» »

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

««
35 / 38
»»

enxtip ::

A ve kdo mogoče kje dobiti scripto za anti cheaterje, da bi zaznala goljufanje ter banala userja?


Lp

kitesurfer ::

instaliral sem si azuriusa in sedaj zelim odpreti porte na ruterju, vandar mi napise da morem odpret porte 10101 in 10101.Kako naj to naredim.Ali je to port 21?

Tody ::

TI si pa mankal kak razred v osnovni šoli ane ?

Paramedic ::

Hehe, zgleda je kak razred preveč delal, ko še ni bil pripravljen nanj. 10101 dvojiško je res 21 desetiško, ampak zakaj ne bi pustu matematiko pa raje odprl port 10101?
End transmission.

madmitch ::

Da ne bom vseh črev nazaj bral. Se komu sanja, kje sem ga vsral, da mi sedaj vsakič ko prižgem utorrent, povsem zašteka Firefox (in ostali broserji). Ustavi se in čaka, po nekem času se pojavi povsem druga stran (tista, ki sem jo prej imel odprto). Izgleda, kot bi nekje sesulo DNSe.

XP2
BitDefender 10
...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Bakunin ::

je mar odgovor v crevah ? kdo ve?

Tody ::

ti si si kak spyware nakopal gor :) al ga pa vlečeš dol >:D

madmitch ::

ti si si kak spyware nakopal gor :) al ga pa vlečeš dol

Odgovor genija, če ne veš in moraš vseeno smetiti, je kriv spyware ali nekaj podobnega in ti si odkril ameriko na novo. Raje se vzdrži, če nimaš pojma. Mašina je čista, na novo naložena. Sploh pa, zakaj bi spyware delal to, da spusti skozi samo torrente in nič drugega? Pa še to samo upload. Vse datoteke, ki jih oddajam so čiste, preverjene z različnimi programi ali pa sem jih jaz naredil. Ne uporabljamo vsi torrentov samo za pron.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tody ::

No in kaj ima torrent z DNS-ji ? Kar opisuješ je čisti primer ugrabljenega brskalnika. To se da doseči z spywarom...

Kaj se dogaja tvoji mašini pa res nemorem vedit, niti ne koliko postopkov si že naredil da bi se to preprečil. Kaj se da in kaj ne pa nažalost ni odvisno od mene...

madmitch ::

Glej, če bi se to dogajalo kadarkoli in tudi ko utorrent ni prižgan, bu šlo vsekakor za kakšen spyware, tako pa dvomim. Poleg tega je cel disk bil pregledan s par programi in ni bilo najdeno nič takega, kar bi lahko bilo spyware ali karkoli podobnega.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Bakunin ::

CTRL +G v utorrentu si tudi ze uporabil in vnesel pravilne podatke ?

a ima morda bitdeffender kaksen proxy sniffer ali kaj ?

madmitch ::

Problem je bil v tcpip.sys. Očitno je blokiral sočasen promet.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Bakunin ::

a to mislis na ta problem ?

madmitch ::

Jap, ta problem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

paggy ::

Oj!
Torej uporabljam Azureusa in imam zadnje dni nekaj problemov. Torej program mi močno obremenjuje procesor, od 5% pa tudi do 50%. Vsa stvar skače kot jo-jo. Poraba spomina pa je kar naenkrat narasla na 157.848K!?!?!?
Torej ima še kdo take probleme, oziroma kako to rešit?
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

;-) ::

ja kaki komp pa maš...mal več povej pa se ne napravljaj.

paggy ::

Sempron 2.1 GHz, 1Gb rama in 160Gb disk. Povezava z netom je pa preko T-2, paket 1/1.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

jan01 ::

1. katero verzijo azureusa uporabljaš?
2. katero verzijo jave (RE) imaš installirano?
3. uporabljaš kak smotan firewall(nvidiin-poleg nforce driverjev ali pa zonealarm)?

Ja vem, da ti vsi pravijo, ti bom pa še jaz: sprobaj µtorrent(a se ne priporoča najnovejša verzija, ker je sedaj v komercialnih rokah bittorrenta, ki je povezan z RIAA/MPAA.
Verzija 1.6 b474 je še zagotovo "čista" zle kode, za novejše pa se ne ve

PaX_MaN ::

paggy: res, ni druge kot kak alternativen klient. Isto je meni dogajalo, ko sem vklopil Cool'n'Quiet; v tistem progiju, ki kaže frekvenco procesorja, mi je zmeraj skakalo z 1Ghz do 2Ghz in nazaj, vsaj dvakrat na sekundo 8-O. Nato sem pogledal v Task Manager, in glej ga skrivača, Azureus je kuril od 0% do 50% procesorja:O.

paggy ::

Sem že prešaltal na utorrent. Upam da bo sedaj bolje.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

jack10 ::

Imam T-2 VDSL nizko varnost dinamičen ip in sem nepovezljiv na utorentu. Routerja nimam. V čem je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack10 ()

OmegaBlue ::

Kateri OS imaš, XP ali vista? Imaš kak firewall - windows firewall, del antivirusa kako nvidia bullshit?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jack10 ::

XP. Imam navanen firewall od xpjev. NOD32 antivirus.

jack10 ::

Klical sem na T-2 in so mi povedali da je bila pri njih neka napaka, tako da je zdaj v redu

RudeBw ::

Sem prešaltal iz kabelske na T-2. Modem je Smart Com SVM104, in Tilgon VOOD. Seveda mi Utoorrent sedaj ne deluje - ima vpisane porte od prejšnjega routerja. Kako pridem na novi router in nastavim številko vrat?

roli ::

Imam problem!
V azureusu nekaj downloadam in te datoteke so pač v .rar formatu (r01,r02....) Več teh datotek pa je združenih po mapah.Torej jaz sem že končal z prenosnom treh map in datoteke ven odraral vendar sem potem te rar datoteke zbrisal.Sedaj pa mi azureus teži, da mi manjkajo datoteke .... in sploh noče prenašati ostalih. Sem poizkusil nastavit naj teh datotek ne prenese vendar še vedno teži, da manjajo datotekel.Kako ga prepričati, da naj ostale datoteke vse eno prenese?
http://www.r00li.com

jan01 ::

V azureusu odklukaj tiste rare, ki si jih izbrisal in naredi hash re-chech.

Blisk ::

a to pomeni, da ima bittorrent že po defoltu spyware inštaliran?
Gledena to, da je lstnik utorrenta in le ta špijunira DL.

iration ::

> a to pomeni, ...

Ne.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

luli ::

Kateri torrent ima najbolje poštimano upravljanje preko www? Operacijski sistem je Windows.

BaRtMaN ::

Meni ima μTorrent precej všečnega: slovenski vodič za nastavitev, slovenski prevod vmesnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

roli ::

Za Azureus obstaja tudi ogromno pluginov, ki to omogočajo.Sem na hitro preletel seznam pluginov in sem našel dva.Seveda na sredini lista sploh nisem gledal.
http://www.r00li.com

tom80 ::

Obstaja tudi specializirana strojna rešitev za download BitTorrent datotek ob ugasnjenem računalniku kot je M-DM Download Manager- link.
Vprašanje o dejanski uporabnosti ostaja odprto.

Še predstavitveni video - link.

PromeuZ ::

@luli
uTorrent preko WEBUI-a ali pa TorrentFlux (potrebuje server z php/mysql).

kankan1 ::

Lahko še kakšen nasvet za moj "problem"

imam xp, siolov sagem 3344, nod32, spy sweeper in utorrent 1.7.2.

problem pa je rumen trikotnik oziroma rdeč krogec, ki se v utorrentu izmenjujeta. DL in UL sta normalna oziroma maksimalna glede na mojo povezavo. To se je začelo pojavljati z nadgradnjami utorrenta, ker kolikor se spomnim je včasih pri isti konfiguraciji delovalo normalno. npr. v sagemu nisem nikoli kaj posebej nastavljal pa je delovalo normalno (zelen krogec). Sicer mi sedaj tudi normalno DL in UL tako da nevem, če je to sploh "problem".:\

clarc ::

Lp!
Nekaj me zanima. Koliko bi meni moralo normalno uploadat ter downloadat v utorrentu al pa v drugih programih, če mi na speedtestu zmeri tole:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 491.52Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.94Mb/s

Mi pa upload v utorrentu recimo nikoli ni prišel nad 60kb/s, downloada pa mam nekje 500kb/s maximalno. Je to normalno za mojo linijo ali je premalo? Kak se da pošlihtat tole? Drugače v utorrentu nimam omejenega uploada in downloada.

jvolk ::

Glede na rezultate na speedtestu je tvoje uploadanje in downloadanje OK. To lahko čisto enostavno izračunaš. Tiste številke, ki jih da v speedtest deliš z 8. (pretvorba bitov v bajte). Če imaš rezultat podan v Mb moreš številko pomnožit s 1024, da dobiš Kb.

jan01 ::

v utorrentu pa nastavi max upload in download na 90% tvoje povezave.

Jan987 ::

Uploada lahko nastaviš tudi manj, ker če boš nastavil preveč uploada bo tudi download počasnejši kar ti je pa verjetno prioriteta:D

Bellzmet ::

Živjo!

Imam file, ki je prevelik, da bi ga pošiljal preko maila. Ker oseba, ki bi ji zadevo rad dal živi daleč stran, me zanima, če se da to zadevo enostavno poslati tako, da jaz naredim torrent, mu ga pošljem po mailu in on potem zadevo downloada?

Se pravi, da mu pošljem preko torrenta.

Ker ne bi rad, da vsi vidijo kaj obsega ta datoteka me zanima, če to poteka javno ali lahko samo on downloada od mene, če samo njemu pošljem torrent?

Hvala!

lp

iration ::

Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tody ::

MSN, Google talk, Yahoo talk ? FTP ?

Veliko je reči po katerih lahko pošiljaš brez da bi kdo vedel ali kompliciral...


Če ne drugače CD pa po navadni pošti :D

Urc ::

Mogoče veš za kak program ki bi bil namenjen prav temu in samo temu... Tako da bi imela 2 uporabnika tole inštalirano in bi si lahko delila fajle hitreje kot po msnju in brez nekih blokad kakor ma msn...

Bellzmet ::

Vsi "chat" programi odpadejo.

FTP smo že neki probaval pa ni čisto šlo. Je treba vedet, da se nekdo na drugi strani ne spozna glih na računalnike (beri: nima pojma).

Tale HFS zgleda zakon samo odpade zaradi tega: My friend is uploading to my HFS server, but the upload got interrupted. How could I resume the upload?
Currently, the HTTP 1.1 specification does not include commands for resuming partial uploads.

Tako da sem pomislil na torrente. Se mi zdi, da bi služili namenu, samo me zanima če se da tako naredit, da so "private" (pač nočem, da kakšne družinske fotke ali fotke s kakšnih žurov potem po celem internetu krožijo).

Seveda pa še kakšni drugi predlogi (samo more bit čim bolj simpl za uporabljat).

lp

madmitch ::

A ni tko, da se da privat torrent narest? Mal na Partis poglej, mogoče ti bo kdo znal svetovat.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tody ::

Ti pa malce preveč kompliciraš :) Ti postavi FTP server( če ga znaš seveda).

Potem tvojmu prijatelju daj naslov v obliki ftp://Moj.IP.ali.DNS.Adresa/našeftoke.zip

in človek lahko to vpiše v brskalnik (kar vrjetno zna) in downloda slike. Ti moreš seveda pustit server odprt oz dat človeku še geslo in uporabniško ime.

Ker bi tudi torrent zahteval da je tvoj računanlik prižgan in online je dost isti kurc. Ti moreš samo poskrbet da boš naredil par nastavitev na serverju in odpru porte na zidu/ruterju (ftp ima port 21)

Bellzmet ::

Hja potem lahko samo downloadajo od mene. Kaj pa je z uploadom? Pa kakor vem IE ne podpira resume...tukaj gre pa za velike file.

Torrent: ko v nov torrent vpišem trackerje - ali se moj torrent že pojavi na kakšni strani ali kjerkoli drugje, kjer ga lahko kdo drug tudi downloada?

lp

Tody ::

Pa je tebi jasno kako deluje Torrent tehnologija ? Če noben ne potegne tvojega fileta dol ga noben ne more sejat in če misliš da ti bo kdo naložil tvojo ogromno datoteko, na kak visoko hitrostni server se hudo motiš. Privat torrent pomeni samo da DHTC ni vkloplen.

Resume je pa odvisen od strežnika ne odjemalca...

Bellzmet ::

Ni mi čisto jasno kako deluje torrent, zato to tukaj sprašujem.

Mene zanima samo tole: naredim torrent, vnesem trackerja, pošljem torrent samo kolegu po mailu in on začne downloadat (seveda samo od mene).

Ali je pri tej varianti torrent kjerkoli javno viden oz. ali lahko kdorkoli drug, moj ustvarjeni torrent tudi downloada?

lp

Tody ::

Da, oziroma odvisno od trackerja ampak tukaj ti takoj ubiješ poanto torrenta.

Stvar je v tem da tracker priskrbi informacije kdo ima vse to datoteko, ki jo rabiš, to pove odjemalcu in ta se potem poveže na računalnike od teh ljudi. In zadevo downloda, hkrati pa sporoča trackerju koliko je že downlodal in katere dele, da lahko nekdo drug te tvoje dele downloda od tebe. Tako ni treba čakati nekomu da ti cel file dol potegneš preden ga lahko deliš ampak deliš že takrat ko zadevo tudi sam vlečeš dol.

Če boš ustvaril lasten tracker (ni tok zajeban ampak ni spet tok simple) potem noben ne bo videl ničesar.

Če boš dal na odprt tracker se bo zadeva zapisala v bazo in bo javno dostopen

Če boš dal na privat tracker se bo zadeva zapisala v bazo a bojo imel dostop samo ljudje ki so včlanjeni v to skupnost. Mogoče se bi lahko zmenil z administratorjem da izbriše tvoj torrent iz strani ampak ne iz trackerja.

Zaključek tega je da se ti ne splača torrenta delat, ampak za tvoj način je bolj primeren FTP (ali pa mogoče celo DVD po navadni pošti).

Če pa bi ti imel 50 člansko družino bi se ti pa splačalo tole delat.

Upam da zdaj bolje razumeš sistem :)
««
35 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719628 (17557) roli
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115115 (12245) simnov
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354605 (3213) jan01
»

eXeem odprl vrata množicam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13714319 (9070) mgliha
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294443 (4443) zile

Več podobnih tem