» »

SP, fizična, pravna oseba in razne omejitve

SP, fizična, pravna oseba in razne omejitve

zgembo765 ::

Iz raznih razlogov (predvsem nižjih davkov, ker delava še popoldne za par firm) sva s kolegom odprla vsak svoj SP (jaz popoldanskega, ker sem še redno zaposlen on navadnega, ker je prej delal prek AH).

Potem pa berem raznorazne omejitve pri nagradnih igrah, bonus karticah ipd, pa me zanima kakšno je stanje po vaših izkušnjah tam.

Naprimer
-nagradne igre, recimo fursovo skeniranje računov.. piše da velja samo za fizične osebe. Sme nekdo z s.p. tam sodelovati? A sp še spada pod fizično osebo?
-razne kartice (recimo e-leclerc).. piše da ne izdajajo samostojnim podjetnikom. Bi jo morala vrniti (saj vem da verjetno ne preverjajo, teoretično pač)? Ali je mišljeno samo, da ne moreš kupovati "na firmo" z original računom

A je še kaj takega, kar z odprtjem (navadnega ali popoldanskega) sp-ja "izgubiš", kar se takih, in podobnih zadev tiče?

Zanima me čisto tako informativno, če ima kdo kaj iz glave za povedat. Razlika v stroških med AH-ji in podjemnimi ter na drugi strani z sp-jem je močno v prid sp-ju.

anketar ::

s.p. je fizična oseba za furs se ti ni treba sekirat za leclerc pa podobne pa nevem

če maš samo en trr ne bi smel bit problema, če je osebni

Invictus ::

Mislim da je tukaj dovolj tem na to temo.

Malo poišči, je bilo že 100x vse razloženo.

Sicer pa toliko, nič ne izgubiš. Še vedno si fizična oseba, kljub odprtju s.p.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

V nagradnih igrah lahko brez problema kot fizična oseba, torej če račun ni bil izdan na podjetje.
Enako je s karticami, lahko kupuješ in zbiraš pike in podobno, ampak ob tem ne moraš zahtevati računa na firmo.
Če hočeš račun na firmo, potem se moraš pač odpovedat določenim ugodnostim.
Tako je!

d4vid ::

Dokler kupujes kot Janez Novak in ne kot Janez Novak s.p., mislim da ne sme bit problem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Lonsarg ::

Ti SI fizična oseba, noben ti tega ne more vzet. Ter ti IMAŠ s.p., ki je ločen subjekt od tebe, kljub temu da si z tem subjektom deliš finance in odgovornost.

Kjer so omejitve ali posebna pravila za s.p. je mišljen ta tvoj ločeni subjekt.

MadMicka ::

Azgard, ne gre za dva subjekta. Gre samo za en subjekt, fizično osebo, ki je nosilec pravic in obveznosti.
S.p. pa zgolj predstavlja poseben davčni status, ki ga ima ta fizična oseba pri opravljanju pridobitne dejavnosti. Status s.p. lahko odpreš, zapreš, vseeno, za posle odgovarja fizična oseba.

Lonsarg ::

Ne govorim o definiciji subjekta, ki je res ena. Efektivno gre za dva subjekta, pojdi se prijavit v edavke, en certifikat pa ti da na razpolago dve prijave, kot fizična oseba ali kot fizična z dejavnostjo!

Pri KATERIKOLI dejavnosti se lahko predstaviš kot fizična oseba ali kot s.p.. V enem primeru dobiš vse pravice in dolžnosti fizične v drugem pa imaš čisto od visno od zakona, kako tretira fizično osebnost z dejavnostjo različne pravice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
387765 (6666) fraising
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638660 (28447) mojca
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447715 (6118) next3steps
»

Samostojni podjetnik

Oddelek: Loža
183429 (2724) Šimpanz
»

Zakaj s.p. plačuje "poslovne" cene? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116206 (13674) Furbo

Več podobnih tem