» »

Samsung galaxy s6 - fotoaparat

Samsung galaxy s6 - fotoaparat

Hobit02 ::

LP
Nekako mi je uspelo zlomiti zunanje steklo na fotoaparatu.
Sedaj mi fotoaparat na tlf. dela slike z madezi.
Predvidevam, da bo zaradi praha in umazanije potrebna menjava celotnega fotoaparata.
Sedaj sem v dilemi naj dam tlf. na servis kjer za popravilo zahtevajo cez 120€ ali se naj lotim popravila sam.
Na ebayu sem nasel fotoaparat za moj tlf. skupaj z priborom za popravilo za 15€.
Je ze kdo popravljal omenjeni tlf. je popravilo zelo zahtevno ?
Prosim za nasvet kakrsenkoli...
Kekec+Mojca=Pašteta

starboi ::

Moraš vedeti da z samodejnim posegom v telefon avtomatsko preneha garancija. Moj predlog bi bil, da ga daš popraviti na servis, garancija ostane in kupiš primerno zaščito za telefon ( ovitek + steklo ), da se v bodoče ne bo ponavljala kakšna podobna nepotrebna težava.

PINki ::

Jaz bi na tvojem mestu kupil to kamero in telefon odnesel na nek neuradni servis kjer ti pač računa eno uro dela za zamenjati del. 120 je vseeno preveč za nekaj kar morda nikoli ne boš potreboval. Če pa se kaj pokvari se pa vedno dobi poceni od kakšnega razbitega na bolhi. Pa težav nimaš z uveljavljanjem garancije, ki jo RAM2 rad zavrne na podlagi "vlage".

ZiedRieke ::

Sicer nevem kaj boš naredil z kamero, vedi pa da če je telefon star več kot 3-4 mesece navadno nimaš več garancije. Samsung se že leta ščiti z zavrnitvijo garancije:"Naprava prišla v stik z vlago". Meni so zavrnal 4mesece staro S6 prav z tem razlogom. Na servis sem ga dal zaradi motečih zvokov pri stabilizaciji fotoaparata(spodaj video).

ziga1990 ::

ZiedRieke je izjavil:

Sicer nevem kaj boš naredil z kamero, vedi pa da če je telefon star več kot 3-4 mesece navadno nimaš več garancije. Samsung se že leta ščiti z zavrnitvijo garancije:"Naprava prišla v stik z vlago". Meni so zavrnal 4mesece staro S6 prav z tem razlogom. Na servis sem ga dal zaradi motečih zvokov pri stabilizaciji fotoaparata(spodaj video).



Pa si preveril indikatorje za vlago preden si sa oddal?

Vsi telefoni zgobijo garancijo, če so bili v stiku z tekočino sicer pa krivec naj bi bil RAM2 ne pa Samsung.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

LuGi ::

RAM2 ima navodila kako ravnati in verjemi, da na svoje stroške pač ne bodo popravljali aparata. Sledi oksidacije = zavrnitev garancije.

ziga1990 ::

^^ sej to imajo vsi uradni servisi in tudi drugi uradni servisi bi zavrnili garancijo telefonu ki ima sledi oksidacije.Samo problem pri RAM2-u je, da so tam telefoni zelo pogosto zaradi tega zavrnjeni in zato sta tu samo dve teorije ena je da oni malo močijo telefone druga da uporabniki pošljejo take telefone tja.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

shadeX ::

Indikator se ne pobarva v rdeče kar tako. Sicer sem v eni temi že to napisal , bom pa še enkrat tukaj. Iz mojih izkušenj, kjer sem kot študent delal veliko na vlagi (razlike med temperaturami), je bil moj starejši HTC (kupljen leta 2011), skoraj moker zaradi vlage. Ekran je bil vedno popolnoma "rosen", včasih so se nabrale gor tudi vodne kapljice. Ampak indikator (pod baterijo), je VEDNO ostal popolnoma bel. Telefon je to prenašal vsak dan 3 leta.

Telefon sem dal kolegu ob nakupu novega in ga ima še danes. Tako da miti o tem , da se indikator obarva rdeče že ob prvem (ali pa tudi rednem) stiku z vlago so lahko ovrženi (razen če ima vsak proizvajalec drugačen - in razmeroma bolj občutljiv indikator).

Tako da mene ne bo noben servis nabrisal z zavrnjeno garancijo zaradi obarvanega indikatorja. Je pa ena stvar res in sicer veliko novejših telefonov se ne da odpret in posledično ne moreš sam preveriti in poslikati indikatorja pred oddajo na servis. Potem smo pa spet tam..

Bellzmet ::

Hehe sledi oksidacije ja. Prijateljici so na RAM2 zavrnili garancijo za 2 meseca "star" telefon, češ da je bil v stiku z vodo. Pa ga je imela skos v zaščitnem ovitku in nikoli niti pod razno ni prišel v stik z vodo. Pač je plačala cca. 100 EUR za popravilo. Je bil pa totalen nateg s strani RAM2.

Pa morate vedet, da se isto narejeni telefoni uporabljajo tudi v ekvatorialnih podnebjih, kjer je ogromno vlage v ozračju pa tam garancija verjetno brez težav velja. Skraka nateguni RAM2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Sami ::

Partnerica je imela 3 leta nazaj Samsunga S3 mini, vedno v zaščitnem ovitku, nikoli ni prišel v stik z vodo. Po mesecu ali dveh se enostavno ni več hotel polniti, nesel sem ga na RAM2, trdili so da je prišel v stik z vodo....bla bla bla, poklical sem na servis in zahteval da mi pokažejo obarvane indikatorje, telefon je bil čez en dan čudežno popravljen.

Pač probajo...pri večini jim verjetno uspe...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

shadeX ::

poklical sem na servis in zahteval da mi pokažejo obarvane indikatorje, telefon je bil čez en dan čudežno popravljen.


Če so tako vztrajno trdili da je prišel v stik z vodo, me čudi da sami niso potem pobarvali indikator, potem ko si zahteval dokaz.

Sami ::

shadeX je izjavil:

poklical sem na servis in zahteval da mi pokažejo obarvane indikatorje, telefon je bil čez en dan čudežno popravljen.


Če so tako vztrajno trdili da je prišel v stik z vodo, me čudi da sami niso potem pobarvali indikator, potem ko si zahteval dokaz.


Ja, vztrajno so trdili partnerici....kot sem rekel, očitno probajo...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ziga1990 ::

Eh najbolje je da greš tja osebno s telefonom in tam z tipom za pultom preverita indikatorje in naj napiše da indikatorji niso obarvani in tudi slikaj indikatorje v pričo njega pa zraven poslikaj cel telefon.Tip za pultom bo verjetno v obrazec napisal telefon kaže znake uporabe in mu teži in zahtevaj naj te znake napiše na ta obrazec.

Sicer pa, če vidijo, da se spoznaš na telefone in, da si previden ko telefon daš k njim na servis in da si se zavaroval nebojo poskušali narediti česa, kar bi zavrnilo garancijo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

PINki ::

In če indikatorji niso vidni dokler se telefona ne razdre, boš ti malo morgen skupaj z noobom za salterjem preverjal indikatorje. Njegovo delo je samo sprejem telefona v servis. In kdo garantira, da je kaj od tega res kar si zapisal v zadnjem odstavku. Saj telefona ne popravlja dečko za šalterjom

LuGi ::

Indikatorji niso nobeno merilo..poslika se plata in viola oksidacija.

Drugič najbolje, da sami odprete aparat in preverite :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Mare2 ::

LuGi je izjavil:

Indikatorji niso nobeno merilo..poslika se plata in viola oksidacija.

Drugič najbolje, da sami odprete aparat in preverite :))


Kako se pa odpre?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fujtajksel ::

Mogoče bolš kupit telefon ki naj bi bil vodoodporen, potem bi morala bit tud oksidacija pokrita... Razen če je pol kakšna dodatna finta, npr da jamčijo do 1 m globine, pol ti pa pokažejo indikator tlaka da je bil več kot 2 m globoko???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406101398 (50432) next3steps
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119862 (14572) ziga1990
»

Razbit fotoaparat na samung galaxy s4

Oddelek: Pomoč in nasveti
232582 (1966) Frenckie
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111135 (10109) LuGi
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721163 (18190) amigo_no1

Več podobnih tem