» »

Obiskovanje predavanj na drugi fakulteti za določen predmet.

Obiskovanje predavanj na drugi fakulteti za določen predmet.

Unknown_001 ::

Kot že veste, v nobeni izobraževalni ustanovi ni fenomena da bi bili VSI profesorji taki da bi se jim lahko reklo, dober profesor.

Zato razmišljam če bi v nadaljnje ubral sledečo taktiko za naslednji semester. Trenutno sem imel na faksu en predmet, pri katerem je bila razlaga tako zanič, da sem raje izpuščal predavanja in tisti čas naredil obveznosti za druge predmete (DN, poročila,...) hodiln pa sem samo na vaje tega predmeta.

Ker pa se pozna tisti primanjkljaj razlage ki ga moram z bukvo nadoknadit, to pa bi bilo potrebno tudi če bi hodil na predavanja, sem začel razmišljati v smeri da grem po znanje na sosednjo fakulteto k profesorju, ki dejansko zna koherentno razložit zadeve.

Kakor vem so predavanja javna. Bi se to sešlo, ali bi lahko pričakoval kakšne komplikacije? Pri strokovnih predmetih vem da sem obsojen na naše profesorje ampak, pri kakšnih skupnih predmetih bi pa lahko imel neko korist od tega. Je kdo to že izvajal? Se obnese?

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Smurf ::

Jaz sem takrat, ko sem hodil na FE tudi zamenjal kaksno predavanje s tistimi na FRI (je bila ista stavba). Predavanja naj bi bila javna tako, da ni bilo komplikacij.

Nikec3 ::

Vsa predavanja so javna. Noben profesor po zakonu ne sme komplicirat.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Dejan_007 ::

Predavanja so javna in niso obvezna. Obvezne so lab. vaje, ter izpit pri določenem profesorju. To je pa to. Na predavanja ti pa ni potrebno hoditi, lahko snov preštudiraš doma oz lahko hodiš k drugemu profesorju. Le pisni in ustni izpit so pri svojmu prfoksu.

otago ::

Mislim, da ima večina fakultet tudi možnost izbora predmeta na drugi fakulteti. Če je pogoj znotraj iste univerze, ne vem.

Načeloma pa bi naj ne imel težav, če si študent iste univerze in če greš na predavanje v večjo predavalnico brezosebne fakultete. Npr. na EF, Pravno fakulteto itd...

Če pa misliš iti na predavanje nekega manjšega študija, kjer je na generacij 10-40 študentov in se študenti, profesorji poznajo... Poročaj kako je, če greš recimo na predavanje metalurgov, ki jih je manj kot 20 na generacijo :)

Verjetno pa itak veš, da kot študent UL, lahko uporabljaš vse knjižnice vseh članic UL (sklepam da velja isto za UM). Sam sem prakticiral izposojo gradiva za fiziko in matematiko na kemijski tehnologiji in strojni, kljub temu da nisem njihov študent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Unknown_001 ::

Super potem. 2. Semester gasa mal drugam pošpejat. Metalurgom bom pa za foro enkrat celo šel če mi bo kak dan za spustit da mal vidim kako je pri njih. Menda mi utegne njihova snov pri predmetu gradiva še prav pridt :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Zna pa bit problem, če misliš hodit na predavanja nekam drugam, izpit pa opravljat pri svojem profesorju.
Čeprav naj bi bilo znanje univerzalno, pa izpiti niso ;)
Tako je!

Unknown_001 ::

fosil je izjavil:

Zna pa bit problem, če misliš hodit na predavanja nekam drugam, izpit pa opravljat pri svojem profesorju.
Čeprav naj bi bilo znanje univerzalno, pa izpiti niso ;)


Izpiti so unikatni. Res je tako, ampak dobra podlaga naj bi bila temelj za uspeh.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Smurf ::

fosil je izjavil:

Zna pa bit problem, če misliš hodit na predavanja nekam drugam, izpit pa opravljat pri svojem profesorju.
Čeprav naj bi bilo znanje univerzalno, pa izpiti niso ;)

Mah sej ponavadi (vsaj taka je izkusnja iz FEja) je pri predmetu nasteta literatura, ki jo moras znati. Ce tisto predelas, je ponavadi ok. Alternativa so zapiski sosolca/sosolke.

Markus386 ::

Kolega je nekaj takega delal. Sicer je poslal mail profesorjem (ker je šlo za bolj tiste predmetov, kjer jih je po 15, 20 na smeri), pa nikoli ni bilo nobenega problema. Pri enem je celo hodil na laboratorijske vaje, da je še sprobal odpredavano (je pa res, da je šlo za manjše skupine, in da je bil plac na vajah, pa še on je bil tak, da je razumel snov, da ni bilo kaj dosti ektstra dela z njim na vajah)

SG_101 ::

Dejan_007 je izjavil:

Predavanja so javna in niso obvezna. Obvezne so lab. vaje, ter izpit pri določenem profesorju. To je pa to. Na predavanja ti pa ni potrebno hoditi, lahko snov preštudiraš doma oz lahko hodiš k drugemu profesorju. Le pisni in ustni izpit so pri svojmu prfoksu.


Kar seveda ni res. Ali so predavanja obvezna ali ne, določi vsaka fakulteta zase. Prisotnost na predavanjih je marsikje pogoj za pristop k izpitu.

mirkuma ::

Unknown_001 je izjavil:

Super potem. 2. Semester gasa mal drugam pošpejat. Metalurgom bom pa za foro enkrat celo šel če mi bo kak dan za spustit da mal vidim kako je pri njih. Menda mi utegne njihova snov pri predmetu gradiva še prav pridt :D

Metalurgi imajo snov ki jo obravna predmet Gradiv na strojni, razbito na vsaj enih 5 predmetov, od katerega je vsak bistveno bolj obsežen po številu ur kot Gradiva, tako da boš težko (časovno) to izvedel. Ideja pa sicer ni slaba. In zgodba je ravno obratna pri tehnični dokumentaciji / tehničnem risanju na metalurgiji....
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FERI splošne informacije

Oddelek: Šola
62541 (1880) terminator12
»

Strategija učenja in sprotnega dela na fakulteti

Oddelek: Šola
163428 (2594) Trupl0
»

Študij na FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6013363 (6654) BivšiUser2
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146506 (34026) awy
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011385 (9930) tony1

Več podobnih tem