» »

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

««
38 / 38
»
»»

Bakunin ::

kolikor vem niti t-2 niti siol ne prenasata "ACK" paketov prioritetno.
pac poskrbeti moras, da imas tako "gor in dol" nekaj "rezerve" za "povratni promet".

Pesimist ::

doh doh they do. Razen ce je to nasposna lastnost optike, potemtakem vsi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bakunin ::

nope.

Ce delajo QoS na "ack" pakete, potem verjetno delajo za vse IP promet.
kolikor vem siol zakljucuje tako adsl, vdsl kot fiber povezave na brasu {pppoe kot "layer 3" protokol}.
Medij {layer2} nima pri ack/syn/ipd. l3 paketih kaj za delat, ker ga "ne pozna".

Pesimist ::

Vlgavnem opticne povezave kot na T2 in Siol NE MOREŠ zapingati z maximalnim uploadom na torrentu. V tem je poanta. Posledicno nemores trpeti z svojim downloadom zaradi previsokega ULja. Pri downloadu pa je druga storija. Tu se pa T2 kot Siol kompletno zapingata.

Anyway. Ce se eenrkat preberis sem podal zgoraj da maximalni UL ni nikdar presego 1.8Mbytov, to pa je tudi nekje 75% kapacitete ce ze trdis da tvoja zgodba drzi za optiko, kar ti garantiram da nena, tudi v Wikiju pise le za Xdsl in cable. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bakunin ::

a lahko to se enkrat v slovenscini ?

madmitch ::

Bakunin je izjavil:

a lahko to se enkrat v slovenscini ?


In po kmečko, lepo prosim.:|
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pesimist ::

Aja. Povej kaj točno ti ni jasno. Oz tak vem, da ti nič ni jasno v zvezi z optiko in p2p, ampak vseeno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bakunin ::

Vlgavnem opticne povezave kot na T2 in Siol NE MOREŠ zapingati z maximalnim uploadom na torrentu


"zapingati" ? ping = ICMP echo request/reply ?

in mmg - VSAKO povezavo lahko zapolnis. Saj poznas DDoS, mar ne?

glede p2p pri sebi doma oz. IP prometa na splosno, je dobro pustiti kaksen % prepustnosti za "kontrolne podatke" (ack,...).
po drugi strani pa imajo novejsi utorrent odjemalci opcijo, da sami uravnavajo UL/DL [http://www.utorrent.com/documentation/u... in si ne rabis (vsaj za torrent p2p promet) beliti glave s tem.

Pesimist ::

Tocno ja. Z letalom je tudi mozno poleteti na maledive. Zakaj z optiko ni? Doh
Kaj ma ddos veze z uploadom in torrentom. Cisto nic.

Bakunin ::

Male dive ? a to so shujsane operne pevke ali kaj?

Kaj si hotel povedati s svojim stavkom ?

A lahko prosim pises v slovenskem jeziku ?
PS: forum ti omogoca popravljanje tvojih literarnih izlivov.

Jaz zal tvoje poezije ne razumem:


Vlgavnem opticne povezave kot na T2 in Siol NE MOREŠ zapingati z maximalnim uploadom na torrentu. V tem je poanta. Posledicno nemores trpeti z svojim downloadom zaradi previsokega ULja. Pri downloadu pa je druga storija. Tu se pa T2 kot Siol kompletno zapingata.


razlozi prosim kaj zate pomeni "zapingata".

hvala

Sandi1987 ::

Kako dodam torrent iskalnik na desni strani zgoraj programa, kjer piše "Iskalni niz"?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Greš v nastavitve > Advanced > UI Extras in ustrezno določiš iskalnik.

Sandi1987 ::

Hvala. Imam problem. Ko pod iskanje vpišem, kar iščem, na torrent trackerju javi napako. Ne vem, če sem prav naredil.

Ime torrent tracker-ja|naslov torrent tracker-ja

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pravzaprav moraš pravilno vnesti pot do trackerja. Oglej si, kako je narejeno pri obstoječem. Nato na trackerju preko brskalnika opravi neko iskanje in boš lahko videl, kako tracker naslavlja iskanje.

Sandi1987 ::

Dela. Hvala.

Bananovec ::

Uporablja kdo Tixati?
Na spletni strani about.com je na vrhu BT Client lestvice.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Sandi1987 ::

Kako omejim Upload v programu Vuze? Če omejim Upload, se tudi Download zmanjša.

Sandi1987 ::

Raje sem namestil BitSpirit. Program je veliko boljši.

Pesimist ::

tixati? pomoje ni boljsega ko utorrent neglede kaj reklama pravi.

Razen ce ta feature cenis fejst. expert local file management functions which allow you to move files to a different partition even while downloading is still in progress
Tega pa mislim da ne zmore utorrent.

EDIT:
sprobal. Ta move funkcija je sicer cool. Samo program sam je nestabilni kot nevem kaj. Od 5 poskusov mi je 4x frizno. Velikih filsov sploh nemore downloadat like BlueRay, vsej na win 7 64 bit.
Move file pa deluje super. Vendar zaradi nestabilnosti ga ne priporocam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tody ::

A mi kdo zna razložit kaj je zame kot uporabnika razlika med .torrent datoteko in magnetnim linkom? Sem si prebral v čem je razlika sam tud tam je pisal da se še zmeri neka datoteka downloda al neki.

BaRtMaN ::

Z magnet linkom dejansko downloadaš .torrent od nekega trackerja. Slabost za uporabnika je predvsem ta, da ime magnet linka mogoče ne odraža vsebine. Tudi dejanskega seznama datotek se ne da videti takoj, ampak moraš počakati, da se prenese .torrent. Več na SoftPedii.

freejack ::

Ravno sedim doma pred računalnikom in gledam situacijo na oddaljeni lokaciji. uTorrent web vmesnik, ca. 30 torrentov, od 10/10 optike je zaseden zgolj 1mega/68kilo linije. Od en kup torrentov, ki se seedajo, se sharajo tam od 1kilo do 20+ hitrosti, omejitev ni, medtem ko dll pa izkorišča max speed.
Trenutno mi zadeva laufa na asus 1008 seashell netbooku, 1.66 proc, 1gb rama, 100 mrežna, ampak ne morm si kaj, da ne bi razmišljal kje je vzrok tako malih hitrosti uploada pri toliki količiji delujočih torrentov. Optika ne omejuje, mrežna 100 ma tut dost viška še, tako da kje je lahko problem za male hitrosti uploada, proc, disk, klient? Da bi 4 peerji skupaj dol pretakali za 10kilo se mi zdi malo, malo več kot 2kilo pipice pa ja ima menda vsak.

HELP

hvala

Sandi1987 ::

Kje so shranjene nastavitve itd. v programu BitSpirit in DC++?

Sandi1987 ::

globoko grlo ::

imam promlem z utorrentom, zadnje par dni se noče zagnat, tudi inštalirat ne morem niti 3.0 verzije niti 2.2.1 oz. zadnje 2x verzije.
Napiše utorrent has crashed. A crash dump has been saved as...
in potem imam 3 možnosti : submit this dump to the developers, just relaunch the application in don't relaunch the app...

a se še komu to dogaja?
pa kater client priporočate, če mi utorrent ne dela več?

tnx

Paramedic ::

Poskusi zbrisat še profilno mapo od programa (med appdata raziskuj). Če ne pa kakšno starejšo oz. novejšo verzijo.
End transmission.

Pesimist ::

Ve kdo kako deluje ta bittorent filesharing sistem z bittorent_DNA_proxy sursi?

Danes sem mogo transferat installirano kopijo StarWars Old Republik na mojem disku na drugi komp prek interneta in po slabih dveh minutah se je pojavil ta DNA_proxy ip in mi tudi zacel posiljati iste filse kateri so bili ze prisotni na njem 100%.
To ni edin primer, zato mi je malo cudno ali to searcha po vseh diskih celem svetu od drugih userov, ali kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Sandi1987 ::

Kako dodam oznake, da so torrent-i ločeni? Samo eno oznako lahko dodam. Če želim ustvariti novo oznako, spremeni ime obstoječe.

Zgodovina sprememb…

gwertix ::

Sej verjetno, da je že problem, kje opisan, ampak nism najdu.
Skratka včeraj sem se preselil v dom v Ljubljani in sem bil ves vesel, da bom lahko uporabljal Bittorrent, saj je internetna povezava res hitra. Stvar pa je, da se prenos datotek sploh ne začne... Kaj bi lahko bil vzrok tega? Moram spremeniti kakšne nastavitve na prenosniku, ali je internetna povezava tako zaščitena, da ne omogoča delovanja BitTorrentu? Bi že sedaj napisal več informacij, ampak ne vem, katere so pri tem problemu smiselne...

Že zdej najlepša hvala za odgovor :)

Sandi1987 ::

V BitTorrent piše, da je disk prenasičen. Kaj naj naredim? V BitSpirit je isto. uTorrent torrent-e nimam na istem HDD in normalno dela.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Prehiter net maš, pa disk ne folga pisat vsega tega ;)¸
#brezpodpisa

Sandi1987 ::

Na spletu sem prebral, da je vzrok, če preveč torrent-ov naenkrat dol vlečeš.

simnov ::

Meni pa nagaja Utorrent prenesem datoteko lepo napiše , da je do konca preneslo drugi potem recimo drugi dan pa preverim torrent pa vedno napiše da je do 99,9% preneslo in manjka še par KB.

Junfr ::

UTORRENT 3.2.3 je pred kratkim zacel mocno obremenjevat trdi disk. kmalu po zagonu programa, ko zacne vleci dol, zacne mleti, celo tako, da pride do padca DLja na nič.. Ničesar spreminjal, niti v winsih 7, niti v utorrentu.

DL limit mam na 500kBps, trdi disk je 3/4 zaseden, mam prenosnik HP 6830s in Fijutsu 320GB HDD.

Pomoč!

Google Chrom ::

Kako ENOSTAVNO nastavit utorrent/qbittorrent/... da ti ne zabije tvoje povezave, a še vedno loada na max, brez nekih komplikacij, kot jih večina piše:
Rešitev je v µtp(uTP) protokolu Micro Transport Protocol @ Wikipedia
Recimo slika za qbittorrent



... in to je to!

Za utorrent(in ostale, ki podpirajo µTP) isto: zelo omejiš dowload in upload, a ne omogočiš te omejitve na protokol µTP!

RejZoR ::

Eh? Reče se mu QoS, ki si ga nastaviš na routerju. Nazadnje sem z kMule imel upload maxan in sem še vedno lahko igral CS:GO. Sicer je ping rahlo narasel ampak za minimalno vrednost. Brez bi imel verjetno ene 500ms zamika če ne celo več...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

okna98 ::

se je kdo mogoče podrobno ukvarjal s torrentom

zanima me glede na linijo, ki jo imam...20/4, kako oz na koliko natavit:

global maximum number of connections
maximum connected peers
nr of uppload slots

bluefish ::

Options > Setup Guide...

jedateruk ::

Torrenti so dobri za prenašanje velikih stvari: filmov, programov, jaz pa iščem nekaj za p2p prenašanje posamezne pesmi. Kaj je danes najboljše za to? Vem, da se lahko iz youtube pobere zvok, ampak to ni preveč dobre kakovosti, zato bi raje imel nek p2p program.

Tody ::

Isto kot za vse ostalo... Če se ti ne ljubi downlodat celega albuma potem samo poklikaj katero rabiš :)

banditen ::

Al pa najdes tracker primeren za tebe :) Eden znanih trackerjev za muziko je recimo https://what.cd/ (What.CD) @ Wikipedia za katerega pac rabis invite..what je eden od strani ki ti pusti da preko IRC-a nardis "intervju" in ce si uspesen ti invajte podarijo (vsaj blo je tako nism vec 100% ce je se). Se boljsi primer je pa, recimo kak invite forum kjer se da dobit marsikj..jst poznam hudega balkanskega, kjer je perfektna ekipa http://www.unitedbalkancrew.org (S tem da majo tut ogromno ostalih zanimivih tem) kle sm dobu od FTN (vcas dost bol popularen kot zdej) do HDBitsa (nikol mu ne bo popularnost upadla)... :)

Pesimist ::

Ze sprobal kdo Project Maelstrom beto? Bi bilo zanimivo slo tech postavit na to in primerjat mesečne stroške webhostinga :P
http://project-maelstrom.bittorrent.com/

Ta demo stran ki se nalozi kot prvi torent v browzeru ima video filse in deluje odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

gendale2018 ::

Google Chrom je izjavil:

Kako ENOSTAVNO nastavit utorrent/qbittorrent/... da ti ne zabije tvoje povezave, a še vedno loada na max, brez nekih komplikacij, kot jih večina piše:
Rešitev je v µtp(uTP) protokolu Micro Transport Protocol @ Wikipedia
Recimo slika za qbittorrent



... in to je to!

Za utorrent(in ostale, ki podpirajo µTP) isto: zelo omejiš dowload in upload, a ne omogočiš te omejitve na protokol µTP!

qbittorrent imam na 1500 povezav skupno 32 na torrent, 8 za pošiljanje na torrent, tcp in udp, prejem neomjen, ul 3700 KB/s, največ dejavnih prejemov 140, največ pošiljanj 48, največ torrentov 200 izklopljen ipv6 ker je okol tega en bug ki se vleče že od ne vem kdaj (če prižgeš bi moralo poslušat na obeh, ubstvu pa samo na ipv6), async io niti 16, spomin za preverjanje torrentov 99 MB, cache 2GB + os cache, max 50 na pol odprtih povezav

300/40 optika, loadam na ssd in prej zafila io kot mrežo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Ghost007 ::

gendale2018 je izjavil:

Google Chrom je izjavil:

Kako ENOSTAVNO nastavit utorrent/qbittorrent/... da ti ne zabije tvoje povezave, a še vedno loada na max, brez nekih komplikacij, kot jih večina piše:
Rešitev je v µtp(uTP) protokolu Micro Transport Protocol @ Wikipedia
Recimo slika za qbittorrent



... in to je to!

Za utorrent(in ostale, ki podpirajo µTP) isto: zelo omejiš dowload in upload, a ne omogočiš te omejitve na protokol µTP!

qbittorrent imam na 1500 povezav skupno 32 na torrent, 8 za pošiljanje na torrent, tcp in udp, prejem neomjen, ul 3700 KB/s, največ dejavnih prejemov 140, največ pošiljanj 48, največ torrentov 200 izklopljen ipv6 ker je okol tega en bug ki se vleče že od ne vem kdaj (če prižgeš bi moralo poslušat na obeh, ubstvu pa samo na ipv6), async io niti 16, spomin za preverjanje torrentov 99 MB, cache 2GB + os cache, max 50 na pol odprtih povezav

300/40 optika, loadam na ssd in prej zafila io kot mrežo


To pa res ni res. Jaz imam 1000/40 in downloada na USB3 HDD in brez problema downloada 100MB/s pa še več bi šlo, če bi povezava dopuščala. Stvar je le v pravilnih nastavitvah clienta. Dovolj buffera, da ti disk ne zašfica. Default nastavitve pač niso optimiziranje. Upload pa dosti bolj mantra disk.

ameba256 ::

Moje nastavitve za utorrent:
Port used for incoming connections:65533
Maximum number of active torrents:1000
Maximum number of active downloads:100
Global max. number of connections:12000
Max. number of connected peers per torrent:150
Number of upload slots per torrent:20

Internet imam od T2 paket 500/100. Aktivnih imam približno 250 torrentov.Nič pobiranja, samo sejanje.
Problem pa je, da mi seje samo 5-8 torrentov.Skupna hitrost sejanja je okoli 3MB/s.
Rad bi sejal več torrentov in boljše izrabil upload.Nimam nobenih omejitev hitrosti v utorrentu.

Rias Gremory ::

Možno je, da samo toliko ljudi dol "vleče".
Poskusi dodati bolj nove torrente pa poglej če bo efekt. Lahko tudi probaš sejati glavne Linux distribucije, npr. Ubuntu, Debian, Fedora.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
38 / 38
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719583 (17512) roli
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115085 (12215) simnov
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354589 (3197) jan01
»

eXeem odprl vrata množicam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13714285 (9036) mgliha
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294430 (4430) zile

Več podobnih tem