» »

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

««
34 / 38
»»

Nikolai5 ::

No tako kot sm že rekel. Vzrok je lahko port. Preveri ali ti požarni zid blokira ta port ali pa uporabljaš router pa nimaš odprtga porta na njem.

casiouss ::

Routerja nimam, požarni zid imam XP-jev, pa ne vem kako se preveri porte.

Nikolai5 ::

Pojdi na start in nadzorno ploščo. Potem če maš klasični pogled klikn požarni zid (windows firewall) in jeziček exceptions in obklukaš utorrent. To pomeni da firewall ne bo več preverjal prihajanje podatkov katere jih boš vleku dol z u torrentom. Zato bodo ti podatki neovirano prihajali na računalnik.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikolai5 ()

casiouss ::

Imam že obkljukano pri utorrentu. Vidim pa, da ima BitComet dve kljukici: ena je zaTCP, druga pa UDP.

jackorsen88 ::

moj kolega pa uporablja switch in mu nekak azureus noče dat NAT OK, pa ne vem kaj bi naredo. porte ma odprte na firewallu. ker kolko jaz vem na switch ne rabiš portov odpirat
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

če maš dl 115 kb/s prej si pa mel 125 kb/s pomoje ni nič narobe z porti , če maš NAT OK, saj je normalno da včasih tudi malo niha. 10kb/s ni nič.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

mirc001 ::

vprašanje, imam utorrent ,pred kratkim so mi na siolu povečali hitrost interneta in od takrat mi utorrent kaže nepovezlijvost oziroma pravi da nimam odprtih portov.imam win xp firewall,in naštiman tko ka treba za porte .imam pa tudi statični ip.V čem bi bil problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirc001 ()

west&east ::

Ponovno davnloadi passkey-s za torrent-e in osebne nastavitve na trackerju preveri(SSL povezava)!

neres ::

Uporabljam uTorrent v ŠDju na 100mbit. Pred nedavnim se je začelo dogajat da ko mi laufa uTorrent mi tuje strani odpira počasi. Domače strani pa vedno odpira hitro.
Sem omejil povezave/hitrost na uTorrentu ampak ne pomaga.

A so na Arnesu omejili povezave s tujimi strežniki? Je to možno?

mirc001 ::

Tisto ne pomaga.Ma kdo še kakšen predlog?

Tr0n ::

Ce ti uTorrent javi, da so porti OK (jih lahko testiras znotraj programa), potem je tezava na tracker/torrent strani.

mirc001 ::

tam ka testiram mi napiše da port ni odprt

west&east ::

Antivirusni programi imajo tudi firewall - BitDefender10 ga "disable" pol pa bo !Saj imaš Siol ,če sem prav razumel !?Firewall mam XP ostalo pa vključeno BitDeef.....

mirc001 ::

firewall mam od xp ,antivirus pa nod

west&east ::

Klikni na ikono za DHT(status)(spodaj-edina je) ter nastavi hitrost prenosa ki ga imaš!Potem testiraj port in hitrost brez omejitev ,koliko dejansko potegne!Potem nastavi dolpoteg na 80%.Nastavi tudi število povezav za up in davn.Glej Pomoč!Dober dolpoteg!;)

blazonster ::

Jaz imam pa eno veliko težavo fantje. Nikjer je ne rešim in upam, da mi boste vi pomagali.
Že dolgo se ukvarjam s torrenti in mislim da že kar dovolj vem, da bi lahko bil povezljiv, kot pa sem bil preden, sem dobil amis za ponudnika. Vse porte imam odprte isto v routerju, firewallu, kateri je isti kot prej(panda). Ampak sem obravnavan kot nepovezljiv na torrent straneh in tudi hitrosti so bistveno manjše kot bi mogle biti. Ves čas sem bil povezljiv ko sem imel siol. Ampak vsi mi rečejo, da zato ni kriv amis ali modem, kateri je nov. Zakaj potem zdaj nisem povezljiv, če sem prej bil. Uporabljam pa utorrent 1.6 že ves čas.:( :O :'(

west&east ::

Opravi Hitrostni test na dslreports.com najboljš,da jih opraviš več ob različnih časovnih intervalih!
Imej prižgan samo network ,da bo čista linija in boš videl kolk te nat---------gujejo!Pol pa sam telefon v roko pa ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( povedat Amisu kr mu gre!

blazonster ::

ampak to ni to. Js tk vem kako linijo mam (1024/256). Pa z amisom sm že govoru, pa kr neki bluzijo, da ni kriv ponudnik pa da morn porte odpret, kar sm jim že 100 krat povedu da sm že naredu.

Bakunin ::

a imas pppoe zakljucen na PCju ali usmerjevalniku ?
ali je kar tvoje modem {speedtouch?] hkrati tudi usmerjevalnik ?

imas prizgan uPnP v utorrentu? kaj pise o tem v utorrent log-zavihku ?

blazonster ::

Zdaj nimam več pppoe ampak DHCP. in ne upnp imam onemogočeno, ker v routerju nimam vklopljenega. Kaj pa je usmerjevalnik pa nevem.

;-) ::

Poglej nastavitve in odvisno kak torrent vlečeš:D

blazonster ::

Nima nič opraviti s tem kak torrent vlečem in nastavitve, ker je vse ql

Bakunin ::

>Zdaj nimam več pppoe ampak DHCP.

aha. ocitno to dobis od svojega usmerjevalnika.

>in ne upnp imam onemogočeno, ker v routerju nimam >vklopljenega.

ker ti noces ali ker to usmerjevalnik ne omogoca?


> Kaj pa je usmerjevalnik pa nevem.

slovenski izraz za "router". ;)

> Nima nič opraviti s tem kak torrent vlečem in nastavitve, ker je vse ql

kaj pa je potem problem, ce je vse ql?

kateri "router" imas ? Daj probaj uporabiti upnp v "routerju" ter v utorrentu ter porocaj o rezultatih....

blazonster ::

Moj router mi omogoča upnp. In sem že večkrat poskusil s tem, da sem to ogrodje omogočil v utorrentu in v routerju a brez pozitivnega učinka

Bakunin ::

kateri "router" imas?

a ko vklopis upnp napise v zavitku od utorrenta da ga je RES odprl/mapiral?

PS:

poskusi prenesti kaj od tu http://distribution.openoffice.org/p2p/... in povej ce imas ali nimas odprte porte....[tam v statusni vrstici na dnu okna pri utorrentu]

blazonster ::

Jaht
EA-2104G
ta router imam. Nič ne napiše v utorrentu ko odprem upnp. Pa rdeč znak in klicaj imam v utorrentu.
Kaj je na tem linku. NIč ne najdem uporabnega.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

> Nič ne napiše v utorrentu ko odprem upnp.

a si siguren da nic ne pise ? skrajno desni zavihek...."Logger" ?

potem ti upnp ne dela...ali na routerju, ali racunalniku ali pa v utorrentu.

Na tistem URL je torrent za OpenOffice, ki ga prenasa precej ljudi in bos takoj videl ce ti stvar dela ali ne.

OOo V2.1.0 Win32
PS: prenasati OpenOffice preko torrenta JE legano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

blazonster ::

Aha zdaj sem našel ta logger. Napisalo je unable to map upnp port:O In čemu ta program sploh služi, ko si mi dal link. sem ga inštaliral, ampak je nek microsoft office in nevem zakaj ima to opraviti s povezljivostjo.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

> Napisalo je unable to map upnp port

ergo - ne dela ti upnp


tisti program oz. torrent je samo zato, da testiras ali ti povezava dela oz. ce imas porte odprte. ta torrent [openoffice] je zelo popularen in ima dosti odjemalcev - tako bos najhitreje videl, ce ti povezave delujejo tako kot je treba.

ce nimas problemov [alarmov/rdecih klicajev/...] pri tem torrentu, potem jih ne bi smel imeti tudi na drugih trackerjih/torrentih.

blazonster ::

ja pa nimam azureusa,da bi za vsak torrent posebej videl kak znak je. Jaz vidim samo za vse skupaj spodaj. a ta program lahko zbrišem mi ne pomaga kaj? Ker drugače je spodaj rdeč znak.

Bakunin ::

rdec znak - nimas odprtih portov. ditto.

blazonster ::

Ampak finta je v tem, da mam in nevem zakaj nasprotno trdi klient in vsi trackerji, navsezadnje pa tudi hitrosti.

Bakunin ::

zdaj se bos moral odlociti kdo tu "laze". 0:)

ali vsi trackerji ali pa tvoj router/firewall/pc/utorrent....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

blazonster ::

Nastavitve in jaz ne lažema, vse ostalo pa laže0:)

boziick ::

živjo, imam problem z utorrentom katerega nikakor ne morm rešit. Lastim si router smc pri katerem mam odprte porte za utorrent. Utorrent mi pravilno dela (zelen krogec, prav tako pri preverjanju portov mi stran pokaže OK), dokler ga ne ugasnem in ponovno prižgem. Potem se mi najprej prikaže rumeni klicaj in čez nekaj časa rdeči krogec. ko preverim porte mi javi error, čeprav imam porte odprte. Da mi utorrent spet normalno dela moram resetirati router, kar je zlo nadležno. Ta problem imam že nekaj časa in ker ga sam neuspešno rešujem že nekaj časa zato prosim mojstre ta pomoč;)

Prebral sm si celotno temo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boziick ()

Tody ::

Zamenaj ruter :)

boziick ::

če bi blo tako preprosto bi blo super;) sm že reklamiru ruter, tako da so mi dal drugega (isti model), to ni rešitev. S tem problemom se ubadam že ene 3 mesce in mi gre resnično na živce;(
Še kak predlog?

Bakunin ::

nov utorrent
--- 2007-02-13: Version 1.6.1 (build 489)

Tody ::

Ja :) Probi če lahko, direkt brez routerja vmes, če se bo napaka ponavljala veš da je računalnik/program kriv, če se napaka ne bo ponavljala veš da je ruter.

boziick ::

no evo, sm reklamiru ruter (v tretje gre rado;) in dela že dva dni brez problemov;)
Tody hvala za pomoč, včasih so res preproste rešitve najboljše8-)

boziick ::

po dveh dneh normalnega delovanja, so se pojavile iste težave, čeprav sm že trikrat zamenju ruter;((

Tody ::

jah če si 3x vzel en in isti router, kaj točno si pričakoval ? Zadeva ma sistemsko napako...

boziick ::

sj sm vsakič dubu drug, nov ruter, samo znamka in model sta bla ista...a mam kot potrošnik pravico da mi vrnejo denar, če je ruter še vedno v garanciji, da si nabavim ruter druge znamke?

jan01 ::

A ne znaš preprosto napisati model routerja? Kako ti naj kdo pomaga, če še osnovnih stvari ne napišeš....

Herr Flick ::

Prosim za pomoč pri naslednjem problemu.
Uporabljam torrent program Azureus, ki pa mi noče uploadat.

Povezujem se skozi router Linksys BEFSX41.

Do sedaj sem sam (izklopil sem vse firewalle):
1. Poskusil vklopil UnPnP v Azureusu in routerju -> brez uspeha, upload enak.
2. Nastavil port forwarding za azureus in TCP in UDP,
kar sem prebral iz raznih strani, dobljenih z googlom.

Mogoče ima kdo izkušnjo s tem routerjem in takim problemom, prosim pomagajte.

Bakunin ::

a tudi, ce vklopis upnp na usmerjevalniku ter v torrent programu, ne deluje ?

Herr Flick ::

Ja. Tudi UnPnp ne prime, tudi NAT-PMP (neka alternativa samo UnPnPju) ne dela. Downloada v redu, uploada pa nič, napiše NAT Firewalled.
NAT test v Azureusu vrne "OK!" na porte, ki sem jih vpisal v "Connections".

Res nimam idej, kaj bi še lahko naredil.

POPRAVEK: Zdej kaže "NAT OK" (v spodnji orodni vrstici) in torrenti so tudi zelene barve, kar pomeni, da je povezan do peer-ov in naj bi ob povpraševanju začel uploadat.

Zgodovina sprememb…

jackorsen88 ::

meni pa kaže "nat ok", torrenti so vsi rumeni, mogoče postane kdaj keri zelen, samo se pol spet spremeni v rumeno.NAT/ Firewall test mi pokaže port kao firewalled. Pa povezljiv nisem. Ker drugače imam še doma en router pa dela vse normalno, tukaj ko sem pa zdaj pa je delalo včasih normalno zdaj pa kar nekaj zaj.... Pa nisem nastavitev nič spreminjal.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

boziick ::

A ne znaš preprosto napisati model routerja? Kako ti naj kdo pomaga, če še osnovnih stvari ne napišeš....


router: SMCWBR14T-G
Upam da boš sedaj pomagal najti rešitev

jan01 ::

Router pač ni zadosti zmogljiv za p2p. Pa bi prej vprašal/prebral stotine tem in si raje izbral linksys wrt54gL ali pa buffalo whr-hp-g54(le 55€, a odličen).
/*Tvoje pritoževanje trgovini ja pa na žalost kot, da bi se pritoževal prodajalcu, da s kupljenim avtom(enim cenenim) ne moreš hitrostne dirke dobit...*/
Moje mnenje(za katerega ne upoštevanje ne sprejemam odgovornosti):
Prodaj na bolhi in si omisli spodoben router(povprasaj na forumu, oz poglej teme; buffalo whr-hp-g54, linksys wrt54gL, asus wl54gP).
««
34 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

&#181;Torrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719624 (17553) roli
»

BitTorrent pohrustal &#956;Torrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115114 (12244) simnov
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354605 (3213) jan01
»

eXeem odprl vrata množicam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13714314 (9065) mgliha
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294442 (4442) zile

Več podobnih tem