» »

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

««
32 / 38
»»

vice boy ::

Imam problem.
do nedavnega mi je utorrent delal odličnoi, če pa dam loudati več datotek mi louda samo prvo ostale so pa v vrsti...a to je zaradi tega ker nima dovolj velik ratio
slika

LP, Začetnik
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

sss ::

Ne.


Pojdi v nastavitve, klikni zavihek Queueing ter si povečaj število "maximalno aktivnih torrentov"

Bkukovic ::

Mene pa zanima zakaj js sploh ne morem downlaodat;( Če hočem zagnat e-mule se mi sploh noče povezat s serverjem, bitcomet npr. pa tud sploh noče začet downloadat...:| Sm prvu mislu, da je kaj narobe s trackerji, pa sm probu isto stvar z druge strani pa je bloo vseen isto sr****>:D
Lahk kdo kak pomaga?:D

Jan987 ::

Odprli porte na požarnem zidu če ga imaš.

Bkukovic ::

Še vedno ne dela...:\ Probu sm tud ročno odpret porte tud na požarnem zidu od kasperskya pa še vedno ne deluje glih najbolj:P Še kakšni predlogi???:D Kr tu mi pa pol zmanjka znanja...:\

vice boy ::

Hvala SSS.
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

BaRtMaN ::

Bkukovic: programski požarni zidovi ponavadi niso vir takih težav, razen če si mu rekel, naj blokira promet programov za P2P.

Imaš mogoče kakšen strojni požarni zid, predvserm v obliki usmerjevalnika/routerja?

Bkukovic ::

hmm... je res, da imam pri t-2 naročeno najvišjo varnost, ampak to mislim da ne bi smel biti problem, ker je bilo par dni prej downloadanje čist brez problemov...

BaRtMaN ::

Več uporabnikov je ugotovilo, da je problem ravno v tem varnostnem paketu! Raje ga prekliči in si raje namesti kakšen dober protivirusni program (avast! je recimo zastonj za domačo uporabo).

muzičar ::

Imam wlan mrežo. Lovi mi nekje med 24Mbps in 36Mbps. Router je na delovnem računalniku prav tako modem adsl 1/256. Na rač. kjer imam karto (vsakodnevni rač.) torrent-e vleče bolj obupno kot je sploh možno -> od 1kbps do 20kbps (zelo redko pride do 20 pa še ko je je bolj momentalno). Zdaj imam samo WinXP Firewall in nič drugega. TCP/UDP port, ki sem ga nastavil v BitComet-u (pri drugih client-ih je isto) je med exceptions.

Kaj naj naredim? Drugače imam gor PC-Cillin Internet Security 14 in PeerGuardian2 -> PC-Cillin sem vedno imel nastavljen TCP/UDP port "in" in "out" na allow. Zdaj sem skinil oba samo za foro da vidim če bo razlika pa je ni. Ideje?

Tody ::

routerja nisi nastavil ali nisi zapisal da si ga.

muzičar ::

V katerem smislu nastavil? Oziroma kaj? Ker zaupam tistim, ki so z mano v mreži je na ruterju firewall IZKLOPLJEN tako da so VSI porti odprti. Zato mi je čudno.

Tody ::

Dejansko moreš potem vedit vlogo ruterja. Ko on dobi signal iz zunanjosti, če nima direktnih navodil kam more kak paketek poslat (v katero notranjo IP številko) se zadeva preprosto izgubi, tako imaš potem njižje hitrosti ker se samo delček paketov najde pravo pot. Vključi virtual server ali port fowarding da poveš ruterju da vse kar pride na protu XXXX more letet na IP(notranji) od tvoje mašine.

Bakunin ::

hint - google : upnp, port forwarding

muzičar ::

Evo ludi. Vse je odprto, čisto vse -> pa se vedno isto. Je pa Gentoo-jev live dvd vlekel 105kb/s torej je bila linija polno obremenjena tako da najbrž kljub temu da je pisalo da imajo veliko seedov temu ni bilo tako in so bile zato hitrosti tako nizke. Hvala za pomoč.

mpetel7 ::

Zdravo!
Mene pa zanima kere porte morm odpret na routerju za bitcommet?hvala
Miha

Paramedic ::

Tisti port (enega), ki ga imaš nastavljenega v nastavitvah BitCometa. TCP in UDP.

Naj omenim, da sem po dolgi uporabi Bitcometa sedaj prešaltal na uTorrent, ko sem ugotovil, da se po novem da uporabljati isti uTorrent profil za vse uporabnike. Nazadnje je bilo možno le, da je vsak uporabnik imel svoje nastavitve in torrente shranjene v %appdata% v user profilu. Če pa daš po 1. zagonu uTorrenta nastavitve iz appdata v korenski imenik utorrenta, pa se smatrajo za vse uporabnike. To je opisano na utorrent FAQ.
Tako, če kdo ima večuporabniški računalnik :)
End transmission.

Andrejpan ::

Pozdravljeni!

Težava, ki jo imam je sledeča, moj Pc deluje po cele tedne na ON, nobenih restartov ali kaj podobnega, skratka fajn. Ko pa zaženem torrent pa se Pc restarta po pol ure delovanja. Sprobal sem utorrent in azureus, vendar je pri obeh enako. Nato sem izključil avtomatsko restartanje Pcja in po pol ure mi vrže bluesceren, da so težave z novo softrsko ali hadvrsko opremo. Napiše pa še tole: Tehnical information: *** Stop: 0x000000d1 (0x0c458bdz, 0x00000002, 0x00000000, 0x0c458bd2) , za tem sledi ročni restart. Sistem redno vzdržujem in res nimam pretiranih težav, razen te. Kakašna ideja?

Lp Andrej

DeletedUser ::

Zelo verjetno ti hard disk pr konc gre... Al maš pa disk fragmentiran do amena pa se pojavjo
občasno problemi.

Defragmentiraj hdd, zmanjsaj stevilo povezav za torrent ter mal poglej pod nastavitve
torrent klienta, ki se tičejo zapisovanja na trdi disk. Vklop al pa povečaj ram buffer (da progy ne bo nonstop dostopal do hdd-ja)

Andrejpan ::

Če sam omejim maxDL bo dosti, al se morem v povezave spuščat?

Vklop al pa povečaj ram buffer (da progy ne bo nonstop dostopal do hdd-ja)...Mi lahko razložiš kako??

Lp Andrej

DeletedUser ::

MaxDL kar pust na maximum...

omeji stevilo povezav:
qtorrent -> Bitotternt-global number od connections ... na recimo 50

nastavitve za hdd-ram cache so pa pod:
Advanced-Disk Cache

mal experimentiraj...

#000000 ::

Kako usposobit uTorrent kot tracker ??
KOlegu bi rad šeral neke slike in me zejebava tole ker nikako ne deluje.


Sem gledal in naredil po njihovih navodilih KLIK, pač ustvaril torrent in vpisal kot naslov trackerja svoj ip naslov port skratka tkole



Mašina na keri se to dogaja, je za routerjem, ki ima narjen portforward
na na isti port kot je v http://moj-ip:port/announce in tud na vseh trakerjih sem povezljiv, tko da res ne vem v čem je fora.

Ima kdo kak nasvet. LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Samsung06 ::

Hey

Uporabljam Utorrenta.

Torej zanima me, zakaj mi dl le okrog 50 Kb/s ko pa imam povezavo 4mb. Fila k ga dl ima ogromno folka pa vseeno tako pocasi. Po drugi strani pa kak file k ga ima malo folka ali skoraj nic, pa leti na polno. I dont get it? A treba kaj nastimat v utorrentu?

lp

Bakunin ::

pristisni CTRL+G

OSA ::

mene pa zanima, če je normalno da utorrent, ki naj bi bil najmanj požrešen, kar se zasedenosti procesorja in ramov tče, včasih doseže tudi do 50% uporabe CPU in žre dosti ramov. Prej mi tega ni delalo, sedaj pa imam zelo hiter net, sicer ne vem točno kako povezavo (najhitreje mi je zdownloadalo 700mb torrent v 6ih minutah, tudi upload je hiter).

Ima mogoče to kake veze, da je zaradi tako hitre povezave utorrent preveč obremenjen? Res pa je, da nimam neke grozne mašine. Procesor je AMD 800 MHz in 512 RAM sdr. Sem pa tudi omejil download in upload pa nič ne pomaga.

No. če ima kdo podobne težave ali ve, kje je problem, naj mi prosim sporoči.

prilagam tudi sliko, kjer si lahko pogledate hitrost downloada in uploada:


http://www3.shrani.si/o.php?tudent99538...


thx
lp OSA

BaRtMaN ::

Živjo. Ravnokar prenašam torrent s hitrostjo okoli 3-4 MB/s in lahko potrdim, da je poraba CPUja okoli 50 %, pomnilnika pa program nikoli ne rabi več kot 25 MB.

Moja razlaga je, da je pri takih hitrostih očitno potrebno veliko preverjanj prejetih podatkov (hash check), kar je očitno precej zahtevna naloga.

Bakunin ::

caching, hashing pa morda se protocol encryption pac rabijo svoj delez.

ce ti to ni vsec, potem si omeji hitrost UL/DL na raven, ki ti "pozre" manj cpu/rama.

Tr0n ::

Hmm, jaz sem imel pri uTorrentu pri prenosi 3-5 up in down torrentov max do 2-5% porabe CPUja.

BaRtMaN ::

Malo hecno si se izrazil. Za uploadanje ne rabiš hash checkov in je potem uporaba CPE pričakovano nižja.

N-E-O ::

Zanima me, če se lahko torrent, ki izzide npr. ponoči iz danes na jutri sam avtomatsko da dl-jat v utorrentu?
Npr. da točno veš, kakšno bo ime torrent-a na nekem določenem tracker-ju. Je to izvedljivo?
Follow the white rabbit.

BaRtMaN ::

RSS klient!

Tody ::

da :) samo malce branja ja potrebno :D

Mirč ::

imam t-2 internet,problem je pa sledeč, ko uporabljam bitcomet oz.utorent mi pol noče web strani odpirat(napiše,dovoljeni čas je potekel) tehniki na 059xxx so rekli,da bittorenti zelo obremenijo linijo in jo zabaeše (pa če tudi vleče samo 10kb/s)..Rekli so da bi moral neke povezave omejit sem jih ampak pol zelo slabo downloada,kakšne bi bile optimalne nastavitve.Če pa npr. dol vlečem iz ftp.serverjev ali dc++z polno hitrostjo se strani pol med download-om normalno odpirajo(malenkost počasneje ampak jih odpre).
Rešitev?
lp
p.s. imam srednjo varnost,mogoče to problem?

Mrjasec ::

Vsekakor je srednja varnost problem...

Pošlji dopis, da ti sprmenijo na nizko.

Mirč ::

ok,bom poslal dopis in poročal,če je kaj bolje
lp

Muks ::

1 VPRAŠANJE: kako se povezati z večimi semeni mi recimo piše 5 (1900) a jih je v tem primeru samo toliko na voljo trenutno al od tolkih samo dol vlečem in kako naj bi se to izboljšalo, če se da?????? V tem primer mi vleče datoteke dol z hitrostjo 20-30 kB/s, v redu ali slabo??

Mam pa odprt port na routerju 50000 in firewall izklopljen


Mah sj ne vem k sm meu ta star komp mi je vleku 50kb/s+ skos dol zdej pa kr noče in noče čez 30 gre za par sekund pol ga pa kr neki zjebe pa dol pade!!!!


Aja pa uTorrent FTW!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

kocaaa ::

Mene pa sam zanima, mogoče mal tumasto vprašanje ampak...Zakaj se pri torentih z veliko seederjih ustavi download tam med 95-100%, do tja pa pride s polnim prenosom?
Hvala

Tody ::

ker je fake file al pa cel tracker

Mirč ::

lp
imam t-2 internet,problem je pa sledeč, ko uporabljam bitcomet oz.utorent mi pol noče web strani odpirat(napiše,dovoljeni čas je potekel) tehniki na 059xxx so rekli,da bittorenti zelo obremenijo linijo in jo zabaeše (pa če tudi vleče samo 10kb/s)..Rekli so da bi moral neke povezave omejit sem jih ampak pol zelo slabo downloada,kakšne bi bile optimalne nastavitve.Če pa npr. dol vlečem iz ftp.serverjev ali dc++z polno hitrostjo se strani pol med download-om normalno odpirajo(malenkost počasneje ampak jih odpre).Rešitev?
zadeva se rešila preklop iz srednje varnosti na nižjo raven.
hvala
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

slivkosi ::

Imam isti problem in se mi zdi da ni v slotih, sm probal vse stvari, ko sem pa naletel na BitTornado, mi je zacelo downloadati 4 filme s polno hitrjostjo, pred tem sem lahko samo v Utorrentu, downloadal en film s polno hitrostji, ratio pa imam 3.234 , 734GB uploda na torrent strani.
Slivko

Alan ::

mene zanima ker torrent klient je najboljši glede na zmožnosti in porabo RAM-a?

iration ::

Alan ::

zakaj men tko počas uploada?

mam naštimano brez litima, a je hitrost okol 10 KB/s..

west&east ::

Trackerji imajo ponavadi hierarhično urejen upload.Če je pred tabo še veliko seederjev ki čakajo,da doseedajo ratio enostavno počakaš!Dokler nimaš dorega statusa(cca 25Gb Up)!Drugač pa omogoči DHT status.

OSA ::

Kaj točno pomeni DHT?
lp OSA

Tody ::

dht je to da ti ni treba bit povzan z trackerjem ampak direktno pošiljaš uporabniku

vsn ::

Nova. Ne morem več. Prosim za pomoč!!!
Uporabljam BitTorrent. Ful počasi vleče dol povprečno od 0-40 kb/s. Poskusila vse možne varjante: z/brez ruterja, z/brez firewalla, odpirala luknje, vse živo skratka (tudi po vaših navodilih na forumu)..pa še vedno isto. A še kdo uporablja ta program? A se tu sploh da omejiti promet? Spreminjala sem tudi hitrost pošiljanja in sprejemanja, pa tudi nič. A obstaja kakšen bolj v redu program? Čudi me tudi to, da mi v statistiki kaže: npr. skupno poslano: 74MB, skupno prejeto:16MB. (Tudi kadar imam pošiljanje na minimum).
Obupujem..
(Ja pa seedov je ful mal 9:40.)

jan01 ::

1. za torrente priporocam µtorrent. download
2. nastavitve so odvisne od hitrosti interneta, ki ga poseduješ
3. glede portov(govorim za utorrent in podobne(azureus), ki uporabljajo le1 inbound port)
Pri routerju odpreš le tisti port, ki ga nastaviš pri utorrentu(naj bo en port nad kakih 40000 do 65535)
Za firewall(namesti enga spodobnega, ker tisti pri windowsih je bolj zanič!; recimo outpost, oz brezplačen, a zelo dober comodo) na računalniku
Osnovna pravila naj bodo v tem vrstnem redu(oz vsaj allow pred block)
1. allow od zunaj iz portov 1024-65535 na tvoj izbran port(recimo 58410) tcp&udp
2. allow od tebe iz 1024-65535 ven na: 1024-65535udp&tcp in še na 80 za statistika na tracker(no da pokrijes več raje: 80-83, 443)
3. block in
4. block out

Hitreje kot seedaš, hitreje loadaš(no, do določene vrednosti, ko je upload že prevelik in se zbija download...

več sprašuj http://www.slo-filesharing.com/forum/in...

Muks ::

nvm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

Asgaard-x ::

mene zanima kako pridet do firewalla da nastavm kere porte mi nej odpre? nimam nobenga extra sam tisga od windowsow(XP).:( k sm bl nov v teh torrentih, pa mam mal problemov. hvala in čau
««
32 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719633 (17562) roli
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115123 (12253) simnov
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354607 (3215) jan01
»

eXeem odprl vrata množicam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13714323 (9074) mgliha
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294443 (4443) zile

Več podobnih tem