» »

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

««
33 / 38
»»

jan01 ::

le hint: control panel(nadzorna plosca).
Drugace pa si namesti kak firewall. Comodo je brezplacen, zelo dober in dokaj preprost za nastavljanje(no, ce si vajen outposta, jetico se zaradi preprostosti kar ne znajdes).

Bakunin ::

utorrent podpira uPnP oz. sam uredi windows firewall, ce si mu tako oznacil v nastavitvah.

Asgaard-x ::

hvala,bom probu...sej sm dobil kje se ga izklopi, ampak ga lahko sam totalno disablam, ne upam recimo nastavt da mi odpre sam določene porte.
pa če mi lahko kdo pove kašne nastavitve nej dam za hitrost odjemanja/prejemanja, če mam 2048/384 hitrost adsla.
hval še 1x.:8)

Bakunin ::

RTFM

oz. CTRL+G

Asgaard-x ::

Sorry, ampak ta ctrl+G mi ni čist jasno-kdaj nej to nardim?zakaj?
No, hvala za pomoč...sej mi je uspelo skint neki dol, tko da...mejte se...:D

Bakunin ::

can't u read ?

"Welcome to the utorrent speed guide.

This guide will help you setup your network settings for the most optimal speed"



tam si nastavis utorrent glede na hitrost pipe, ki jo imas PROTI Internetu ("upload").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

suntrace1 ::

Hmmm, Pirate Bay ima cenzuro ? Namreč za dokaj neodvisne novice o Iraku in Afganistanu se zanašam zadnjih 5 let predvsem na P2P odjemnike, saj na nacionlni tv vem da ne bom nikoli zasledil dokumentarca na ravni BBCja ali PBSa. Danes sem poskušal prvič na Pirate Bayu in nisem dobil nobenega zadetka na Iraq, Insurgency, insurgents, ... WTF?! O teh temah je polno zadetkov na eMule in Mininovi, tako da pride človek samo do enega razumnega zaključka - ali pač?

vsn ::

Jan01, hvala za pomoč, zdaj pa vse štima! Sm tk srečna ko lahk končno loudam kokr me je volja!:))

Asgaard-x ::

a mi lahk kdo sam se se pove zakaj se rabjo tej invite in kaj he rejting,oz. zakaj ga rabš,in kako ga zvišaš?:\

mavec ::

Invite potrebuješ, da prideš na stran (pri nekaterih, kjer je normalna registracija zaprta).
Rating je razmerje med downloadom in uploadom. Najbolje je, če je vsaj 1 oz. več. Je pa zato, da se vidi koliko povlečeš dol in koliko deliš, slabši je, več je priložnosti oz. možnosti, da "letiš" s strani, večji je, boljši status uživaš :D in manj možnosti, da letiš s strani.

dragonfly ::

Sm šele na začetku torentovske poti - ampak se trudim...
Večkrat se mi je že zgodilo, da je bil file, ki sem ga povlekla, razrezan na več kot 50 rar koščkov... Kako se to sestavi? Sploh, če gre za film... Poskusila sem vse ekstrahirat, pa mi vedno javi, da je napaka na fajlu. Imam tako smolo, al pa se to kako drugaće zrihta :\
Hvala vnaprej, če mi bo kdo pomagal (iskala sem po forumu, pa brez uspeha...)
D.
nema odmora dok traja obnova!

iration ::

temu se reče rarset, in od vseh 50 ima le en knočnico rar, odpreš tega in extraktaš movie al karkoli.

chucki ::

Mogoce ve kaj bi bil problem pri azureusu. Imam router linksys wrt54gl vendar imam vse torente zelen. Problem je da mi upload skace iz 0 na 200k/s... download je normalen, upload pa pade na 0 in gre spet gor.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dragonfly ::

Hvala Iration- ampak ni uspelo... že prej sem v jezi pobrisala vse rar razdrobljene filme, razen Black Dahlija- ta je razsekana v 49 filov in vsi imajo končnico rar... :| poskusila sem odpret kakih 15 naključno izbranih mimoidočih... pa ni sreče. V čem je sploh finta tega drobljenja, mi pa res ni jasno. - če komot zloudaš 4 GB, sam mal cajta rabiš.
nema odmora dok traja obnova!

Tr0n ::

Filmi, glasba, igre in podobna sara se porazdeljuje v manjse kose se iz casov BBS in FTP distribucije, ker ni bilo resume downloada kot dandanes, tako da nisi rabil celotne zadeve se 1x dol vlect, ampak samo manjkajoce datoteke.

Enostavno odraras s programom WinRar, vendar moras imeti vse .RAR datoteke, ki spadajo zraven (vcasih so vse .RAR, vcasih so .R00, .R01, vcasih so .001, .002 ipd.). Taksen je pac sistem distribucije pri online "warez" sceni.

Sumo ::

Mogoče imaš pa prestaro verzijo winrara :)

mohha53 ::

dragonfly:

zelo preprosto: navadno imajo *.rar takoj po imenu še številke
npr.:
MatrixReloadedbyAXXO001.rar
MatrixReloadedbyAXXO002.rar
itd...

ti sam klikni na tistega 001 z DESNIM gumbom in izberi Extract (najbolje kar v istoimenski folder, ki ti ga RAR naredi sam)

Se pravi, dejansko je preprosto kot pasulj, klikneš 2 x glodalca in že imaš!!!;)


Upam, da sem ti pomagal!

Myk
"Never touch a running system!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

dragonfly ::

Hvala lepa, mohha53, TrOn in SUmo.
Upam, da mi bo zdaj uspelo.
Lep pozdrav D
nema odmora dok traja obnova!

OK.d ::

vem da je že enkrat bilo vendar ne najdem skupek strani z iskalniki;pirate bay, isohunter,ipd.., lepo bi prosil če lahko kdo prilepi LPOK.d:D
LPOK.d

Matej_K ::

... .. .

Wolverine ::

S sosedom si deliva net preko ruterja in me zanima, če bi bil kakšen problem ob uporabi 2 mašin na portu 55656? Ali je boljše, da ima vsak svoj port za torrente?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

OmegaBlue ::

Joj.. isti port ne moreš forwardat na dva različna IPja. Uporabita različna.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

iration ::

Bakunin ::

Following the acquisition, patented content delivery innovations made by BitTorrent, Inc. will be integrated in the µTorrent client in a manner that will remain seamless to the community of users

Tody ::

se strinjam z komentarji na domači strani :) Eh bomo vidl kaj bo, preživel bomo še zmeri smo:D

migič ::

moj problem
Mam tale program uTorrent 1.6! In ko vlečem dol (no sj ne), mi skuzi to javi: Ne morem najti posodobitvenega strežnika.
Vrata mam nastavljena na 49152, nimam pa nobenga ruterja.
Povezava in prenos(gor dol) zanemarljiv,... ga ne.
Mam pa tudi tisto rdečo puščico, ki je dol obrnjena, pri vseh prenosih.
T2, 1/256, winxp FW izklopljen
Upam, da je dovolj natančno opisano.
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Tody ::

Trackerja ni ali pa DHT nimaš vkloplen al pa noben ne seje tega... Nevem sicer kaj ma posodobitveni strežnik z tem ampak...

migič ::

pa še to.
Ko grem na hitri test_preveri, če so vrata odprta, mi napiše, da niso.Error
Pa tudi tisti trikotniček (na dnu) se ne obarva zeleno.
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Tody ::

Tvoj dajalec povezave v širni svet ma blokirana vrata v nastavitvah si izberi številko večjo od 30.000

migič ::

No, zgleda da ni bilo nič narobe. Je kar smo začelo migat. Tk da se zdj kar lepo downloada. Vseeno thx.
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Alexius Heristalski ::

Imam eno začetniško vprašanje in sicer kako bi se dalo uTorrent pripraviti do tega, da bi en torrent uploadal z višjo hitrostjo kot ostale? Pač stvar je taka, da imam en torrent, ki bi ga rad sejal z najvišjo možno hitrostjo, ker sem edini sejalec. Je to možno kako nastaviti ali vse dela avtomatika in se ne da vplivati na to?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jan987 ::

Lahko daš vse ostale na pavzo.

bond007 ::

LAhko vsakega izmed torrentov dvoklikneš pa mu omejiš upload na par kilo. Tistega, ki bi rad seedal pa pustiš na unlimited. Ahko da gre tudi z bandwith alocation, ampak nisem siguren..

V-i-p ::

Hum, stručkoti pozdravljeni! Prosil bom za pomoč, ki ji sam nisem kos. V čem je stvar? Pač, včasih bi na službeni mašini rad pogledal kak film. Vrgel sem si dol uTorrent. Mašina ima nameščene WinXP SP2. Prijavljen ne morem bit kot administrator, zatorej nimam pravic. Ampak uTorrent-a se da vseeno zagnat. Ne morem pa do xp firewalla, da bi dovolil programu dostop. OK, grem vseeno na mininovo in skopiram torrent, v želji da bo delalo. Pa ne. Port sem nastavil na 65535, utorrent tudi lepo pokaže število semen in soležnikov, ampak ne kopira pa nič, spodaj je tisti rumeni trikotnik. Firma ima itak vse to blokirano po mojem, tako da jaz praktično ne morem nič naredit, a mi upanje ostaja zaradi nečesa. Prej sem za hec dal kopirat spet en film in mi ga je celo skopiralo dol en mega. Torej nekako bi vseeno bilo možno kopirat, drugače si ne znam razložit, zakaj je skopiral en mega, potem pa mrk? Še obstaja rešitev? HVALA!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

Moj nasvet bi bil ta, da se nikar zaj* ne s službeno mašino ne s pipco.

Če se stvari le malenkost zakomplicirajo, zna trpeti tvoja služba pa mogoče še kaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kobe ::

Mene pa zanima za bitcomet kako ga nej nastavim, da bo lepo vse normalno potekal? Imam povezavo T-2 8/1 in router.
Ali naj si inštaliram kakšen drug program za torrente?

Recimo enkrat mi vleče zelo hitr tud do 800k potem pa kar pade.

Hvala
Mili

Bakunin ::

dolpotegni utorrent v1.6, pozeni, pritisni ctrl+G in nastavi na 1Mbps upload...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

kobe ::

In to je vse al kaj?

Hvala
Mili

jackorsen88 ::

jaz uporabljam azureus pa mi vedno doli sveti ona rumena "lučka" in piše DHT Firewalled. pa sem že bral po nekih drugih forumih pa mi ni nič pomagalo. . Pa ko odprem azureus mi napiše :"
uPnp Mapping Dohodni soležnikov podatkovni port (UDP/22000) neuspešno
in

UPnP:Mapping UDP tracker client port (UDP/55000) neuspešno.
Pa ta port 55000 sploh ne vem od kod ga je vzel, ker ga jaz sicer nisem nastavljal v nastavitvah. Sem pa ga potem odprl na fire wall in routerju in mi sito javlja. Port 22000 pa mam tudi odprt in NAT OK.
In to me malo nervira ko odprem program pa on kar z nekimi errori prileti. Drugače downloada normalno

HVALA
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Tody ::

v programu naštimaj ta port 22000 pa bo :)

jackorsen88 ::

zaj sem porihtal to. mam NAT OK pa DHT je zeleno. samo problem pa je da mi noče downloadat. najde semena in leechere , samo se noče povezat z nobenim. mam en aktiven download ki je zelen in vleče normalno(dal sem ga downloadat preden sem rihtal ta DHT) potem pa sem še dal več stvari downloadat pa noče
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

http://ut-settings.go.pl

A ve kdo, kje se nahaja ta stran po novem, oziroma ima shranjene te podatke, ki so bili na tej strani zapisani, ker sem formatiral pc in sedaj ne morem nikakor usposobit utorrenta :'(

west&east ::

V uTorrentu klikni pomoč(help) ter klikni link! Drgač pa Brian's guide!


Lepe praznike vsem skupaj!

jkocja5 ::

živjo
včeraj sem si inštaliral bittorrent pa je menda treba vrata odpret pa ne vem kako to. kaj je treba nardit,
mam internet pri t2, srednja varnost
življenje ni praznik, je šolski dan

Nikolai5 ::

Mam problem z Azureusom.
Ko sm ga instaliru mi je delu na hitrosti 100kb/s downloada in sm šou spilat cod za 20min zdej pa hitrosti downloada ne morm nikakor spraut nad 10kb/s.
Imam ADSL z hitrostjo 2Mb. In sem povezan prek ruterja
: : ,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,
: : : rutr : : DSL :.................(((Internet)))
: :....................: :.....................: Modem :
: : """""""" """"""""""""""
--------
Poskusu sm že z ponovnim zagonom rač. in z izklopitvijo antivirusa (AVG) in požarnega zidu (Zone alarm) pa ni nč bol.
Prosim če mi lahko kdo pomaga;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikolai5 ()

ne_kdo ::

lep pozdrav.
mogoče je že kdo kje kaj napisal glede tega in sem spregledal. zadeva je sledeča
uporabljam Bitcomet in mi dela perfektno, ko pa si inštaliram utorent pa mi download-a zelo zelo počasi in uploada skoraj nič. kaj je tukaj problem? nastavo sem isti port kot ga imam v bitcometu vendar nič ne pomaga. prosim za pomoč

hvala

Nikolai5 ::

Problem imaš vrjetno ravno v tem ker si dal isti port v utorrentu kot v bitcometu.
Ali pa downloadaš datoteko katera ima zelo malo sejalcev.

ne_kdo ::

@Nikolaj5 sem poskusil tudi port zamenjat, potem sem dal taki torrent ko ma dosti sejalcev in to take z 2mb/s pa tudi ni blo nekega ucinka :)

Nikolai5 ::

Če uporabljaš router v njem odpri port katerega uporabljaš za downloadat če pa ne pomaga pa poskusi z drugimi programi. Ker jaz sm meu Azureusa pa mi ni hotel vleči dol več kot s hitrostjo 10kb/s. Zdaj pa uporabljam utorrent pa mi vleče do 150kb/s downloada.

casiouss ::

Mene pa zanima zakaj mi utorrent ne vleče več kot 115 kb/s. Prej sem mel BitComet pa je vleku tud 125 kb/s.
««
33 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

&#181;Torrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719515 (17444) roli
»

BitTorrent pohrustal &#956;Torrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115046 (12176) simnov
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354575 (3183) jan01
»

eXeem odprl vrata množicam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13714218 (8969) mgliha
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294425 (4425) zile

Več podobnih tem