» »

Pun kufer mam teh medijskih konsenzusov !!!!!!!!

Pun kufer mam teh medijskih konsenzusov !!!!!!!!

RuskiSnajper ::

Lej to

Vedno ko je neka novica, nasplošno, vedno je neka napeljava da je novejši windows "izboljša izkušnjo" kar je totalna in absolutna bedarija, to je konsenzus v medijskih hišah in je povezan samo za navadne luzere ki itak niso meli pojma v nobenem windowsu prej da bi imeli kaj za zgubiti, in jim ta spremeba sploh nič ne spremeni, samo neko iluzijo jim da, da je nekaj bolšega ker je polno hypa in polno marketinga in polno nekega trendi spuščanja čudnih zvokov "uuu slide and tap uuuu waaaw trendy trendy".

To je zelo zelo neprofesionalno in je brca v rit vsem tistim ki imajo MOŽGANE in uporabljajo starejše sisteme ker je vse lepo nastavljeno in vse lepo dela, in samo kaže kaki nemarneži so novinarji, samo gledajo dol tiste ki pač negrejo naprej tako hitro kao da so neki grešniki.

Na windows 10 sploh ne morem ustavil polovico Services, mislim WTF!!

Edina stvar zakaj bom prisiljen na windows 10 je to seveda da bo vse šlo naprej, in ker windows 7 nebo podpiral DX12, 90% vseh nekih "izboljšav" na nerabim in nemaram in me samo motijo.

To da microsoft nonstop nekaj odvzema in dodaja nekaj drugega to je GIMMICK. Vglavnem jaz začenjam čez par tednov ali malo več, prve raziskave v Win10 in pozneje upam da bi se kaj naredlo iz tega z pomočjo ostalih, par stvari imam že na papiru v nekaterih forumih, projekt ki bo tranformiral windows 10 v windows 7 GUI in obnašanje, vse kaj se da razen če je preko analize razvidno da je tista stvar boljša, ker imam enostavno pun kufer teh dolgotrajnih inštalacij z tisočimi nastavitvami ki jih moram skos nastavlat še na win7 in na win10 bo to totalna nočna mora, nekateri programi kot Classic Shell bojo tudi zelo zelo pripomogli temu. Tak da če je kdo zainteresiran da bi pomagal kar pošlji spročilo, nekatere stvari sploh nebojo zahtevne, to je samo iskanje po registru, zamenjevanje ikon, pisanje dokumentacije itd, vsak navadi geek to zmore, ampak je dosti tega in če bi delo razdelili bi šlo hitreje, seveda če se začne nekaj samo z osnutkom in se to vse dokumentira potem se še pridružijo večje ribe.


Zakaj pa na linux ne? Ker se mi tudi neda 5 let pogruntavat console sistema in GUI da bom kaj poštenega lahko naredil, sem pa vseeno šel in imam neke osnovne izkušnje ker tudi globoko spodaj vem da bo lahko čez 15 let windows ki bo podoben igračam za dojenčke.

Furbo ::

Jaz sem šel tudi pod prisilo na 10ko, če so to res 'zadnji' windows, bom kar vesel. I'm too old for this shit.

Drugače pa je napredek, seveda so moral zdrkat UI na novo, zajebat par stvari, si ne morejo pomagat, ampak je pa v drobovju marsikaj bolje.

V par dneh sem si ga nastavil po svoje, zdaj pa upam da bo delal mnogo let, da ga niti opazim ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

R1710 ::

Tudi jaz. Nadgradil na Windows 10, dela več ali manj vse, odstranl bloatware + windows programe. Zaenkrat dela, če bodo v prihodnosti zjebali Windowse, mi crkne ali SW ali HW, računalnik prodam/vržem proč.

Novega PC-ja ali naparave z Windows OS ne bom več kupil.

sandmodnigga ::

R1710 je izjavil:

Tudi jaz. Nadgradil na Windows 10, dela več ali manj vse, odstranl bloatware + windows programe. Zaenkrat dela, če bodo v prihodnosti zjebali Windowse, mi crkne ali SW ali HW, računalnik prodam/vržem proč.

Novega PC-ja ali naparave z Windows OS ne bom več kupil.

Niso novosti v programju, ampak v HW. In ker za razliko od W7 Windows 10 niso artikel, le storitev, se bo ta storitev tudi posodabljala. Spreminjati tretjino sistema za to, ker bodo kupci na nove računalnike nameščali W10, se ne splača.

R1710 ::

Sej, posodabljanj me je strah. Enostavno se mi več ne da ukvarjat s tem. Računalnik je na mizi, 1x na mesec se sam resetira po updatih, kaj me mesečno čaka novega, ne vem. 3x sem s PowerShellom brisal MS programe, 2x so prišli sami od sebe (!) nazaj. Pa nimam Live ID (ali kaj že je). Občutek, kot da računalnik več ni moj, kupljen z lastnim denarjem. To me moti.

čuhalev ::

RuskiSnajper je izjavil:

Vedno ko je neka novica, nasplošno, vedno je neka napeljava da je novejši windows "izboljša izkušnjo" kar je totalna in absolutna bedarija, to je konsenzus v medijskih hišah in je povezan samo za navadne luzere ki itak niso meli pojma v nobenem windowsu prej da bi imeli kaj za zgubiti.


Vedno ko je neka novica, nasplošno, vedno je neka napeljava da je novejši Ubuntu "izboljša izkušnjo" kar je totalna in absolutna bedarija, to je konsenzus v medijskih hišah in je povezan samo za navadne luzere ki itak niso meli pojma v nobenem Ubuntu prej da bi imeli kaj za zgubiti.

fixed.

Jaz pa sem sit Ubunta ipd. Kako je fino, kako je fajn, skeniranje, dokumenti, glasba. Potem pa dobiš systemd v rit, ko se je potrebno zopet vse naučiti na pamet, ko že sama zamenjava runlevel pomeni branje dokumentacije. Pa naredijo „hek“, da za init.d skriptami dejansko kličejo systemd, potem pa išči na tistih treh lokacijah, kaj se zgodi.

Največja golazen OS, na sploh v zadnjih petih letih, pa je integracija trgovine programov oziroma jih dobiš nekaj že prednameščenih. Kalkulator in urejevalnik besedilnih datotek sta že nujna za sistem, ampak gibanje finančnih trgov je pa adijo.

Saj vem, kako je enostavno,č e se ti program namesti v enem kliku, vendar ga nočem v /usr/bin temveč v /opt/bin. Takšna enostavna želja postane rinjenje storža v nosnico. :))

Takoj, ko bo čas vržem preuredim sistem, da bo ta uporabljal busybox sysvinit, ampak kakšni packet maintainerji bodo še vedno zahtevali vse drugo. ;((

Miha 333 ::

Evo, popenil danes zaradi windows 10. Sem sredi dela, imam 10 oken odprtih. Pojavi se obvestilo, da naj zaradi uveljavitve posodobitev nemudoma ponovno zaženem računalnik, sicer bo to windows naredil čez 3 (!!!) minute in da naj shranim svoje delo. Mislim WTF zakaj ne more to počakati dokler pač ne zaključim in ne ugasnem računalnika, kaj hudiča je tako nujnega. Pri prejšnjih verzijah si pač kliknil postpone in ni več težilo.

Jaz bedak, sem mislil saj bo še enkrat zagnjavil, kliknem OK in nadaljujem z delom, že pozabim na to, in potem kar naenkrat se vse zapre, slika "vnovični zagon" (btw, kaj je bilo narobe s ponovnim zagonom) in j.... se. NITI vprašalo ni, če želim kaj shraniti.

Poleg tega je potem 10 minut mlel posodobitve. Meni je to distrakcija in včasih si lahko nastavil čas uveljavitve posodobitev.

Hvala lepa za tak [cenzura].

Se popolnoma strinjam z avtorjem, meni je važno, da stvari DELAJO, da lahko opravim svoje delo s čim manj nepotrebnimi motnjami. Z Win 7 je že dobro kazalo, od takrat gre samo na slabše.

Žal smo v poslovnih okoljih "privezani" na Win, sicer bi preklopil na kaj drugega.

RuskiSnajper ::

Miha 333 je izjavil:


Žal smo v poslovnih okoljih "privezani" na Win, sicer bi preklopil na kaj drugega.


Zakaj bi podjetje sililo na win10 pa je tudi malo čudno.

R1710 ::

Firma kupi nov računalnik, gor je Windows 10. Kaj boš naredil?

Miha 333 je izjavil:

Evo, popenil danes zaradi windows 10. Sem sredi dela, imam 10 oken odprtih. Pojavi se obvestilo, da naj zaradi uveljavitve posodobitev nemudoma ponovno zaženem računalnik, sicer bo to windows naredil čez 3 (!!!) minute in da naj shranim svoje delo. Mislim WTF zakaj ne more to počakati dokler pač ne zaključim in ne ugasnem računalnika, kaj hudiča je tako nujnega. Pri prejšnjih verzijah si pač kliknil postpone in ni več težilo.

Jaz bedak, sem mislil saj bo še enkrat zagnjavil, kliknem OK in nadaljujem z delom, že pozabim na to, in potem kar naenkrat se vse zapre, slika "vnovični zagon" (btw, kaj je bilo narobe s ponovnim zagonom) in j.... se. NITI vprašalo ni, če želim kaj shraniti.

Poleg tega je potem 10 minut mlel posodobitve. Meni je to distrakcija in včasih si lahko nastavil čas uveljavitve posodobitev.

Hvala lepa za tak [cenzura].

Se popolnoma strinjam z avtorjem, meni je važno, da stvari DELAJO, da lahko opravim svoje delo s čim manj nepotrebnimi motnjami. Z Win 7 je že dobro kazalo, od takrat gre samo na slabše.

Žal smo v poslovnih okoljih "privezani" na Win, sicer bi preklopil na kaj drugega.

Tudi meni. Sestavljam večjo ponudbo za ogromno podjetje, časa imaš itak vedno premalo. Sredi pisanja v excel se mi prikaže ta update. Postpone, pa se naenkrat sam resetira. Na srečo sem imel dokument na zunanjem disku, Office sam shranjuje dokumente in sem nadaljeval na drugem računalniku.

Edina logična reakcija

pegasus ::

Miha 333 je izjavil:

Se popolnoma strinjam z avtorjem, meni je važno, da stvari DELAJO, da lahko opravim svoje delo s čim manj nepotrebnimi motnjami.
Eni smo že šli skozi vse to ko so ven prišli win 95 in že takrat prešli na alternative. Never looked back. Bottom line je samo to, kdo ima kontrolo nad *tvojim* pcjem. Če imaš winse, jo ima MS. Pika. Če ti to odgovarja, potem trpi ...

In osnovni rant zares nima veze z mediji, razen do te mere, da so novinarji leni in enostavno prepišejo iz press releasa, ki ga da neka firma ven. Od tu vsi tovrstni butasti izrazi.

pixelzgaming ::

Sej je podpora za W7 do 2020 in W8.1 do 2023, obstaja linux.. Kaj je tak superiornega na W10 da vsi silite tja nevem. Sicer imam w10 na laptopu, uspelo mi je disablat ta update crap, pač mi action center guši ampak je tako nastavljen na quiet hours pa naj dela kaj hoče.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

sirotka ::

AC_DC ::

w10 enterprise je rešitev, če že mora biti w10, saj lahko izklopiš updejte.

hojnikb ::

tut na navadnih lahko..
#brezpodpisa

one too many ::

Ta vikend sem dobil Win10: ****
Isto imam jst poln kufer teh sprememb. Prvo sem si lepo nastavil XPje, potem Visto in na koncu še 7ko. Vmes hkrati Ubuntu, potem je prišel Unity... Ma res mam dovolj...
Da ne rečem, da imajo Offici 201? drugačne ukaze v menijih kot 2007. Res krasno. Sedaj razumem ljudi navajene na Office 2003.
Nič, trenutno delam preskok na Emacs :D

Članek, ki se sicer bolj na široko navezuje na to temo:
http://hackaday.com/2014/09/04/scribble...

PS: Če se ne motim na Win10 Home so Update avtomatski, vendar lahko nastaviš, da sam izbereš čas resetiranja.

Invictus ::

Najbolje da si inštaliraš Slackware 6.0. Ne bo sprememb.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

Lahko si izbereš čas resetiranja ali pa inštaliraš gpedit in si tam naštimaš...

spenstar ::

sirotka je izjavil:

Lahko si izbereš čas resetiranja ali pa inštaliraš gpedit in si tam naštimaš...


Saj to je cudno, na slo-tech forumu so sami hekerji, admini, ne znajo pa postimat nastavitev kurcevih Windowsow z group policy editorjem. Adijo pamet, pa se vse jih moti.
SPENSTAR--builder

WarpedGone ::

Firma kupi nov računalnik, gor je Windows 10. Kaj boš naredil?

To kar se v firmah naredi: image standardnega okolja.

Vmes hkrati Ubuntu, potem je prišel Unity...

Žal smo tule pečeni.

Namesto da bi linux postal bolši od winsew, so winsi postali enak drek kot so linux distribucije.
Vsake pol leta neki oh in sploh novega.

Mozoljasta mladina ne skapira da kompjuter ni sam sebi namen, še manj pa je namenj neprestano šraufanje in privajanje na novosti, ki prinesejo 0 profita in odnesejo XYZ časa in energije.

Bom životaril na W7 dokler bo šlo. Če to pomeni nobenega novega HW, to pač pomeni nobenega novega HW.
Itak je napredek na HW področju zadnjih 10 let enak drek kot pri OSih. Veliko jajcanja s fičerji, malo/nič dejanske pohitritve.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

one too many je izjavil:

Ta vikend sem dobil Win10: ****
Isto imam jst poln kufer teh sprememb. Prvo sem si lepo nastavil XPje, potem Visto in na koncu še 7ko. Vmes hkrati Ubuntu, potem je prišel Unity... Ma res mam dovolj...
Da ne rečem, da imajo Offici 201? drugačne ukaze v menijih kot 2007. Res krasno. Sedaj razumem ljudi navajene na Office 2003.


Meni office 2003 professional lepo dela na win10 (ok en update se mu nekaj zatika v grlu), legit verzija, časovno neomejena, nobene mesečne naročnine, za tisto kar jaz rabim... 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

WarpedOne> Namesto da bi linux postal bolši od winsew, so winsi postali enak drek kot so linux distribucije.

Napačno distribucijo uporabljaš.

WarpedGone ::

Napačno distribucijo uporabljaš.

100%

Le da prava ne obstaja, sample of 17 preko 18ih let.
Zbogom in hvala za vse ribe

chinko ::

Se na win10 res ne da izklopit servces in updatov, tako kot na win8?

Kako je z updati na macih?

hojnikb ::

afaik se da, vsaj na PRO verziji
#brezpodpisa

Miha 333 ::

spenstar je izjavil:

sirotka je izjavil:

Lahko si izbereš čas resetiranja ali pa inštaliraš gpedit in si tam naštimaš...


Saj to je cudno, na slo-tech forumu so sami hekerji, admini, ne znajo pa postimat nastavitev kurcevih Windowsow z group policy editorjem. Adijo pamet, pa se vse jih moti.

Saj potem že nastaviš, ampak od genijev iz Redmonda bi pričakoval, da bodo dopustili možnost "Ne gnjavi zdaj, pozneje". Mislim, ljudje uporabljajo računalnike tudi na sestankih, prezentacijah, predavanjih, ne more to kar prekiniti procesa oziroma dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

AC_DC ::

spenstar je izjavil:

sirotka je izjavil:

Lahko si izbereš čas resetiranja ali pa inštaliraš gpedit in si tam naštimaš...


Saj to je cudno, na slo-tech forumu so sami hekerji, admini, ne znajo pa postimat nastavitev kurcevih Windowsow z group policy editorjem. Adijo pamet, pa se vse jih moti.

GP
Option 3: Group Policy Editor
This is a halfway house: the group policy editor will notify you about new updates without automatically installing them (how previous generations of Windows always worked) – though again security updates will still install automatically.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

WarpedGone ::

Saj to je cudno, na slo-tech forumu so sami hekerji, admini, ne znajo pa postimat nastavitev kurcevih Windowsow z group policy editorjem. Adijo pamet, pa se vse jih moti.


Mozoljasta mladina ne skapira da kompjuter ni sam sebi namen, še manj pa je namenj neprestano šraufanje in privajanje na novosti, ki prinesejo 0 profita in odnesejo XYZ časa in energije.


ZAKAJ bi sploh blo treba šarit po drobovju da se spedena takšne bedarije?
Ni problem v tem, da se neki nebi dalo. Vse se da, magari se skodira svoj lasten kernel.
Windowsi niso od včeraj, za sabo imajo svojih 25 let razvoja in razmisleka.
Pa vse bol uspešno skrivajo to "modrost", ki bi se morala nabrat skozi desetletje izkušenj in izgledajo kot da so jih skup spacali frišni diplomanti, ki so se z računalnikom prvič srečali pred 5imi leti.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Le da prava ne obstaja, sample of 17 preko 18ih let.

Pozabil sem upoštevat možnost, da si človek s posebnimi potrebami.

WarpedOne> Windowsi niso od včeraj, za sabo imajo svojih 25 let razvoja in razmisleka.

Ja, Windows 10 so končno marginalno uporabni, ker so skopirali bistvene elemente vmesnika, ki jih ostali uporabljamo preteklih 15+ let in brez katerih je uporabnik bistveno manj učinkovit.

pegasus ::

WarpedGone je izjavil:

Mozoljasta mladina ne skapira da kompjuter ni sam sebi namen, še manj pa je namenj neprestano šraufanje in privajanje na novosti, ki prinesejo 0 profita in odnesejo XYZ časa in energije.
To je glavni argument, da moraš bit na linuxu ... Če si se pred 30 leti navadil na fvwm2, ga lahko furaš še danes ... Jaz sem se spogledoval s CDE, se potem pustil zapeljati na xfce3 in potem onečediti s xfce4. Ampak je kljub temu moj desktop enak že več kot 10 let. Vsak update distrota mi prinese kak cukrček več, večino jih lahko mirno spregledam, ker mi ne prinašajo dodane vrednosti. Tako da potrošim za linux desktop 0 energije in ustvarjam samo profit :D

WarpedGone ::

@pegasus, katera distribucija?
Zbogom in hvala za vse ribe

G-man ::

@RuskiSnajper, mark my words: software industry == fashion industry. Ze vsaj 5 let. Pocasi bojo IT firme vse 90-ies style desktop power userje pregnali v enega od "linux" rezervatov. Al pa bos registrial podjetje, da bos lahko uporabljal Windows Enterprise :)

pegasus ::

WarpedOne: katerakoli. Doma debian in ubuntu, v službi redhat in centos. Kar se mene tiče bi bil lahko tudi kak bsd.

msjr ::

chinko je izjavil:

Kako je z updati na macih?

Bom bolj na kratko, čisto subjektivno:

Zadnje čase (od Mavericsov naprej) dokaj neboleče. Za update te appstore vpraša kdaj in potem se pač odločiš. Je pa tako, da update sistema lahko traja tudi kakšno uro (zadnji iz 10.11 na 10.11.2). Appsi se updejtajo bp, v 99% je potreben samo restart aplikacije. Za "normalnega" uporabnika ni večjih težav, od časa do časa imajo kakšne čudne ideje (Mail, iTunes, flat design od Yosemite naprej, Mission Control na El Capitainu), ampak v bistvu nič pretresljivega - nič na kar bi se bilo treba "navaditi". Trkam na les, ker je zadnje čase mir.

Prehod iz Mouintain Liona na Mavericse konec leta 2013 pa ni bil tako neboleč, pri nas smo imeli velike težave, ker Canon ni zadosti zgodaj dal ven driverjev za printerje (1730i, 3225n) in si se lahko ob tla metal pa ni printalo. Za našo interno aplikacijo je bilo treba narediti fork pred in po mavericsih. Meni se je sesul prej lepo delujoč lokalni web server (težave s socket fajli), kolega je moral skompajlat nove verzije toolov z novim releasom jave... Pa še kaj bi se lahko našlo... Takrat je bilo najbolje, da bi počakali z updejtom, kar je večina tudi storila, ampak par kljukcev pač ne more da ne bi kliknu. Je bil pa to v končni fazi dober update, ker je zares pohitril mašino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Oberyn ::

Glede na te rušilne nadgradnje med delom, a je mogoče že kdo skužil, ali jih je možno blokirati s požarnim zidom? Datoteke vendar pridejo z nekih naslovov in lokalno jih neka storitev sprejme, to je verjetno možno blokirati? Če winsi nimajo datotek, pač ne morejo narediti nadgradnje. Vem sicer, da je možno te stvari delno urejati z GP editorjem, ampak tega v Home različici ni, če ga namestiš, ti ga pa lahko winsi kadarkoli odnamestijo. Lahko urejaš tudi z direktnim editiranjem registra, ampak tudi tega ti winsi lahko sproti popravljajo. Plus to sploh ni rešitev, ker če prav razumem, se varnostne posodobitve še vedno takoj namestijo, MS ti pa itak lahko kot varnostno posodobitev vtakne od zadaj karkoli. Zmogljiv požarni zid je itak way to go za prihodnost, zdaj ko so operacijski sistemi pognali tentakle in mi hočejo iztrgati jetra.

AC_DC ::

Ti updejti so na višjem nivoju kot programski firewall v winsih, tako kot w10 "telemetrija".

ales85 ::

Z drugimi besedami, lahko, ampak s firewallom na routerju (oziroma napravi pred racunalnikom).

SeMiNeSanja ::

Ampak ne vem, zakaj se omejujete samo na Windowse in Linux, če se govori o 'medijskem konsenzu'.

Meni so npr. gredo na jetra razne računalniške revije (digitalne in tiskane), ki se prodajajo za vsevedne vodiče čez informacijske tehnologije, hvalijo nek določen izdelek na vse pretege - nikoli pa ga niso od blizu videli.
Bralce tako zavajajo, da se gre za nekakšne recenzije, v resnici pa objavljajo plačane PR članke.

Recimo Računalniške novice. So me že nevemkolikokrat klicali, če bi bil zainteresiran za 'sodelovanje'. Seveda v obliki "pošlji nam članek v katerem boš hvalil svoj izdelek, mi ti ga objavimo in zaračunamo objavo". Naivni bralec pa to potem prebira in si misli 'wau, tole pa res moram nabaviti, ker je tako super zadeva'.
Ker se mi upira tovrstno nategovanje naroda, sem jih vsakič odslovil. Drugi niso tako zelo 'etični' in pridno objavljajo hvalospeve njihovim proizvodom, s katerimi pridno polnijo svoje strani.

Dejansko me jezi, da danes ni več medija, pri katerem bi bralec vedel, kaj je še oglas, kaj pa dejansko neodvisen avtorski članek. Kaj je prikrito reklamiranje, kaj pa realna ocena nekega izdelka.

Samo ugibamo lahko, koliko teh 'medijkih konsenzov' je kupljenih, koliko pa jih je dejansko zraslo na zelnikih takih in drugačnih novinarjev.

msjr ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ampak ne vem, zakaj se omejujete samo na Windowse in Linux, če se govori o 'medijskem konsenzu'.


Točno tak primer se mi je zgodil pri navtičnih revijah, tako doma kot v tujini. Pa avti, pa motorji, pa arhitektura, pa goodlife, pa v bistvu čisto v vsaki branži, kjer je kaj za prodat. Sej ta zadnji southpark je to zadel v nulo (sponsored content).

globoko grlo ::

Zdej je vsaj jasno zakaj so se winsi vedno sesuval. Preveč agencij je pristavilo svoj piskrčk.
Win10 so torej nek "ekosistem" v katerem smo mi samo en uporabnik/delavec/naročnik, root user je pa kr M$ sam?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Looooooka ::

Dokler ne končajo vse kar rabijo za univrzalne aplikacije in continuum bodo pač updejti. Rezultat bodo aplikacije, ki tečejo na vseh napravah, cenejši in hitrejši razvoj, vmes pa manj pizdenja, da majo varnostne luknje(ker folk pač 10 let noče inštalirat popravkov potem pa delajo škodo vsem, ker jim računalnik že 9 let lepo služi kot bot v nekem ruskem botnetu in spama/ddosa cel svet).
Isti problem je sicer z neupdejtanimi linux serverji ampak, ker je število desktop userjevtoliko večje se o tem ne govori, ker je problem pač manjši.
Plus hvaljenje distrotov...poglejmo njihov cikel inadgradenj. Hujši odMicrosofta. Pizdenje zadnjih n-let je bil ravno "počasen" cikel s strani microsofta zdaj, ko so začeli s hitrejšimi cikli in posodobitvami je pa spet vse narobe. Nikoli nam ni prav :)

WarpedGone ::

Nič nebi imel proti če nebi vsakič znova izumljali kolesa in trdili da je dvomonitorna mašina isto kot telefon.
Gui na 8.x kjer ne najdem ničesar več. Pač nism genij kater je sposoben v tistih kvadratkih karkoli videt.

Tk da win7 dokler bo šlo potem pa fak off ms.
Zbogom in hvala za vse ribe

Miha 333 ::

Looooooka je izjavil:

Dokler ne končajo vse kar rabijo za univrzalne aplikacije in continuum bodo pač updejti. Rezultat bodo aplikacije, ki tečejo na vseh napravah, cenejši in hitrejši razvoj, vmes pa manj pizdenja, da majo varnostne luknje(ker folk pač 10 let noče inštalirat popravkov potem pa delajo škodo vsem, ker jim računalnik že 9 let lepo služi kot bot v nekem ruskem botnetu in spama/ddosa cel svet).
Isti problem je sicer z neupdejtanimi linux serverji ampak, ker je število desktop userjevtoliko večje se o tem ne govori, ker je problem pač manjši.
Plus hvaljenje distrotov...poglejmo njihov cikel inadgradenj. Hujši odMicrosofta. Pizdenje zadnjih n-let je bil ravno "počasen" cikel s strani microsofta zdaj, ko so začeli s hitrejšimi cikli in posodobitvami je pa spet vse narobe. Nikoli nam ni prav :)

Naj bodo updejti, ampak za božjo voljo naj ponudi možnost kasnejše namestitve, ne ravno tisti moment, ki je po Murphyju vedno najmanj primeren. Kaj je bilo narobe z namestitvijo posodobitev ob zaustavitvi sistema? Lepo si po "šihtu" ugasnil računalnik, windows pa je imel celo noč čas, da zmelje posodobitve.

Oberyn ::

Looooooka je izjavil:

Dokler ne končajo vse kar rabijo za univrzalne aplikacije in continuum bodo pač updejti. Rezultat bodo aplikacije, ki tečejo na vseh napravah, cenejši in hitrejši razvoj, vmes pa manj pizdenja, da majo varnostne luknje(ker folk pač 10 let noče inštalirat popravkov potem pa delajo škodo vsem, ker jim računalnik že 9 let lepo služi kot bot v nekem ruskem botnetu in spama/ddosa cel svet).

Dokler bodo taki updejti kot so, jih bodo uporabniki raje blokirali. Po spletu je debat na temo 'how to block windows 10 updates' en milijon. Rezultat bo še več odprtih varnostnih lukenj in računalnikov v nekih ruskih botnetih. Od kar se je začela ta komedija s posiljevanjem prehoda na windows 10, imam na primer jaz v svoji pisarni na vseh računalnikih update izključen v celoti (na vseh tečejo winsi 7). Zadnja stvar, ki jo trenutno potrebujem pri tej količini dela, je nenaden jutranji šok z vsemi računalniki razjebanimi do amena - lahko zaprem firmo. Ljudi, ki so na windows 7 in 8 storili enako, je neskončno, kot berem po raznih forumih. Torej s tem se je varnost zmanjšala, ne povečala. Ne moreš ljudi posiliti, prosim lepo. Lahko jih vabiš, prosiš, pregovarjaš, nagrajuješ, ampak če jih arogantno in naduto posiliš, bodo udarili nazaj. Berem, da nekateri požarni zidovi že ponujajo funkcijo 'block windows 10 telemetry'. Funkcije za blokiranje nadgradenj verjetno tudi še pridejo. To je potem kontraproduktivno, če ne drugega.

digitalcek ::

Ja, tako je, RuskiSnajper.

In zato je znanec, ki ima video studio, "težak" le miljon evrov (malo, ane, ta že ne more imet pojma) že pred petimi leti povedal, da napiše nov kodek vsakdo, ki ima 5 minut časa.
Ali je to zato, da si mudel dvigne ego, ni znano.

In zato imamo že 6K tehnologijo, baje pa tudi že 10K. Letos pa pričakujem vsaj 12K televizorje.
Velika večina profi programa pa je bila posneta z digitalno beto, za kar je HD resolucija na TV-jih "u vrh glave"...

Hitro zahtevat izbris. Resnica boli!

Ovce morajo pogosto k frizerju. Da jih striže...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442157 (29376) bajar
»

Windows 10 DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
9017233 (13389) next3steps
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13149817 (42212) opeter
»

Windows 10 na 300 milijonih naprav (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
541137790 (126166) japol
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663567 (50925) MrStein

Več podobnih tem