» »

V kateri sklad vložiti?

V kateri sklad vložiti?

retrz ::

Pozdrav. Ker je trenutno denar kar težko oplemenititi, sem se odločil za sklad (delniški).
Zanima me katerega priporočate? btw - stroški pri upravljalnih skladov se mi zdijo kar visoki :/

bluefish ::

Ne bi škodilo, če daš kaj več informacij o okvirnem znesku, morebitnih mesečnih vplačilih, pričakovani donosnosti in s tem povezanim tveganjem, trajanje naložbe,...

retrz ::

se opravičujem :)
vložil bom cca 20k€, brez nadaljnjih mesečnih vplačil, tveganje kolikor sem videl delniški kar dosegajo zgornjo tretjino, s čimer nimam problemov, za min 3 leta.
Glede donosa pa upam da bi bil vsaj 10% na leto, ker drugače ne vem koliko je kaj profita, glede na višine upravljavskih provizij ali pa si jaz narobe predstavljam.
Ne rečem če sklad raste, ampak da tudi če izgubi vrednost ti vzamejo provizijo za njihovo "upravljanje" heh

Tilen ::

Povprečna realna letna donosnost ameriških delnic v različnih obdobjih

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

terryww ::

si vprašal kaj finančno hišo? ponavadi pošljejo kako lepo teto pa ti malo razloži.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

bobby ::

ETF

ni sicer sklad ampak,..
http://www.marketwatch.com/investing/st...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

retrz ::

Tilen predlagaš da si sam razpršim denar med delnice, kot svoj sklad?
Hecno mi je ker vsi skladi če jih primerjaš rastejo in padajo nekako "skupaj" :)

Tilen ::

To bi bila zagotovo najcenejša možnost z vidika stroškov upravljanja. Ima pa precej drugih pomanjkljivosti, če tega še nisi počel. Moraš vedeti, da boš sam težko dosegel pameten nivo razpršenosti in da ni vedno pravi čas za vstop v vse sektorje, ki bi jih želel pokriti. Odvisno tudi, kaj želiš. Sam investiram v delnice tako, da skušam čim bolj ohraniti glavnico in sproti porabljam ali reinvestiram le dividende. Tvoj dolgoročni cilj - letni donos v povprečju več kot 10% vejetno kliče po težavah, lahko pa ti seveda tudi uspe. Vendar vedi, da boš moral biti v tem primeru veliko boljši od vseh povprečnih profesionalnih upravljalcev premoženja na svetu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

retrz ::

Aha, zanimiv pristop imaš. Glavnico daš v bolj stabilne firme, ki imajo dividende okrog 3% in potem le te vlagaš naprej. Seveda ob vsem tem je fajn če ti še "osnovne" delnice v glavnici kaj rastejo :)
Ja se strinjam 10% je precej pohlepno, samo ko gledam vstopne in upravljaske stroške po 3-4% :/

Tilen ::

Glavnico daš v bolj stabilne firme, ki imajo dividende okrog 3% in potem le te vlagaš naprej. Seveda ob vsem tem je fajn če ti še "osnovne" delnice v glavnici kaj rastejo :)


Drži. Ne pozabi, da se dividenda pri takšnih podjetjih praviloma vsako leto povečuje.

Za orientacijo je tukaj spisek podjetij, katera so vsaj 25 let zapored zvišala dividendo. To pomeni, da prvo leto dobiš na glavnico recimo 3%, drugo leto 3.30%, tretje leto 3,60%, ... Z leti prideš do zelo lepih številk in bo vsak depozit nekonkurenčen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Galaxy ::

Tilen je izjavil:

Glavnico daš v bolj stabilne firme, ki imajo dividende okrog 3% in potem le te vlagaš naprej. Seveda ob vsem tem je fajn če ti še "osnovne" delnice v glavnici kaj rastejo :)


Drži. Ne pozabi, da se dividenda pri takšnih podjetjih praviloma vsako leto povečuje.

Za orientacijo je tukaj spisek podjetij, katera so vsaj 25 let zapored zvišala dividendo. To pomeni, da prvo leto dobiš na glavnico recimo 3%, drugo leto 3.30%, tretje leto 3,60%, ... Z leti prideš do zelo lepih številk in bo vsak depozit nekonkurenčen.

Mene v tem primeru zanima, preko koga lahko kupiš te delnice? Če recimo razvrstimo po donosnosti dividende top 5 podjetij, znaša med 6.29%-4.89%. Ko se dividende izplačajo, kam se sploh izplačajo? Ker če tako pogledam, mi je vseeno, koliko stane delnica, glede na to, da plačaš enkrat, pobiraš večno. Kako potem poteka re-investicija dividend v ponoven nakup?

Kaj pa recimo Vanguard? Kje bi se lahko dokopal to teh skladov? Baje imajo zelo majhno provizijo, ne vem pa, kje bi jih lahko kupil :)

Pa še kje lahko kupiš državne obveznice? Npr. obveznice RS, direktno od države, brez posrednikov in upravljalcev in blablabla?

retrz ::

Tilen, tudi mene zanima podobno kot Galaxya, preko katerega predvidevam da spletnega posrednika kupuješ delnice če ni skrivnost?
Davek od tujih delnic/dividend najbrž plačuješ tako kot pri slovenskih predvidevam.

Tilen ::

Mene v tem primeru zanima, preko koga lahko kupiš te delnice?

Najlažje in najceneje je preko izbranega borznega posrednika, ki ima tudi digitalno spletno platformo, kjer lahko vse sam urejaš. Pri nas je to recimo Alta, vendar se ni potrebno omejiti le na posrednike pri nas. Račun lahko odpreš v tujini, preneseš sredstva in trguješ tam, kjer je ceneje in kjer je na voljo bolj zmogljiva ali uporabniku privlačnejša platforma.

Ko se dividende izplačajo, kam se sploh izplačajo?

Dividende se privzeto vedno izplačajo v denarju in direktno tja, kjer imaš odprt trgovalni račun. Nekatera podjetja ponujajo poleg izplačila v denarju tudi možnost sorazmernega izplačila v novih delnicah iste družbe, katere so potem seveda tudi upravičene do novih dividend.

Kako potem poteka re-investicija dividend v ponoven nakup?

Tako, da počakaš nekaj časa, da se naberejo dividende v denarju in ti v vmesnem času iščeš kandidata za novo investicijo, ki bo prinašala nove dividende. Počakaš torej, da dobiš 5.5% dividend od AT&T in potem to investiraš v npr. Mcdonalds. Nekatera podjetja in borzni posredniki imajo tudi posebne programe za samodejno reinvestiranje dividend v isto podjetje, kjer si že investiral in to brez dodatnih stroškov. Se pravi, če si z neko investicijo zadovoljen in ti prinaša lepe dividende samo odkljukaš, da jih naj vsako leto investira nazaj v isto podjetje (kupi sorazmerno število novih delnic).

Ker če tako pogledam, mi je vseeno, koliko stane delnica, glede na to, da plačaš enkrat, pobiraš večno.

S stališča svežega denarnega toka bi se lahko strinjal, vendar enkrat boš tudi prodal, mogoče tvoji otroci. Lahko tudi Mcdonalds propade, ali Microsoft. Tega ne veš. Smotrno je plačati neko še razumno ceno in pomembno je, da so dividende izplačane iz dobička in ne iz vedno novih dolgov. To je potem rutina, ki jo recimo 1x na leto preveriš.

Kaj pa recimo Vanguard? Kje bi se lahko dokopal to teh skladov? Baje imajo zelo majhno provizijo, ne vem pa, kje bi jih lahko kupil :)


Vsi ti skladi, delnice, obveznice imajo svoje unikatne kode - ISIN ( SI0002102984 za npr. RS66) po katerih iščeš v iskalniku svojega priljubljenega borznega posrednika. Za suho vajo lahko uporabiš kar Google Finance. Vpiši recimo Mcdonalds in preveri osnovne podatke. Za podrobnejše podatke greš npr. sem. Najnatančnejše podatke najdeš na strani podjetja v katerega želiš investirati ter v razdelku za investitorje. Npr. Microsoft Earnings Release FY16 Q1. V primeru, da bolj zaupaš lokalnim podjetjem imaš tudi pri nas trenutno še vedno precej ugodne in nekatere zelo zanesljive plačnike dividend. Npr. Petrol ni znižal dividende zadnjih 15 let in je trenutno prav tako blizu 5%. Zavarovalnica Triglav je letos izplačala več kot 10% visoko dividendo in je še vedno precej ugodno vrednotena. Tudi lani so izplačali blizu 10%.

Davek od tujih delnic/dividend najbrž plačuješ tako kot pri slovenskih predvidevam.

Vsekakor. Večinoma nimaš niti možnosti, da ne bi plačal davka od dividend, ker ti davek odbijejo preden dobiš neto izplačilo. Potem moraš še poskrbeti, da se pravično razdeli med deležniki. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

telexdell ::

retrz je izjavil:


Ja se strinjam 10% je precej pohlepno, samo ko gledam vstopne in upravljaske stroške po 3-4% :/

Vstopne stroške plačaš le enkrat (ob vplačilu v sklad). Enako enkrat plačaš izstopne stroške in davek na dobiček (od 0...25%) . Upravljavski stroški se običajno pokrivajo iz vrednosti deleža in ti ne znižujejo direktno vrednost premoženja (pač realen donos sklada je višji za upravljavske stroške). Če je realen donos sklada tam 5% potem ti donos prvega leto gre za vse stroške, ostala leta pa v rast premoženja. Ker so vmes prisotna še nihanja (eno leto je lahko donos 15%, neko drugo -5%...) se mora biti v skladu daljše obdobje (5+ let), da lahko pričakuješ tam 4..6% realnega povprečnega letnega donosa. Ob daljšem obdobju lastništva deležev sklada je tudi davek nižji (po 20. letih je davek 0%)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tilen ::

S predlogom sprememb ZDoh-2 se na področju dobičkov iz kapitala predlaga naslednje:

- dohodnina se plačuje tudi od dobička iz kapitala, doseženega pri odsvojitvi kapitala po 20 letih imetništva,

- črtajo se določbe zakona, po katerih se stopnja dohodnine od dobička iz kapitala znižuje vsakih pet let imetništva kapitala in znaša po dopolnjenih petih letih imetništva 15%, po dopolnjenih desetih letih imetništva kapitala 10% in po dopolnjenih 15 letih imetništva kapitala 5%. Navedeno pomeni, da se bo dohodnina od dobička iz kapitala po 1. 1. 2016 plačevala samo po stopnji 25%, ne glede na doseženo obdobje imetništva kapitala.


Na srečo so 24. 11. 2015 ta predlog, skupaj s celotno novo davčno reformo, umaknili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

retrz ::

Uf veliko uporabnih informacij, hvala Tilen. Sem se po premisleku odločil da ne bom vložil v sklad, ampak bom sam nekaj denarja investiral v delnice, nekaj časa mi bo pač šlo, verjetno še največ za "urejanje" zadev z našo davkarijo :) ampak če ti je vsaj malo v veselje spremljanje finančnih zadev v poslovnem svetu,p otem mislim da bo šlo.

bobby ::

Se en predlog,..
Ne nosi vseh jajc v isti kosari!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

retrz ::

se strinjam, zato imam pol sredstev v depozitu, čeprav z mizerno obrestno mero :/

          ::

retrz je izjavil:

Uf veliko uporabnih informacij, hvala Tilen. Sem se po premisleku odločil da ne bom vložil v sklad, ampak bom sam nekaj denarja investiral v delnice, nekaj časa mi bo pač šlo, verjetno še največ za "urejanje" zadev z našo davkarijo :) ampak če ti je vsaj malo v veselje spremljanje finančnih zadev v poslovnem svetu,p otem mislim da bo šlo.


Z davkarijo urejaš samo, kadar delnice prodaš.

Tilen ::

          je izjavil:

retrz je izjavil:

Uf veliko uporabnih informacij, hvala Tilen. Sem se po premisleku odločil da ne bom vložil v sklad, ampak bom sam nekaj denarja investiral v delnice, nekaj časa mi bo pač šlo, verjetno še največ za "urejanje" zadev z našo davkarijo :) ampak če ti je vsaj malo v veselje spremljanje finančnih zadev v poslovnem svetu,p otem mislim da bo šlo.


Z davkarijo urejaš samo, kadar delnice prodaš.


Ne drži. V primeru, da imaš delnice podjetij, ki letno delijo dobiček z lastniki (izplačujejo dividende) moraš oddati napoved za odmero dohodnine od dividend. Vsako leto, tudi če delnic ne prodaš.

Če si recimo letos kupil za 100.000 EUR delnic Telekoma po 100 EUR na delnico in prejel 10.000 EUR dividend (1000 delnic, za vsako 10 EUR dividend) moraš le te napovedati. Plačati moraš namreč 25% davka od dividend, v tem primeru 2500 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

retrz ::

Tilen, popravi me prosim če se motim, pri prejetju "slovenskih" dividend na rabiš oddajat davčne napovedi (avtomatsko durs odtegne), medtem ko moraš pri tujih sam. Mene sicer zanima samo slednja opcija, tako da bom predvidevam da bom moral 4x na leto oddajat napoved?

Invictus ::

Čeprav FURS avtomatsko ve koliko davka moraš plačati, moraš vseeno oddati davčno napoved.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Tako je. V vsakem primeru moraš oddati napoved.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

telexdell ::

Ne vem no? Imam delnice Slo podjetja in vsako leto dobim nakazane dividende, pa ne vlagam nobene davčne ali dohodninske napovedi.

Pa še citat iz e-davki:

Napoved za odmero dohodnine od dividend mora davčni zavezanec vložiti, kadar dividende izplača oseba, ki ni plačnik davka. Plačnik davka je v skladu z 58. členom Zakona o davčnem postopku pravna oseba oziroma združenje oseb, vključno z družbo civilnega prava po tujem pravu, ki je brez pravne osebnosti, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost in izplača dohodek, od katerega se v skladu z Zakonom o davčnem postopku ali zakonom o obdavčenju izračunava, odteguje in plačuje davčni odtegljaj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Rok Woot ::

Kaj je pa s temi ležarinami? Men se zdi to tak nateg, kot da nas ne nategujejo že dosti. Za recimo delnice Bolgarije je pri Raiffeisen kar 0.4% letno, pa kaj so na glavo padli. To je kot bi jemali ~8% profita v povprečju ...

Tilen ::

telexdell je izjavil:

Ne vem no? Imam delnice Slo podjetja in vsako leto dobim nakazane dividende, pa ne vlagam nobene davčne ali dohodninske napovedi.

Pa še citat iz e-davki:

Napoved za odmero dohodnine od dividend mora davčni zavezanec vložiti, kadar dividende izplača oseba, ki ni plačnik davka. Plačnik davka je v skladu z 58. členom Zakona o davčnem postopku pravna oseba oziroma združenje oseb, vključno z družbo civilnega prava po tujem pravu, ki je brez pravne osebnosti, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost in izplača dohodek, od katerega se v skladu z Zakonom o davčnem postopku ali zakonom o obdavčenju izračunava, odteguje in plačuje davčni odtegljaj.


Kaj ni tukaj jasnega?

DIvidende recimo izplača Telekom, ki ni plačnik davka, ker izplača bruto dividendo.
Napoved za odmero dohodnine od dividend mora davčni zavezanec vložiti, kadar dividende izplača oseba, ki ni plačnik davka



Plačnik davka je v skladu z 58. členom Zakona o davčnem postopku pravna oseba oziroma združenje oseb, vključno z družbo civilnega prava po tujem pravu, ki je brez pravne osebnosti, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost in izplača dohodek, od katerega se v skladu z Zakonom o davčnem postopku ali zakonom o obdavčenju izračunava, odteguje in plačuje davčni odtegljaj.



Skratka, si v prekršku.

Kaj je pa s temi ležarinami? Men se zdi to tak nateg, kot da nas ne nategujejo že dosti. Za recimo delnice Bolgarije je pri Raiffeisen kar 0.4% letno, pa kaj so na glavo padli. To je kot bi jemali ~8% profita v povprečju ...


Nekateri tuji ponudniki ne zaračunavajo ležarine.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

retrz ::

ker ste večjih stručkoti kot jaz, naj me kdo popravi oziroma komentira moje razmišljanje glede dividend od zavarovalnice triglav, ker imajo zadnja leta kar visoke.
če jaz pravilno razumem na njihovi spletni strani, moraš biti 2 dni lastnik delnice da si upravičen do dividende? To pomeni da lahko če gledamo za leto 2014 prodaš že 11.6. ali mora biti 12.06? http://www.triglav.eu/sl/odnosi_z_vlaga...
malo sem preračunaval in mislim da bi nekaj plusa bilo?

erkgheoruugh ::

No, zdaj si pa najdi še kak graf gibanja cene delnice, pa malo spremljaj, kaj se je dogajalo z njo v tistih dneh. Potem si pa še enkrat preračunaj.

Tilen ::

če jaz pravilno razumem na njihovi spletni strani, moraš biti 2 dni lastnik delnice da si upravičen do dividende?

Lastnik moraš biti en dan oziroma na dan, ki ti zagotavlja izplačilo dividende.

Dividenda

Upravičenost do dividende
Do izplačila dividend so upravičeni vsi, ki so na presečni dan za upravičenost do dividende vpisani v delniški knjigi kot lastniki delnic.

Presečni dan v delniški knjigi za upravičenost do dividende
Presečni dan v delniški knjigi za upravičenost do dividende določi uprava podjetja na skupščini delničarjev. Tega dne se po koncu trgovanja lastnikom delnic pripiše pravica do izplačila dividende. Vedeti pa moramo, da se v Sloveniji sprememba lastništva v delniški knjigi zavede šele dva trgovalna dneva po nakupu na borzi.

Prvi trgovalni dan brez upravičenja do dividende
To je prvi trgovalni dan na borzi, ko z nakupom delnic nimamo več pravice do izplačila dividende. Če je presečni dan v delniški knjigi za upravičenost do dividende petek, 28.11.2008, je prvi trgovalni dan brez upravičenja do dividende četrtek, 27.11.2008
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ziga Dolhar ::

Tilen je izjavil:

          je izjavil:

retrz je izjavil:

Uf veliko uporabnih informacij, hvala Tilen. Sem se po premisleku odločil da ne bom vložil v sklad, ampak bom sam nekaj denarja investiral v delnice, nekaj časa mi bo pač šlo, verjetno še največ za "urejanje" zadev z našo davkarijo :) ampak če ti je vsaj malo v veselje spremljanje finančnih zadev v poslovnem svetu,p otem mislim da bo šlo.


Z davkarijo urejaš samo, kadar delnice prodaš.


Ne drži. V primeru, da imaš delnice podjetij, ki letno delijo dobiček z lastniki (izplačujejo dividende) moraš oddati napoved za odmero dohodnine od dividend. Vsako leto, tudi če delnic ne prodaš.

Če si recimo letos kupil za 100.000 EUR delnic Telekoma po 100 EUR na delnico in prejel 10.000 EUR dividend (1000 delnic, za vsako 10 EUR dividend) moraš le te napovedati. Plačati moraš namreč 25% davka od dividend, v tem primeru 2500 EUR.


Tilen ... a si ti čist zihr, da je treba oddajati davčno napoved v primeru, ko dividende izplačuje slovenska družba?

AFAIK so slovenske družbe pri nas plačniki davka, in (vsaj lokalcem) izplačajo neto dividende, torej po odbitku 25 % davka. A si zihr, da je kljub temu treba oddati davčno napoved? Imaš kakšen vir za to?
https://dolhar.si/

Tilen ::

Družba vedno izplača bruto dividendo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bobby ::

Res je, ampak potem ti ze BPH odbije davek in nakaze naprej ostalo na tvoj trr.
Glede na to,da je vse elektronsko, ze BPH poskrbi, da se davek tudi na Furs javi,ali ne? Ce ne, potem sem ze nekaj casa v prekrsku.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

Tako je. Med Zavarovalnico Triglav, ki je plačnik dividende (bruto) je mehanizen, ki skrbi, da ti ne moreš direktno utajiti davka. FURS ne ve, da si ti prejel dividende.

Kaj pa fiduciarni računi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

Davčna osnova so dosežene dividende in so obdavčene po davčni stopnji 25 %. Odtegljaj davka pri slovenskih izplačevalcih opravi že izplačevalec dividend, zato vlagateljem ni treba vlagati nikakršne napovedi.


Žiga ima prav, vendar to ne velja za (fiduciarne) račune v tujini.




Konflikt dvojne davčne obveznosti (po merilu rezidentstvo/vir) nastane v naslednjih primerih:

država rezidentstva na podlagi obdavčenja po svetovnem dohodku, obdavči tudi dohodke, ki jih je njen rezident dosegel zunaj njenih meja, kot so dividende, obresti, licenčnine in podobno, država, kjer so ti dohodki ustvarjeni (država vira), pa ima prav tako pravico do obdavčenja teh dohodkov, saj so nastali na njenem ozemlju. Tako bodo navedeni dohodki obdavčeni v državi vira z davčnim odtegljajem, v državi rezidentstva pa z davkom od dohodkov pravnih oseb. To vrsto dvojnega obdavčenja imenujemo ekonomsko dvojno obdavčenje, pri čemer je z istovrstnim davkom (DDPO in dohodnina) različno obdavčen isti davčni vir (na primer dividenda), vendar različna davčna zavezanca (hčerinska družba in družbenik) v dveh državah.
država rezidentstva na podlagi obdavčenja po svetovnem dohodku obdavči dohodek, ki ga je poslovna enota njenega rezidenta dosegla v državi vira, država vira pa prav tako obdavči ta dohodek, ker ga je poslovna enota nerezidenta ustvarila na njenem ozemlju. To vrsto dvojnega obdavčenja imenujemo pravno dvojno obdavčenje, kjer je z istovrstnim davkom (DDPO) obdavčen isti dohodek (dobiček podružnice) ter isti davčni zavezanec (ustanovitelj podružnice) v dveh različnih državah.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

retrz ::

ima kdo kakšno narejeno excel tabelo, kamor vpisuje prejete dividende vsako četrtletje, izračun davka ter ostalo?
sicer tale se mi kar dopade, pa tudi blog ni slab - http://www.nomorewaffles.com/2014/11/us...
jo bom pa moral malo predelati za našo davkarijo.
Drugače mi je pa "dividend growth investment" strategija res všeč in te kar potegne notri, vsak mesec razmišljaš katere delnice boš nabavil naslednji mesec, da se snežna kepa še odebeli po klancu navzdol :) Pa tudi glede na čas za finance, ki mi je na razpolago je zame nekako najbolj primerna.

Mare2 ::

retrz je izjavil:

da se snežna kepa še odebeli po klancu navzdol :)


Se ta kepa nič ne razblini? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

retrz ::

odvisno od sorte snega ;)

Mare2 ::

retrz je izjavil:

odvisno od sorte snega ;)


Včasih smo uporabljali terminologijo: čas medveda in čas bika. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Spajky ::

sodeč po tem, da je svetovna ekonomija (realna, ne finančna) v riti oz. v permanentni krizi, smo v času "prasca" >:D ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143476 (8179) Thomxy
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9925901 (16130) Mr_Globus
»

Davcni otegljaj pri prodaji vrednostnega papirja

Oddelek: Loža
224037 (2796) gapi030

Več podobnih tem