» »

Stanovanje, ki smrdi po cigaretah

Stanovanje, ki smrdi po cigaretah

tabla ::

Če bi imeli na voljo odlično stanovanje nekje najeti, in bi bilo zakajeno, in ste nekadilec, kako bi spravili ta vonj ven?

Ali je res edina možnost samo beljenje?

bi0s ::

oust anti nicotine

jan01 ::

Ali je res edina možnost samo beljenje?


To je najbolj učinkovita opcija (seveda z antinikotinsko barvo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Okapi ::

Odvisno, kaj vse se je nalezlo vonja. Če so to zavese ali talne obloge, ti beljenje ne bo dosti pomagalo.
Če pa boš belil, je koristno uporabit "anti-nikotinsko" barvo, ker drugače tista rumena svinjarija od cigaret (bi rekel, da je sicer bolj katran ali saje kot nikotin) pride hitro skozi. Vsaj tako je meni razložil pleskar. Katero barvo je potem uporabil, niti ne vem, vsekakor pa je delovalo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tabla ::

antinikotinska barva! tega pa nism vedu! no stanovanje ne smrdi močno, ampak se čuti rahlo.., tako da sm mislu tut omare in to ornk umit s kakim prilom potem pa tut parket in ostale stvari. Pomoje bi mogl jet ven!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

Good Guy ::

preluftat celga pa si zmagu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

dzinks63 ::

Ponavadi se najbolj nalezejo smradu zavese. Operi jih in dodaj kakšen dišeč mehčalec pred koncem pranja. Potem jih dobro odcedi in kar mokre obesi, se bodo same od sebe lepo zravnale in še sobo boš oddišavil ob enem. Tepih posesaj in če imaš možnost ga dobro očisti z parnim čistilcem, prav tako vse talne površine. Prebriši vso pohištvo z kakšnim prontom. Operi ali zamenjaj postelnjino, blazine, prtičke), ostale predmete umij ali prebriši z krpo in vročo vodo, prav tako lahko dodaš malo dišečega detergenta. Nabavi si še kakšen dober osvežilec prostora. Probaj vse dišave izbrati enake, da se vonji ne bodo tepli med sabo. Recimo vse z ocean fresh. Zidove, če imajo pralno barvo, prav tako prebriši z vlažno krpo. Stanovanje preluftaj vsak dan. če bo po tednu dni še vedno prevladoval neprijeten cigaretni vonj, bo pa res potrebno beljenje. Čaka te ogromno dela, tako da bo trebalo pošteno pljuniti v roke.

tabla ::

Zaenkrat sm kar se tiče čiščenja res dobr, posebej mi vedno prav pride batagelov val eco, mas suho in mokro opcijo sesanja, za suho mam električno krtačo ki res opravi svoje delo na oblazinjenih stvareh, tepihih, kar se tiče vodnega pranja pa je odlična stvar, tako da bom kavč, tepihe in tla z lahkoto spucal, medtem ko pri omarah tut ne bi smel bit problem, zavese oprat, stene pa znajo bit problem. Pa naredu bom ene parkrat aroma terapijo notr pa zaprl vsa okna, potem pa luftal par dni. Verjamem pa da je dela ogromno! Hvala za vse nasvete in tud za barvo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

T0RN4D0 ::

Kot so že rekli, najprej obvezno očisti vse tknanine, ker se tam vonj najlažje in najhitreje zažre. Zavese so sploh čisto prva stvar jo moraš oprat, brez tega po mojem sploh škoda da se z drugimi rečmi matraš. Naslednji na vrsti so razni tepihi in kavči, pa vse dobro prezračit, ne najprej delat kakšne aromaterapije in potem zračit ampak obratno.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Invictus ::

Kar se tiče ometa, boš vonj po cigaretah najbolje odstranil, če boš odstranil vse plati barve do ometa.

To je najboljša rešitev, sploh če niso uporabljali barv, ki dihajo. Potem se bo prostor očistil sam od
sebe. Seveda pa zahteva največ fizičnega dela. Imaš pa potem mir, pa še veš kaj si sam delal.

LP I.

Malajlo ::

Kar se tiče ometa, boš vonj po cigaretah najbolje odstranil, če boš odstranil vse plati barve do ometa.

To je najboljša rešitev, sploh če niso uporabljali barv, ki dihajo. Potem se bo prostor očistil sam od
sebe. Seveda pa zahteva največ fizičnega dela. Imaš pa potem mir, pa še veš kaj si sam delal.

LP I.

Odstraniš vse plasti barve?!?!? Koliko časa pa misliš to delati? Potem je tukaj še kitanje, brušenje... Prefarbi pa fertik deu. Tudi navaden jupol bo dovolj. Smrad se zažira v zavese in tepihe, les (nelakiran sploh), parket pomiješ in na novo impregniraš. Dva dni dela pa je.
Jupol (trend) je zadoščal za barvanje bifeja, v katerem se je kadilo. Ga pa ni stanovanja, ki bi tako lahko smrdelo.

KandazaR ::

Jupol (trend) je zadoščal za barvanje bifeja, v katerem se je kadilo. Ga pa ni stanovanja, ki bi tako lahko smrdelo.


Sej ne bo smrdelo. Antinikotinska barva se uporabi da dobiš spet lepe bele zidove (drugače bodo vedno rumeni).
Kar se pa tiče tistega predloga da zdrgneš do ometa. :))

KaRkY ::

Če malo pobrusiš pa jupol gor vržeš je dovolj. No vsaj pri meni je delovalo pa sem samo enkrat prebarval pa se niti pikica ne vidi več ven.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

innerspace ::

Daj kako sobno rastlino v stanovanje, mogoce naredi razliko.

Daliborg ::

kaj pa ce bi zacel kar kadit? :D "MAJOR JOKE" ... sry ..pa vseeno nekateri nasveti so me prav nasmejali...(beri: clovek "najema" stanovanje in ne kupuje!" so ti sicer ze vse svetovali, menim pa da je naceneje in najhitreje samo prebelit in eno generalno ciscenje elementov to je pa ves denar katerega bi bil jaz pripravljen odsteti.

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

noraguta ::

odaš ga kadilcu? sam pa najma3š nekailsko?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nejcek74 ::

ne vem če rabiš antinikotinsko barvo, jaz kadim v službi 100 na uro pa na 2 leti prebarvam stene z navadno barvo, smrdi itak še vedno, ker kadim tudi med barvanjem, :)), ampak rumenih flekov pa nikjer ne vidim. Po mojem mnenju so vse barva nad običajno čisto navaden nateg. Če že hočeš spremeniti lastnosti sten, moraš to narediti z ometom, ne z barvo.

v praksi sem se srečal s številnimi zadevami: spuščanjem dimnika (rumeni madeži), algami, plesnijo, lupljenjem, solzenjem zidu itd., niti enega se ni dalo rešit s kakršnokoli barvo.

Dobro pomit in prezračit vse, potem pa pobelit z navadno barvo. Poleg vsega tekstila je potrebno zelo dobro pomiti leseno pohištvo. Čim več ga odnesti ven iz stanovanja, uporabit dobra čistila itd. Če je pohištvo iz iverala se čim bolj izogibaj vlagi. Zavese se dostikrat sploh splača vreči stran pa po nove v Ikeo.

sicer nisem čisto razumel ali oddajaš stanovanje ali najemaš, tako da ne vem v kake stroške se spuščaš.

Blazod ::

ne kadit

KandazaR ::

Po mojem mnenju so vse barva nad običajno čisto navaden nateg.


Najprej bo treba definirati običajno barvo. Aja pa glede nategov. Predpostavljam da si profesionalni malar, ki je že preizkusil veliko barv (tudi različnih proizvajalcev) in pobelil najman par 1000m^2. Pa ne to narobe razumet. Samo vem ko se je belilo več lokalov kjer ni zadoščal niti jupol koncentrat (ki pokrije celo bolje kot navaden jupol). Antinikotinska barva pa je lepo pokrila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

fosil ::

Al pa kr pobarvaš z rumeno barvo

Sej zdej je itak moderno met stene v barvi :))
Tako je!

bleh ::

odaš ga kadilcu? sam pa najma3š nekailsko?


Če prav da je super stanovanje ne bo šel najemat druzga ne. Raj pofarbat pa da maš dobr plac kot pa da iščeš še pol leta, če maš srečo, za dober flat.

RejZoR ::

Take stvari se "čisti" z generatorji ozona (industrijske zadeve ne hišni čistilniki zraka z generatorjem ozona). Sicer se moraš za obdobje postopka preselit nekam drugam, ker je ozon (O3) strupen ampak slednji nevtralizira vse oblike smradu, tud zažrte v materiale. Ozon (O3) razpade nazaj v kisik (O2) v roku ~24 ur.
Te naprave se uporablja za nevtralizacijo smradu po požarih in podobno. Ne vem pa kdo se pri nas ukvarja s tem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Avenger ::

huh... a to deluje tudi pri avtomobilih?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darkolord ::

Ozon? Ja.

Malajlo ::

Ozon sicer razžira gumo, tako da ni ravno za vsepovsod.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljenje notranjih sten

Oddelek: Loža
4522212 (3983) lonewolf_
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117376 (4586) ADIJOOO
»

pištola za beljenje ?

Oddelek: Loža
3112026 (11288) 111111111111
»

Kako se znebiti vonja po cigaretnem dimu.

Oddelek: Loža
156387 (3970) waterdrop
»

Pokanje barve na steni

Oddelek: Loža
1215151 (14897) levaky

Več podobnih tem