube kanal z angleškimi podnapisi. Zanimivo in gledljivo.


Na to pa res nisem pomislil. Drugačna kultura.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

krneki0001 je izjavil:

Če si veliko na cesti, vidiš tudi pri nas marsikaj, doživiš pa tudi. Sem bil prvič v enem mestu, in pred mano vozi tip z črnim mercedesom ML, zatemnjene šipe, zapelje v enosmerno, seveda v napačno stran, jaz pa znaka nisem videl in za njim. Mene ustavi policaj, njega pa kot da ga ni. In za foro policaju rečem, jaz sem z unim spredaj. Pa se policaj obrne do mene in reče, aha, oprostite in mi vrne dokumente, ter se še enkrat opraviči, jaz pa se odpeljem v enosmerno v nasprotno smer.

Tako da če mislite, da je pri nas kaj drugače se zelo motite. Še posebaj zato, ker je za povprečnega slovenca tisti kos pregrešno dragega nemškega pleha sveta zadeva in je celo bolj sveta zadeva kot življenja ostalih udeležencev v prometu.


Katero mesto? :)

krneki0001 ::

Ni važno.

win64 ::

MadMicka je izjavil:

Dej povej, kje pri nas si vidu, da bi nekdo vozil avto po pločniku več 100 m samo zato, da bi se izognil gužvi na cesti? Da ne govorim o tem, kako se ruski vozniki tepejo in izsiljujejo med sabo, če se komu zdi, da je nekdo pred njim prepočasen? Ne primerjat neprimerljivo :)

https://www.youtube.com/results?search_...


V Ljubljani večkrat videl vožnjo po pločniku ter kolesarski stezi, zato da vozniki avtomobilov lahko prehitijo kolono pri zavijanju desno. Celo jih ne zanima, če kakšnega koledatja nabašejo pri tem(ne uporabljajo ogledal). Tudi malo višji robniki jih ne motijo, da pridobijo minuto.

shadeX ::

krneki0001 je izjavil:

Ni važno.


Seveda da je. Koga se bojiš z razkritjem te informacije? :)

krneki0001 ::

Zakaj bi se moral bati nečesa? Pač ne bom dal možnosti posploševanja, češ v tem kraju so pa vsi policaji taki.
Hotel sem samo ponazorit to, da če je avto za 100k ali več evrov, da policaji tudi pri nas dostikrat stran pogledajo, ker ne vedo, koga in na kako visokem položaju bi z ustavljanjem "ovirali", noben pa noče reskirat službe, pa čeprav slabe.

In pretepi na cestah so tudi pri nas. Samo primer - sta dva močna k bika, pametna pa lih tok, reveža zvlekla iz avta sredi tržaške in ga zbrcala, ker se je, po njuno, vozil prepočasi in ju oviral.

win64 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Dej povej, kje pri nas si vidu, da bi nekdo vozil avto po pločniku več 100 m samo zato, da bi se izognil gužvi na cesti? Da ne govorim o tem, kako se ruski vozniki tepejo in izsiljujejo med sabo, če se komu zdi, da je nekdo pred njim prepočasen? Ne primerjat neprimerljivo :)

https://www.youtube.com/results?search_...


V Ljubljani večkrat videl vožnjo po pločniku ter kolesarski stezi, zato da vozniki avtomobilov lahko prehitijo kolono pri zavijanju desno. Celo jih ne zanima, če kakšnega koledatja nabašejo pri tem(ne uporabljajo ogledal). Tudi malo višji robniki jih ne motijo, da pridobijo minuto.



Zelo zanimivo je križišče med trzinsko obvoznico in dunajsko. Ljudje s trzinske strani pripeljejo tudi 120km/h, in ker je ovinek, se vidi samo semafor za zavijanje levo. Ta je recimo zelen, semafor za naravnost je pa rdeč. Ampak ker idioti priletijo 120, se ne morejo ustavit in nabašejo voznika, ki je šel pravilno skozi zeleno luč, v bok. Vsaj ena taka na mesec, če ne več, je teh nesreč tukaj.
Pa na začetku dunajske ceste je mala pumpa, kamor zavijajo levo nanjo iz dunajske. Cela vrsta čaka, ker nasproti noben ne spusti reveža na pumpo (pa čeprav stojijo in nebi nihče bil oviran) in vidiš par "znalcev" ki z bmw-ji in audiji na pločnik zapeljejo in se peljejo mimo cele kolone, ker njih pa ne bo nihče oviral.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Glej, besede so poceni. Prilepi gor video, jih boš pa že našel ene par, če jih imajo Rusi na tisoče in tisoče, npr:

jype ::

shadeX> Seveda da je. Koga se bojiš z razkritjem te informacije? :)

Mene. Jaz sem bil tisti policist, v črnem ML je bil pa Elvis Presley.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

jype ::

Mimogrede, v Rusiji se da čisto normalno vozit, samo pozoren moraš bit na promet in ne rinit na cesto v razmerah, ki za tvoje vozilo niso primerne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

krneki0001 ::

jype je izjavil:

shadeX> Seveda da je. Koga se bojiš z razkritjem te informacije? :)

Mene. Jaz sem bil tisti policist, v črnem ML je bil pa Elvis Presley.


:))

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Mimogrede, v Rusiji se da čisto normalno vozit, samo pozoren moraš bit na promet in ne rinit na cesto v razmerah, ki za tvoje vozilo niso primerne.



Ja, na medkrajevnih cestah. Recimo iz Moskve do Vladivostoka. Pozimi srečaš mogoče 5 avtov.

Bellzmet ::

HEHE zdej pa še povej koliko pacientov gre z avtom od Moskve do Vladivostoka :D Mogoče jih gre pa res celih 5 na 10 let.

fikus_ ::

To pa ja ni daleč!:D GoogleMap mi pokaže čas vožnje pod 5 dni. :)

stara mama ::

Lahk kreneš tud od nas, dodaš kak dan zraven, to proti skoraj 6 dnem ni nič ;)
Lahk še sekaš kitajsko, boš prej tam :P

Zgodovina sprememb…

jype ::

Itak vlak pelje, se ne rabiš vozit.

krneki0001 ::

Bellzmet je izjavil:

HEHE zdej pa še povej koliko pacientov gre z avtom od Moskve do Vladivostoka :D Mogoče jih gre pa res celih 5 na 10 let.


Sem eden izmed tistih pacientov.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Itak vlak pelje, se ne rabiš vozit.


Odličen dopust, če se rad voziš z vlakom. Samo moraš potegnit še na kitajsko.
http://www.potnik.si/transibirska-zelez...

Bellzmet ::

Sklepam relacja SLo>Moskva>Vladivostok in nazaj...se pravi ene 25.000km...koliko časa pa?

stara mama ::



Tile recimo so hodili 22 dni z avtom iz moskve do vladivostoka.
Čeprav je timelapse, nimam niti volje gledat vseh 22 delov ker je preveč.
Za iz SLO do tja in nazaj si vrjetno lahko vzameš kar kake 3 mesece, zelo trpežen in udoben avto ter kup denarja.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

Itak vlak pelje, se ne rabiš vozit.


Odličen dopust, če se rad voziš z vlakom. Samo moraš potegnit še na kitajsko.
http://www.potnik.si/transibirska-zelez...


Tole sem ze gledal, bi takoj sel, ampak cena...me je minil zivet. Sej vem, da veliko dobis za to, ampak vseeno je prevec za postene slovence.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

Itak vlak pelje, se ne rabiš vozit.


Odličen dopust, če se rad voziš z vlakom. Samo moraš potegnit še na kitajsko.
http://www.potnik.si/transibirska-zelez...


Tole sem ze gledal, bi takoj sel, ampak cena...me je minil zivet. Sej vem, da veliko dobis za to, ampak vseeno je prevec za postene slovence.


Cena je visoka, ampak sej cel let šparaš za tak dopust.

Glugy ::

Bi bilo zanimivo vidt take neustrašne mladce v Sloveniji. Čeprav tle je po mojih opažanjih zanemarljivo malo vožnje pločnikih. Ampak tako na splošno pri kateremkoli civilnemu aktivizmu. Ker pač do zdej če si gledal to področje v Sloveniji si videl kaj... ljudje združeni pod civilno iniciativo zgrajeno z nekaj stotimi podpisi, potem pa mogoče občasen protest al pa še to ne. Civilno izražanje volje je pri nas zaspalo. Ni nekih konkretnih akcij.
Pri nas se noben ne bi upal tkole lepit ker bi se preveč bal tožb zarad poseganja v tujo lastnino. Na kakšnem videu se tud vid da tud v Rusiji kdo vpraša s kakšno pravico lepijo to gor, da to pač ni njihova lastnina in da naj ne lepijo, potem jim pa oni odvrnejo s kakšno pravico pa ti voziš po pločniku? pa vseen nalepjo. Nevem a pol tožbe dobivajo pa na sodišča hodjo al so nekak razumljivi pa upoštevajo da je lepljenje za dober namen manjše zlo kot vožnja po pločniku in jih pol ne kaznujejo. Pač v smislu prednosti javnega interesa. Samo ne vem kako bi pravo pri nas gledalo na to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

je zebra oaza za pešce? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26745000 (39548) BigWhale
»

kolo in pločnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111796 (10656) Pithlit
»

Parkiranje za umret! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24251295 (31944) M-XXXX

Več podobnih tem