» »

Internetni zaslužek in davki

Internetni zaslužek in davki

«
1
2

Tuna ::

Živjo,

Zanima me ali za prodajo vektorskih slik preko interneta potrebuješ s.p. ali se lahko samo dohodek prijavi davčni? Trenutno sem še študent in prodajam na straneh kot so Shutterstock, iStock, Envato, etc. Denar seveda dobiš nakazan na PayPal račun, s katerega si potem lahko nakažeš na svoj TRR. Govorim o mesečnih nakazilih cca. 500-700 €. Ima kdo že iskušnje s tem? Zaenkrat si še nisem nakazal, saj bi rad prej poizvedel kako je z davki, da ne bo potem kakšnih problemov s strani davčne. Vem, da je limit na PayPal-u 1800€, preden obvestijo davčno, zato je tudi tukaj potrebno biti previden. :|

Prav tako sem na spletu zasledil, da ne potrebuješ s.p.-ja, ampak samo prijaviš davčni, preko samoprijave. Davek pri prodaji slik pa je že vračunan v ceno tako, da po mojem je potrebno samo še plačati davek od dohodka. Lahko kdo pomaga?

Hvala

Mare2 ::

Tuna je izjavil:


Prav tako sem na spletu zasledil, da ne potrebuješ s.p.-ja, ampak samo prijaviš davčni, preko samoprijave.


Eno je davek, drugo delo na črno. Takoj, ko skleneš pogodbo (npr. podjemno) podjetje prijavi tudi zavarovanje za poškodbe pri delu (Če je LJ, npr. na Miklošičevi). :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tuna ::

@Mare2 Torej kar si mislil povedati je, da v vsakem primeru potrebuješ s.p.?

Pravkar sem govoril z enim gospodom, ki je pravnik im mi je povedal, da lahko delo opravljaš brez dejavnosti, vendar zgolj "občasno". Opraviti je potrebno samoprijavo dohodka. Kar se pa tiče kontinurianega pridobivanja prihodkov (redni mesečni prilivi na račun) pa je treba imeti pravno podlago, torej registracija podjetja.

Torej, če redno prijavljaš davčni pomoje ne bi smel biti problem ali pač? Sčasoma pa se potem ustanovi podjetje oz. s.p. ali pa popoldanski s.p. če si zaposlen.

Če ima kdo izkušnje na tem področju bi prosil za pomoč.

Invictus ::

Kot ti je ta gospod povedal. Za občasna dela je dovolj samoprijava, za redne dohodke neka oblika zaposlitve.

Ne moreš delati vsak mesec samoprijave.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kleemen ::

Če imaš 500eur+ od stocka zakaj ne odpreš s.p.-ja? Če dobiš toliko na stocku si verjetno dober fotograf in lahko poleg tega še kaj dodatno zalužiš s fotografijo.

Invictus ::

Seveda je opcija še vedno firma v davčni oazi. Za ta denar se že splača, samo začetni vložek zna biti tam cirka 1500 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

The Player ::

Invictus je izjavil:

Kot ti je ta gospod povedal. Za občasna dela je dovolj samoprijava, za redne dohodke neka oblika zaposlitve.


Sklepam, da isti postopek velja za tiste, ki služijo preko youtuba?

wanderer ::

Kaj, če denar zbiraš na paypalu in si ga na trr nakažeš npr. 3x letno in takrat opraviš samoprijavo dohodka?

Mare2 ::

wanderer je izjavil:

Kaj, če denar zbiraš na paypalu in si ga na trr nakažeš npr. 3x letno in takrat opraviš samoprijavo dohodka?

Samoprijava te morda lahko reši le davčnega prekrška, nikakor pa ne "dela na črno".

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c00L3r ::

Mislim, da dokler to delaš sam, ne rabiš podjetja.
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo...
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Kolega je pred leti programiral za tujo podjetje in tako prijavil prihodke v dohodnino.

Tuna ::

c00L3r je izjavil:

Mislim, da dokler to delaš sam, ne rabiš podjetja.
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo...
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Kolega je pred leti programiral za tujo podjetje in tako prijavil prihodke v dohodnino.

Mislim, da če parkrat letno nakažeš znesek na svoj račun in ga tudi prijaviš, ne bi smel biti problem. Bom še preveril na davčni, kako je s tem. Kar se pa tiče obdavčitve dohodka pa je tako: od dohodka najprej odšteješ 10% normiranih stroškov (v primeru, da si avtor/izvajalec), kar prestavlja davčno osnovo. Ta davčna osnova pa je obdavčena s 25% davčno stopnjo.

Torej pri nakazilu cca. 1500 € plačaš približno 350€ dohodnine. Kdaj se pa potem to plača? Ob koncu leta?

BlaY0 ::

To so klasični dohodki iz drugega pogodbenega razmerja. Ne rabiš odpirat s.p. če se bo to zgodilo parkrat na leto.

Akontacija se odmeri in plača takrat ko nastane dohodek. Isto kot za avtorsko pogodbo, kjer ti že izplačevalec plača akontacijo. Tukaj boš to pač storil sam. Plačal boš 25%.

Mislim pa da ni neke panike z odmero in plačili akontacij dokler boš imel prihodke v nekih mejah normale. Če boš s tem zaslužil recimo 5000 EUR na leto je po moje čisto zadosti, če zadevo prijaviš samo v letni prijavi za odmero dohodnine oziroma, če to narediš z ugovorom na njihov izračun bo tudi OK.

Tuna ::

@BlaYO Da samo kakšnih 3x na leto v višini cca. 1500€ (če se bo nabralo tolk). A to misliš 25% od davčne osnove, ne?
Ali še je potem tukaj potrebno plačati kakšne druge prispevke? Ali se plača samo akontacija?

BlaY0 ::

Da. Se pravi 25% od 1500 EUR, ki si jih dobil nakazanih. Se pravi od 4500 EUR boš dal vse skupaj za akontacijo 1125 EUR. Potem boš pa konec leta oziroma naslednje leto videl koliko boš moral še doplačati oziroma koliko ti bodo vrnili nazaj. To bo pa spet odvisno od tvojega celoletnega zaslužka. Če boš celo leto zaslužil samo to, potem se ti ne splača sploh ukvarjati z akontacijo, ker boš itak naslednje leto vse dobil nazaj. Splošna olajšava za leto 2015 za zasluženih max. 10866 EUR je 6520 EUR. Torej če boš v celem letu zaslužil manj kot 6520 EUR, ti ne bo treba plačati nič dohodnine oziroma ti bodo nazaj vrnili vso akontacijo. Prijaviti pa vseeno moraš!

Tuna ::

BlaY0 je izjavil:

Da. Se pravi 25% od 1500 EUR, ki si jih dobil nakazanih. Se pravi od 4500 EUR boš dal vse skupaj za akontacijo 1125 EUR. Potem boš pa konec leta oziroma naslednje leto videl koliko boš moral še doplačati oziroma koliko ti bodo vrnili nazaj


Hvala za info :) Bom jaz zdaj to uredil v prihajajočih dneh.

janezvalva ::

brez veze iz paypala na trr
kupiš robo direkt s paypalom, potem pa prodaš za gotovino
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

St235 ::

Lahko utajo davkov zavijes v kakersenkoli celofan bo se vedno utaja davkov. Samo ne potem jokat, ko pride poloznica za 10 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CyberDuck ::

Oi. Je situacija danes kaj drugacna? Sprasujem za prodajo appa na app storu. Recimo da zaslužim od 5 do 10k eur, kaj naredit? Samo prijavim prihodek in bom pac pkacal vecjo dohodnini. Aja pa zaposlen sem to bi bil pač dohodek zraven, če morda kaj spremeni? Recimo letos sem dobil 800 eur dohodnine nazaj (vzdrzevanu clani) in ce zasluzim omenjni znesek bom moral ful placati dohodnine zarad tega al kako gre to?

Hvsla

Lp

St235 ::

Če gre za enkratno zadevo potem je dovolj samoprijava. Ta znesek se ti bo prištel k letnemu zaslužku in se ti bo konec leta obračunala dohodnina. Zdaj kolk bo več ali manj za doplčat je bolj kot ne ugibanje. Lahko si pa seveda sam zračunaš, če veš koliko imaš letnih dohodkov in koli akontacije plačuješ mesečno. Praviloma ti tudi za take dohodke obračunajo akontacijo, tkao da pri poračunu ni kakšnih drastičnih številk.

Če pa gre za "business as usual" in je teh nakazil več, potem je pa pametno odpret normiran s.p. Ker si že zaposlen bodo prispevki minimalni. Prav tako ti to ne bo štelo v dohodnino ampak bo obdavčeno po enotnem davku (mislim, da pride okol 4% na celotne prihodke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sivistol ::

operi dnar z bitcoinom naj ti dnar nakažejo na btc naslov ter ga prenes na bitstamp ter na trr

St235 ::

Ker če si nakažeš 10k iz btc na TRR pol davčna ne vidi priliva. Jao kake gluposti.

Edini način, da na tak način opereš denar je če se vrednost btc drastično spremeni in ostaneš brez denarja.

Pa drugače je obdavčitev premoženja iz neznanega vira (poleg kazni, ki jo lahko dobiš) bistveno višja kot preko normiranega s.p. ali plačila dohodnine.

Invictus ::

St235 je izjavil:


Pa drugače je obdavčitev premoženja iz neznanega vira (poleg kazni, ki jo lahko dobiš) bistveno višja kot preko normiranega s.p. ali plačila dohodnine.

Točno je 70%. Potem pa izračunajo še neke zamudne obresti, kar lahko potem nanse tudi 100% ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sift ::

za 700€ bi mogli bit prispevki 150€ ne pa polni 340 lol nevem kako je to narejeno hinavsko da za enga k ma 2.000€ je isto kot za enga k ma 700€. Morem preverit kako je npr. v Italiji, prav me zanima.

sift ::

a je to mišljeno all time al na leto?

Samostojni podjetnik je lahko t.i. normiranec, dokler njegovi prihodki ne presežejo:

50.000,00 EUR (če v s.p. ni nihče zaposlen) ali
100.000,00 EUR, v kolikor je v svojem s.p. tudi samozaposlen ali zaposluje drugo osebo.

nevermind vidim da na leto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Invictus ::

sift je izjavil:

za 700€ bi mogli bit prispevki 150€ ne pa polni 340 lol nevem kako je to narejeno hinavsko da za enga k ma 2.000€ je isto kot za enga k ma 700€. Morem preverit kako je npr. v Italiji, prav me zanima.

Samo prvo leto. Naslednje leto mu bo FURS izračunal višino prispevkov glede na prihodke prejšnjega leta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

sift je izjavil:

a je to mišljeno all time al na leto?

Samostojni podjetnik je lahko t.i. normiranec, dokler njegovi prihodki ne presežejo:

50.000,00 EUR (če v s.p. ni nihče zaposlen) ali
100.000,00 EUR, v kolikor je v svojem s.p. tudi samozaposlen ali zaposluje drugo osebo.

nevermind vidim da na leto

na leto, rpi čemer mora bit prekoračitev mislim, da dve leti zapored.

sarma832 ::

Recimo, da dobim na mesec kaksnih 100eurov od reklam, vendar izplacila hranim na platformi. Če si izplačam 500eur na bančni račun, koliko davka moram plačati? Oz. kako to sploh prijavim in kdaj? Mi to kakorkoli ogrozi študentski status? Je davek kaj manjši če bi si sproti vsak mesec nakazal 100eur?

Vice ::

Za 500€ te ne bo noben preganjal. Sicer se bo sedaj tukaj 1001 oglasil glede legalnosti ampak daj bodimo realni....

Magic1 ::

Sej preganju ga ne bo nihče (dokler si ne bo nakazoval na TRR), samo ko bo država zahtevala prijavo Paypal računa, bodo lahko zelo preprosto preverili za nazaj (zaenkat še ni potrebno prijavit Paypal računa).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vice ::

Ja seveda... ne bluzit preveč. Govorimo o par 100€ ne o par 1000€

sarma832 ::

Vem, da za 500eur verjetno ne bi bilo problemov, samo kr so to relativno pasivni dohodki, meseci tečejo, dobicek se poveča in se lahko precej nabere in bi zato rad prijavil ter me zato zanima, koliko bom plačal ter kako.

Vice ::

si zaposlen?

N0t0ri0us ::

Imam vsak mesec 400-600€ prilivov državi neznanega izvora že nekaj let zapored in me še niso zaprli.. niti povohal me ni nihče.. :)

sarma832 ::

Vice je izjavil:

si zaposlen?

študent

N0t0ri0us je izjavil:

Imam vsak mesec 400-600€ prilivov državi neznanega izvora že nekaj let zapored in me še niso zaprli.. niti povohal me ni nihče.. :)

ko te enkrat bodo boš pa vse za nazaj plačal :))

Vice ::

Zelo verjetno je tako da če te imajo starši prijavljenega za olajšave potem pod cca. 3300€ ne boš plačal nič davka. Če te pa nimajo je pa ta vsota lahko bistveno večja (cca 3x).

sivistol ::

St235 je izjavil:

Ker če si nakažeš 10k iz btc na TRR pol davčna ne vidi priliva. Jao kake gluposti.

Edini način, da na tak način opereš denar je če se vrednost btc drastično spremeni in ostaneš brez denarja.

Pa drugače je obdavčitev premoženja iz neznanega vira (poleg kazni, ki jo lahko dobiš) bistveno višja kot preko normiranega s.p. ali plačila dohodnine.


Sej pa tradanje z btc in altcoini ni obdavceno, nakaze na btc adressso pol na poloniex , mal trlll in nazaj v btc ter na trr, ali pa direkt z brc adressa na btc avtomatek pa tam skešira , izi

Invictus ::

sivistol je izjavil:


Sej pa tradanje z btc in altcoini ni obdavceno, nakaze na btc adressso pol na poloniex , mal trlll in nazaj v btc ter na trr, ali pa direkt z brc adressa na btc avtomatek pa tam skešira , izi

Dobički iz trgovanj z valutami niso obdavčeni.

Je pa obdavčen prvi vložek... Ne moreš ti keša na črno potegnit ven in začeti legalno trgovat. To ti ne opere denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

sivistol je izjavil:

St235 je izjavil:

Ker če si nakažeš 10k iz btc na TRR pol davčna ne vidi priliva. Jao kake gluposti.

Edini način, da na tak način opereš denar je če se vrednost btc drastično spremeni in ostaneš brez denarja.

Pa drugače je obdavčitev premoženja iz neznanega vira (poleg kazni, ki jo lahko dobiš) bistveno višja kot preko normiranega s.p. ali plačila dohodnine.


Sej pa tradanje z btc in altcoini ni obdavceno, nakaze na btc adressso pol na poloniex , mal trlll in nazaj v btc ter na trr, ali pa direkt z brc adressa na btc avtomatek pa tam skešira , izi


Kako trajdanje? Govorimo o temu, da bo moral dokazat od kje je denar nastal. Bitcoinov pač ni mogel iz riti potegnit. In če bo razpolagal s premoženjem, ki mu ne bo znal pojasnit izvora se to obdavči po 70% stopnji. Zdaj za 1000EUR to ni problem, višji pa kot so zneski prej se bo davčna v to spotaknila.

Res ne razumem v čem je dodana vrednost prodajat neke utaje davkov, ko mu izplačilo preko normiranega sp. omogoča povsem legalen zaslužek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sarma832 ::

Vice je izjavil:

Zelo verjetno je tako da če te imajo starši prijavljenega za olajšave potem pod cca. 3300€ ne boš plačal nič davka. Če te pa nimajo je pa ta vsota lahko bistveno večja (cca 3x).


Prek cesa pa to porocam. je kaksen obrazec ali kako

Invictus ::

St235 je izjavil:


Res ne razumem v čem je dodana vrednost prodajat neke utaje davkov, ko mu izplačilo preko normiranega sp. omogoča povsem legalen zaslužek.

Noče plačevati socialnih prispevkov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IQ Veverica ::

Za 500€ na mesc ne boš šel prijavljat dohodkov, za 2k+ moraš bit pa bedak, da tega ne narediš (se npr samozaposliš). Do 2k na mesec tudi sam nisem prijavil dohodka, nad 2k pa sem odprl S.P. Vsaj mirno spim ponoči, tistih par sto € za prispevke se mi pa ne pozna.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:


Res ne razumem v čem je dodana vrednost prodajat neke utaje davkov, ko mu izplačilo preko normiranega sp. omogoča povsem legalen zaslužek.

Noče plačevati socialnih prispevkov...


Glede na to ,da je zaposlen le te že tako ali tako plačuje.

sift ::

IQ Veverica je izjavil:

Za 500EUR na mesc ne boš šel prijavljat dohodkov, za 2k+ moraš bit pa bedak, da tega ne narediš (se npr samozaposliš). Do 2k na mesec tudi sam nisem prijavil dohodka, nad 2k pa sem odprl S.P. Vsaj mirno spim ponoči, tistih par sto EUR za prispevke se mi pa ne pozna.


sej tko večina pravi. samo jaz se bojim tud za sam 500-600 tko delat.

se pravi če ma en rednih 600 od intrawebza, dobi od tega ven 260 ,po prispevkih lol. pa kako je to narejeno. Sej sploh ne moreš služit če maš manj kot 1.000 .. Prid do 2k pa ni enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

blackbfm ::

Bitcoinov pač ni mogel iz riti potegnit.


v bistvu jih lahko:)) pač rudariš

jype ::

blackbfm> v bistvu jih lahko:)) pač rudariš

Rudarjenje je dejavnost, na dohodek iz dejavnosti pa plačaš vsaj dohodnino.

sift ::

recimo da v 3 letih narediš 35.000 katere ne prijaviš. in potem postane problem (te dobijo), kolko bi hotli davka od tega? recimo da je to od prodaje glasbe online, se pravi ne neznanega izvora.

jype ::

sift> recimo da v 3 letih narediš 35.000 katere ne prijaviš. in potem postane problem (te dobijo), kolko bi hotli davka od tega? recimo da je to od prodaje glasbe online, se pravi ne neznanega izvora.

Plačal bi davek na podlagi tega, kolikor lahko v skladu s pravili naračunaš, da je bila osnova, plus kazen, ker nisi plačeval sproti in ker nisi prijavil dohodkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sift ::

jype je izjavil:

sift> recimo da v 3 letih narediš 35.000 katere ne prijaviš. in potem postane problem (te dobijo), kolko bi hotli davka od tega? recimo da je to od prodaje glasbe online, se pravi ne neznanega izvora.

Plačal bi davek na podlagi tega, kolikor lahko v skladu s pravili naračunaš, da je bila osnova, plus kazen, ker nisi plačeval sproti in ker nisi prijavil dohodkov.


ker sem bolj neumne in nevedne sorte, mi lahko vržeš en na grobo % (cca) od tega zneska v tem primeru?

hvala za odgovor

aja glede na to da je to od glasbe, bi bla tu kazen za delo na črno verjetno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Torx ::

jype je izjavil:

blackbfm> v bistvu jih lahko:)) pač rudariš

Rudarjenje je dejavnost, na dohodek iz dejavnosti pa plačaš vsaj dohodnino.


Off topic- Ali kdo ve pod katero dejavnost pade rudarjenje kriptovalut? Sem iskal po SKD pa ničesar uporabnega ne najdem..

CoreySteel ::

Torx je izjavil:

jype je izjavil:

blackbfm> v bistvu jih lahko:)) pač rudariš

Rudarjenje je dejavnost, na dohodek iz dejavnosti pa plačaš vsaj dohodnino.


Off topic- Ali kdo ve pod katero dejavnost pade rudarjenje kriptovalut? Sem iskal po SKD pa ničesar uporabnega ne najdem..


Mogoče 62.090? To je tak splošen za vse :D
Twitter: @CoreySteel_
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28442606 (2053) feryz
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147291 (111437) Aquafriend
»

Trgovanje kriptovalut in dohodnina?

Oddelek: Loža
357382 (5218) mojster_joni
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016804 (14488) čuhalev
»

Freelance (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014217 (11944) djmisq

Več podobnih tem