» »

Izi mobil mnenja

Izi mobil mnenja

Robert MF ::

Odšel h konkurenci. Sedaj na Telemachu in deluje vse brez težav. No, vsaj ta mesec. Upam, da tako ostane.
https://www.mobiforum.si - Mobilni telefoni, tablice in ostale mobilne naprave

balluf ::

Je.... ..... , telekom slovenije paket IZI. Enote bodo šle nazaj na pol. Verjetno drugo leto ta čas IZI paket ne bo več obstajal,kam bomo sli pa sedaj?
Kateri paketi so pri konkurenci primerljivi 6,99...?

;(

budnost ::

Spar mobil 3000 enot... 6.99, HOT 3000 enot enako, edino imaš 1000 mb, 1000 sms... ne moreš enot poljubno uporabljat, si omejen...

Jerry000 ::

To da gremo nazan ja pol je bilo jasno, saj so enote povečali do konca leta (je bilo napisano).

Cruz ::

Zgleda sem edini zadovoljen. Seveda, če bom moral zamenjat paket grem drugam.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

run2 ::

Men pa Telemach ni v redu, ker maš 600 MB prenosa kokr vidm. Tuki na Izi sem zdej zadnje mesece porabil približno 1300 MB mesečno, prej mal manj, ko je blo treba pazit do 1500. Pač mal manj Youtuba, ko ni Wi-Fi blizu pa gre. Dokler ostaja paket kot je, pa tudi če 1500, verjetno najboljša opcija zame.

matobeli ::

A SMS polnitev ostaja? Torej, preko trajnika. Bo treba kaj spreminjat?

Jerry000 ::

Cruz je izjavil:

Zgleda sem edini zadovoljen. Seveda, če bom moral zamenjat paket grem drugam.

Ne vem zakaj toliko grajanja, saj cene ostajajo iste, paketi isti (Izi je že takrat rekel da polovične enote bodo do konca leta). Če bo pa Telekom ga kaj sral potem pa tudi jaz drugam

BCSman ::

Pri podvojenih enotah piše "NAJMANJ do 31.12.", kar bi se itak prestavljalo v nedogled, če ga ne bi TS kupil. Torej s 1.1. količine padejo na polovico. Zanimiv je ta sms, ki smo ga prejeli danes:
 sms

sms



Piše da bo vse ostalo nespremenjeno?

drekodovce ::

konec naslednjega leta bo prišla optimizacija paketov. Beri - ukinitev obstoječih paketov.

Jerry000 ::

BCSman je izjavil:

Pri podvojenih enotah piše "NAJMANJ do 31.12.", kar bi se itak prestavljalo v nedogled, če ga ne bi TS kupil. Torej s 1.1. količine padejo na polovico. Zanimiv je ta sms, ki smo ga prejeli danes:
 sms

sms



Piše da bo vse ostalo nespremenjeno?

Da, o tem govorim že nekaj postov višje...nespremenjeno bo

drekodovce je izjavil:

konec naslednjega leta bo prišla optimizacija paketov. Beri - ukinitev obstoječih paketov.

Vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Glugy ::

Če so tako neposredni da rečejo da bo cenik nespremenjen potem vsaj srednjeročno ne bi smel tega spreminjat. Je pa res da jim noben nič ne more če pojejo svoje besede....

broken/link ::

Sparmobil je resna alternativa.

RC37 ::

Glede izvornega vprašanja:
2000 enot za 20€?? T-2 neomejeno enote za cca. 20€.

hojnikb ::

balluf je izjavil:

Je.... ..... , telekom slovenije paket IZI. Enote bodo šle nazaj na pol. Verjetno drugo leto ta čas IZI paket ne bo več obstajal,kam bomo sli pa sedaj?
Kateri paketi so pri konkurenci primerljivi 6,99...?

;(

telemach revolucija 7e 10k enot. nimas bolsega na predplacniku
#brezpodpisa

drekodovce ::

Jerry000 je izjavil:


drekodovce je izjavil:

konec naslednjega leta bo prišla optimizacija paketov. Beri - ukinitev obstoječih paketov.

Vir?


2017
Obveščamo vas, da bomo s 1. 6. 2017 ukinili naslednje mobilne naročniške pakete: Enostavni 100, Enostavni 100 plus, Enostavni 300, Enostavni 300 plus, Penzion 100, Penzion 300, Penzion 300 plus, Poslovni Enostavni 100, Poslovni Enostavni 100 plus, Poslovni Enostavni 300, Poslovni Enostavni 300 plus in EnotniD 200
- Nadomestili so jih seveda dražji paketi
2016
Obveščamo vas, da bomo s 1. 12. 2016 spremenili mesečne naročnine mobilnih naročniških paketov. Naročnikom teh paketov v obdobju od 1. 11. 2016 do 31. 12. 2016 omogočamo 50-odstotni popust na menjavo paketa.

2015
Telekom Slovenije je za 1.12.2015 napovedal podražitev precejšnjega števila paketov (Telekom Slovenije bo s 1.12.2015 za 1EUR podražil 68 paketov

2014
Telekom bo 1. decembra naročnino na večino paketov podražil za približno en evro, a nekatere le za pet centov (večino Penzion paketov), paket 2014 pa za skoraj dva evra.


l2014 sem jih tudi zapustil. 2,82EUR več naročnine za 1 enoto več. Temu so rekli optimizacija + oglaševali so sledeče - z odebeljenimi črkami! TIRS seveda ni naredil ničesar.

"Vsi naročniki, ki bodo sklenili Paket 2013 oz. naredili spremembo iz obstoječega naročniškega paketa za storitve Mobitel v naročniški Paket 2013 od 12.11.2012 do vključno 28.2.2013 obdržijo Paket 2013 brez časovne omejitve".


Izimobil ima svetlo prihodnost /s

Zgodovina sprememb…

šernk ::

z debitelom je bilo isto. Kake pol leta si še bil na debitel paketu, potem so ga pa ukinili.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MxxW5 ::

Nobenega dvoma ni, da so dnevi izimobilovim paketom šteti. Po drugi strani pa se TS mora zavedati, da gre pri izimobilovih uporabnikih za t.i. "cenovno občutljive" potrošnike, ki jim ni problem za 99 centov mesečno zamenjati operaterja. Če bo TS kaj dosti dvigal cene (ali pa klestil količine), jim bodo izinaročniki hitro pobegnili.

Glugy ::

Ja res je; z dvigom cen si bi naredili medvedjo uslugo. Največ bodo naredili če bodo vse od Izimobila pustil tako kot je. Ampak ne pričakujem da bi bil Telekom tako inteligenten da bi to spredvidel.

Scaramouche ::

Torej če iščeš operaterja je IZI doomed? So ga kupili ker hočejo konkurenco uničiti ali pač iščejo novo nišo kjer bodo kot A1 imeli simobil in BOB..

MxxW5 ::

Bolj tole drugo, po mojem. TS bi bil res nor, če bi v času, ko imajo potrošniki na voljo res precej nizkocenovnih ponudnikov (Hot, Bob, Spar, itd.), svojega ukinil. Časi, ko je TS potrošniku lahko rekel "vzemi ali pusti", so hvalabogu minili.

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

balluf je izjavil:

Je.... ..... , telekom slovenije paket IZI. Enote bodo šle nazaj na pol. Verjetno drugo leto ta čas IZI paket ne bo več obstajal,kam bomo sli pa sedaj?
Kateri paketi so pri konkurenci primerljivi 6,99...?

;(

telemach revolucija 7e 10k enot. nimas bolsega na predplacniku


Imas. za 10 EUR dobis 20 Gb prenosa pri HOT. Ce ti je mobilen net pomemben je HOT edina opcija.

mirkuma ::

Cenik IZIMOBIL (tu ni nikejr napisano da so enote dvojen samo do 31.1.2017)
http://www.izimobil.si/Cenik
Cenik Telekom (za IZIMOBIL):
http://www.telekom.si/Documents/Cenik_I...

Dvojne enote gredo v maloro takoj po prehodu...
Nikjer tudi ni napisano nič glede opcije bremenitve polnitev preko trajnika kot je bilo to na paketih IZIMOBIL...

Bo potreben prehod penzionistov na T-2...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Scaramouche ::

mirkuma je izjavil:

Cenik IZIMOBIL (tu ni nikejr napisano da so enote dvojen samo do 31.1.2017)
http://www.izimobil.si/Cenik
Cenik Telekom (za IZIMOBIL):
http://www.telekom.si/Documents/Cenik_I...

Dvojne enote gredo v maloro takoj po prehodu...
Nikjer tudi ni napisano nič glede opcije bremenitve polnitev preko trajnika kot je bilo to na paketih IZIMOBIL...

Bo potreben prehod penzionistov na T-2...



Kaj pa dobiš v primerjavi z t2? Ali ni BOB za 7,99€ boljši?

mirkuma ::

Tole se pri T-2 splača:
https://www.t-2.net/brezcasni-maxi
Brez vezave je prvo leto -20% na ceno 9,99EUR, za razliko od HoT so tu tudi MMS-ji zajeti.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Scaramouche ::

mirkuma je izjavil:

Tole se pri T-2 splača:
https://www.t-2.net/brezcasni-maxi
Brez vezave je prvo leto -20% na ceno 9,99EUR, za razliko od HoT so tu tudi MMS-ji zajeti.


Ne razumem, kako je brez vezave prvo leto ceneje? Kaj se potem moraš vezati?

mirkuma ::

Ta paket je brez vezave, vendar imaš kot nov naročnik na ceno prvo leto -20%. Če pa si ob tem že uporabnik njihovih širokopasovnih storitev pa imaš se nižjo ceno. Skratka vezave ni vseskozi, prvo leto pa imaš popust.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Kiwix ::

matobeli je izjavil:

A SMS polnitev ostaja? Torej, preko trajnika. Bo treba kaj spreminjat?


Sem preveril in na izimobilu pravijo da vse ostane kot je bilo, čeprav Telekom na to vprašanje ni poznal točnega odgovora :).

miko22 ::

dodatne enote bodo skenlal. Bo treba drugam.

šernk ::

Sem preveril in na izimobilu pravijo da vse ostane kot je bilo, čeprav Telekom na to vprašanje ni poznal točnega odgovora :).

računajte da bo tam okrog maja telekom najavil da zaradi optimizacije paketov ukinja pakete izimobil. Isto se je zgodilo z debitelom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

Ojoj prejoj. Bomo pač takrat šli drugam. Ni ravno tako da ti računajo 20eur zaprtja paketa in da si itak vezan še vsaj za 7.5meseca naprej.

Cruz ::

šernk je izjavil:

Sem preveril in na izimobilu pravijo da vse ostane kot je bilo, čeprav Telekom na to vprašanje ni poznal točnega odgovora :).

računajte da bo tam okrog maja telekom najavil da zaradi optimizacije paketov ukinja pakete izimobil. Isto se je zgodilo z debitelom.


Ne pri vseh paketih. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Heavy ::

Mogoče pa ukinejo pakete Mobi, ker so od izija dosti boljši predplačniški :))
#TeamFelix

butters81 ::

Kot nekateri drugi uporabniki izimobila opažam, da je razlika v signalu s telekomovim (vsaj v mojem primeru) očitna. V mestih sicer ni razlike, je pa izven večjih naselij, kjer tudi če telekom ima oz je že imel dolgo vsaj H+ na iziju poveže 2g. Da ne govorim o 4g, ki so praktično mokre sanje v takem primeru. Leto 2017 pa to.

Torej moje vprašanje ali bo kaj boljše po 1. 1. 2018, ko bo omrežje telekom in ne izimobil (ki gostuje v telekomu)?

V vsakem primeru bom počakal da vidim kaj bo po novem letu, ampak vseeno, če bo treba h konkurenci (bob, hot) da si dodobra ogledam možnosti že malo prej.

Goblin ::

Jst imam tudi večje težave, predvsem v tujini, opazil sem, da so sklenili pogodbe s redkimi operaterji in če si na območju, kjer tega operaterja ni, preprosto nimaš signala.
http://www.goblin.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goblin ()

dejanslo ::

A ni tako, da kao velja Telekomova pogodba in roamaš preko njih?
Jaz osebno težav z omrežjem in tujino nisem imel. Dela kot je pred izijem delal telekom.
There`s More Than One Way To Do It

brez-imenko ::

Ali tudi vam izi uporabnikom, danes popoldne že nekaj ur ne deluje signal?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

MacGyver141 ::

Telekom je imel kratek izpad govornih klicev (15-30 min). Zdaj bi ti moralo že zdavnaj vse delati.

brez-imenko ::

Ja saj tudi je zacelo delat samo se telefon ni sam povezal in sem moral osvežit nastavitve v povezavah.

Drugače pa, osebno bom verjetno ustrajal na IZImobilu dokler mi ne poteče eno leto aktivnosti(ga je še nekje 8 mesecev), ker sem imel v neki akciji možnost po "akcijski" ceni kupiti dobroimetje, ki ti je veljavnost računa podalšala za eno leto. Nato bom verjetno migriral na Bob 4 cente. Sem precej šparaven okrog tega in telefon uporabljam za klicanje recimo temu bolj v nuji kot pa potrebi in da me lahko kdo drug dobi. Sicer ima tudi Mobi nek sistem samodejnega podaljševanja katerega ti pa nekoliko zaračunajo tako, da osebno te priključitve IZIja k Telelolu nebom nekaj hudo občutil. Bi pa poteza, da bi pri optimizaciji paketov IZI ostal in Mobi skenslali, tudi zame bilo veliko presenečenje.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Glugy ::

brez-imenko
Jz sm imel tud to akcijo ki sem jo izkoristil ampak bom vseen migriral drugam. Razlog je da ne uporabljam zakupa enot / mesec. Če ne uporabljaš zakupa; če si bil na 008 ali 007 tarifi se ti ne splača vztrajat pri Izimobil- u.

1. Avtomatsko bodo vse preklopil na izimesec kar pomen avtomatskih 7 evrov/ mesec stroškov. Če si šparoven kot praviš verjetn ne rabš mesečnega zakupa enot.
2. Lahko boš za 1 evro menjal tarifo na izidoma ; ampak ta izidoma te bo stal 12 centov na minuto ( vir: http://www.izimobil.si/cenik )
3. Na dan 31. 12. 2017 boš avtomatsko prešel na Telekom ker bo Izimobil nehal izvajat storitve.

4. Hofer ima zdele po mojem skromnem mnenju za nas ki nočemo mesečnega zakupa enot najbolj ugoden z paketom Hot start https://www.hot.si/prenesite-stevilko.h... . V Hoferju kupš sim kartico pa slediš postopku: https://www.hot.si/prenesite-stevilko.h... in 5 evrov stroškov prehoda ti povrnejo z dobroimetjem.

Cena na minuto EUR 0,039
Gre za tarifo Hot Start ki je privzeta in je brez mesečnega zakupa enot ; tako da ko zamenjaš operaterja ti ni treba skrbet za zamenjavo tarif.

5. Predn menjaš operaterja glej da vse kar imaš na Izimobilu pokurš ( magar če doniraš v dobrodelne namene z smsom )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

miko22 ::

Jaz sem menjal iz IZI na sparmobil. Ker nocem bit pri Telekomu, ko bo izvršen prenos.
Sparmobil ponuja sedaj brezplačen prehod(povrnejo 5EUR) in pa do konca januarja 6000 enot za 6,99EUR
Torej za iste pare na IZI dobim pri sparmobilu 1x več enot. Omrežje je pa isto.

Ostane še edino hot in bob, vendar sta v A1 omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Machete ::

Sparmobil je na telekomovem omrežju? Torej jih bo Telekom kmalu kupil.. :p
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

miko22 ::

Pa bomo spet tedaj migrirali....

dejanslo ::

Pri Sparu ni možnosti trajnika, kajneda? Je treba po kartico in odtipkat?
There`s More Than One Way To Do It

matobeli ::

Jup, edina podobna rešitev je bob, kamor bom verjetno šel tudi sam.

hmm23 ::

Glugy je izjavil:



1. Avtomatsko bodo vse preklopil na izimesec kar pomen avtomatskih 7 evrov/ mesec stroškov. Če si šparoven kot praviš verjetn ne rabš mesečnega zakupa enot.


Kdaj bodo to preklopili?

jero_no1 ::

Od kod je sploh ta info, da bodo vsi avtomatično padli na izimesec?

drekodovce ::

drekodovce je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


drekodovce je izjavil:

konec naslednjega leta bo prišla optimizacija paketov. Beri - ukinitev obstoječih paketov.

Vir?


2017
Obveščamo vas, da bomo s 1. 6. 2017 ukinili naslednje mobilne naročniške pakete: Enostavni 100, Enostavni 100 plus, Enostavni 300, Enostavni 300 plus, Penzion 100, Penzion 300, Penzion 300 plus, Poslovni Enostavni 100, Poslovni Enostavni 100 plus, Poslovni Enostavni 300, Poslovni Enostavni 300 plus in EnotniD 200
- Nadomestili so jih seveda dražji paketi
2016
Obveščamo vas, da bomo s 1. 12. 2016 spremenili mesečne naročnine mobilnih naročniških paketov. Naročnikom teh paketov v obdobju od 1. 11. 2016 do 31. 12. 2016 omogočamo 50-odstotni popust na menjavo paketa.

2015
Telekom Slovenije je za 1.12.2015 napovedal podražitev precejšnjega števila paketov (Telekom Slovenije bo s 1.12.2015 za 1EUR podražil 68 paketov

2014
Telekom bo 1. decembra naročnino na večino paketov podražil za približno en evro, a nekatere le za pet centov (večino Penzion paketov), paket 2014 pa za skoraj dva evra.


l2014 sem jih tudi zapustil. 2,82EUR več naročnine za 1 enoto več. Temu so rekli optimizacija + oglaševali so sledeče - z odebeljenimi črkami! TIRS seveda ni naredil ničesar.

"Vsi naročniki, ki bodo sklenili Paket 2013 oz. naredili spremembo iz obstoječega naročniškega paketa za storitve Mobitel v naročniški Paket 2013 od 12.11.2012 do vključno 28.2.2013 obdržijo Paket 2013 brez časovne omejitve".


Izimobil ima svetlo prihodnost /s


Update za vse tiste, ki dvomite v mojo teorijo - postaja že praksa:
Telekom Slovenije bo osnovne mobilne pakete podražil za en evro. Tako telekom sporoča svojim strankam srečno novo leto :))

pacienti...

dejanslo ::



"It's the most wonderful time of the year," bim-bam, bim-bam!
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

ombre ::

Kaj imajo naročniški paketi veze s predplačniškimi? A mobi se tudi podraži vsako leto na Telekomu?
OmbreMan - Galaxy of knowledge


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150559 (15280) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649684 (12012) V-i-p
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420556 (7799) Master_Yoda
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640852 (23899) MrStein
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477398 (5834) dirkac71

Več podobnih tem