» »

Pomoč pri nakupu slušalk

Pomoč pri nakupu slušalk

Nino5 ::

Pozdravljeni,
Ravnokar kupujem nove slušalke. Rabim jih predvsem za gledanje filmov, tako da mi je zelo pomembna kvaliteta zvoka, udobje. Gledal pa sem da bi dal nekje do 100€. Zaenkrat sem opazil, da so zelo hvalili Skullcandy Grind, katere so 50€.
Ker se v to ne razumem kej preveč, bi prosu za kakšna mnenja katere priporočate ?

BorutK-73 ::

Wirelless ali kabel? Poglej kakšne Sennheiser-ce.

Nino5 ::

To mi je vseeno. Za Sennheiser sem tudi bral, da so zelo kvalitetne ja. Samo spet je ogromno modelov, tako da če je kdo ki priporoča katerega bi bilo zaželeno.

Brane22 ::

Imels sem svojčas polodprte Sennheiser HD-585, ki sem jih zjebal po ene par letih zlorabe.

Nasledile so jih, če se ne motim HD-598.

To so IMHO zakon slušalke za ta denar. Če si seveda pripravljen plačat EUR150. Plus mogoče EUR20 za vsaj nek poceni ojačevalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Štekam, da je podan budget €100, samo mislim da se splača preložiti nakup do trenutka, ko bo kaj več na voljo:

HD-598

Bomber7 ::

Tele HD-598 so velikokrat v akciji na francoskem amazonu za 100-120 EUR.

Torx ::

ath-m50x mal cez budget ampak vredne denarja

woodpecker ::

Slušalke običajno držijo vsaj 5 let, tako da ne šparat z ušesi. Pri zaprtih se pridružujem priporočilu z ATH-M50x. Med odprtimi bi izpostavil že omenjene HD598 (na akciji so res po 100€), nekaj dražje in verjetno najbolj vsestranske so Philips Fidelio X2.

Netrunner ::

Mogoče kdo ve, če se splača kupiti kakšne surround slušalke za gledanje filmov? ..kako se kaj obnesejo in če so dober približek pravemu surround-u?

woodpecker ::

Surround slušalke se, kot meni znano, niso najbolj obnesle. Namesto dveh dobrih zvočnikov dobiš 5 ali 7 majhnih in običajno zanič piskačev. Po drugi strani imaš na nekaterih zvočnih karticah možnost izbire npr. dolby headphone s katerim si "pričaraš" prostorski zvok.
Če je prostorski zvok prioriteta glej odprte slušalke (hrtbna stran slušalk je odprta/mrežasta).

Nino5 ::

Se strinjam z vami saj tudi jaz ponavadi ne šparam na takih stvareh, vendar večino filmov gledam z hišnim kinom. Slušalke rabim le za skrajne primere ko je zelo pozno ponoči, pa da ne zbudim vse sosede.
Zato tudi iščem kašno poceni varjanto, saj sem bral da tudi za kašne 50€ se da dobiti solidne slušalke.

Nino5 ::

Zelo sta mi zanimiva Skullcandy grind (cena 50€) in Sol republic Tracks HD (cena 50€).
Kakšen nasvet ?

Brane22 ::

Kar se slušalk tiče, bi reku da je fajn prej probat.

Niso vse glave enake, vsa ušesa sploh ne.

Je pa HD598 nek še najbolj varen, relativno poceni default.

Mene izredno motijo zaprte slušalke. ZAto sem šel na tiste Sennheiserce, ker so polodprte.

Slušalke imam na glavi dolgo in hočem slišati tudi ambient. Sploh pa, z zaprtimi dobim po nekem času tak čuden, klaustrofobičen občutek, kot da imam glavo v sodu z vodo.

Pri polodprtih tega ni, še več , pogosto pozabim da imam slušalke sploh na glavi.

Kar se surround slušalk tiče, ne vidim point tega. Imaš dve ušesi in ob vsakem majhen zvočniček.

Kaj bi dodatni kanali tu prinesli, mi ni jasno.

KO sem si spet zaželel slušalk, nisem dobil lokalno poceni Sennheisers, zato sem vzel BeyerDynamic DT-880, ki je bil zelo hvaljen in je bil cenovno malo pod HD-650, ki so mi bile zelo všeč ( ampak €350 ), ko sem jih dal na glavo, pa nisem dojel razlik, ki bi upravičile prehod s HD585 za tistih €150.

Tko da, fajn je prej probat, sploh da vidiš katerie tip bi v osnovi prišel v poštev, nato pa model znotraj tega. Izven tega se zdijo HD598 še najvarnejši default.

McMallar ::

Pred kratkim je imel Amazon.de HD598 za cca. 85€ in lahko potrdim, da so vredne vsakega centa. Dejansko bi sedaj dal zanje tudi polno ceno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

clancy ::

Tudi sam imam Senheiser HD558 in lahko samo potrdim predhodnikom glede ergonomije. Slušalke so lahke in udobne. Všeč mi je tudi, da imajo zelo dolg kabel, da se brez problema lahko udobno namestim na kavču:D.
Uporabljam jih zvečer za gledanje filmov in res nisi popolnoma izoliran od okolice, saj so odprtega tipa.
Zvokovno so čisto solidne, natančne primerjave z drugimi slušalkami pa ne morem podati, saj še nisem slišal drugih primerljivih slušalk. Po reviewih so menda ene boljših v svoji klasi. Mislim pa, da mi ne dajo svoj maximum od sebe, saj so priklopljene na star Yamahin receiver.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30173015 (15980) Banza
»

Kupujem slušalke do 150€

Oddelek: Kaj kupiti
244069 (3235) rozman
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
213395 (2216) gusto
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
284078 (3084) Roadkill
»

Slušalke Sennheiser (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011572 (9531) delfinus

Več podobnih tem