» »

Črn ekran po nadgradnji

Črn ekran po nadgradnji

lanced ::

Zdravo,

imam sledeč problem.

Prenosnik Dell Inspiron 5749

Po nadgradnji Win 8.1 na Win 10 se mi računalnik noče več bootati v Winse. Ko vklopim računalnik, se normalno vklopi, začnejo se nalagati Winsi, potem pa takoj dobim črn ekran brez kurzorja (preden bi prišel na Welcome screen).

Prebral sem kup nasvetov, a noben ni pomagal. Bios je nadgrajen na najnovejšo verzijo, izklopil sem tudi Fast boot.

Zanimivo je to, da ko so se Winsi namestili, je prišel normalno na namizje, po resetu pa ne pridem več.

Poskusil sem tudi z inštalacijo svežih Win 10 (ne nadgradnja) in ni bilo spremembe. Namestil sem tudi Win 8.1. pa se mi je zelo hitro pojavil črn ekran (enkrat se mi je celo zgodilo, da sem kliknil na gumb za nadgradnjo Win 10, pa se je kar iznenada izklopil ekran in se več ni vklopil, tudi po resetu ne).

Naj omenim še, da je bil računalnik tudi že na servisu, kjer so mi prvič zamenjali matično ploščo (nevem razloga, samo na nalogu je bilo zapisano :)), drugič pa so preverili sistem in rekli, da je krivda v Windowsih ter da jih lahko namestijo (ne zastonj seveda :)).

Kaj lahko še naredim?

AC_DC ::

Namesti clean w10 (prej seveda v nekim live linux distro na varno skopiraj pomembne podatke).

lanced ::

AC_DC je izjavil:

Namesti clean w10 (prej seveda v nekim live linux distro na varno skopiraj pomembne podatke).


zgoraj sem omenil, da sem namestil clean Win 10 pa ni bilo spremembe... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lanced ()

popster ::

malo sumljivo vse skupaj lahko daš link do tega hrošča če sploh obstaja? :)

potem pa probaj z programom unetbootin naredit linux live da sploh vidis ce še dela ta računalnik.

zero_max ::

@lanced:

Kje si nabavil laptop? V Bigbangu,akcija na začetku decemba 499 eur?

Nadgradil na Win10.
Meni na vsake toliko zapiska (zelo kratko). Nisem se preveč obremenjaval s tem dokler...

tu je opis mojih težav: KLIK

Na kratko...
- diagnosika (poseben program od Della prednameščenna laptopu) mi je rekla, da ni (ne zazna) trdega diska
- da sem uspel priti nazaj v Windowse sem ugasnil komp, dal ven baterijo,jo vrnil nazaj in prižgal.

A mogoče veš kateri servis je boljši: Acord92 d.o.o. ali pro-servis d.o.o.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Alexius Heristalski ::

OP, imaš problem z gonilniki grafične kartice. Če imaš priklopljen dodatni zaslon (monitor, TV), ga odklopi. Trikrat zapored z gumbom za izklop prekini nalaganje Windows. Potem se bo naložil WinRE (obnovitveno okolje), kjer daš Odpravljanje težav > Dodatne možnosti > Nastavitve zagona > Ponovni zagon. Nato izberi F5 (Varni način z omrežjem), bi moral delati (če ne, poskusi nizkoločljivostni način - F3), nakar lahko v Upravitelju naprav > Display adapters onemogočiš eno od dveh grafičnih kartic. Ponovno zaženi računalnik in bi moralo delati. Če ne, ponovi postopek, ampak z obratno izbiro grafičnih kartic. Lahko tudi posodobiš gonilnike (prenesi s spletne strani proizvajalcev), če ti dela internet (če ne wifi, priklopi na kabel) oz. na drugem računalniku, jih daj na USB ključ.

Drugače je tukaj še več opisano. V WinRE lahko prideš tudi z inštalacijskim medijem za W10.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211309899 (7279) anjica
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511644 (9689) Pero_SLO
»

Prekinjena instalacija win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
141082 (693) Manager
»

win 10 zaciklanje in backup restore

Oddelek: Pomoč in nasveti
18909 (657) Rias Gremory
»

windows XP se mi nočejo zagnati (prilagam sliko ekrana)

Oddelek: Pomoč in nasveti
254741 (3426) vbohinc

Več podobnih tem