» »

Nadgradnja Windows 10

Nadgradnja Windows 10

«
1
2

denisek123 ::

Pozdravljeni

Imam prenosnik z originalnim prednaloženim Windows 8.1 operacijskim sistemom. Ponuja mi nadgradnjo na Win 10. Ali je kakšna možnost čiste inštalacije windows 10 s tem ključem ki ga dobim ?

Lp
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

bluefish ::

Najprej nadgradiš, informacije za aktivacijo se prenesejo na MS serverje. Nato formatiraš in narediš čisto namestitev. Ima pa tudi W10 temu namenjeno orodje.

denisek123 ::

Katero je to orodje ? Ampak kje naj dobim potem Windows OS če želim čisto namestitev ?
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

bluefish ::

V nadzorni plošči je. Nisem pa še preizkušal in ne vem, če dejansko odstrani vse sledove.

Za čisto namestitev pa lahko pri nadgradnji izbereš prenos ISO datoteke. Oziroma: https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

denisek123 ::

Kje pri nadgradnji se izbere. Pa na tisti strani ti downloada preko update centra.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

R1710 ::

Link do slovenskega jezika: https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

1. opcija: tam, kjer ti ponuja nadgradnjo, nadgradiš.

2. opcija: odpreš zgornji link in klikneš nadgradi zdaj.

3. opcija: odpreš zgornji link in klikneš nižje prenesi orodje. Lahko takoj nadgradiš (traja kar precej časa) ali ustvariš USB ištalacijski medij.

Kako do čiste inštalacije?
Nadgradiš, preveriš aktivacijo, v nastavitvcah narediš "hard reset". Windows bo, kot bi kupil nov računalnik.
Lahko ustvariš USB inštalacijski medij in narediš kot v starih časih. Windows 10 bo aktiviran.

denisek123 ::

A če naredim usb inštalacijski medij prej ni potrebna nadgradnja ? Bo samo aktiviralo ?

Lp
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

bluefish ::

Nadgradnja je potrebna, da se serijska od obstoječe namestitve poveže z W10.

raceboy ::

...sploh ni res. ce poberes win 10 threshold 2 ga lahko poljubno instaliras na pc/laptop. ce imas kodo na nalepki jo vpises...ce imas kodo vpisano v biosu se vpise sama.

bluefish ::

Ah, nekaj novega torej. Ob RTM se je govorilo, da je nujno potrebna nadgradnja.

raceboy ::

...no neveme kaj se govori. sem "IT" in to izvajam ze odkar je prisel Treshold2. Je pas fajn instalirat UEFI, ker se "po obcutku" hitreje z-boota.

Johnny1 ::

Ali pa naložiš BIOS + fastboot.

raceboy ::

..."baje" je fastboot fajn izkljucit pri namestitvi. in pri namestvi kjer te vprasa za particije dodas novo in se ti pojavijo 4 particije. instaliras na primarni najvecji particji. govorim cisto iz prakse. instaliram na nove racunalnike. pozanimajte se ce vas podpira UEFI.

R1710 ::

"baje", inštaliram na nove računalnike in govorim iz prakse ne gre ravno skupaj?!

Fastboot je drugače driver. Naložiš ga kot driverje za grafiko/audio/touchpad itd. namenjen Win7 in starejšim, ki ne podpirajo UEFI. Oziroma ga, ampak noben ni mazohist v tolikšni meri.

Seljak ::

Pa imam še jaz eno vprašanje. Z samo inštalacijo oz. prehodom iz Win 8.1 na 10 sem se že seznanil,ker sem to opravil na prenosniku. Za stacionarni PC imam namestitveni DVD WIN 8.1. Sama namestitev Win10 mi ne bo delala preglavic, me pa zanima,če namestim nov OS in po preteku enomesečnega "preizkusnega" roka želim namestiti nazaj win 8.1 ali mi bo ključ prijel in bom lahko namestil OS ali je zadeva morda zaključena? Pač poganjam določene programe in strojno opremo,ki še trenutno nima 100% podpore z strani MS, za to se morda določene napake in nepravilnosti ne bodo pokazale v tem preizkusnem obdobnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

R1710 ::

Lahko namestiš nazaj 8.1, ključ ostane. Downgrade po več kot enem mesecu ne bo možen, format sistema in nova inštalacija pa vedno.

Seljak ::

Super. Hvala za hiter odgovor ;)

solatko ::

Nova instalacija sistema se izvede ob upgrade-u na 10-ko. Izbereš da ne ohrani nič in dobiš čisto nov OS, le mapo windows.old še odstraniš in imaš popolnoma čisto instalacijo sistema.
Ne vem zakaj toliko komplicirate?
Delo krepa človeka

Han ::

Tako je, svežo namestitev lahko izbereš pred začetkom "nadgradnje"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Seljak ::

solatko je izjavil:

Nova instalacija sistema se izvede ob upgrade-u na 10-ko. Izbereš da ne ohrani nič in dobiš čisto nov OS, le mapo windows.old še odstraniš in imaš popolnoma čisto instalacijo sistema.
Ne vem zakaj toliko komplicirate?


To že vem,ampak vseeno hvala za nasvet :)

twom ::

Kako pa MS tretira naslednjo možnost...
z USB diska sem namestil svežo inštalacijo kot dual boot na dodatno particijo diska in vpisal key od osnovne namestitve Win 7 (OEM nalepka prenosnika) za katero mi sicer ponuja nadgradnjo? Sedaj se lahko pri bootu odločim za Win 7 ali pa 10. Za enkrat ne zaznavam nobenih komplikacij.

Han ::

M$ je pomembno le to, da proda čimveč licenc in da je aktivnih čimveč Polken 10, da lahko nadzira uporabo...

Seljak ::

...in uporabnike...

solatko ::

Česar v ljubljeni sedmici ne počne!>:D
Delo krepa človeka

Seljak ::

Saj tudi tam so to počeli ;) Samo morda ne tako na veliko.

bluefish ::

Pravzaprav je W7 dobil "popravke", ki sporočajo podobno telemetrijo kot W10.

solatko ::

bluefish - Popravki nudijo samo to, da jim že dejavne lastnosti OS-a, dovoliš. Vse o tebi že imajo - vse tričrkovne organizacije, google, FB, naše tajne službe in evropski špijuni, samo, da ti tega ne veš (tudi vse tvoje mobilne številke so za nekatere javne).

Kar sporoči, da je nekje postavljen exploziv in potem čakaj, koliko časa bodo rabili, da te obiščejo (seveda tega ne jemlji resno).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bluefish ::

solatko je izjavil:

(seveda tega ne jemlji resno).
Ne jemljem, podobno kot preostanka ne.

Seljak ::

Eden znanec je poskusil to,pa so mu zares potrkali na vrata. Ko je bil USA predsednik na obisku v Slo se je butec malce preveč šalil na FB pa so ga hapsnili.

miko22 ::

mene pa zanima postopek nadgradnje iz win XP na desetko?

Han ::

Shraniš vse podatke in povoziš XP z 10.

AC_DC ::

bluefish je izjavil:

Pravzaprav je W7 dobil "popravke", ki sporočajo podobno telemetrijo kot W10.

Telemetrijski popravki niso obvezni, tako kot so vsi popravki na w10, če nimaš enterprise verzije.

miko22
Naredi clean instal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

miko22 ::

Han je izjavil:

Shraniš vse podatke in povoziš XP z 10.


Kako?
Včasi je blo da si moral na xp inštalirat win 7, nato pa na win 7 dat win 10(da pridobim licenčne winse)
Ne bi rad sedel ne vem kako dolgo pred računalnikom ampak čimprej naredo

BorutK-73 ::

miko22 je izjavil:

Han je izjavil:

Shraniš vse podatke in povoziš XP z 10.


Kako?
Včasi je blo da si moral na xp inštalirat win 7, nato pa na win 7 vmes je še Win 8 in 8.1 dat win 10(da pridobim licenčne winse)
Ne bi rad sedel ne vem kako dolgo pred računalnikom ampak čimprej naredo

Če se ne motim so zastonj windowsi10 samo od 7 dalje.

miko22 ::

torej potegnem dol s travnika 7-ko, pol pa pridobim lahko licenčne?
Samo postopek je doooolg

solatko ::

Za 150€ boš pa zdržal pri mašini nekaj ur, če imaš pa boljše dohodke, pa kupiš w10 in jih imaš postavljene v pol ure.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

miko22 je izjavil:

torej potegnem dol s travnika 7-ko, pol pa pridobim lahko licenčne?
Samo postopek je doooolg

Z travniškimi ne. Za free nadgradnjo na Win 10 potrebuješ legalne win 7 ali 8.1.

AscencxC69 ::

Jaz ti predlagam da Windows 10 še NE naložiš. Sam sem bil na začetku takoj nad njim navdušen (hitri zagon, odzivnost sistema...), samo čez čas pa mi je začel samo "metati" "Blue Screen". Sam če ga bom gor naložil, bo to čez kakšne pol leta. Do takrat pa mi lahko vedno teži. Je pa res da je to že kakšen mesec mimo od takrat. Sam se odloči ;)

miko22 je izjavil:

mene pa zanima postopek nadgradnje iz win XP na desetko?


Raje ne :P res je odličen sistem, vendar to danes samo še stari računalniki "furajo". Če imaš pa novo mašino (kar pa zelo dvomim) pa kar kupi (za moje pojme!) Windows 10 in ga naloži.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

To agresivno "teženje" Windows 10 nadgradnje lahko čisto enostavno izklopiš s spodnjim programčkom (pa še prišpara ti 3-4 GB prostora na glavnem disku):

GWX Control Panel:
http://ultimateoutsider.com/downloads/

Še slikovna navodila:
http://blog.ultimateoutsider.com/2015/0...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Seljak ::

AscencxC69 je izjavil:

Jaz ti predlagam da Windows 10 še NE naložiš. Sam sem bil na začetku takoj nad njim navdušen (hitri zagon, odzivnost sistema...), samo čez čas pa mi je začel samo "metati" "Blue Screen". Sam če ga bom gor naložil, bo to čez kakšne pol leta. Do takrat pa mi lahko vedno teži. Je pa res da je to že kakšen mesec mimo od takrat. Sam se odloči ;)

miko22 je izjavil:

mene pa zanima postopek nadgradnje iz win XP na desetko?


Raje ne :P res je odličen sistem, vendar to danes samo še stari računalniki "furajo". Če imaš pa novo mašino (kar pa zelo dvomim) pa kar kupi (za moje pojme!) Windows 10 in ga naloži.


Jaz imam Win10 že od vsega začetka na prenosniku,ko sem dobil prvo sporočilo,da imam možnost nadgradnje,pa še nobenega BSOD-a do sedaj.

frtusnk ::

BorutK-73 je izjavil:

miko22 je izjavil:

torej potegnem dol s travnika 7-ko, pol pa pridobim lahko licenčne?
Samo postopek je doooolg

Z travniškimi ne. Za free nadgradnjo na Win 10 potrebuješ legalne win 7 ali 8.1.



Tole ne bo držalo.

Seveda dela tudi preko travniških.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frtusnk ()

orbika ::

Hvala za GFX, zelo uporabno!

AscencxC69 ::

Seljak je izjavil:

AscencxC69 je izjavil:

Jaz ti predlagam da Windows 10 še NE naložiš. Sam sem bil na začetku takoj nad njim navdušen (hitri zagon, odzivnost sistema...), samo čez čas pa mi je začel samo "metati" "Blue Screen". Sam če ga bom gor naložil, bo to čez kakšne pol leta. Do takrat pa mi lahko vedno teži. Je pa res da je to že kakšen mesec mimo od takrat. Sam se odloči ;)

miko22 je izjavil:

mene pa zanima postopek nadgradnje iz win XP na desetko?


Raje ne :P res je odličen sistem, vendar to danes samo še stari računalniki "furajo". Če imaš pa novo mašino (kar pa zelo dvomim) pa kar kupi (za moje pojme!) Windows 10 in ga naloži.


Jaz imam Win10 že od vsega začetka na prenosniku,ko sem dobil prvo sporočilo,da imam možnost nadgradnje,pa še nobenega BSOD-a do sedaj.


Za moje pojme je kriv OS. Nikoli nisem imel problemov s BSOD-om. Ob namestitvi 10-ke je postalo to povsem običajno. Takoj ko sem prešel spet na Windows 7 nazaj je bilo vse v redu. BTW, tudi moj prijatelj, ki je podjetnik (design oblikovanje in izris prostora), je imel probleme oziroma je bilo nekaj funkcij nepodprtih ter je moral zopet zamenjati OS na 7. Tista ura/dve se kar pozna v podjetništvu. Seveda sem bil tudi jaz zadovoljen za tisti mesec ko sem ga imel, ampak vseeno trenutno je čas da malce še ostanem na 7-ki.
Lep pozdrav

golf3 ::

Jaz sem na win10 nekaj časa dobival bsod-e ob odpiranju ali uporabi photoshopa. Kasneje se je izkazalo da so krivi najnovejši nvidia gonilniki, ki sem jih kasneje moral zamenjati z verzijo starejšimi. Torej, vedno ni kriv OS. Sicer sem bil z 8.1 čisto zadovoljen vendar ima 10 nekaj funkcij ki so zelo uporabne na prenosniku oz. na trackpadu.

Han ::

Kar nekaj programov, ki v 7 delujejo, 10 ne prebavi...

miko22 ::

Meni dela vse.

Daniel ::

Tudi pri meni dela vse, na treh računalnikih.

Lonsarg ::

AscencxC69 je izjavil:


Za moje pojme je kriv OS. Nikoli nisem imel problemov s BSOD-om. Ob namestitvi 10-ke je postalo to povsem običajno. Takoj ko sem prešel spet na Windows 7 nazaj je bilo vse v redu.

BSOD je bodisi hardware bodisi driver problem, druge možnosti ni(oziroma se šteje v promilih), v tvojem primeru je torej driver.

Trajalo bo par let da bo kvaliteta WIndows 10 driverjev na Windows 7 nivoju. je pa že zdaj na dokaj sprejemljivem nivoju in so problemi bolj redkost, če jih fašeš pač nimaš kaj, nazaj na Windows 7 za vsaj pol leta pa potem try again.

opeter ::

Jaz sem pri očetovem računalniku opazil eno dokaj veliko težavo in sicer, ko vstaviš bilokakšen zunanji disk (občasno celo USB ključek), Windows 10 pozabi dodeliti črko pogonu in zaradi tega se ne pokaže v Raziskovalcu/mojem računalniku oz. splih ni mountan.

Verjetno bo treba iti nazaj na Windows 7.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bellzmet ::

Imam Win 7 na Win 10 še nimam namena nadgradit.

Kako se najlažje odstrani tista nadležna ikona/okence, ki stalno ponuja brezplačno nadgraditev?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442158 (29377) bajar
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9516659 (12644) mtosev
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13149820 (42215) opeter
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814087 (11587) fujtajksel
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663571 (50929) MrStein

Več podobnih tem