» »

Posoja avta

Posoja avta

Jkob77 ::

Lep pozdrav!

Eno vprašanje. Za tri dni bom kolegu posodil avto, ker si bom od njega sposodil njegov kombi za smučanje. Sedaj pa me zanima, če se mu zgodi nesreča, a moram imeti kaj dodatno zavarovan avto, če ga on vozi? Ali moje standardno zavarovanje velja? Kako je s tem, ko recimo tvoj prijatelj pelje avto in se zgodi nesreča (avto je standardno zavarovan).

lp, Jaka.

dottor ::

Kot prvo pejta na upravno enoto nardit pooblastilo, da lahko vozi tvoj avto. Če ga ustavijo (kontrola prometa, radar, provida, ...), nesreče (kriv ali ne kriv) lahko v primeru problemov si ti in on rešita en kup problemov ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sami ::

Nikoli nisem delal pooblastila, pa so me že tudi večkrat ustavili s tujim avtomobilom. Če ima vse zavarovano ni potrebno skrbeti (razen če ima kakšno čudno zavarovalno polico v kateri je krito samo če on vozi).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jkob77 ::

Sami je izjavil:

Nikoli nisem delal pooblastila, pa so me že tudi večkrat ustavili s tujim avtomobilom. Če ima vse zavarovano ni potrebno skrbeti (razen če ima kakšno čudno zavarovalno polico v kateri je krito samo če on vozi).


Aha, obstajajo takšne police? Ok se bom pozanimal, če imam slučajno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jkob77 ()

AC_DC ::

Pooblastilo pride prav, če gre preko Slo meje.

Sami ::

AC_DC je izjavil:

Pooblastilo pride prav, če gre preko Slo meje.


Sem šel že večkrat čez mejo, tudi če so pogledali prometno je bilo vedno vse ok.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tomas 33 ::

Če je trezen, če ima veljavno vozniško in ni mlad voznik, se krije iz tvoje police.

;-) ::

Sami je izjavil:

Nikoli nisem delal pooblastila, pa so me že tudi večkrat ustavili s tujim avtomobilom. Če ima vse zavarovano ni potrebno skrbeti (razen če ima kakšno čudno zavarovalno polico v kateri je krito samo če on vozi).


Ne ce pa slucajno vozis drug avto in lastnik sedi zraven ter je nesreca s poskodbami nemore lastnik kot sovoznik uveljavljati odskodnine po ao :)

radmannsdorf ::

tovorni avto(dostavni) imam na s.p.
ali ga lahko posodim fotru? naj nebi blo problemov ane?

;-) ::

Komot posodis, frka je sam ce si ti sovoznik in hoces dobit kako odskodnino ob morebitni prometni...tako se je men zalomlo pri triglavu. Kao zavarovanec pri uveljavljanju AO nemore dobit odskodnine neka frka nevem tocno zakaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017980 (14795) dj_uro
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714877 (7614) ...:TOMI:...
»

Odgovornost voznika pri prevoz.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314252 (11875) neon21
»

Nadomestni avto in poškodba

Oddelek: Loža
83195 (2772) St235
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817820 (14460) Keyser Soze

Več podobnih tem