» »

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača!

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača!

1
2
»

Glugy ::

Kaboom je izjavil:

Glugy je izjavil:

A res ? A da bodo samo ime spremenil? A za njih je 0 evrov mesečnega dokupa enako 6,9 evrov mesečnega dokupa za isto tarifo? A to je za njih isto? Ker zame to ni isto. Kdor ima gor več k 6,9 evrov pa ne rab mesečnega zakupa bo nasankal. S tem bo Izimobil skrbel da bo denar na dobroimetju plahnel pa če boste to rabil al pa ne.

Mislim razn če niso kej spremenil je to sprenevedanje. Ker sm pogledal telekomov cenik za izimobil in tm je lepo pisal da to stane mesečno 6,9 evra. Izimesec ni isto kot 008 tarifa. Ima isto ceno ampak morš vidt širšo sliko ne pa ozko gledat. Ja sliš se isto vav še vedno 8 centov na minuto. Ključna pa je podrobnost. Prej si imel 8 centov na minuto brez fiksnih stroškov, zdej boš imel fiksne stroške + 8 centov tarife če porabiš več kot X enot.

Govorit da je to isto je zavajanje razen če so spet kej spremenil.

 Stara 0,08 tarifa vs. izimesec tarifa

Stara 0,08 tarifa vs. izimesec tarifa



Paniko zganjaš Glugy in širiš krivo vero. Še enkrat se posipaj s pepelom.
tarifa = tarifa
0,08EUR/min = 0,08EUR/min
tarifa =/= mesečni zakup

Lahko si na tarifi izimesec, pa zato ne potrebuješ plačevat mesečnega zakupa.

Sem na tarifi izimesec že od vsega začetka. Sam izberem kdaj bom plačal mesečni zakup paketa s tem, ko pošljem SMS "IZIMESEC S" na 3388. Čez pol ure lahko pošljem "IZIMESEC STOP" in izklopim 'naročnino' na ta paket... Ko bom porabil zakupljene enote ali pa poteče 31 dni, bom spet plačeval 0,08EUR po enoti.

Sem 99,9% časa v tujini. Telefonsko imam pri iziju samo parkirano, ker je najlažje in najceneje naložit EUR25 in telefonska ostane aktivna 12 mesecev.


A zato naj se posipam s pepelom ker trdiš da obstaja pač en "trik" da ti nikol ni treba mesečno plačevat imaš pa še vedno 0,08 na minuto čeprav to nikjer ne piše. Jz naj pa Izimobilu misli berem al kaj ? Kako naj človek sploh posumi da imajo tak sistem če pa izrecno piše da je mesečni zakup to. Naj transparentno uredijo stran pa bo. Ne pa da morš pod mizo poznate take stvari. Sploh pa je še vedno Izi manj ugoden po tarifi kot konkurenca. Edino to kar praviš da če bi hotel imet številko za dolg časa parkirano je pa še zmer super.

Ok recimo da nekdo želi imet izimesec tarifo brez da se mu prvič aktivira. A lahko to naredi? al mora nujno pustit da se prvič aktivira; ker če je slednje je to kr nekaj evrčkov proč vrženih samo zato da kaj..ostaneš pri izimobilu medtem ko ima konkurenca cenejš? da pridš do navadne tarife katero si prej tko al tko imel. Nevem vprašam?

Mislm sj men je vseen jz sm že šel drugam sam za druge sprašujem ker mogoče bi jim ta informacija prišla prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

w4nkst4 ::

Ne najdem pripelji prijatelja zavihka na izimobil strani...ma.kdo link

brez-imenko ::

Pa kje si bil ko sem ponujal, te akcije ni več, zgodovina je pa tukaj: Ceneje na Iziju
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

hmm23 ::

Kaj pomeni: obračunski interval za klice v sekundah 15/15 ?

http://www.izimobil.si/Cenik

Delavec 9 ::

A kdo ve, a Telekom + Izimobil bo tudi kaj dražil, ali samo Telemach?

Heavy ::

Izi bo na istem, ker je predplačniški.
#TeamFelix

hmm23 ::

hmm23 je izjavil:

Kaj pomeni: obračunski interval za klice v sekundah 15/15 ?

http://www.izimobil.si/Cenik


A oni obračunavajo vsakih 15 sekund po 12 centov?

konspirator ::

15/15
prva minuta/vse ostale minute, ki sledijo
--

hmm23 ::

Zakaj potem ne piše 60/60, če računajo v minutah?

ivanuscha ::

Kaj vam ni jasno, po 15 sekund se obračunava - če je tarifa na minuto 12 centov to pomeni, da če govoriš 20 sekund plačaš 6 centov, za 1min. 10sek pa 15 centov itd.

tictac ::

dobil sms od Telekomada cez 16 dni potece veljavnost aktivnega racuna IZI. uporaba storitev bo zacasno onemogocena in da naj s polnitvijo podaljsam veljavnost.
do sedaj imel izi mesec na trajnik. je konec s tem ?

mat11 ::

?? Meni trajnik trenutno še dela. Nobenega obvestila.
mat

xardas ::

mat11 je izjavil:

?? Meni trajnik trenutno še dela. Nobenega obvestila.


Enako pri meni.

mat11 ::

tictac :
Kateri paket si imel?
mat

tictac ::

izi mesec M.

mat11 ::

Najboljše da pokličeš na support.
mat

peglezn ::

a prek monete se ne da vec nafilat racuna?

peglezn ::

ok vidm da so sam postopk spremenil, zdej treba poklicat namest smsa.

tictac ::

peglezn je izjavil:

ok vidm da so sam postopk spremenil, zdej treba poklicat namest smsa.


hoces rect, da je to zamenjava za trajnik?

tictac ::

koncno jih dobil na telefon: skratka pred ponovnim trganjem denarja s trajnikom moram zagotoviti pozitivno stanje na računu ... nisem pa še potrošil 80% ta mesec ... in da lahko ta sms vzamem kot brezpredmeten.

kr neki :/

Machete ::

Po letu in pol so mi končno zrihtali LTE. Po nekajkratnih telefonskih seansah, menajvi sim, emailanju, nekem specialnem API settingu itd.. Stalno, da je vse ok, da je nekaj z aparatom. Ker se mi ni dalo s tem ukvarjati po pol leta dejansko provam nek drug telefon, isto. H+ kjer vem da je telekom 4G. Pišem včeraj, da sem proval tudi z drugim aparatom.. dobim odgovor:
..trenutno prejemamo več vprašanj kot sicer, zato se vam za pozen odgovor opravičujem.
Vaše sporočilo ponovno posredujem sodelavcem tehnične podpore, ki bodo zadevo preverili...

(LOL@bolded)
No, danes zjutraj pogledam na telefon in zagledam čudežni 4G simbol. Torej je bila vsseno le 'ena kljukica' nekje v sistemu.. [jao].
Drkanje Telekomovih prestopnkov iz X naročnine za 25EUR na 'isto' za 7EUR?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

finpol1 ::

Je še kdo dobil njihov SMS: Želiš 500enot s 30-dnevno veljavnostjo?

brez-imenko ::

Jjp, ampak je drug hec odzadj, moraš soglašat z novo evropsko direktivo, pa jih potem dobiš.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

nsa_ag3nt ::

Koliko je cena za teh 500 enot ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

KAVINSKY ::

3000 enot = 7€
4000 enot = 9€

Dober evro pridobiš - ampak ti pa obdelujejo podatke zadaj (ker google tega sploh ne počne).

nsa_ag3nt ::

bobi_palčka
Komu odgovarjaš ?

Kar navajaš sta paketa izi mesec s in l, s ceno 6,90 oz 8,90 eur/mesec.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

BCSman ::

Se je mogoče kdo že podal v menjavo sim kartice pri izimobilu in to ne preko pošte ampak z obiskom katerega izmed prodajnih zastopnikov? Ne uspe mi dobit nobenega kjer bi imeli sim kartice na zalogi (obiskal sem 3dva trafike in pošte, tudi TS ki pa ni prodajni zastopnik). Kakšna ideja kje naj še poskusim ali sploh nima smisla in naj raje pošljem vlogo po pošti?

ivanuscha ::

Mislim da mors it prav v njihovo poslovalnico v Lj.

BCSman ::

Si prepričan, da še imajo poslovalnico? Sedaj sem dobil info naj poskusim v bigbangu, tam naj bi bila velika verjetnost da bodo na voljo.

Jerry000 ::

A ima kdo probleme z Izimobilom izven EU?

Djuro ::

Moja žena ima večkrat težave s podatki v kaki vukojebini, ker ji vleče 3G, medtem ko meni, ki sem direktno na telekomu normalno 4g+. En tak primer so bile recimo Rateče kakšen mesec nazaj.
EU (gremo vsako leto na roadtrip) pa še ni imela težav.

Machete ::

Sem že večkrat napisal IZI to dela namerno ali pa gre za veliko malomarnost ali celo sistemko malfunkcijo, ki je ne poznajo. Jaz sem bil brez 4G leto in pol, po dopisovanju vsake par mesecev je en dan čudežno začelo delat in imam 4G še v kleti, prej niti sredi LJ. Prej je bilo pa vse drugo krivo SIM, moja lokacija, moj telefon itd.. Ko sem jim razloil, da sem proval še z drugimi telefoni je isti dan začelo delat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

brez-imenko ::

Če kaj pomaga: https://www.izi.si/pdf/obrazec-menjava-...
Pač pošlješ prek pošte pa je.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

BCSman ::

Bom kar preko pošte, ker nikjer nimajo pojma kako se naredi menjavo sim na licu mesta, tudi preko telefona začnejo nekaj filozofirat, ko postavim podrobnejša vprašanja o postopku. Pomojem sploh ni izvedljivo.

Machete ::

Saj ne vem zakaj sploh izgubljaš čas, po pošti bi imel simko doma že dva dni nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BCSman ::

Evo bom zdaj razložil zakaj sem se hotel izognit naročanju preko pošte:

včeraj dobim sms, da so mi trgali 2,99 za novo sim. Danes zjutraj grem na šiht, še prej preverim poštni nabiralnik če je slučajno kako obvestilo o pošiljki noter, prazno. Med hojo do šihta ugotovim, da sploh nimam povezave z omrežjem, reset telefona, sim ven/noter nič ni pomagalo. Po dveh klicih na helpdesk iz izposojenega telefona dobim informacijo, da so mi staro sim deaktivirali in aktivirali novo. :D
Posledično bil cel dan brez telefona, e-maila in spletne banke (zaradi dvojne avtentikacije in tokenov). :D Ko sem prišel domov me je že čakala sim v nabiralniku. Tako da sedaj je to rešeno. Sem jim predlagal naj malo preverijo te poslovne procese, ker niso ravno optimizirani. :D

brez-imenko ::

Ja včasih se je to rihtalo z paketom IZI Prenos in je bila zadeva narejena tako, da ko si imel ta paketk v roki je na njem pisalo, da moraš za aktivacijo poklicat na njihovo brezplačno številko. Se pravi so hkrati staro staro deaktiviral. Ja potem novejše so pa malo zbrbljali in se zna zgoditi, da si kakšen dan lahko brez povezave. Je bila podobna situacijo, ko smo šli iz Telemacha na IZI in je bilo pol kakšen dan mrka, ker pošta pri nas ne pride tako hitro kot bi morala.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

ivanuscha ::

Zakaj ne greste k posredniku? Ne na telekom center, ampak posrednik mora biti. Kupiš paket Izi prenos, v roku 15 min sem imel zrihtano (ker sem hotel imeti 4G, ta pa dela samo z novo usim).

BCSman ::

Bil sem pri večih "posrednikih". Trenutno jih je naštetih kar 3767 na njihovi spletni strani. Trafike 3dva, pošte in nazadnje petrol. Celo z vodjo na petrolu sem govoril, ki je iz škatle potegnila več teh paketkov s sim karticami z novimi številkami, pa ni vedela kako je z menjavo sim in je dvomila da je to mogoče narediti. Potem sem klical na izimobil, kjer me je agent stalno prepričeval naj raje preko neta naročim, ker več kot očitno ni imel pojma kakšen je postopek pri posrednikih, oz da mora v vsakem primeru it vloga za prenos naprej in oni morajo to obravnati še itd itd. Nazadnje sem naročil preko neta, še najbolj sigurno. No, razen da sem en dan bil brez telefona. :D

ivanuscha ::

Čudno, si imel zgleda smolo. Meni je gospa na njihovi liniji lepo razložila in dala naslov od enega na Fužinah, sem vse tam uredil v parih minutah.

Kaboom ::

IZI v tujini:
avgusta na Finski en IZI telefon (SIM) dela normalno - iz drugega telefona (drug SIM) pa ne gre klicat. Sprejet klice in SMS-e ja, klicat in pošiljat pa ne...

Navodila so: izberi pravilnega operaterja ročno. Na drugem telefonu ni šlo izbrat "pravega" operaterja. Preprosto se telefon ni prijavil v izbrano omrežje.

Zaradi različne velikosti sim kartic nisem mogel probat zamenjat.

IZI tehnična podpora po treh dneh debate: "Jah. Pač ne gre. Nič ni za naredit."

Se nasmejim in vprašam, če lahko to citiram? In ja. Evo. Citirano.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

nsa_ag3nt ::

Situacija:
uporabnik1 je v Slo, paket izi mesec S (3000 enot) https://www.izi.si/ponudba/izimesec-S/ , rad bi klical uporabnika2 v Nemčiji (EU), vendar takoj po začetku klicanja sistem javi, da ima prenizko stanje na računu in se klic zavrne.

Kaj dela narobe oz kakšne so rešitve ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Situacija:
uporabnik1 je v Slo, paket izi mesec S (3000 enot) https://www.izi.si/ponudba/izimesec-S/ , rad bi klical uporabnika2 v Nemčiji (EU), vendar takoj po začetku klicanja sistem javi, da ima prenizko stanje na računu in se klic zavrne.

Kaj dela narobe oz kakšne so rešitve ?


Očitno ima prenizko stanje na računu? Torej mora naložit € (ker paket s 3.000 enotami ne krije tujine):
https://www.izi.si/pdf/Cenik-izi-storit...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Fairplay ::

Ve kdo slučajno, če bosta na izimobilu vklopljeni tudi storitvi VoLTE in VoWifi?
Telekom to že namreč ima.

Master_Yoda ::

S tem novim updatom aplikacije so pa nekaj zasustrali - sedaj lahko po novem v aplikaciji sami kliknes za aktivacijo tarife in ti ne da navodil da posljes SMS, ampak bi ti naj samo aktiviralo. Problem je v tem, da ko sem s stanjem 3.93 stisnil za aktivacijo paketa Datam (500 MB za 3 EUR) sem dobil SMS da nimam dovolj denarja na racunu, ter ko sem pogledal stanje v aplikaciji se je spremenilo iz 3.93 v 0.00.

Bomo vidli kaj bo support odpisal.
Dovie'andi se tovya sagain.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585660 (5128) Jerry000
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440313 (16659) VrtniPalcek
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640724 (23771) MrStein
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477362 (5798) dirkac71
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264069 (3512) BlaY0

Več podobnih tem