» »

Izi mobil mnenja

Izi mobil mnenja

Machete ::

Kako to, da imajo 3G izbiro omrežja kot max nastavitev? (Ja ne da se mi za to klicat, ker niti nimam pojma če ima to s čimerkoli vezo, ampak pri mobitelu sem imel 4G).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Izimobil ima tudi 4G, samo pravo SIM moraš imeti (katera podpira 4G). Jaz sem jo menjal ko so dobili 4G

mat11 ::

Pa aktivirat ga moraš.
mat

Machete ::

Vse sem naredil po navodilih. Sim so mi poslali ta teden, tako, da dvomim da je stara.
Če pogledaš tukaj, ko imajo nastavitve APN imajo celo napisano 3G. Razen, če niso posodobili, samo dvomim.
http://www.izimobil.si/Nastavitev-telef...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Hm čudno. Pri androidu ni omenjeno ne 3g ne 4g. Ja nič, najboljše bo da tja pokličeš, tukaj lahko samo ugibamo.

Ajrina ::

Meni so poslali 3g kartico 1 leto nazaj. Koliko vem moraš 4g prav posebaj naročiti (označiš na obrazcu). Predlagam, da jih kontaktiraš. Se te mogoče usmilijo in zastonj zamenjajo :)

Jerry000 ::

Ajrina je izjavil:

Meni so poslali 3g kartico 1 leto nazaj. Koliko vem moraš 4g prav posebaj naročiti (označiš na obrazcu). Predlagam, da jih kontaktiraš. Se te mogoče usmilijo in zastonj zamenjajo :)

Se mi zdi da so meni zastonj zamenjali.

krop ::

Meni dela 4g. Treba zaprosit za pravo sim kartico in aktivirat 4g

Machete ::

wth bi pošiljali sploh 3g kartice?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Ne vem...jaz sem 3G dobil takrat ko 4G še niso imeli. Nato sem poklical in so mi zamenjali ter aktivirali...zastonj

EDIT: 3G verjetno pošljejo ker vsi telefoni ne podpirajo 4G...sploh malo starejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Tomi4 ::

Pozdravljeni,

tiplo Vam priporočam IZI mobil paket z njim bil zelo zadovoljen. Imajo vrhunski klicni center in vse uredijo. Bil na morju in mel neko zadevo ker mi poslali novo sim in nisem mogel priti do nje in so mi vklopili preusmeritev klica na drug telefon. Vse enostavno 3000 enot prvi mesec ter sim zastonj plačaš le prenos številke pri sedanjem operaterju... pol si narediš trajnik in plačuješ mesečno 11.90 za izimesec 3000 enot , vsak mesec ti avtomatsko dodelijo nove enote in ti ni treba skrbet z polnjeni. Ko pa greš v tujino pa ni nič dražje kot pri drugih za hrvaško dovolj 10 e da napolniš račun. Za prenos podatkov pa se ti splača tam kupiti njihovo kartico HR telekom kjer neomejeno uporabljaš 7 dni za 11e LTE podatke. Res super ugodno prišparaš in kar je super da je cenejši od telekoma kjer ti dajo samo 300 enot za 15 e v starem paketu sramota. ali 1000 enot za upokojence in to za 12 e. Oderuhi monopolisti....


vsi na izi in stroški bodo nižji

Machete ::

Center klicni je že ok, ampak jaz imam veliko težavo z omrežjem. 4G mi je preprosto nehalo loviti in je večinoma 3G, sedaj imam včasih zgolj še E ali H+, kjer sem imel na Telekomu stalno 4G. Tudi MMSi mi nehajo delovati in moram vsak mesec klicat, da mi reaktivirajo nastavitve (oz. karkoli že naredijo). Ker za dosegljivost ni neka drama še nisem naredil več od klica. Pravijo, da lahko provamo z drugo (plačljivo) simko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mat11 ::

Glede LTE, sam sem imel isti problem, ko sem vstavil simko v drugi aparat(???). Klical na support kjer mi je izklopil in ponovno vklopil LTE in zaenkrat vse bp.
mat

krop ::

Meni tudi dela vse v nulo. Klicni center je pa res najboljši med operaterji :)

Machete ::

mat11 je izjavil:

Glede LTE, sam sem imel isti problem, ko sem vstavil simko v drugi aparat(???). Klical na support kjer mi je izklopil in ponovno vklopil LTE in zaenkrat vse bp.


So to že naredili. Ni pomagalo. (Telefona nisem menjal v času po prehodu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatjek ::

Meni se pa konstantno dogaja, da SMS ne pride k pošiljatelju. Klicni center pravi, da vidijo, da je bil poslan, torej aparat pošlje, prejemnik pa ne dobi. Pojma nimam v čem je fora, me pa najeda.

Pa večkrat v začetku sem bil nedosegljiv, čeprav na dobrem signalu, večkrat dobil sporočilo, da sem imel klic med nedosegljivostjo.

Razmišljam o prehodu na HOT.

Jerry000 ::

Čudno, meni pa normalno pošilja SMS, oziroma prejemnik ga vedno dobi

Joze_K ::

hm, lahjko te ima sprejemnik med BLOCKED.. sem jaz enkrat tako bedarijo naredil,.. sem nekaj prestavljal parametre v Settings in nevede vklopil Blocked.. po preverjanju pri operaterju so tam videli, da je v njihovem omrežju vse ok,.. in mi svetovali naj pregledal Blocked... in res sem imel tega hudiča vklopljenega.

solatjek ::

Ne ne, ženi pošljem in ne dobi, potem še pošljem 1x in dobi normalno. Nato naslednjih 20 normalno, potem spet kakšnega ne dobi, tak da ne vem...

PacificBlue ::

Po moje je problem v mobilnem telefonu, če že..sem tudi sam na izimobilu in nobenih težav kdajkoli.

solatjek ::

Čudi me, da je SMS v njihovih logih zabeležen, prispe pa ne na cilj. Ko sem bil pri Simobilu, se nikoli ni zgodilo,da SMS ne bi prišel. Ma ne vem no, saj pošljem 2x, če ni povratnice, v drugo vedno gre...

B-Stard ::

Problem pri tebi

Joze_K ::

hm, ali še verjetneje - problem pri ženi... če ona ne dobi, operater pa ima, da je vse v redu..

Heavy ::

Je še kdo dobil sms z spremembami cen?

Baje bo izi šel enote pomnožit x2 za isto ceno kot alternativa HoT-u.
#TeamFelix

solatjek ::

Ja, drži, so že objavili novico in razposlali SMS: http://www.izimobil.si/Aktualno/Novosti...

HOT je v redu, ampak se MMS plača, tu lahko nekaj nabiješ, čeprav je še vedno zelo ugoden. Izimobil je naredil dobro potezo, 3000 enot za 6,9 - polna kapa :)

Pri vsem tem res ne vidim nobene prednosti v naročniških paketih, predplačniški so zakon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

strom_15 ::

Mene pa res zanima kdo je lastnik IZImobila?

kloko ::

strom_15 je izjavil:

Mene pa res zanima kdo je lastnik IZImobila?

...Janko in Metka...

balluf ::

Se pa Metka že dogovarja z telekomom za prodajo. Jaz imam paket z 1500 enotami in jih ne porabim, bi raje videl "miniIZI" za 3-4 E PA 1000 enot.
Če ga pa kupi Telekom bi pa itak konec, kot Debitel.

Jerry000 ::

ja, sam tole 2x je samo do konca leta, potem pa nazaj na staro verjetno :)

Heavy ::

Jerry000 je izjavil:

ja, sam tole 2x je samo do konca leta, potem pa nazaj na staro verjetno :)



Akcija velja najmanj do 31. 12. 2017.



Niso neumni. Bo gotovo podaljšano. Gotovo bodo tudi spremembe v izi diskontu, še posebej pri prenosu podatkov.
#TeamFelix

Kokosvilek ::

sam razmišljam da bi šel na izimesec s, trenutno imam telemach free2go revolucijo, ampak ker ne kličem skoraj nič, smsov pa tudi pišem bore malo, suram pa veliko, mi seveda bolj ugaja 3000 enot. pa mi ni čisto jasno kako gre to z plačili, vem da se da prek trajnika, ampak to mi ne ugaja najbolj, pol mi ostane samo polnjenje z karticami, kar me ne moti. NIsem pa čisto na jasnem kako gre to, ali se ti avtomatsko vsak mesec aktivira 3000 enot in ti pobere 6,90€, ali pa moreš pošiljati brezvezne smse da se ti aktivira paket? ter kaj se zgodi ko imaš na računu manj kot 6,90€, imaš pa nastavljeno da se ti aktivira izimesec s?

solatjek ::

Vsak mesec je aktivacija avtomatska, če imaš dovolj zneska na računu, v tvojem primeru 6,9€. V kolikor imaš manj se paket ne aktivira, plačuješ po porabi, avtomatsko se pa aktivira takoj, ko napolniš preko 6,9€. Brez SMS in podobnih vsakomesečnih nadlog....pač na izi:)

Heavy ::

Lahko tudi napolniš račun nad 25€, pa potem imaš veljavno stanje več kot 3 mesece. Mesečno ti pa potem dol samodejno trže. Če ti zmanjka enot (za surfati), jih lahko dodatno dokupiš z sms-om.
#TeamFelix

Kokosvilek ::

hvala bom kr šel na izi

kaj pa to ko pravijo da dobiš prvi mesec 6000 enot zastonj, a to drži tudi v primeru prenosa številke?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

mislim da, verjetno kaj piše na spletni?

konspirator ::

Prvi mesec so podvojene enote glede na izbrani paket, v primernu nove in prenešene številke.
--

Kokosvilek ::

Za prenos številke sem videl da je obrazec na spletni stani za izpolnit, pol ti pa pošljejo simko na dom. A lahko kupim simko v trgovini in nanjo prenesem drugo številko? Ter kako je z prenosom tevike, koliko dni bom na mojo številko nedosegljiv?

Heavy ::

Na dom ti pošljejo dan preden ti izklopijo prejšnjo številko. Ko vidiš da odmanjka stara samo novo preložiš in aktiviraš preko sms-a.
#TeamFelix

solatjek ::

Na tvojo številko ne boš nič nedosegljiv. Ko pošlješ obrazec, ga drug dan dobijo in dajo simko na pošto še isti dan. Simbo sem imel doma čez dva dni, odkar sem poslal. Naslednje jutro po prejemu simke, ko se zbudiš, je simka aktivna na tvojo številko, torej številka je prenešena. Vtakneš v telefon, aktiviraš in nihče ne ve, da se je karkoli dogajalo, razen, če te je ravno ob treh zjutraj nekdo rabil...

AndreAS ::

Na Samsung S6 mi piše 4G+ čeprav je DL " samo " cca 25/6. Imajo omejeno vem. Lahko pa bi malo " popustili ".
Pokritost super vsepovsod, zelo zadovoljen uporabnik. Še posebej zdaj ko imajo podvojene enote. Upam da ne grejo nazaj.

Lp, Andrej

solatjek ::

AndreAS je izjavil:

Na Samsung S6 mi piše 4G+ čeprav je DL " samo " cca 25/6. Imajo omejeno vem. Lahko pa bi malo " popustili ".
Pokritost super vsepovsod, zelo zadovoljen uporabnik. Še posebej zdaj ko imajo podvojene enote. Upam da ne grejo nazaj.

Lp, Andrej


Nazaj ne bodo šli, so tudi povsod na spletu popravili, kaj dobiš za kakšen znesek in nikjer ne piše,d a gre za začasno zadevo. To je odgovor na HOT, saj želijo obdržati/pridobiti nove uporabnike. Bolj zaskrbljujoče je, če bo izi-ja res kupil telekom, potem nam ostane samo še, da se prestavimo drugam, ker nas bo prestavil na najbližji mobi paket in potem boš za enake enote plačal 3x več...

Kokosvilek ::

solatjek je izjavil:

AndreAS je izjavil:

Na Samsung S6 mi piše 4G+ čeprav je DL " samo " cca 25/6. Imajo omejeno vem. Lahko pa bi malo " popustili ".
Pokritost super vsepovsod, zelo zadovoljen uporabnik. Še posebej zdaj ko imajo podvojene enote. Upam da ne grejo nazaj.

Lp, Andrej


Nazaj ne bodo šli, so tudi povsod na spletu popravili, kaj dobiš za kakšen znesek in nikjer ne piše,d a gre za začasno zadevo. To je odgovor na HOT, saj želijo obdržati/pridobiti nove uporabnike. Bolj zaskrbljujoče je, če bo izi-ja res kupil telekom, potem nam ostane samo še, da se prestavimo drugam, ker nas bo prestavil na najbližji mobi paket in potem boš za enake enote plačal 3x več...


zdaj pa vi tudi mešate huruške in slive. NAkup je eno, to o čemer vi govorite pa je pripojitev/priključitev, čeprav je zanjo predpogoj nakup. NAkup pač pomeni da postane telekom slovenije d.d. 100°% lastnik podjetja izimobil, v tem primeru podjetje še vedno posluje dokaj samostojno, ni večjih sprememb. KO se pa zgodi pripojitev pa se ena firma prikjuči(pripoji) drugi in neha obstajt(isto kot se je zgodilo z debitelom in tušmobilom) uporabniki ene firme pa se priključijo drugi, ali pa grejo drugam.
Torej v praksi "kupi samo njihove uporabnike" jim dodeli njihove dražje pakete ter uniči kunkorenco, katero so pred tem kupili, nato pa pripojili. kupci pa lahko prostovoljno oddidejo, če ne pa dobijo pakete firme ki si je pripojila drugo firmo.

upam da se to z izimobilom ne zgodi, ker pol nam od ugodnežev ostaneta samo še hot, ter bob, oba na a1 omrežju, ki ima občutno slabšo pokritost(sevade se lahko kje zgodi obratno da ima a1 boljši signal kot TS na nekem mestu) pol pa maš še sparmobil ko moreš it po kartice v interspar nimajo nobene opcije trajnika, ter telemach ki ima solidno svoje omrežje, ter brezplačno gostovanje pri TS. pri dražjih paketih se itak nebi nič poznalo, ker je hot dosti ugodnejši naproti izimesec m ali l, pri paketih za 7€ pa bi se hiro poznal en kunkorentn manj:
Telemach free2go revolucija: neomejeno/neomejeno/2GB (kartice na pošti, ter vseh ostalih trgovinah).......7€
Hot mini 1000/1000/1GB (kratice v hoferju, trajnik)....................................................6,99€
sprar 1500: po novem 3000 enot (kartice v intersparu)..................................................6,99€
izimesec s: po novem 3000 enot (kartice na pošti, vseh ostalih trgovinah, trajnik).....................6,90€

Jaz imam trenutno free2go revolucijo, ampak ker kličem in sms-am bore malo mi bolj ugaja 3000 enot, zaradi večih možnosti načina plačevanja(trajnik) in možnosti nakupa kartic po celem ne samo v intersparu sem se odločil za izimobil.



PS: a lahko enote iz izidiskonta tudi koristimo iz paketa izidoma ali izi brez meja, alo moram nujno imeti izimesec?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

samo pri free2go moraš vsak mesec poslati sms za revolucijo?

Joze_K ::

vprašanje..
po teh spremembah v EU zakonodaji in njihovih obvestilih, da boš lahko iz vseh EU držav klical znotraj količin ki jih imaš me zanima tole...

sedaj kličem v Nemčijo in moram imeti extra naložen denar, saj to ne gre iz količin..
a po novem tega ne boš rabil? Ali kako... če boš iz Avstrije klical / znotraj AT postaje v Nemčijo bo šlo, če pa iz SLO ven pa ne?

RejZoR ::

izimesec za 6,9€ s 3000 enotami je trenutno najbolj ugodna zadeva kar se tiče "mini" paketov.

Je pa tud mene motilo to nalaganje dobroimetja za tujino, zato sem šel pol k Bobu... Tud mene zanima kako je zdej s tem, ker ima oče izi in bi bilo to fajn vedit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Joze_K ::

sem pisal na IZIMOBIL

odgovor:

Pozdravljeni,
uredba velja za gostovanje znotraj držav članic EU. Se pravi, ko z domačo številko gostujete pri operaterju v drugi državi.
Klic iz Slovenije v druge države(vključujoč države v EU) pa se tretira kot mednarodni klic zato je cena klica drugačna.

Lepo vas pozdravljamo.
Ekipa izimobil ;)

RejZoR ::

Ne vem zakaj so tolk kriptični glede dobroimetja in gostovanja. Ker iz tega mi še vedno ni jasno al je zdej dost zakupljene kapacitete al moraš ekstra nalagat dobroimetje za tujino...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Joze_K ::

ja, sem še dodatno sitnaril:

hvala,..
torej sem imel prav?

Ko kličem iz AT (AT ponudnik) v Nemčijo na DE številko, ali pa kličem v SLO ... je to brezplačno

če pa iz SLO v NEM pa ostane po starem.. rabim dobroimetje


in odgovor:
Pozdravljeni,
pravilno ste domnevali, vendar klic ni ravno brezplačen. Klic v gostovanju(v katero koli državo znotraj EU) vas stane 1 enoto / minuto, isto kot v Sloveniji kadar kličete domače številke.


torej enako kot dosedaj,.. oz. boš moral iti v AT ali HR, da boš klical v EU iz kvote impulzov, če si pa v SLO omrežju pa se EXTRA plača

RejZoR ::

Se pravi, če imaš npr izi mesec, greš na hrvaško in se ti bo kurilo iz zakupljenega kar boš klicaril. Če pa boš doma in boš hotel klicat v tujino pa rabiš ekstra, ker nisi v roamingu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Joze_K ::

RejZoR je izjavil:

Se pravi, če imaš npr izi mesec, greš na hrvaško in se ti bo kurilo iz zakupljenega kar boš klicaril. Če pa boš doma in boš hotel klicat v tujino pa rabiš ekstra, ker nisi v roamingu.


točno tako so dejali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150864 (15585) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649745 (12073) V-i-p
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420569 (7812) Master_Yoda
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640870 (23917) MrStein
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477402 (5838) dirkac71

Več podobnih tem