» »

IPTV čez router

IPTV čez router

l0g1t3ch ::

Živjo, zanima me če je kaj posebnega kar mora podpirati router da bi deloval IPTV čez nega ?
Gre se za t-2 optiko in od njihovega Milan switcha je potegnejn UTP do routerja in sedaj bi iz routerja potegnil UTP do TV-ja kjer bi potem priklopil T-2 STB za iptv.

Rabi router samo delujoč multicast ali še kaj drugega ?
Obstaja kak STB, ki bi deloval preko WIFI, da se izognem tudi drugemu kablu.

In prosim ne predlagat vlečenja dodatnih kablov, enostavno ni opcija.

SaXsIm ::

Glede na to, da imaš Milana, ki ima 100mbps porte, lahko kamot razdeliš en kabel na dva. Bo najbolj enostavna opcija zate. Pa tudi najcenejša.
SaXsIm

l0g1t3ch ::

Tega definitivno ne bom delal.
Naslednji prosim...

Invictus ::

Ena opcija bi bila,

daj media konverterje iz optike na UTP in na koncu kabla obratno, ter prestavi Milana. Ali zamenjaš UTP z optiko. Ter prestaviš Milana

Poglej pa če lahko zraven obstoječega UTP potegneš še enega.

Drugače rabiš router, ki podpira optični port ali ima luknjo za transciver, plus podpora za VLANe in Multicast.

Drugače je pa opcija SaXsim najcenejša in najhitrejša. Za ostale rešitve računaj na 200+ EUR
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

T-2 ti naj enostavno vklopi OTT varjanto, če jo imajo. Potem samo vklopi STB na router in uporabljaj IPTV preko DATA.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Miha 333 ::

Kupi poceni switch (10EUR) in ga daj pred router, vanj pa vklopi dovodni kabel iz modema, TV in router. Najenostavneje in verjetno tudi najceneje.

Ampak mora biti navaden switch - stikalo, ne router ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

l0g1t3ch ::

Gre za eno hišo in več gospodinjstev zato vsi zapleti ...

Milan optični switch od t-2 je v kleti in ga ne morem prestavljati, zaradi tega ker do njega pelje že več kablov iz enega gospodinjstva (2x TV, 1x telefon, 1x PC).
Do drugega gospodinjstva je potegnjen en sam utp skozi 2 štuka in kabel se konča na hodniku v zidni omarici kjer je sedaj router z wifijem. Tam notri je prostora samo za router in nič več, ne morem dat dodatnega switcha.

Torej da peljem IPTV preko routerja, ni dovolj samo multicast in vlan podpora na routerju, ampak bi moral prov optiko potegnit na omenjen router ? To slednje mi je malo čudno.
Kolikor se spomnim so vsi ethernet polrti na Milan switchu enakovredni (ni data, TV, phone oznak) torej je vse stvar zgolj vlanov in kakega mac filteringa ?

Invictus ::

Lepo da si že v prvem postu omenil, da je v bajti cel kup gospodinjstev ...

A je res težko že v prvem postu napisati situacijo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

l0g1t3ch ::

Bil sem optimist, da bom dobil nasvete glede routerja, da bodo ljudje domnevali da vem zakaj to sprašujem in ne bodo takoj predlagali vse mogočih alternativnih rešitev, ampak ja ...

SeMiNeSanja ::

Jaz tudi 'glasujem' za dodaten switch.
Ga daš namesto routerja v tisto omarico, če ni prostora. Router pa potem preko kabla postaviš kje drugje, kjer imaš prostor. Se boš že znašel menda?

l0g1t3ch ::

Eh, upal sem da bom prišel čez z eno napravo, ker bom tak kupil nov router da bo podpiral kaj več kot wifi po G standardu.

SeMiNeSanja ::

Saj baje obstajajo nekakšni 'recepti', kako usposobiti dd-wrt ali nekatere redke druge routerje, ampak se mi zdi, kot da si s tem samo kompliciraš življenje, na koncu pa še router čisto po nepotrebnem obremenjuješ s tem, da preko njega pošiljaš promet, ki že v osnovi nebi rabil iti preko njega.

Če se potem kasneje slika na tv kocka, pa tudi ne veš, ali je kriv router, tvoja 'rešitev' ali kakšna od tvojih nastavitev na tej 'rešitvi'. Ti bo nekdo zagnal torrent download, pa ti bo na tv slika mrknila, pa še kakšne podobne 'stranske učinke' lahko pričakuješ....

l0g1t3ch ::

Sej to je vse res kar praviš.
Samo zdej je oni router tako lepo skrit v zidni omarci in je moja želja da tako tudi ostane, sem računal da so do danes ti domači routerji in SW tolk napredoval da to ni več nek problem kar si želim naredit. No očitno temu ni tako :/

Invictus ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sej to je vse res kar praviš.
Samo zdej je oni router tako lepo skrit v zidni omarci in je moja želja da tako tudi ostane, sem računal da so do danes ti domači routerji in SW tolk napredoval da to ni več nek problem kar si želim naredit. No očitno temu ni tako :/

Seveda so.

Sam ne za 20 EUR. Bo kar 200 ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

No računal sem nekaj tam v rangu 100EUR.

Če je že prastari WRT54GL zmogel nekaj podobnega kot si želim jaz. Sodeč po spodnjem...
http://www.oyoy.si/T-2%20TV_DDWRT.html

Zaradi tega sem sklepal da je to kar bi jaz rad imel danes že bolj kot ne trivialno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

l0g1t3ch ::

Torej, če vstrajam pri osnovni ideji o prometu prek routerja kaj rabi le ta podpirat, multicast ?
Verjetno, če vzamem nekaj kar ima dobro podporo za d wrt firmware bo vredu ?

Miha 333 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Torej, če vstrajam pri osnovni ideji o prometu prek routerja kaj rabi le ta podpirat, multicast ?
Verjetno, če vzamem nekaj kar ima dobro podporo za d wrt firmware bo vredu ?

To je "hit or miss"... Meni na WRT54GL in dd-wrt ni uspelo (T-2 IPTV). Pa sem delal po vseh razpoložljivih navodilih in tutorialih. Pri tem mimogrede zapraviš uro ali dve. Pri teh cenah switchev jaz ne bi kaj dosti razmišljal.

Tilen ::

Moj predlog glede OTT pa kar na ignore. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

l0g1t3ch ::

Niti ne, sem jim poslal email pa še nisem dobil odgovora. Viset na telefonu kjer sem 10ti v čakalni vrsti se mi pa res ne da.

kari ::

Meni dela iptv brez problema in to tudi prek wifi-ja sploh mi ne kocka sliko in nimam izgube wifi povezave pri gledanju HD programov kar na dveh prenosnikih hkrati.
Sem si pa nabavil tale usmerjevalnik https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Je pa res da mas dve seriji z dvema in tremi antenami moreš met onega z tremi dela isto kot c7.In so gori orginalni fw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kari ()

YaN-cH ::

Meni mi na ASUS-u RT-AC68U, preko wifi-ja sliko kocka na približno 10s, kar je ne uporabno. Imam originalen FW. Ima kdo ta ruter in je uspel preko wifi vzpostavit IPTV, da deluje normalno. Rad bi vedel njegove nastavitve.

OmegaBlue ::

Tilen je izjavil:

Moj predlog glede OTT pa kar na ignore. :P


Ker je OTT dokaj dizaster na T-2 in privleče kup problemov (beri takoj, ko bo kaj downloadal bo televizija štrajkala)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

l0g1t3ch ::

Kako je z prometom na ethernet portih neposredno iz ISP-jeve naprave na splošno pri različnih ISP-jih ?
Je to vedno/po večini "navaden" ethernet 802.3 al se uporablja kako vlan tagiranje oz kelo kak 802.1x ?

blaz87 ::

Imam sledeči problem. V en oddaljen del hiše imam speljan 30m dolg utp kabel iz siol modema. Nastavljeno na trunk.

Rad bi preko routerja gledal siol Iptv kot uporabljal internet, wifi. Router je wr1043nd v1.8.
Kako naj nastavim da mi bo delala televizija. Nikakor mi ne uspe.

Tv dela, če ta kabel vklopim direkt v boxa. Preko routerja ne prikaže slike.

Hvala

Še nihče s podobnim problemom?

Mogoče kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112916 (8584) Master_Yoda
»

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Oddelek: Omrežja in internet
143231 (2047) telexdell
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227840 (95512) telexdell
»

Napreden problem mojega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
143637 (3142) SasoS
»

T-2 težava s povezavami

Oddelek: Omrežja in internet
83607 (3350) RudeBw

Več podobnih tem