» »

Izi mobil mnenja

Izi mobil mnenja

RejZoR ::

Ok, good to know. Moram tole očetu prenest, ker nam ni bilo jasno kako je s tem dobroimetjem in tujino.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Joze_K ::

hehehe,.. jaz sem blizu meje pa imam tudi HR operaterja... guess who will be my favorite now...

sicer pa .. ali kot roaming šteje tudi če nisi pri izimobilu ampak pri drugem slo operaterju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Jerry000 ::

Samo da bom ziher...po novem, ko bom na hrvaskem ali drugje po drzavah EU in ko bom bil na internetu ali klical, se mi bo to odstevalo od enot, ko pa od slovenije) klicem v druge drzave EU rabim pa dobroimetje imeti?

Joze_K ::

Jerry000 je izjavil:

Samo da bom ziher...po novem, ko bom na hrvaskem ali drugje po drzavah EU in ko bom bil na internetu ali klical, se mi bo to odstevalo od enot, ko pa od slovenije) klicem v druge drzave EU rabim pa dobroimetje imeti?


Ja, tako izhaja iz zgornjega pisanja...

Machete ::

A še komu peša signal? Jaz imam iz meseca v mesec slabšo pokritost na mojih stalnih lokacijah? Ali nas mobitel zajebava v glavo, ker smo na Izi in ne pri njih ali mi crkuje aparat? 4G že mesece nisem videl, trenutno pa imam težavo že z osnovno dosegljivostjo..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

A še komu peša signal? Jaz imam iz meseca v mesec slabšo pokritost na mojih stalnih lokacijah? Ali nas mobitel zajebava v glavo, ker smo na Izi in ne pri njih ali mi crkuje aparat? 4G že mesece nisem videl, trenutno pa imam težavo že z osnovno dosegljivostjo..

Jaz ne opazim problemov. Vedno imam dober signal (ok, so lokacije ko je signal slab, ampak je bil slab tudi ko sem na telekomu bil). Glede 4G pa priznam da ne vem...bom bolj pozoren (večina sem na wifi).

RejZoR ::

Jezst raje uporabljam H+, ker ima isto visoko hitrost in bistveno boljši signal nasplošno. Tud baterije požre manj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MAISTER007 ::

Kako pa je temi eu omejitvami pri iziju glede na to da se enote za klice in smse prekrivajo z megabajti? Nekje sem slišal da lahko tudi vseh 3000 enot od izimeseca s porabiš za prenos podatkov v tujini brez da se ti zaračuna pribitek?

Thunder wave ::

Tako je. Vse enote lahko porabiš tudi v EU brez omejitev.

Jerry000 ::

Kako je pa z tujino? Namrec pri Telemach je tako...znanec ima (govorim na pamet) 20gb prenosa podatkov AMPAK, na telemachu so mu rekli da jih v tujini lahko le 3GB porabi...torej ni ravno tako da lahko cel svoj paket uporabljas v tujini, ampak je omejeno. Mogoce kdo ve kako je z tem pri izimobilu? Imamo kaksne omejitve ali lahko vse enote pokurimo v tujini?

RejZoR ::

Jerry000 je izjavil:

Kako je pa z tujino? Namrec pri Telemach je tako...znanec ima (govorim na pamet) 20gb prenosa podatkov AMPAK, na telemachu so mu rekli da jih v tujini lahko le 3GB porabi...torej ni ravno tako da lahko cel svoj paket uporabljas v tujini, ampak je omejeno. Mogoce kdo ve kako je z tem pri izimobilu? Imamo kaksne omejitve ali lahko vse enote pokurimo v tujini?


Minute in mislim da tud SMS-i se koristijo iz vseh zakupljenih količin. Za podatke pa imaš tale kalkulator:
https://roamingeu.com/calculator/

Prenos podatkov je sorazmeren z višino naročnine. Višjo kot imaš, večji delež prenosov od zakupljenih lahko koristiš v tujini.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Koko007 ::

Ja ampak kolkr jaz vem se je iti odločil da lahko vse enote pomisliš za eu, torej če maš recimo izimesec l lahko vseh 6000 enot magari porabiš za 6gb v eu(če nič ne kličeš ali smsaš). Vsaj tako sem jaz razumel.

RejZoR ::

To pa možno. Pri enih imaš sorazmerno (npr Bob), pri drugih pa imaš celotno količino. Telekom vem da ima pri "EU Vključen" vseh 15GB za roaming. Možno, da je pri IZI podobno in imaš vse zakupljene enote na voljo za vse. Kar po svoje ima smisel, glede na to da oglašujejo kot enote in ne diskriminirajo med minutažo in megabajti. Pač tolk enot imaš, ko porabiš je konc in ti računajo ekstra.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Thunder wave ::

A je tako težko pogledati na njihovo spletno stran? Kot sem že v prejšnjem postu napisal: pri iziju se lahko porabijo vse enote v EU in v SLO brez omejitev ( velja za izimesec pakete).

AndreAS ::

Zdaj se pa hiter 4g (do 50/10)so omogocili
Bomba izi

Koko007 ::

So že? Bravo, vssi razen hota imajo zastonj na 50/10 pri hotu pa moreš še 2€ za to doplačat...:P

balluf ::

AndreAS je izjavil:

Zdaj se pa hiter 4g (do 50/10)so omogocili
Bomba izi


Kje to piše ?

Jerry000 ::

balluf je izjavil:

AndreAS je izjavil:

Zdaj se pa hiter 4g (do 50/10)so omogocili
Bomba izi


Kje to piše ?

http://www.izimobil.si/Ugodnosti/LTE-4G

less ::

Je potrebno na izimobilu še kaj aktivirati (preko smsa?) za mobilni internet v gostovanju (hrvaška)?

Jerry000 ::

Za hrvaško ne vem, italija pa meni ni delovala (prenos podatkov)

Joze_K ::

meni so na moje vprašanje:
zanima me ali je potrebno za telefoniranje iz Francije na številke v SLO imeti naloženo imetje (dodatno poleg IZIMESEC paketa)?

tole napisali
s 15.6.2017 so se cene znotraj EU gostovanja izenačile z domačimi. Enote v izimesec paketih boste v EU gostovanju iziuporabniki porabljali pod enakimi pogoji kot v Sloveniji, brez omejitev in pribitkov.

Machete ::

Jerry000 je izjavil:

Za hrvaško ne vem, italija pa meni ni delovala (prenos podatkov)

Treba si je nafilat 'račun'. Velja tudi za klicanje v tujino iz slo in iz tujine v slo ali iz tujine v tujino.

Polni 10
na 3388

ti doda 10eur stanja za tujino npr. Plačaš na koncu na trajniku oz. kakor imaš že zmenjeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

less ::

Machete je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Za hrvaško ne vem, italija pa meni ni delovala (prenos podatkov)

Treba si je nafilat 'račun'. Velja tudi za klicanje v tujino iz slo in iz tujine v slo ali iz tujine v tujino.

Polni 10
na 3388

ti doda 10eur stanja za tujino npr. Plačaš na koncu na trajniku oz. kakor imaš že zmenjeno.


Govorim za sedaj, po 15. juniju.

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Za hrvaško ne vem, italija pa meni ni delovala (prenos podatkov)

Treba si je nafilat 'račun'. Velja tudi za klicanje v tujino iz slo in iz tujine v slo ali iz tujine v tujino.

Polni 10
na 3388

ti doda 10eur stanja za tujino npr. Plačaš na koncu na trajniku oz. kakor imaš že zmenjeno.

To ni potrebno več

Machete ::

Kaj je pa s tistim naloženim gnarjem pol in kje se da sploh videt stanje?
Ker jaz sem nedolgo nazaj v Nemčiji kar iz preventive vsake toliko dodal 10 :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Joze_K ::

Machete je izjavil:

Kaj je pa s tistim naloženim gnarjem pol in kje se da sploh videt stanje?
Ker jaz sem nedolgo nazaj v Nemčiji kar iz preventive vsake toliko dodal 10 :D


tale denar še stalno rabiš kadar kličeš v tujino... iz SLO v NEM naprimer, vendar pa ga ne rabiš kadar si v NEM in gostuješ v omrežju, kličeš pa v SLO....

PS: če pa kličeš v NEM (četudi si v NEM) pa denar rabiš..

torej samo ko tvoj telefon gostuje

Machete ::

OK hvala. Sicer ne vem zakaj brezveze komplicirajo in se ne kurijo enote tudi za klice v tujino itd.. ampak ok.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

less ::

Joze_K je izjavil:


PS: če pa kličeš v NEM (četudi si v NEM) pa denar rabiš..


Če gostuješ v nemškem omrežju in kličeš na nemško številko, ti ne veljajo zakupljene enote? To 100% drži?

Joze_K ::

tako so mi na izimobilu razložili, sem postal kako stran nazaj...

jero_no1 ::

Jerry000 je izjavil:

Za hrvaško ne vem, italija pa meni ni delovala (prenos podatkov)


Ne vem, če ima to kaj veze, ampak večina telefonov ima po defaultu izklopljen prenos podatkov med gostovanjem v tujini (to je nastavitev telefona, neodvisno od operaterja).

Jerry000 ::

jero_no1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Za hrvaško ne vem, italija pa meni ni delovala (prenos podatkov)


Ne vem, če ima to kaj veze, ampak večina telefonov ima po defaultu izklopljen prenos podatkov med gostovanjem v tujini (to je nastavitev telefona, neodvisno od operaterja).

Sem vklopil, pa še vedno ni delovalo

Joze_K ::

Gostovanje iz tujine dela v nulo. Brez dodatnih stroškov. Pozdrav iz Pariza :D

ombre ::

Dosti ljudi ima vpisane nastavitve za LTE/3G od mobitela. To deluje doma, v tujini pa ne.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Joze_K ::

Jaz lahko potrdimo za klice in sms-e...brez dodatnih stroškov..porabljajo se zakupljene količine...

Koko007 ::

Kaj pa če si na hrvaškem in pošlješ sms v slovenijo? Se t smatro kot mednarodni sms in je treba doplačat?

Joze_K ::

tudi iz HR če pošiljaš, kličeš v SLO ali rabiš podatke... ne plačaš nič (saj tvoje telefon gostuje)

Koko007 ::

Torej je izimesec sim kartica idealna za ns hrvaško, problem pri hrvaških sim je da ti drago računajo min in sms v slo, tukaj pa ni nič za doplačat:D

Joze_K ::

ja, do limita, ki ga imaš zakupljenega...

jernejl ::

Joze_K je izjavil:

Gostovanje iz tujine dela v nulo. Brez dodatnih stroškov. Pozdrav iz Pariza :D

Jaz sem bil na eni malo bolj oddaljeni destinaciji izven našega kontinenta.
Na voljo so bila tri omrežja, pa niti na enem ni delovalo nič. Tudi običajni klici in SMS-i ne.
Poskušal sem tudi možnost "z odhodnim povratnim klicem", ki jo omenjajo na spletni strani - tudi to ni delovalo. Stanje na računu je bilo pozitivno.
Znotraj EU sicer nisem imel težav.

Joze_K ::

piši na info@izimobil.si
pa ti bodo razložili,... so precej odzivni

brez-imenko ::

Zanimivo, da nekaterim ne deluje vredu. Sedaj sem si nekako ustvaril sliko, da je to odvisno od trenutne sreče. Namreč mami sem večkrat spreminjal naročnino. Prvič zaradi stalnih podražitev na Telekomu, druguč pa zaradi napak pri Telesmehu (Telemach). Napake pa take, da padeš na rit. Od nedosegljivih številk pa vse do neobstajajočih številk. Dobesedbo lastne mame nisem mogel doklicat, ker je gospodična na oni strani lagala. Ko smo to umesno nadlego od Telesmeha preselili na Izimobil je problem rešen. In zanimivo Sestri sta že prej imeli sklenjen Še več pri Telesmehu in s tem nista imeli nikakršnih težav, medtem ko moja mati in teta imata precejšnje probleme oz. je imela mati s tem probleme.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Koko007 ::

Jaz pa imam zdaj pri iziju čudno situacijo.
, že prej sem bil uporabnik izija in sem bil z njim zelo zadovoljen, za na dopust sem si pa kupil izimesec sim kartico z 6000 enotami(izimesec L) za 6,9€ za uporabo na dopustu. Odločil dem se da kupim kartico od izija raje kot pa od hrvaškega operaterja zato:
1. Ker lahko izbiram pri katerem od treh operaterjev gostujem
2. Ker lahko enote porabim tudi za klice in smse v hrvaško ter predvsem v slo(iz hrvaške sim v slo se to smatra za mednarodne klice ki jih še mastno kasirajo)torej me če hočem iz iste sim tudi klicat in smsat pride precej ceneje.

Pol pa prva nezgoda kaj se mi je zgodila je, da mi je trgovka v tušu podtaknila staro sim ki ne podpira 4g... sem si rekel ok, saj 3g je dovolj hiter, pa naj bo, sej je samo za en teden. Pol sem pa do danes porabil skoraj 1000 enot pa mi izi pošlje sms da sem porabil 80% limita za prenos podatkov v tujini ki znasa 60€...čaki kwa? Sej lahko vseh 6000 enot porabim v tujini tudi za prenos podatkov??? Na računu je že od začetka 1c gor in nič mi niso odvzeli. Kaj se tu dogaja?
Sumim da limit še vedno štejejo po stari tarifi za gostovanje kot je bilo pred 15.6 samo ne odvzamejo ti nobenega denarja dol?

Je pa tukaj na moji lokaciji nekje 5km iz biograda signal skoraj obupen(vsaj 3g)
Ht hr 5/1, vip 5/2, tele2 za katerega sem pričakoval da bo najslabši ps mi laufa 10/4(recimo da ok za dopust), medtem ko mi wifi leti 0,1/0;((
Čudno pa da se bobova sim noče povezati na drugo kot vip, kateri vleče lte počasneje kot 3g.. 5/2 na 3g 4/3 pa na 4g, na karti pokritosti pa vip trdi da tu laufa lte do 300 mbit/s...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

AndreAS ::

Zdravo, imel enako " težavo " kot ti. Imel še cca 2500 enot ( od 3000 ), so mi poslali enaki SMS, meni je nehal delovati GPRS.

Sem potem le ta limit izklopil z SMS-om na 4008 , " poglej ključno besedo " na IZImobil. Pol pa je začelo spet delati.

Mogoče jim še nagaja kaj glede teh SMS-ov in stanja na računu...
Lp, Andrej

Koko007 ::

Meni internet še vedno deluje, samo ta čuden sms je prisel

konspirator ::

Telekom Slovenije je AVK-ju priglasil nakup Izimobila:
https://www.alter.si/tabla/printthread....

Na strani 54 je sporočilo in nadaljna debata:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php...

Izi gre po poti Debitela.
--

Zgodovina sprememb…

balluf ::

Mater, takoj, ko ga bodo zacel Telekom srati grem drugam! Ravno danes sem na IZI poslal vprašanje po mailu, po petih minutah mi je telefon zvonil " pozdravljeni gospod kličem iz izimobila glede vašega vprašanja...." kje to vidiš pri drugih "premium" operaterjih. Mater....;(:'(

Koko007 ::

Sicer ss glede tega da bi kunkorenca imela več svobode ne bojim, saj imamo še vedno sparmobil 3000 za 6,99€, ter hot maxi pred katerim se izi lahko skrije. Je pa to glede odzivnosti in podpore top, telemach in a1 rabijo vsaj en dan za mail, izi pa te takoj pokliče pokliče... Res škoda da gre po poti debitela. Ne vem v čem je sploh point tega da ts kupi izimobil, saj bodo itak vsi ki bodo takrat na iziju menjali operaterja. Ne vem kdo je tak nor da nebi nič ukrepal ko bi se mu paket pri iziju spremenil v kaki paket za 15-20€ ali celo več... Edino res da zgubi eno kunkorenco, saj je to kao nizkocenovneš v "najbolšem omrežju v slo". Trej vsak ki bo hotel "najbolše omrežje" bo morsl tudi vzeti "najbolšega operaterja" (če verjameš). Mogoče je tudi to rszlog da je hot pri a1 in ne pri ts.
Pol so pa na vrsti sparmobil, petrol, me2, telesmehovo gostovanje... a telekom res hoče tako razbremenit omrežje da bo vse uporabnike nizkocenovnežov poslal na a1(bob In hot)?

Aja pa t2 in ventocom sem se pozabil. Oba gostujets pri ts.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

ombre ::

Jao, pa ne izi. Kaj bodo dali na Telekomu super duper mobi ponudbo, ki je totalno nekonkurenčna - 7,95 € za 1500 enot. Jah, bom pa pač šel drugam...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Machete ::

Haha po 20. letih, ko sem šel stran od Telekoma, v manj kot letu prihajam spet pod Telekom :O
Sem se obrnil za 360° in odkorakal stran.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Ampak kaj to pomeni? Da izi ne bo imel več takšne cene? V tem primeru bom pa na hot šel...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149898 (14619) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649233 (11561) V-i-p
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420509 (7752) Master_Yoda
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640726 (23773) MrStein
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477365 (5801) dirkac71

Več podobnih tem