» »

win10

win10

omensat ::

imam sledeči problem zdaj imam instalirane win7 ultimate na ssd disku , rad bi ga popolno formatiral in na novo naložil gor win10 ali pa ponovno win7 .
vendar ko vstavim zagonski dvd ni opcije formatiranje oz, pri win10 zahteva ključ in nima skipa da bi ta del preskočil.

kako bi se lotil zadeve, da bi stvar funckionirala,hvala

hojnikb ::

vpišeš kjuč ane..

sicer pa, legit inštalacija win10 ima preverjeno možnosti skipa serijske
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

loveJDM ::

8.1 prvo potem pa na microsofti skines media creation tool pa upgrade na 10

omensat ::

pa saj lih to pišem da ni te možnosti skipa ampak samo okno kjer zahteva ključ spodaj, kjer je ponavadi skip pa ni nič ,potegnil dol win iz microsoftove strani ,...

loveJDM je izjavil:

8.1 prvo potem pa na microsofti skines media creation tool pa upgrade na 10

a si prepričan da lako s to verzijo foramtiraš win7 da ne bom brez veze dol vlekel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omensat ()

loveJDM ::

ne vem kaj si skinil ampak na 10ki je fix opcija skip ker sem sam tako naredil..potem pa ko ni slo aktivirat sem pa 8.1 pa potem 10

Mare2 ::

- naloži nazaj WIN7
- vtakneš USB z W10
- z zagnanimi WIN7 poženeš setup.exe z USB
- NADGRADIŠ na W10
- W10 se sami aktivirajo, preveriš, da so res aktivirani!!!
- če hočeš clean install, šele sedaj bootaš PC z USB, pobrišeš particije, inštaleraš
- vpis serijske obakrat preskočiš
- ob povezavi na internet, se W10 sami aktivirajo
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

slitkx ::

No, mene pa zanima sledeče.

Kolikor sem gledal printscreene kontekstnega menija, so v isti barvi kot orodna vrstica.
Pri meni je pa kontekstni meni v sivo-črni barvi ne glede na to, katero ozadje izberem. (Nastavljeneo imam, da barvo orodne vrstice prilagodi prevladujoči barvi ozadja.) Vem, da je možno vklopiti (skrito) ti. dark theme, a pri meni ni vklopljena.

Kaka ideja? Sivo-črn meni mi ni všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

laguna1 ::

da ne odpiram nove teme. Imam ASUS t100ta z 32 gb diskom. Ko gledam porabo prostora po direktorijih jih "požre" direktorij winodvs 23 GB, torej nenormalno veliko. Na računalniku - tablici imam naložene win 8.1, do danes sem imel na disku 2,4 gb prostora, vendar pa sem danes glede na to da mi je sistem težil z nadgradnjo, sem se odločil, da poskusim te win 10. Najprej mi je nalagal (pisalo je download win10) nekaj časa, ko je končal, je bilo na računalniku le 28 MB prostora, ko pa je hotel inštalirat, pa mi je napisal, da moram sprostit prostor na disku. Vendar ne vem več, kaj sploh še naj brišem, zato bi rad, da bi popbrisal tistih cca 2,3 GB, ki mi jih je nalagal za nadr+gradnjo na win 10. Sedaj pa ne vem, kam je to nalagal in kaj lahko zbrišem, a mogoče obstaja kak program, ki bi znal to zbrisat, ali pa kaj se dejansko lahko v tem direktorijo windovs izbriše - nekako sem razmišljal, da bi brisal file, ki so bili ustvarjeni v tistem času, ko je prenašal win 10. Prosim za pomoč....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

slitkx ::

PrivaZer je precej prilagodljiv in natančen.

hojnikb ::

formatiraj in frišno inštaliraj win10
#brezpodpisa

laguna1 ::

s programom privazer mi je uspelo "rešiti" nekje 3,9 GB prostora. Hvala. Glede inštalacije win 10 pa bom še premislil.

LP

Compufreek ::

Živijo!
Si lastim t100 64 GB verzijo in sem zadnjo jesen nadgradil na windows 10, delovanje samo je sicer super, ampak zagon (cold boot) je trajal na windows 8.1 cca 20 sekund na windows 10 pa 40 sekund, pa malce pogrešam možnost da če swipneš iz desne proti levi da se odpre stranski meni, to pa je vsa razlika. Ta tablica ma za ASUS backup v osnovi porabljenega 8GB spomina, če priklopiš tipkovnico in med zagonom pritiskaš delete prideš v čisto normalni bios kjer nastaviš USB ključek na boot in posnameš nove windowse isto kot pri bilokaterem drugem PC ju. In to tudi naredi ...
Naredi USB ključ za instalacijo windows 10 :
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=...

Da dobiš ključ svoje kopije windows 8 (samo če ga nimaš napisanega kje )
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Potem pa normalno pri instalaciji vneseš ključ in pobrišeš celi disk ker edino tako lahko dobiš nazaj tistih 8 GB ki ti ga asus "odžre" samo zato da se ti pri resetu njihov spam gor posname :)

Pa vso srečo!

hojnikb ::

nobenga kjuča ni treba pisat, je že zapečen v bios
#brezpodpisa

laguna1 ::

če pa win10 nalaga res enkrat dlje na t100 in ni neke bistvene razlike, pa bom rajši ostal na win8., nekaj časa bo verjetno še podporo za win 8.1, tako da,...ja res pa je, da bom izgubil možnost brezplačenga prehoda na win10.

lp

hojnikb ::

to sploh ni res, win10 se zažene tamtam z win8. To je sam indikator zasvinjanega sistema.,
#brezpodpisa

laguna1 ::

compufreek, ti tudi imas tablico ASUS t100, pa me zanima, ce tudi tebi, ko se do "konca" nalozijo win10 "zmrzne" drsna ploščica (miška), namreč meni drsna plošča ob nalaganju windowsov deluje, ko pa se čisto naložijo pa mi več drsna plošča ne deluje (mislim na tisto plođčico ki nadomešča miško). Za kaj mi ne deluje oz. ali ima kdo idejo kaj je narobe. Tudi ostale prosim za pomoč. da še napišem na win8.1 je delovala.

Hvala

laguna1 ::

laguna1 je izjavil:

compufreek, ti tudi imas tablico ASUS t100, pa me zanima, ce tudi tebi, ko se do "konca" nalozijo win10 "zmrzne" drsna ploščica (miška), namreč meni drsna plošča ob nalaganju windowsov deluje, ko pa se čisto naložijo pa mi več drsna plošča ne deluje (mislim na tisto plođčico ki nadomešča miško). Za kaj mi ne deluje oz. ali ima kdo idejo kaj je narobe. Tudi ostale prosim za pomoč. da še napišem na win8.1 je delovala.

Hvala


Zadeva se je zacudo sama od sebe popravila in sedaj deluje.

LP

špela113 ::

Živjo!

Ali je res, da windows 10 briše krekane programe?
Kaj to pomeni, da izbriše crack ob loudanju ali inštalaciji?

Ko je program enkrat skrekan pa je Ok, starih ne briše ali??


Raad bi si posodobila, pa me to malo skrbi.

Sicer pa kreke mogoče briše le licnenčni windows 10, če si windows skrekam po inštalaciji bi bilo ok?


kakšne mate izkušnje?

Hvala

Lonsarg ::

Kot prvo na tem forumu se ne spodbuja crackov.

Kot drugo pa ne, Windows 10 ne briše sam od sebe programov glede na licenčnost(ampak zgolj glede na kompatibilnost in zgolj ob upgradu). Res ne vem od kje take informacije izvirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Frenckie ::

Meni je pri vsaki nadgradnji na Win 10 vedno izbrisalo programe Speecy, HW Monitor, pa še nek program (se ne spomnim kater).
Isto se mi je zgodilo pri posodobitvi Win 10 na verzijo 1511.
Na svojem PC-ju imam kar precej programov (tudi skrekanih), pa jih je nadgradnja pustila pri miru.
Mislim, da ni bojazni, da bi uradna nadgradnja naredila ''čistilne akcije''.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211308859 (6239) anjica
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697679 (4676) Poldi112
»

Windows 10 DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
9017368 (13524) next3steps
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725991 (21111) R1710
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145368 (4839) solatko

Več podobnih tem