» »

Osvežitev vonjave na laptopu

Osvežitev vonjave na laptopu

fx3zRejSz0cS ::

Pozdravljeni!

Nekaj dni nazaj sem kupil rabljen prenosni računalnik, sam računalnik deluje super vendar ima eno pomanjkljivost. Zgleda, da je bil bivši lastnik kadilec, zato se je laptop navezač tega vonja po cigaretah.

Je imel že kdo kako podobno izkušnjo in mi ve predlagat kako se lahko z kakim "trikom" znebim tega vonja po cigaretah?
Verjetno bi pomagalo če bi ga v celoti razstavil ter ročno očistil košček za koščkom :)?
kaj menite ?

Laptop:
Lenovo t430

lp;)

technolog ::

Obriši zunanjost laptopa z vlažno krpo. Namesto vode lahko uporabiš raztopino sode bikarbone.

Drugače pa, patience is key :) Bo minilo.

fx3zRejSz0cS ::

Bom poizkusil nekoliko očistit z vlažno krpo namočeno v raztopino sode bikarbone.
Hvala

technolog ::

Samo ne pretiravat z vlažnostjo.

Zheegec ::

Lahko tudi z navadnim steleksom. Samo najbrž je umazan hladilni sistem - pri kadilcih se katran prime ventilatorja in rež in je zelo zelo umazano. To je treba razstavnit pa očistit, preden crkne. Se bo tudi manj grel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matter ::

Razdri, ker se katran prime na prah v notranjosti in se zalima na komponente.
Grem basket pa bom neloke metal

SaXsIm ::

+1. Razdri čimprej, čiščenje zunanjosti je blažev žegn. Uporabi alkohol, vatirane palčke, papirnate brisačke. Sem čistil že več takšnih kadilskih laptopov, pa je zadeva obupna. Očistiti je potrebno ventilator ter vse zračne poti in celoten hladilni sistem.
SaXsIm

Thuban ::

niti se ne ubadaj s čiščenjem. Raje kar nov hladilni sistem daj in bo rešeno za vse večne čase.

zunanjost pa poizkusi očistiti s krpo navlaženo s toplo vodo zmešano z !malo! milnice.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

dj_uro ::

za zunaj lahko uporabiš namenska čistila oz. razpršila za ekrane (jaz imam nekaj od Philipsa z mikrokrpo)

glede hladilnega sistema pa na žalost tako, kot je Draconis napisal... nov hladilni sistem, od cpuja do exhausta... žal
vw-klub.si

fx3zRejSz0cS ::

hvala za niz predlogov, bom prvo poizkusil razdreti pa malo očistiti z alkoholom, pa bom videl kako bo, čez nekaj časa pa bom zamenjal hladilni sistem :)

MIHAc27 ::

+1 za čiščenje ventilatorja. Sam sem popravljal računalnike v gostilnah, ko se je še smelo kaditi. V pol leta so NOVI računalniki crkaval od pregretja.

Če se z reber spuca umazanijo, bo to že to, da do tja prideš rabiš odstranit vsaj tipkovnico.

hojnikb ::

naslednjič ne kupuj rač. robe od kadilcev. Ker to je samo za v smeti
#brezpodpisa

fujtajksel ::

Dobil od kadilca žepni kalkulator pred 15 leti in še zdej smrdi ;(
Rebra težko sčistiš tudi če razstaviš, ker zadnje čase postajajo vedno bolj gosta. Smrad se sicer mogoče bolj zažre v kakšno plastiko kot v kovino, mislim na preostale vonjave po temeljitem čiščenju.

Pri rabljenem prenosniku je itak dobro temeljito sčistit hlajenje.
Od Thinkpad T serije sem sicer pričakoval da bo kaj pojambral pred pregretjem. Pa temu, vsaj pri meni, ni tako, ko se nabere prah med rebri in pri ventu kar na lepem enkrat pod obremenitvijo *penk* in se ustavi. Sicer ni bilo nič česar ne bi rešil sesalec v 5 min, ampak za resnejše čiščenje je pri mojem žal treba skor celega razdret.

Invictus ::

fujtajksel je izjavil:


Od Thinkpad T serije sem sicer pričakoval da bo kaj pojambral pred pregretjem. Pa temu, vsaj pri meni, ni tako, ko se nabere prah med rebri in pri ventu kar na lepem enkrat pod obremenitvijo *penk* in se ustavi. Sicer ni bilo nič česar ne bi rešil sesalec v 5 min, ampak za resnejše čiščenje je pri mojem žal treba skor celega razdret.

Lenovo ima dobre priročnike o razdiranju njihovih laptopov. Ko si navajen, ti vzame 5 minut da vzameš ven hladilnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ribič ::

Se strinjam, najprej zadevo razstavi in očisti kolikor se da, še posebej ventilator.
Lahko z vlažno krpo, alkoholom, za zaključek pa priporočam, da si kupiš tole zadevo:
http://ebatt.si/si/cyber-clean/921-cybe...

Spužva prodre v najmanjše lukjne in ven potegne svinarijo. Na koncu pa celoten računalnik še odišavi.

lp

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:


Lenovo ima dobre priročnike o razdiranju njihovih laptopov. Ko si navajen, ti vzame 5 minut da vzameš ven hladilnik.


Uradni priročnik je res fajn, no tudi za kakšne druge dobiš še boljši videoposnetek na YT. Finta pa je da nisem navajen, nimam antistatične mize, termalne paste itd.
Za prejšnjega ne-Thinkpada mi je bilo žal da sem ga dal na servis, ker ga niso več znali dobro sestavit... imajo sicer več izkušenj, časa pa kot kaže ne - no itak je bilo treba pogret odlotan grafični procesor kar je zame res tu mač.

Invictus ::

fujtajksel je izjavil:


Uradni priročnik je res fajn, no tudi za kakšne druge dobiš še boljši videoposnetek na YT. Finta pa je da nisem navajen, nimam antistatične mize, termalne paste itd.

Se boš navadil. Če bo laptop zjeban, boš vsaj vedel kdo je kriv ;). Antistatične mize ne rabiš, ker je najbrž nima noben servis. termalno pasto pa kupiš za džabe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fx3zRejSz0cS ::

Sem počistil hladilni sistem, celoten računalnik razdrl in počistil čimveč stvari z alkoholom in stelexom. Rečem lahko da je nekoliko boljše, tisti vonj ki je ostal pa bo odšel z časoma, upam! :D

technolog ::

Absolutno. Tud če ne bi ščistil, bi bila situacija ista, vsaj kar se tiče vonja. Bo pa verjetno za kako stopinjo hladnejši, tako da ni bilo zastonj.

fx3zRejSz0cS ::

Ventilator na hladilniku je bil kar osran, batarija mi drzi slabo uro dlje, pa ne čuje se ga, pa segreva se ne tak... je blo vredno mal plastike lamat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352918 (1943) MrStein
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204433 (3322) Invictus
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518480 (14055) Zheegec
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426211 (5329) petrca
»

Stanovanje, ki smrdi po cigaretah

Oddelek: Loža
247209 (4970) Malajlo

Več podobnih tem