» »

Registracija avtomobila

Registracija avtomobila

turist1 ::

mi lahko nekdo razloži kakšen je postopek registracije avtomobila za spodnji primer.

zadeva je sledeča, registracija avtomobila se je ze iztekla pa se ne bi rad po nepotrebnem vozil okoli, potrebujem točne informacije...

rad bi registriral avto v Lj. kje so ti centri kjer to lahko uredim?( avto sicer ni moj, a mislim da s pisnim pooblastilom, lahko namesto osebe registriram)... podaljšal bi rad registracijo.

odpeljem se na tehnični pregled- Pregledajo, plačam 50€, nato v isti stavbi plačam še 400€ za zavarovanje?? kako to poteka, kaj vse potrebujem pri sebi, da se ne bi vračal po kakšne papirje in tvegal kazen ker se vozim z neregistriranim avtomobilom...??

hvala,
  • spremenil: Mavrik ()

kalko ::

Z neregistriranim avtom ne smeš na cesto (beri: visoka kazen, če te ustavi policija, bog ne daj, da povzročiš nesrečo, ker bo šlo vse iz tvojega žepa). Lahko vzameš preizkusne tablice ali pa ga z avtovleko odpelješ na tehnični pregled.

MadMax ::

Na tehničnega lahko pelje avto kdorkoli, rabiš prometno in tistih nekaj evrov za plačilo. LPP, AMZS, neka hiša na Vodovodni, ... Preveri, sam nisem iz LJ.

Zavarovanje lahko urediš na AMZS, lahko direkt na zavarovalnici, lahko se dogovoriš za obisk zastopnika na domu...

Cestnino poravnaš ob "registraciji", torej končnem postopku na AMZS recimo.
Rabiš pisno pooblastilo in osebni dokument lastnika, pa svojega tudi dobro imeti s sabo. Lahko je pooblastilo sčečkano na roko, imaš pa tudi na strani AMZS za dolpoteg, pa si sprintaj. Ne škrtari s podatki, če pišeš lastnoročno.

Fizično je torej potrebno avto peljati zgolj na tehničnega, vse ostalo lahko urediš na peš. Razen če sklepaš še kaka kasko zavarovanja, kjer je potreben predhodni ogled vozila, ampak tudi to rešiš s prej omenjenim obiskom zastopnika na domu.

Pomoje je najenostavnejše "na enem kraju" urediti na AMZS.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

turist1 ::

hvala, torej se le odpeljem na amzs in tam lahko vse uredim v enem koraku v 1uri je vse urejeno?... kaj so bonus malus premije kako vem kaj imam oz kaj ima oseba čigar avto je??

mogoče kdo ve te spustijo na tehničnem če je pokrov motorja rahlo udrt? oz. če ga bi zamenjal, sem slisal da te ne spustijo če je v drugi barvi??
še za tiste, ki potrebujete info:


Poslovna enota
LJUBLJANA

Dunajska cesta 128a, 1000 Ljubljana
vodja: Bogdan Poljanšek

Turistična pisarna: 01 5305 366
Registracije vozil: 01 5305 192
Tehnični pregledi: 01 5305 386
Servisna delavnica: 01 5305 396
Vodja PE: 01 5305 100
Faks: 01 5305 407

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turist1 ()

Ales ::

Bonus premija je razvidna iz prejšnje zavarovalne police, ki jo je dobro (če ne kar obvezno) treba imeti s sabo.

Kolikor vem, rahla udrtina na pokrovu motorja ne bi smela vplivati na tehnično ispravnost vozila. Odvisno seveda, kaj je zate "rahlo"... Ti manjka pol havbe, prednja luč in levo kolo? :D

Glede tehničnega, cestnine in zavarovanja - ceno vsega si lahko izračunaš na AMZS-jevi strani. Cena zavarovanja je odvisna od posamezne zavarovalnice, tako da izberi najcenejšo. Če imaš mogoče pogoje za 55% bonusa, potem se mi zdi, da je trenutno najcenejši Adriatic... Poleg tega je zavarovanje možno plačati na obroke preko trajnika. Prvi obrok gre z gotovino, ostalo preko trajnika. Kolikor vem, ni obresti.

St235 ::

Vdrtina na Havbi nima veze z tehničnim, če seveda niso poškodbe tako velike, da bi lahko vplivalo na vožnjo in obnašanje vozila na cesti. Havba v drugi barvi tudi ni problem. 50% karoserije mora biti v originalni barvi, ostalo je lahko drugačno.

M-XXXX ::

Glede tehničnega, cestnine in zavarovanja - ceno vsega si lahko izračunaš na AMZS-jevi strani. Cena zavarovanja je odvisna od posamezne zavarovalnice, tako da izberi najcenejšo. Če imaš mogoče pogoje za 55% bonusa, potem se mi zdi, da je trenutno najcenejši Adriatic... Poleg tega je zavarovanje možno plačati na obroke preko trajnika. Prvi obrok gre z gotovino, ostalo preko trajnika. Kolikor vem, ni obresti.

Da ne bo pomote, tisto na AMZS strani ti ne da pravilnega zneska za zavarovanje! Posebno pri večji vrednosti avtomobila lahko plačaš 3x,4x več kakor ti tam izpiše...

Ales ::

Vrednost avtomobila nima veze z višino obveznega zavarovnja, samo moč in kubikaža motorja. Zdajle sem preveril in meni za 125kW in 2700ccm AMZS-jeva aplikacija izpiše popolnoma enako, kot imam na zavarovalni polici.

M-XXXX ::

Vrednost avtomobila nima veze z višino obveznega zavarovnja, samo moč in kubikaža motorja. Zdajle sem preveril in meni za 125kW in 2700ccm AMZS-jeva aplikacija izpiše popolnoma enako, kot imam na zavarovalni polici.


Si prepričan v tole? Pride potem (brez popustov) dodatno zavarovanje pri nas cca dodatnih 1200€?

Oziroma ista cena pride pri obveznem zavarovanju za nek star avto s 180KM ter 2.5 +motorjem (naprimer tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=423... ) kot za Buggati Veyrona? Tole pa tako ne verjamem:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

MadMax ::

M-XXXX je izjavil:

Vrednost avtomobila nima veze z višino obveznega zavarovnja, samo moč in kubikaža motorja. Zdajle sem preveril in meni za 125kW in 2700ccm AMZS-jeva aplikacija izpiše popolnoma enako, kot imam na zavarovalni polici.


Si prepričan v tole? Pride potem (brez popustov) dodatno zavarovanje pri nas cca dodatnih 1200€?

Oziroma ista cena pride pri obveznem zavarovanju za nek star avto s 180KM ter 2.5 +motorjem (naprimer tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=423... ) kot za Buggati Veyrona? Tole pa tako ne verjamem:D



Ne mešaj AO (in AO+) z dodatnimi kasko zavarovanji, jebela...
kW ti vplivajo na obvezno zavarovanje, ccm pa na cestnino.
Kasko zavarovanj pa na AMZS strani itak nimaš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Šimpanz ::

Mislim da če avto ni tvoj moraš imeti notarsko overjeno dovoljenje za registracijo.

MadMax ::

Slabo misliš.
http://www.amzs.si/?podrocje=57
Če prvo registracijo ali podaljšanje registracije za lastnika vozila ureja druga oseba, je potrebno na okencu predložiti ustrezno pooblastilo ter svoj in lastnikov osebni dokument.

http://www.amzs.si/data/pooblastilo/ind...

Dejte nehat s širjenjem "mislim" in "rekla-kazala" informacij.
Če nisi prepričan, bodi raje tiho.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

connel ::

V končni fazi to pooblastilo lahko dobiš na okencu ko že urejaš vse skupaj, sploh nobenega problema, včasih malo zatežijo, da ga drugič prinesi s sabo :D Ampak še vsakič sem ga dobil kar tam :)

koyotee ::

tudi sam imam s tilio slabe izkušnje. Zahtevek so reševali 2 meseca.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

WamPIRe- ::

turist1 je izjavil:


mogoče kdo ve te spustijo na tehničnem če je pokrov motorja rahlo udrt? oz. če ga bi zamenjal, sem slisal da te ne spustijo če je v drugi barvi??


Če je rahlo udrt ne bi smelo bit problemov. Če ga pa zamenjaš in je druge barve pa tudi ni problema. Sem že 2x opravil tehnični pregled s pokrovom motorja druge barve, kot je avto.

PS: Nisem prepričan ampak mislim, da druga barva ne sme presegati 30% površine celotnega avtomobila, da je še ni treba vpisati v prometno.

ADIJOOO ::

Registracija mi je potekla in jutri bom šel registrirat avto.Zdaj pa me zanima če bom imel tehnični pregled.
letnik avta je oktober 2003
Prvič je bil v Sloveniji registriran 2009
Lansko leto se pravi 2011 sem imel tehnični pregled.Glede na to,da ni še 10 let star avto nevem ali to še velja ali ne a bom imel letos tehnični pregled?Ali bom moral samo plačati registracijo?

amigo_no1 ::

http://cekin.si/clanek/za_dom_in_druzin...
računaj:
Motorna in priklopna vozila opravijo prvi tehnični pregled štiri leta po prvi registraciji, nato pa vsaki dve leti do osmega leta starosti.

St235 ::

ADIJOOO je izjavil:

Registracija mi je potekla in jutri bom šel registrirat avto.Zdaj pa me zanima če bom imel tehnični pregled.
letnik avta je oktober 2003
Prvič je bil v Sloveniji registriran 2009
Lansko leto se pravi 2011 sem imel tehnični pregled.Glede na to,da ni še 10 let star avto nevem ali to še velja ali ne a bom imel letos tehnični pregled?Ali bom moral samo plačati registracijo?


da, 2003-2012 je 9 let. Drugače pa poglej do kdaj ti velja tehnična izpravnost vozila, mora pisat v prometnem,

ADIJOOO ::

Sem pogledal.
Če je to to piše: NASL.T.P.: 04.08.2011
2011 sem imel tehničnega.
Se pravi nič ne piše potem imam tehničnega;((
Sem mislil,da je na 10 let ne na 8let.
Zarad plinov se mi gre tam me bodo vrgli:P

amigo_no1 ::

Par km v nizki prestavi in visokih obratih (pri ogretem motorju) dela čudeže - potem takoj na tp in ne ugašaj motorja.

Zgodovina sprememb…

ADIJOOO ::

amigo_no1 je izjavil:

Par km v nizki prestavi in visokih obratih (pri ogretem motorju) dela čudeže - potem takoj na tp in ne ugašaj motorja.


Zmenjeno,hvala bom sprobal:)

WamPIRe- ::

Točno to sem tudi jaz moral naredit. POrvič me fukne zarad plinov - ja.. avto je star 16 let :D - mi mehanik predlaga enako, da japonca zgonim. In voila! Je šlo čez brez problemov.
V skrajnem primeru daš še za tistih 5 minut zračni filter ven xD

Ales ::

Včasih so bili na tehničnem tako prijazni, da so vozilo po potrebi ogrevali toliko časa, da je prišlo k pameti. Zgleda da se jim ne da vsakič/povsod.

amigo_no1 ::

Preden greš na tehnični ogrej motor na delovno temperaturo in vsaj 10-15 minut vozi v nižji prestavi/(ah), da se vse skupaj segreje, ko prideš do poslovalnice tehničnega naj motor teče.
Priporočam obisk kake izven mestne ceste, kjer je omejitev 70-90, lahko tudi AC.

oo7 ::

Men poteče registracija v začetku Avgusta. 15 julija pa bo šla registracija za 13% gor. Tako, da bom šel registrirat avto kar tam okoli 10 Julija. Zdaj pa me zanima jaz imam 35% popusta, če grem pol meseca prej mi bodo priznali novih 5% že pri tej registraciji? Saj če nimaš nobene nesreče dobiš vsako leto 5% gor je tako?

Pro_moted ::

oo7 je izjavil:

Men poteče registracija v začetku Avgusta. 15 julija pa bo šla registracija za 13% gor. Tako, da bom šel registrirat avto kar tam okoli 10 Julija. Zdaj pa me zanima jaz imam 35% popusta, če grem pol meseca prej mi bodo priznali novih 5% že pri tej registraciji? Saj če nimaš nobene nesreče dobiš vsako leto 5% gor je tako?


Seveda se ti prizna novih 5 procentov. No odvisno pri kateri zavarovalnici si. Pri Tili-i skačemo po 2 razreda, torej 10% vsako leto.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

BorutK-73 ::

oo7 je izjavil:

15 julija pa bo šla registracija za 13% gor


Meni pa ravno 15 julija poteče, grem pa ta torek rihtat.
Upam da bo šlo preko tehničnega bp.:8)

Samson ::

Pismo. Po vsemu napisanemu tukaj imam obcutek da imate skoraj vsi neke kripe ki jih niti najmanj ne vzdrzujete....Geeki pa taksni :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

P=LN ::

Samo eno uprašanje, uporabljam avtomobil od dedka. Tehničnega sem že naredil. Ali je potrebno najprej opraviti zavarovanje in potem registracijo ali obratno? Zanima me tudi, ali potrebujem za registracijo prometno, ker bi ga kar dedek zavaroval, kot ga je poprej vsako leto, ali mu morem prinesti prometno (živi daleč stran)? Ali ga lahko registriram sam, ali mora biti zraven?

L.P.

bobby ::

Najprej zavarovanne, potem sele Lahko registriras.
Ne, dedek ne potrebuje prometne za sklenitev zavarovabja, samo tehnicni sokument o opravljene tehnicnem.
In v tvojem primeru se overjen dokument, da uporabljas dedkov avto, avto ni tvoja lastnina,ce ga mislis ti registrirati
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

;-) ::

Dedek naj ti da pooblastilo najdes ga na netu in on ga overi na upravni enoti pa delas kaj hoces

connel ::

Ko boš šel delat tehničnega vzami s sabo dedka in naj te dodajo v prometno kot uporabnika. Se ti ne bo treba ukvarjat s pooblastili.

;-) ::

Pa bo samo uporabnik z pooblastilom za euro pa pol pa pet min casa pa bo delal kar bo hotel

connel ::

Kaj pa misliš da pomeni uporabnik ffs, nobenih pooblastil ne rabiš več, če te dodajo v prometno.

;-) ::

Lahko prodas avto?

SaXsIm ::

Za celo družino hodim registrirati avte, prej je to za nas počel avtomehanik, pa še nikomur nismo dali overjenega pooblastila, niti ga nisem imel jaz.

Če ti komplicirajo na AMZSju ali LPPju, imaš vedno kakšen sava avto ali kaj podobnega.
SaXsIm

BorutK-73 ::

;-) je izjavil:

Dedek naj ti da pooblastilo najdes ga na netu in on ga overi na upravni enoti pa delas kaj hoces

Ne rabiš pooblastila, samo dedkov osebni dokument za vsak slučaj.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Vse lahko uredis brez dedka. Najprej naredi tehnicnega, nato zavaruj na izbrani zavarovalnici ter prek euprave podaljsaj prometno, jo dobi dedek na dom in to jo ob priliki izroci. To je to.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624985 (9000) johanblond
»

Brezplačni tehnični pregled

Oddelek: Na cesti
4813102 (6756) jocoj
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530873 (10590) smacker
»

Pred nakupom avtomobila

Oddelek: Na cesti
132015 (1595) AndrejO
»

Priprava avtomobila na tehnični pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5414485 (12914) Izbeglica

Več podobnih tem