» »

windows XP se mi nočejo zagnati (prilagam sliko ekrana)

windows XP se mi nočejo zagnati (prilagam sliko ekrana)

enrique ::

Pozdravljeni!

Prosim vas za pomoč pri nastalem problemu in sicer je težava nastalo ko sem hotel izklopiti moj računalnik pa je "zmrznil" nato pa sem ga ugasnil preko napajalnega stikala.
Ko vključim računalnik me opozori da operacisjki sistem ni bil uspešno ustavljen in nato mi ponudi nekaj možnosti ampak pri vsaki mi pride do modrega zaslona ki se pokaže le za hip nato se računalnik resetira in zgodba se ponovi.
Prosim vas za kakršenkoli nasvet, s pozdravi Klemen.

na zaslonu mi izpiše to sporočilo http://shrani.si/o.php?pb0807811071344....
  • spremenil: enrique ()

marsovcek ::

a) Preberi tole
b) Zaženi rač. z inštalacijskega CDja za Win. Ko dobiš možnost, pojdi v "recovery console", nato vtipkaj "chkdsk /r". Ko naredi svoje, vpišeš "exit" & reset.

Srečno!:)

enrique ::

Najlepša ti hvala za tako hiter odgovor.

enrique ::

Ko uporabim postopek recovery console se mi pri 30% in računalnik ugasne.

Supervisor ::

očitno nekaj s hardwerom, probaj stestirati disk, ram,

poskusi s temle:

http://www.ultimatebootcd.com/

enrique ::

zadevo mi je uspelo postavit, najprej sem razstavil računalnik po komponentah nato posesal prah in nato je šlo skozi z windows xp repair consolo.

Supervisor ::

torej ne hardware ampak prahware

he, he
:D

Zgodovina sprememb…

enrique ::

Ali je v Visti tudi recovery console in funkcija "chkdsk /r"?

vbohinc ::

Vista in Server 2008 imata sedaj Windows Recovery Environment (bazira na Windows Preinstallation Environment)



CHKDSK zaženeš v ukazni vrstici (CMD), sam ma pa tud nekaj razlik od Recovery Console (XP); za obnovitev MBR zapisa si v RC vpisal "fixmbr" medtem ko v WinRE vpišeš "BootRec /FixMbr" - VEČ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

enrique ::

Hvala za odg. in lep pozdrav.

enrique ::

Ali bi mi lahko prosim kdo svetoval, kaj storiti ko se pojavi tak zaslon. Pride do tega potem se pa resetira in tako se ponavlja.
 moder zaslon

moder zaslon

solatko ::

Stestiraj RAM-e

enrique ::

To pa so globoke vode, v safe mode ne morem ker se mi pri crcdisk.sys ustavi če grem pa preko normalne poti v sistem mi pa naredi to modro okno. Ta crcdisk.sys je sedaj začel delat prej se je še dalo lepo prek safe mode prit v sistem. Ali se da preko CMDja v Sytem Recovery Options kaj narediti?

Invictus ::

Naredi si backup, stestiraj računalnik, po potrebi kaj zamenjaj in na novo postavi škatlo.

Predvsem pa naredi backup.

Krivec je NOD32. Gor si daj zastonj AVG ali pa Avast.

http://www.wilderssecurity.com/archive/...
http://www.file.net/process/amon.sys.ht...
http://help.lockergnome.com/general/amo...

LP I.

enrique ::

Imam HP 6820s in me takoj ko ga vklopim vpraša po Recovery in sicer če stisneš tipko F4 in tam potem piše da mi povrne računalnik v stanje ko sem ga prejel oz. druga možnost da mi shrani dokumente. Ali si mislil ta beckup od HPja?

vbohinc ::

Ne varnostno kopijo si ustvari posebej - ta backup od HP-ja pa naj bi v teoriji obnovil sistem na prvotno stanje (takšno kakršno je bilo ob prvi uporabi računalnika) vendar pa ni zanesljiv. Tj. ustvari varnostno kopijo in poskusi obnoviti PC šele potem ko boš vse pomembne datoteke imel na varnem. Verjetno pa boš moral na računalnik na novo namestiti OS.

Poglej si še to povezavo - lahko bi namreč poskusil s pomočjo Recovery Console preprečiti zagon NOD-ejvega modula AMON (amon.sys) [Disable: Disables a system service or a device driver.]

enrique ::


Poglej si še to povezavo - lahko bi namreč poskusil s pomočjo Recovery Console preprečiti zagon NOD-ejvega modula AMON (amon.sys) [Disable: Disables a system service or a device driver.]


Ali je za Visto postopek enak?

enrique ::

A če zbrišem amon.sys se bo še pojavljalo to modro okno? Zbrisal bi ga po sledečem postopku: po vklopu rač. pritisnem f8 in izberem repair computer, nato se pojavi System Recovery Options, kjer izberem CMD in ga tam pobrišem?

vbohinc ::

V WinRE izbereš CMD in zaženeš "regedit.exe" - potem iz registra odstraniš potrebne vnose.

V registru se vnosi za system service lahko nahajajo:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Enum\Root\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\

OPOZORILO! TU JE POTREBNO RAVNATI PREVIDNO SAJ LAHKO Z NAPAČNIMI DEJANJI SISTEM POKVARIŠ, TEGA SE LOTI SAMO ČE VEŠ KAJ DELAŠ!

Drugače pa ima Vista orodje "Sc.exe" za manipulacijo s system services.

Sc.exe uses the following syntax:

Syntax1 (use Syntax1 to run Sc.exe)
sc [Servername] Command Servicename [Optionname= Optionvalue...]
Syntax2 (use Syntax2 to display help information, except for the query command)
sc [Command]


Parameters

* Servername
Optional. Specifies the name of the server when you want to run the commands on a remote computer. The name must start with two backslash (\) characters (for example, \\myserver). To run Sc.exe on the local computer, do not supply this parameter.
* Command
Specifies the sc command. Note that many of the sc commands require administrative privileges on the specified computer. Sc.exe supports the following commands:
Config
Changes the configuration of a service (persistent).

Continue
Sends a Continue control request to a service.

Control
Sends a control to a service.

Create
Creates a service (adds it to the registry).

Delete
Deletes a service (from the registry).

EnumDepend
Enumerates service dependencies.

GetDisplayName
Obtains the DisplayName for a service.

GetKeyName
Obtains the ServiceKeyName for a service.

Interrogate
Sends an Interrogate control request to a service.

Pause
Sends a Pause control request to a service.

qc
Queries configuration for the service. For detailed information, see the reference section, "SC QC."

Query
Queries the status for a service, or enumerates the status for types of services. For detailed information, see the reference section, "SC QUERY."

Start
Starts a service

Stop
Sends a Stop request to a service.
* Servicename
Specifies the name given to the Service key in the registry. Note that this is different from the display name (which is what you see with net start command and the Services tool in Control Panel. Sc.exe uses the service key name as the primary identifier for the service.
* Optionname
The Optionname and Optionvalue parameters allow you to specify the names and values of optional command parameters. Note that there is no space between the Optionname and the equal sign. You can supply none, one, or more optional parameters name and value pairs.
* Optionvalue
Specifies the value for the parameter named by Optionname. The range of valid values is often restricted for each Optionname. For a list of available values, request help for each command.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

enrique ::

Rešitev za visto:

greš v cmd preko tipke f8 in ibrišeš mapo eset

rezultat: modrega okna ni več in gre v sistem!

cankarales ::

Ali bi mi lahko prosim kdo svetoval, kaj storiti ko se pojavi tak zaslon. Pride do tega potem se pa resetira in tako se ponavlja.
 moder zaslon

moder zaslon


lahko si ogledaš en video od gigafide na youtubu k pove kk odpravt - oz popravt večina BSOD-jev (blue screen of death)

vbohinc ::

Poskusi takole, zaženi sistem v Safe Mode (pritisneš F8 ob zagonu, še preden se pokaže "boot screen" in izbereš s seznama). Potem, ko se (upajmo) sistem zažene odstraniš NOD32 antivirus(Nadzorna plošča -> Dodaj/Odstrani programe). Potem ponovno zaženeš sistem in si namestiš drug antivirus, priporočam Avast ali pa MS Security Essentials.
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

T-Majo ::

Mi lahko prosim pomagate. Res ne vem več, kaj naj naredim.

Window XP PRO SP2 se ne bootne več.

Na C disku so XP-ji, na D disku pa Hackintosh iAtkos v7, ki pa ne dela. Vendar zadeva je pokvarila boot od XP-jev.
Dal sem notri CD od XPjev in dal rapair windows in console repair (vendar tega ne morem uporabljati, ker ko sem inštaliral Windowse, nisem vpisal Admin gesla).

No po Windows Rapair, ki se je uspešno zakjučil kar se tiče tistega dela, ki še poteka na začetku, se je prenosnik restartal in na ekranu se je izpisalo:

boot0: testing
boot0: testing
boot0: error

T-Majo ::

edit: no sedaj sem z XP CD-jem izbrisal particijo D:, na kateri je bil Lepoard.

Sedaj pa samo kurzur utripa. Ne piše več boot0: error.

Tudi safe mode ne dela oz. ne morem niti do izbire za safe mode pridet. Saj je F8 ane??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

T-Majo ::

Mi lahko pomaga EasyBCD? Poizkusil sem tudi dve verziji 32bit Windows 7, pa mi med bootanjem BSD vrže ven.

EasyBCD je verjetno (skepam po .exe) datoteka za nalaganje programa v Windowsih?

vbohinc ::

No lahko poskusiš ponovno namestiti zagonski nalagalnik na MBR. Zaženeš računalnik z namestitvenega CD-ja in preklopiš v WinRE (pritisneš R da zaženeš obnovitveno okolje). Dostop do le tega bi naj bil možen tudi s praznim geslom Administrator računa (v kolikor ta ni bil določen in ti praviš da v tvojem primeru je tako), ko te vpraša zanj pač ne napišeš nič ampak samo pritisneš tipko Enter.

V ukazni vrstici nato zaženeš naslednji ukaz:

FIXMBR

in potrdiš izvedbo - Y Enter in izvedeš še naslednji ukaz:

FIXBOOT [črka pogona] - v tvojem primeru FIXBOOT C:

Ta dva ukaza bi morala popraviti zagonski sektor na disku kot tudi zagonske datoteke sistemskega razdelka. Poskusiš pa lahko tudi z SuperGrubDisk ;)
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je Windows 7 zaščiten pred Wanna Cry virusom?

Oddelek: Operacijski sistemi
71887 (1566) MrStein
»

Undo za ComboFix

Oddelek: Pomoč in nasveti
181611 (1376) MrStein
»

windows servisi - kako dodat parametre?

Oddelek: Programiranje
61019 (780) NSA Agent
»

A je to virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92143 (1796) fulgur
»

Daemon tools-uninstallation-noče

Oddelek: Programska oprema
81809 (1681) Vajenc

Več podobnih tem