» »

win 10 zaciklanje in backup restore

win 10 zaciklanje in backup restore

Yohan del Sud ::

En lažje do srednje težek problem imam s pred dvema mesecema kupljenim Medionom.

Win 10. Vse dela lepo. Nič do ali preinštaliranega. Potem pa uporabnik poskusi naložiti "sposojen" Flatout 2 in je štala. Po reštartu se zacikla in noben od mehkih načinov reševanja OS ne dela. Dejstvo je da imam 10000+ ur izkušenj z Windowsi ampak le nekaj ur z win 10. Pride do tistega nujnega zaslona, ampak vse variante (šel čez cel internet) tu ne delajo. Še kakšen nasvet?

Plan B: Ukazna vrstica še dela. Računalnik ima SSD sistemca in navaden HD z običajno particijo in backup particijo. Tovarniška ponastavitev verjetno ne bo problem. Težavo imam pri backupu uporabniških datotek, vem da so nekje tu, ampak so nekako skrite in jih enostavno ne najdem. A kdo ve zakaj win10 cmd skriva datoteke in kako do njih?

Plan C?
www.strancar.com

AC_DC ::

V safe mode ne dela ?


Uporabniške datoteke so v mapi %userprofile% [ c:\Users\ up. ime \ ].
Bootaj v nek live linux in skopiraj / ali priklopi hdd na drug sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Yohan del Sud ::

Safe mode ne dela (isto cikla). Če kaj pomaga, za ene milisekundo se pojavi namizje, nato javi automatic repair, diagnosting, samodejno popravilni zaslon in jovo na novo. Vem kje so datoteke, ampak jih ne vidim v cmd, tudi z attrib ne. Ali so skrite, ali pobrisane. Sumim prvo. Boot usb linux je bil tudi moj prvi plan c.
Še kdo?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Prestavi oba diska in ju temeljito prečekiraj s chkdsk.

Rame preveri z memtest86+ http://www.memtest.org .

Starost sistema ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Duhec ::

Odklopi drugi (navaden) disk, da vidiš, če se sistemski SSD kaj drugače pobere.
Ali na sistemskem SSD-ju v CMD z DIR vidiš sploh profil uporabnika ?
Se da dostopat v mapo?
V CMD aktiviraj administratorski račun:
net user administrator /active:yes
exit za izhod, restart PC in pusti, če se W10 zdaj kaj drugače poberejo.
http://blackbird.si/

Yohan del Sud ::

Drugače je to akoya e6424 star 2 meseca prenosnik, in ne morem kar menjati diskov (ok lahko jih izklopim v biosu). Fizično se mi ne zdi, da bi kaj šlo v franže. Itak pa ima 3 leta garancije. Original konfiguracija je sistemski 128gb ssd disk X in podatkovni hdd z ločeno recovery particijo (C, D).

V mapo se da normalno dostopat preko cmd vmesnika, vidim tudi vse win dll-je in ostalo kramo in vse kar je na drugem disku in usb ključu. V mapi users je pa vse prazno (v dl in pictures sekciji bi sigurno nekaj moralo bit). Da je še bolj zabavno, če pri varnem zagonu izberem Launch recovery enviroment pokaže userja in zahteva geslo, ampak potem spet zacikla. Virus? Administracijski račun tudi izgleda, da ne dela.

No kakorkoli že, stvar ni strašno nujna. Par slikc in savegamov bi bilo dobro rešit ampak imam komando da do jutri zvečer zadevo zlepa ali zgrda usposobim. Fabrška ponastavitev bo pa menda ja delala. Meni gre bolj za vajo, da spet malo požokam winse, ker sem zadnje čase bil bolj na macu in sem win8 itak preskočil.

BTW, Kateri je najbolj enostaven OS/program za usb boot?
www.strancar.com

Rias Gremory ::

Uh nek lightweight GNU/Linux distro?
Ponavadi uporabim Lubuntu ker nima Unity-ja. Ampak lahko tudi Ubuntu probaš ker je zelo razširjen zato je tudi manj možnosti, da kaj ne bo delalo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Yohan del Sud ::

Aha, tukaj bom pa rabil spet malo pomoči. Sem sicer enkrat naložil win na mac preko ključa, ampak tole imam trenutno... izziv. Ampak ok, sem pri volji. Človek se more vedno učiti.

Klasičen Ubuntu sem po navodilih te strani naložil na ključ in ga ta računalnik še povoha ne (v biosu ima pod boot opcije samo uefi ip4 ali 6 in pa win boot manager). Sem testiral še na svoji delovni mašini in mi javi "no child node." Navodila so 4 leta stara ampak Ubuntu je frišen. Kaj delam narobe? Kaj je novega v zadnjih 10-ih letih na tem področju?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

rufus (uefi mode).
https://www.vanstechelman.eu/content/cr...


Za navaden boot moraš vklopiti legacy/cms mode.
http://superuser.com/questions/857117/w...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Yohan del Sud ::

Hvala AC_DC, to je pomagalo. Na stari napravi sedaj ubuntu ključ dela brezhibno. Torej imam delujoč linux ključ. Kul.

AMPAK. Imamo sedaj imamo nov žur. Na novi medionovi napravi tale linux zelo podobno štekne kot original win. Javi internal error in se mu scikla. V tem primeru na pol sekunde.

A to kaj komu pove?
www.strancar.com

opeter ::

Pokvarjen RAM?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Yohan del Sud ::

Kakšna možnost od zunaj za preverit?
www.strancar.com

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Rias Gremory ::

Huh čudno. Sam sem bil 100%, da je programska napaka glede na to da so ti winsi zahebaval ampak, če ti pa Linuxa noče pognat je pa verjetno RAM, ker se vse naloži v RAM. Kolikor vem se diska sploh ne dotika dokler ga ne mountaš.

Memtest pa pride zraven Ubuntuja se mi zdi. Ti štekne ko prideš na namizje ali že ko imaš na voljo za izbrat ali boš namestil, probal live itd.?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Lonsarg ::

Tudi Windows in linux inštalacijski ključki imajo memtest vgrajen ponavadi.

Rias Gremory ::

Mja, čisto pozabil ker ga še nisem uporabljal.
http://www.sevenforums.com/tutorials/71...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Yohan del Sud ::

Trajalo nekaj časa in šel skozi Memtest, kot ga je predlagal S4NNY1 (in nagazil ubuntu na usb ključku) in naredil primerjalni test na stari in novi zadevi. Čisto tako, da se malo izobrazimo. In ker se mi da.

Oba sta SSD @ HDD kombinaciji.

Stara zadeva je win7, i5 2500k @ 3.3 namizna delovna postaja, 2 palčki 4gb s pc-10700 ddr3 kingston in osnovni radeon 6850. Ročno sestavljeno. Leta 2011.

Nova zadeva je kot zgoraj napisano, i5 6267u @ 2.9 prenosnik, 1x2gb in 1x4gb s pc-12800 ddr3 hynix in prilotano iris grafiko.

OBA sta memtest prestala brez napak. Ampak v prvem primeru je trajal 55 minut in v drugem (priključen na štrom) 3 ure in 55 minut.

Torej, še kakšna ideja?
www.strancar.com

Yohan del Sud ::

Samo malo. Poskusil še lubuntu. Ta pa dela. Torej bo treba kar lepo windowse reinštalirat.
www.strancar.com

Rias Gremory ::

Mja, potem je bila slučajno Ubuntu slika foo ali pa ni bilo zapisano ok. Če nisi, ISO drugič potegni dol s torrentom, je bolj zanesljiv.

Zakaj pa taka razlika med časi testiranja pa ne vem. Procesorjev ne spremljam ampak novejši ima manjšo frekvenco tako, da je to verjetno en faktor. Ne vem kaj drugega bi še lahko vplivalo. Mogoče če se je vse skupaj zelo segrelo pa je proc throttlu.
Čudna težava.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211298 (1024) ST-777
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611677 (10204) solatko
»

Izginuli spomin v Win 7

Oddelek: Operacijski sistemi
11634 (507) AndrejS
»

PC zmrzuje samo v winsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
372243 (1917) donfilipo
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233030 (2184) PacificBlue

Več podobnih tem