» »

Napreden problem mojega omrežja

Napreden problem mojega omrežja

pivmik ::

Problem za enega ekspertnega postavitelja omrežij...

Jaz imam optiko, SAMO IP-TV
Sosed pa ima optiko SAMO INTERNET

Skupaj sva povezana v mrežo
Jaz dostopam na internet preko soseda.

Problem:
Jaz bi rad na mojem računalniku hkrati dostop do (sosedovega) interneta IN hkrati (moj) IP-TV. (in vsi računalniki med sabo se morajo videt)


Tako kot je zdaj(na sliki) vezano mi internet deluje le, če izklopim mojo optiko. Če vklopim mi preneha delat internet, televizija pa čudno dela (totalno koruptana slika, zvok pa ok).

Povejte kako naj uredim routing, vlan, iptables,... tako, da bo stvar funkcionirala kot želim. Vem, da se da poštimat.
Polaganje dodatnih kablov, kupovanje dodatnih mrežnih kartic ali kupovanj novih naprav ni dopustno! Želim rešitev samo na podlagi trenutne postavitve (kablov in naprav).
LP, Gregor GRE^

SeTAr ::

probaj sklopit dhcp na sosedovem ruterju, in računalnikom v mreži dodeli statčne ipje iz 192.168.0.0/24

če vseeno ne funkcionira pa poglej malo promet s tcpdumpom/wiresharkom

pivmik ::

Tudi po tem ko vsi računalniki dobijo IP in nato vklopim mojo optiko(iptv), ko poskušam gledat IPTV na računalniku mi preneha delat internet.
oz. zaporedje:
1. Moja optika izklopljena
2. Računalniki pridobijo IP od sosedovega DHCPja, internet dela
3. Vklopim mojo optiko (iptv)
4. Poskušam gledat IPTV iz mojega PCja.
5. Internet preneha delat, IPTV ima pokvarjeno sliko (praktično ne deluje)

Se bom malo poigral še z wiresharkom...

Izgleda, da preproste rešitve ni :/ Zgleda, da bom mogu nabavit še en switch, moj router pa prestavit k Milanu.
Kmalu bo v mojem omrežju več swhitchev/routerjev kot pa računalnikov :Z
LP, Gregor GRE^

Spc ::

Mogoče maš loop preko optike.
:)

802.1D bi mogoče to rešil če imaš možnost ga vklopi.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Opkow ::

Praviloma se ne mesa interneta in televizije med sabo...

Spc ::

Ja praviloma.
To so pa izredni primeri.
:))

ker drugega jaz tukaj ne vidim.
Edino mogoče če še sproba z fixed ipji in DHCP izklopi.
 

jan01 ::

Rabiš še en router oz mrežno kartico.
Kako hitrost optike imaš? Če je nižja(hitrosti adsl, vdsl) vzami za router buffalo whr-hp-g54 (55|) ali linksys wrt54gL.
Aja priklopni ga namesto svojega switcha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

pivmik ::

jan01: Kam da dam router?
(v bistvu uni moj switch na sliki je router, samo da zdaj deluje izklučno kot switch - router je linksys wrg54g z ddwrt firnware-om)
Moja optika je 10mbit.

Verjetno pa bom kar vstavil še eno mrežno v "Moj PC1", ena mrežna bo priklopljna na moje omrežje, druga pa na mojo iptv optiko. Pol pa kakšen bridge, in forwarding tako, da bodo vsi računalnki v omrežju dostopali do iptv preko tega računalnika(itak je vedno prižgan).
Kako lahko vse to naredim v Windowsih (?forwardiranje)?


Spc:
Kaj je to 802.1D(razloženo v eni povedi, brez wikipedie&linkov) in kje se vklopi?
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Spc ::

Ja to je 802.1D.
Kje pa to vklopiš pa je odvisno od routerja/switch-a.
Jaz imam to tukaj:

:)
 

SasoS ::

Rabiš en router z možnostjo filtriranja na bridgu (ebtables).
Na routerju narediš 2 vlana, na en vlan daš milan switch in amino, na drug vlan vklopiš svoj komp. Nato bridgaš oba vlana, s tem da prepuščaš samo multicast in igmp. V drug vlan vklopiš še povezavo od sosedovega routerja. Tako ti bo delalo oboje.
Ta rešitev je priporočljiva tudi z varnostnega vidika - če imaš milana direktno vklopljenega v lokalno omrežje, promet obide vse firewalle (ok, razen tistega ki ga imaš na mašini, če ga imaš).

MrStein ::

Kak maš nastavitve na PC, ki je priklopljen le na TV (in dela) ? (če imaš avtomatsko, kake nastavitve ti dodeli ?)

Kaj pa Pc, ki je priklopljen le na internet ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dead_Eye ::

Problem bo nastal, ko bosta s sosedom hkrati gledala TV, ker baje da sedaj T-2 omeji pasovno širino na toliko TV-jev kot jih imaš naročenih. (kocke)
The one and only

SasoS ::

na optiki ne

pivmik ::

SasoS:
ebtables? A če imam samo iptables bo tudi v redu?
A lahko za to uporabim računalnik z dvema mrežnima na Windowsih XP?

Na routerju narediš 2 vlana, na en vlan daš milan switch in amino, na drug vlan vklopiš svoj komp. Nato bridgaš oba vlana, s tem da prepuščaš samo multicast in igmp.
Kako to izvedem na OpenWRT Linux platformi? :8)


A DD-WRT/OpenWRT podpira 802.1D?
Ali "Routing" pride kaj v poštev? Kako ga poštimat?


MrStein:
Če je PC priklopljen LE na optiko dobi IP in gateway od T-2-ja (82.bla.bla.bla). Če ga priklopim LE na moje omrežje pa dobi pač interni IP. Isto mi je ali naštimam DHCP auto ali ne, enkrat ko računalnik dobi IP je zaključeno (ko priklopim še optični uplink, računalnik ohrani IP).


Dead_Eye:
Sosed tako ali tako ne bo gledal IP-TVja, le jaz ga hočem gledat na mojih PCjih.

Bom probal soseda prepričat ALI naj vzame še IPTV in pol jaz preko njega gledam(in plačujem jaz) ali pa bom jaz obdržal IPTV in vzel še internet.
LP, Gregor GRE^

SasoS ::

ne, iptables ne bo dovolj ker deluje na IP nivoju, rabiš layer 2 filter (na bridgu). Ja, stvar špila na OpenWRTju, imam sam tako naštimano (primer skripte za bridge je tu). XP pomoje niso dovolj močni. Finta je ravno v tem, da čez bridge ne sme vse, ampak samo TV.
Če bo sosed naročil tudi tv, boš imel isti problem, saj ga moraš nekako spravit čez router.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6113425 (9093) Master_Yoda
»

IPTV čez router

Oddelek: Omrežja in internet
234054 (2962) blaz87
»

optika Telekom vs. VDSL T-2

Oddelek: Omrežja in internet
444804 (3602) BlueRunner
»

low-cost router z VLAN?

Oddelek: Omrežja in internet
91605 (1439) jan01
»

Linksys router VPN ENDPOINT in WinXP odjemalec - planet za znoret ali slotech mi poma

Oddelek: Omrežja in internet
142364 (2090) BlazP

Več podobnih tem