» »

Pomivalni stroj BOSCH SMS2021/03-zamaka

Pomivalni stroj BOSCH SMS2021/03-zamaka

PrviNetopir ::

 http://shrani.si/f/j/kJ/4doXUOL2/pomivalni-stroj-bosch-sm.jpg

http://shrani.si/f/j/kJ/4doXUOL2/pomivalni-stroj-bosch-sm.jpg



Pozdravljeni,
imam težavo in sicer mi pomivalni stroj vsakokrat, ko dovaja svežo vodo izpusti oz. prelije skozi odprtino, ki je označena, nekaj vode. Voda se nataka v PVC sistem komor (na sliki), ki je ob strani pomivalnega stroja, trikrat in samo ob zadnjem natakanju ( kot bi bilo že zadosti vode ) se voda pocedi skozi označeno odprtino. PVC sistem komor sem očistil kamna, prav tako očistil vse cevi in notranjost. Ali kdo ve, kaj bi lahko povzročalo to prelivanje vode ?

Mare

strom_15 ::

Tu gre za zaščito pred puščanjem vode. Ali ti na pomivalnem stroju napiše E15?

TOP ::

uprašaj na servisu.

PrviNetopir ::

Ne, stroj je še analogen, brez displeja kod. Na servisu ti dajo standarden odgovor, da mora priti serviser. Do serviserja, ki bi ti dal lahko nasvet pa sploh ne prideš, te že prijazna gospa na informacijah sprijazni s tem. Zaščita pred puščanjem vode oz. poplavo se je sprožila ( plovec na dnu in mikrostikalo ) in sprožila Aquastop ventil na dovodu vode. Ko sem spraznil lovilno dno, je stroj deloval normalno.
Včeraj sem še zamenjal črno cev, ki je spodaj desno na sliki in dovaja vodo iz spodnjega prekata v notranjost PS. Razlika je v tem, da sedaj voda skozi tisto luknjo ne teče več in je pod PS suho. Cev je bila res deformirana od praška ( lepljiva in zgrbančena, ni pa puščala )in je očitno skozi njo prepočasi odtekala voda ...Skratka, problem zaenkrat rešen. Zadevo bom še testiral par pomivanj ...

Hvala obema za sporočili !

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740122 (1677) MrStein
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449406 (7789) mulc007
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365502 (4635) Reaper
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322949 (11850) starfotr
»

Nakup kuhinjskih aparatov

Oddelek: Loža
72544 (1857) Magic1

Več podobnih tem