» »

Je kaj resnice glede opustitve kajenja?

Je kaj resnice glede opustitve kajenja?

scipascapa ::

http://www.healthalarmblog.info/si-quit...

Je morda že to poizkusil, da 100% deluje? Deluje mi nekako sumljivo. Sploh, ker je tako čudni spletni strani to objavljeno....Mislim, če bi to resno pomagalo, zakaj se ne prodaja to bolj široko?

martincek1 ::

Itak, da ne deluje.

Stari maček ::

Meni je uspelo s to knjigo:

Preberite si knjigo Allen Carr's Easy way to stop smoking.
Prevedena je tudi v slovenščino Allen Carr : KONČNO NEKADILCI

Allen Carr je bil sam verižni kadilec 33 let.
Njegova metoda izključuje nikotinske obliže, ter druge 'pripomočke' med drugim izključuje tudi metodo volje.
Allen Carr @ Wikipedia

Magneti na pravem mestu zagotovo tudi zmanjšajo fizično potrebo po nikotinu, ampak glavno je v glavi.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Priporočam v branje vsem kadilcem, še posebej tistim, ki razmišljajo o prenehanju: http://whyquit.com

m0LN4r ::

Ne ga kakat s takimi.

Poznam točno 3 ljudi, ki so po 30+ letih intenzivnega kajenja nehali takoj !
Razlog pa je bil klik v glavi oz. preobrat v življenju ne pa neka "pomagala" s katerimi drugi služijo, da te prepričajo v nekaj, v kar bi se lahko tudi sam, če bi se potrudil.

Poznam pa tudi tako osebo, ki ne bo nehala kadit, pa če se zgodi nevemkaj pa nevem kake obliže zalepi na glavo,
ker kot je sama rekla, saj bi nehala, ampak ne bom, ker uživam v tem (mama)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

s1m0n ::

Tudi pri nas sta oba starša prenehala mati po 20 letih, oče po ca. 30 brez kakršne koli zunanje pomoči.
Očetu je kar na enkrat en dan cigareta postala "nagnusna" in to je bilo to.

crniangeo ::

edin način je klik v glavi in to je to. Tudi sem naenkrat nehal kadit :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Matija82 ::

m0LN4r je izjavil:


Razlog pa je bil klik v glavi oz. preobrat v življenju ne pa neka "pomagala" s katerimi drugi služijo, da te prepričajo v nekaj, v kar bi se lahko tudi sam, če bi se potrudil.


Odvisnosti so veliko bolj kompleksne kot "ne bom več" in vključujejo mnoge psihološke in fiziološke faktorje.

Nicotine withdrawal @ Wikipedia

OP:
Tule je en pregled poti in metod
Smoking cessation @ Wikipedia

radmannsdorf ::

Jaz vam dan BREZPLAČNEN nasvet kako nehati kaditi TAKOJ in ne v dveh dnevih.
Rečeš si da boš nehal/a kaditi in ne prižgeš več. Tako enostavno je, brez obližev in knjig :)
Mi je uspelo pred 9 meseci in niti slučajno me ne mika da bi še prižgal. Kdor potrebuje tujo pomoč pri osebni odločitvi, nikol ne bo zares prenehal.

m0LN4r ::

Kdor potrebuje tujo pomoč pri osebni odločitvi, nikol ne bo zares prenehal.

Al pa lepe besedice in tolažbo pa prst v rit.

Kdor ne more brez tega nehat, očitno niti noče zares. Vem, pr moji materi je isto. Ona bo kadila do krste in še na oni strani :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Roadkill ::

Stari maček je izjavil:

Preberite si knjigo Allen Carr's Easy way to stop smoking.
Prevedena je tudi v slovenščino Allen Carr : KONČNO NEKADILCI


Tole knjigo je že več ljudi priporočilo, tako da verjetno ne škoduje prebrat. Ampak na konc se mora vsak sam odločit. To verjetno piše tudi v knjigi.

3 leta od zadnjega čika. Kar se mene tiče je glavni element pri tem, da zares nehaš, da ne prižgeš niti enega čika. Da nikoli ne rečeš... "sej če enega prižgem ne bo nič narobe", "sam enga, k sem glih na morju" itd...
Za razliko od mnogih, ki pravijo kako jih kajenje nič ne matra in kako enostavno je... Mene po treh letih še vedno ni minilo in bi z veseljem prižgal čik. Edini način je, da pač ne prižgeš. Če bi izvedel, da bo drug teden konec sveta, bi bila prva stvar ki bi jo naredil, da bi šel po škatlo Lucky Strike. :)

Tako da ne pričakovat, da boste prebrali eno kjigo in potem se bo kar naenkrat enostavno odvadit nečesa, kar ste vsak dan 20× počeli 10+ let.
Ü

m0LN4r ::

Ko zapreš knjigo, še vedno sam potegneš črto in ali bo ta črta čez par mescev še vedno tam bo tudi od tebe odvisno.

Je pa ena stvar, veliko ljudi menja tale "hobi" oz. odvisnost, sočasno za nek drug "hobi" odvisnost.
Recimo najbolj pomaga, kak šport, igre, družba ki ne kadi. - verjeli ali ne to zelo vpliva, ko so vsi zle notr na toplem ti pa moraš ven...

Aja pa prej, ko se zavedate, da vas nekadilci zavohamo in smrdite že z 5 metrov je tut fajn XD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Ko zapreš knjigo, še vedno sam potegneš črto in ali bo ta črta čez par mescev še vedno tam bo tudi od tebe odvisno.

Je pa ena stvar, veliko ljudi menja tale "hobi" oz. odvisnost, sočasno za nek drug "hobi" odvisnost.
Recimo najbolj pomaga, kak šport, igre, družba ki ne kadi. - verjeli ali ne to zelo vpliva, ko so vsi zle notr na toplem ti pa moraš ven...

Aja pa prej, ko se zavedate, da vas nekadilci zavohamo in smrdite že z 5 metrov je tut fajn XD


Pa v pisarni jih je treba vohat... Da pride kadilec v pisarno nekadilcev začne smrdeti noter takoj. In ko pride z malce in neštetih 3 minutnih pavzic. nedaj bože da se mi sklanja čez ramo se zavoha kot da mam nos v pepelniku. Fuj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

m0LN4r ::

Mhm pa kao zvečilne pomagajo - hahaha, kot da bi htel dimnik spucat tako, da v peč vliješ metin čaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

l0g1t3ch ::

Ali pa da zboliš...
Ne moreš verjet kako hitro napreduje bolezen.
Prve dni septembra diagnoza pljučni rak v razširjenem stadiju (odkrit takorekoč po naključju), takrat še na zunaj vse normalno malo nazaj je še pripravljal drva (težko fizično delo), danes pa kot okostnjak in komaš še sam stoji.

Ko to vidiš te precej mine da bi kadil :/

Rias Gremory ::

Ja itak, da deluje. Zdravniki ga sovražijo!
/s
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

marS ::

no nisem nehal ampak 2 leti vejpam e-cigarete...ne kašljam več.... prej sem kadil 30 let...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

_Dormage_ ::

Hah, poglej spodaj komentarje in si odgovori sam.

badabim ::

Če bi kateri od tistih, ki so prenehali s pomočjo neke METODE zares verjel vanjo, bi lahko začasno začel spet kaditi (za novoletne praznike na primer) in se z METODO spet odvadil.

scipascapa ::

Se mi je zdelo, da je goljufija :P

krneki0001 ::

Kako se neha kadit? Primeš škatlo cigaret, ki jo imaš pri sebi, jo vržeš v kanto in ne kupiš novih. A je tok težko?

Phantomeye ::

Najboljše je, da preprosto nehaš. Dva tedna se počutiš sitno, tečno. Potem te pa mine. Tako sem jaz nehal za pol leta (bil brez denarja). Seveda sem nasedel 'kolegu', da če enega prižgem, da ne bo hudega. Potem sem nekaj tednov fural cigaret na dan, potem sta bila že dva.

Razne metode z zmanjševanjem so en drek. Ker samega sebe slepiš, da zmanjšuješ. Najprej zmanjšuješ, potem pa začneš s kompromisi. Bom danes namesto treh cigaret štiri, pa bom jutri samo dva. Naslednji dan enaka zgodba. Brezveze.

Stari maček ::

Roadkill je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Preberite si knjigo Allen Carr's Easy way to stop smoking.
Prevedena je tudi v slovenščino Allen Carr : KONČNO NEKADILCI


Tole knjigo je že več ljudi priporočilo, tako da verjetno ne škoduje prebrat. Ampak na konc se mora vsak sam odločit. To verjetno piše tudi v knjigi.

3 leta od zadnjega čika. Kar se mene tiče je glavni element pri tem, da zares nehaš, da ne prižgeš niti enega čika. Da nikoli ne rečeš... "sej če enega prižgem ne bo nič narobe", "sam enga, k sem glih na morju" itd...
Za razliko od mnogih, ki pravijo kako jih kajenje nič ne matra in kako enostavno je... Mene po treh letih še vedno ni minilo in bi z veseljem prižgal čik. Edini način je, da pač ne prižgeš. Če bi izvedel, da bo drug teden konec sveta, bi bila prva stvar ki bi jo naredil, da bi šel po škatlo Lucky Strike. :)

Tako da ne pričakovat, da boste prebrali eno kjigo in potem se bo kar naenkrat enostavno odvadit nečesa, kar ste vsak dan 20× počeli 10+ let.

Itak ponavadi vsak začne take knjige prebirati šele tedaj, ko si želi prenehat. Je pa pri prenehanju točno tako, kot si napisal; ne moreš seksat in pozneje rečt, da si še nedolžen.

badabim ::

Strinjam se s Phantomeye, le to z dvemi tedni je bilo pri meni 6 (z besedo šest) mesecev.

scipascapa ::

Ni zame, za mati. Jaz sem nehal 10 let dobrih nazaj in ji skoz govorim, da naj neha.

badabim ::

nebivedu, moj dedek je tako kot ti praviš nehal kaditi nič koliko krat. Tudi zanj je bilo prenehati zelo lahko.

Gokeiken ::

Kaditi se ne neha v dveh dneh ali pa enem tednu ali enem mesecu. Nehaš takoj ali pa sploh ne.
Kaditi nehaš pa zares šele takrat, ko se nehaš obremenjevati s tem, koliko časa "že" ne kadiš. Enostavno temu ne posvečaš več pozornosti.

badabim ::

Mislim, da je navada kajenja bolj fiziološka kot psihološka sprememba (tu mislim na fiziološke spremembe možganov). Psihologija, volja in podobno ne igrajo velike vloge.

Ganon ::

Zakaj bi potreboval kakršnokoli pomoč? Si res tako šibek? Moj dedek je kadil 30 let. Odločil se je, da je dovolj, vrgel cigareto stran in nikoli več prižgal. Enako moj oče. To, da se ne da nehati, je samo pravljica.

Phantomeye ::

badabim je izjavil:

Strinjam se s Phantomeye, le to z dvemi tedni je bilo pri meni 6 (z besedo šest) mesecev.


Odvisno od cloveka, pa odvisno od kadilskih navad. Jaz imam eno škatlo za 3 dni. Plus z lahkoto mine dan, ne da bi prižgal cigareta. Odvisno, kaj počnem tisti dan. Če padem v kaj, je večer kot bi mignil. Nisem pa eden izmed tistih ljudi, ki so živčni in jezni, če ne prižgejo na pol ure.

Tak sem edino, če sem lačen. :D

Gokeiken je izjavil:

Kaditi se ne neha v dveh dneh ali pa enem tednu ali enem mesecu. Nehaš takoj ali pa sploh ne.
Kaditi nehaš pa zares šele takrat, ko se nehaš obremenjevati s tem, koliko časa "že" ne kadiš. Enostavno temu ne posvečaš več pozornosti.


Upam, da ne leti name. Pač, jaz govorim o obdobju čiščenja, ko je potreba po kajenju močna, ampak se moraš zadržat. Ko si čist je okej. Pri komu traja to en teden, pri drugih več. Glavno je, da vmes ne prižgeš.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Najbolj žalostno in tragično je to, da marsikdo opusti kajenje šele ko pade diagnoza in se mu zvrti življenje pred očmi.. Moj foter je pred ~15 leti dobil diagnozo "KOPD" oziroma kronična obstruktivna pljučna bolezen in še v istem trenutku sta oba z matero prenehala kaditi. Bolezen sicer počasi napreduje, tko da bo nazadnje plačal kajenje "le" s kakšnimi ~5 leti življenja, ampak s 30-40% kapaciteto pljuč tudi ni prijetno živeti na dnevni ravni.

Stric pa pred kratkim umrl za pljučnim rakom, čeprav sem ga večkrat prigovarjal naj preneha kaditi, ampak je bilo to bojda nemogoče.. Enako sestra in svak. Nemogoče. Pa ko imamo dokaj trdne dokaze, da kadilec v povprečju živi 5-7 let manj kot nekadilec, ampak potem dobiš odgovor, da človeka lahko jutri povozi avto. Logika na vrhuncu.:)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Glugy ::

Verjetno prej nehaš če se imaš bolj rad. Verjetno tud svojemu otroku ki ga imaš rad ne bi hotel ponudit cigarete. Imej se rad pa ti bo to več dal kot pa cigareta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

project ::

Kadil sem okoli 7 let, nekega dne se zjutri zbudim prizgem cik in se mi je rahlo zagnusil (to se vsakemu kadilcu kdaj npr. ko ga na silo itd.) Takrat sem reku da bo to moj zadn cik in res je bil. Tako da probi nehat ko se ti bo en cik po naklucju zagnusil.
Sem ze 2 leti brez pred kratkim sem si kupil skatlico za foro in sem se dobesedno silil jo skaditi ker so se mi ciki dobesedno zagnusili in sem ugotovil da nebom nikoli vec kadil hehe.

Upam da pomaga

jalovec09 ::

A strošek za cigarete vas nič ne skrbi, kolk škatlc na teden pokadite.

Furbo ::

Nobene magične metode ni, treba se je pač odločiti in nehati biti junkie.

Ker potem, ko jih en dan zdravnik (kap, kaj drugega) dobro prestraši, pa vsi lahko nehajo čez noč.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

jalovec09 je izjavil:

A strošek za cigarete vas nič ne skrbi, kolk škatlc na teden pokadite.


Če imaš dobro službo in zrihtano življenje, kako točno naj bil strošek kajenja neka ovira? Problem je, če životvariš.

m0LN4r ::

Problem je, če životvariš.

Ponavadi ravno taki starejši kadijo, minimaln, polovični čas, napotnica. Potem pa še maš tiste, ki so zaradi financ že prešli na tobak.
Mama in fotr nimata za žepnino al busno karto za otroka v srednji šoli, pokadita pa točno tolko EUR na mesec.

Slovenska nižji sloj scena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116371 (12582) satfinder
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102707 (27103) Ajrina
»

Koliko vas je nehalo kaditi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812210 (10332) GabrieLeo
»

Easy Way to Stop Smoking

Oddelek: Sedem umetnosti
101651 (1212) rezator
»

Kadilci

Oddelek: Loža
143642 (2934) Aston_11

Več podobnih tem