» »

Kavbojke se perejo ali ne?

Kavbojke se perejo ali ne?

1
2
»

Okapi ::

Looooooka je izjavil:

Dry clean only ma še zmeraj besedo clean....torej je zadevo definitivno treba čistit. Pač ne v pralnem stroju :)
V naslovi teme je "perejo". Nihče ne pravi, da se kavbojk, če se umažejo, ne sme čistit. Ampak čiščenje ima več različnih oblik. Blato lahko, ko se posuši, spraviš dol na suho, s krtačo.

Pranje je lahko problematično zaradi vode, ne zaradi tega, ker bi se kavbojke vrtele v bobnu pralnega stroja. Določenih stvari pač ni dobro zmočiti (sploh pa ne povsem namočiti v vodi). Kakšen semiš lahko recimo dejansko uničiš, če se dovolj zmoči.

mihec87 je izjavil:

Nečesa ne razumem kavbojke bi naj veljale kot neko vzdržljivo/delovno oblačilo-kavbojci pa to... A ustavi se pri pranju v pralnem stroju?
Ne razumeš edino tega, da niso vse kavbojke enake, iz debelega bombažnega platna. Lahko sicer rečeš, da tisto potem niso "prave" kavbojke, in imaš mogoče celo prav, ampak to je že semantika. OPa zanimajo "neprave" kavbojke, narejene iz tkanine, v kateri je mešanica naravnih in umetnih vlaken.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Looooooka ::

Saj kavbojke ne razpadejo...pade pa dol barva al gre pa elastičnost v tri pm. Če te to ne moti jih pač pereš/uničiš :)

perci ::

Se pravi, kavbojke lahko namočiš v blato (notri je voda, ne), in jih suhe BP skrtačiš, če jih pa opereš v vodi (brez dodatka zemlje), je pa problem?

Okapi ::

Ajoj, eni ste pač bolj počasne sorte.;(( Tistim, ki jim škodi voda, jim tudi blato. Suho krtačenje blata (lahko pa bi napisal tudi prahu) sem dal samo kot enega od primerov, da ni vsako čiščenje nujno tudi mokro.

STASI ::

Za dry celaning uporabljajo pralni stroj, ki pa namesto vode uporablja načeloma z mislim da tetrakloroetilenom. Torej je tudi dry cleaning tudi neke vrste mokro čiščenje. :D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

GrX ::

Ojej kaki prašiči živijo okoli mene.. Za vse tiste, ki ne perete kavbojk; pred kakim mesecem sem bral, da v ameriki prodajajo nekakšen sprej, ki nadomesti tuširanje.. CEO podjetja, ki ponuja ta sprej se bojda ni umil že 14 let.. Ste sprej mogoče že nabavili ?

Seba22 ::

Ja zakaj pa se nebi smele prat?Moja nama jih obema pere samo prej ko da prat jih narobe obrne in ni še bilo nobenega problema.Je pa res da ne pere tako pogosto kot druga oblačila ampak opere se pa lahko zakaj pa ne
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Martin Krpan ::

Zakaj pa bi jih pral ?
Ko ratajo trde od svinjarije z njimi parkrat udariš po zidu , da svinjarija pade dol , pa hojt jih nosit naprej !:)):)):))

[D]emon ::

Mater vas je nagnusnezev tuki gor. Nic cudnega da je toliko tem v stilu "kako dobiti zensko" ... ne bit prasec, to je prvi korak. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

ne komplicirat. tiste kavbojke ki jih folk tule omenja in uporablja 100% niso tako fensi da so dry clean only...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

blue ::

a naj nebi kavbojke bile "neuničljive"? (vsaj tako si jih včasih prikazali na TVju)
ko me mučijo alergije jih nosim samo enkrat vržem v stroj na 60 in direktno v sušilca na najvišjo temperaturo....
In brez problema zdržijo 3,4 leta potem pa itak več niso moderne..

ales85 ::

Res zanimivo, kaj vse človek izve. Če redno pereš si germofob, ti drugi perejo, ... Normalno je od časa do časa imeti glivice, ...

          ::

ales85 je izjavil:

Normalno je od časa do časa imeti glivice, ...


Za razliko od glivic se ti kemikalije od praška kopičijo v telesu. Ko dobiš glivice jih opaziš, pozdraviš, nato izginejo. Strupi iz praškov pa ti le prikrito škodijo, malo po malo, tako da tega sploh ne opaziš, dokler ni prepozno.

gruntfürmich ::

ales85 je izjavil:

Res zanimivo, kaj vse človek izve. Če redno pereš si germofob, ti drugi perejo, ... Normalno je od časa do časa imeti glivice, ...

normalno je SKOS imeti glivice na sebi, ni pa normalno da to izbruhne v bolezen/infekcijo... ker to pomeni da imaš slabši imunski sistem tisti čas ko izbruhnejo.

ja, še marsikaj je treba izvedet...

blue je izjavil:

a naj nebi kavbojke bile "neuničljive"? (vsaj tako si jih včasih prikazali na TVju)
ko me mučijo alergije jih nosim samo enkrat vržem v stroj na 60 in direktno v sušilca na najvišjo temperaturo....
In brez problema zdržijo 3,4 leta potem pa itak več niso moderne..

sj so neuničljive. samo ne takšne fensi iz tankega platna in temno pobarvane.

in kako da niso več po parih letih moderne? če uzameš kakšno čudno modno muhi tisti čas je to res, če pa ostaneš na klasiki & slim fit pa so vedno 'in'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

orbika ::

[D]emon je izjavil:

Mater vas je nagnusnezev tuki gor. Nic cudnega da je toliko tem v stilu "kako dobiti zensko" ... ne bit prasec, to je prvi korak. :))


Zanimivo, da smo danes sploh tukaj, kjer smo. Oziroma, da je človek sploh preživel in se razmnoževal, glede na to kako so ljudje vedno smrdeli. Sicer pa smrad in potenje je ena izmed nekdanjih naravnih varnostnih mehanizmov, da odganjaš ostale.

perci ::

Na srečo smo stopili od takrat nekaj korakov naprej. Zato npr. danes uporabljamo skret papir, zobne krtačke in britvice, česar včasih ni bilo. To so civilizacijske pridobitve, ki se jim ni treba odpovedovati.

orbika ::

perci je izjavil:

Na srečo smo stopili od takrat nekaj korakov naprej. Zato npr. danes uporabljamo skret papir, zobne krtačke in britvice, česar včasih ni bilo. To so civilizacijske pridobitve, ki se jim ni treba odpovedovati.


Lepo. Če bi le to zgoraj napisano kdo dopovedal našim novim sosedom, ki prihajajo iz Bližnjega vzhoda in Afrike ...
Pa tudi marsikateremu staroselcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orbika ()

Magic1 ::

Vseeno pa ni potreba prat kavbojk vsak dan...
Magic

mihec87 ::

Meanwhile nekje v revni državi v hali revna mati z kemikalijam obdeluje kavbojke da dobijo ponošen izgled..

opeter ::

mihec87 je izjavil:

Meanwhile nekje v revni državi v hali revna mati z kemikalijam obdeluje kavbojke da dobijo ponošen izgled..


Tako je. In to potem zahodnjaki mastno plačajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

737 ::

Kdor se boji strupov v praških, se naj zaveda, da so daleč nevarnejši mehčalci, katerih aktivna snov je hormonski motilec. Lahko ga nadomestimo z nearomatiziranim alkoholnim kisom. V Lidlu se prodaja po 45 centov na liter.

Tr0n ::

Jaz mehcalca ze dolgo vec ne uporabljam, se samo svinjarija v pralnem stroju nabira. Alkoholni kis, ali pa kr brez pa potem susilec pomehca.

gruntfürmich ::

737 je izjavil:

Kdor se boji strupov v praških, se naj zaveda, da so daleč nevarnejši mehčalci, katerih aktivna snov je hormonski motilec. Lahko ga nadomestimo z nearomatiziranim alkoholnim kisom. V Lidlu se prodaja po 45 centov na liter.

maš dejanske podatke od mehčalcev delanih za zahod ali v svoji nevedni neumnosti nabijaš zaradi 20 let starih verižnih pisem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Magic1 je izjavil:

Vseeno pa ni potreba prat kavbojk vsak dan...


Seveda ne, vendar po nekajdnevni nosnji le teh, se vseeno nabere svic ipd, kar je pa seveda treba oprati. Res ne razumem, kako nekdo ne pere kavbojk/jeansa. Ce ze ne drugega, jih ni ravno potrebno likati.

737 ::

Perilo že kis dobro zmehča, ker nevtralizira vodni kamen. Mehčalec ga sicer zmehča še bolj, kot če bi ga oprali v destilirani vodi, ker vsebuje posebna maziva, ftalate in podobno, ki zmanjšajo trenje med vlakni. Kako te snovi motijo hormonsko ravnovesje, še posebej pri moškem, je pa posebno poglavje.

Kis ima poleg mehčanja še dezinfekcijski učinek in tudi vodnega kamna ni več moč opaziti.

Buggy ::

prva stvar ko kupim kavbojke in preden jih prvic oblecem, je da letijo v pralni stroj. Mi tudi na misel ne pride, da bi na svojo kozo vlacil tiste kemikalije, ki se uporabljajo pri izdelavi in samem transportu. Me zacne kar srbet, ko samo pomislim na to.
Potem pa se normalno perejo po potrebi povprecno, na dva tedna...uporabljam jih pa toliko casa dokler niso med jajci ze lukne, vsekakor pa vec kot dve/tri leta :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569455 (5383) Ganon
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510179 (8160) kuglvinkl
»

Pranje novega perila. Je sploh potrebno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814939 (11616) gruntfürmich
»

Neračunalniško vprašanje ali kako se barvajo cote

Oddelek: Loža
61691 (1426) Nagi Bator
»

Na kolk uprat kavbojke pa ene hlače iz blaga?

Oddelek: Loža
61142 (951) ns-miha

Več podobnih tem