» »

Katero ležišče/jogi izbrati

Katero ležišče/jogi izbrati

blaz87 ::

Pozdravljeni.

Nujno rabim eno ležišče ali jogi karkoli, da je koliko toliko ok.
Rabi bi malo vaših mnenj predlogov in izkušenj.
Iščem za obdobje max 1 leta uporabe. Mere 140x200 za 2 osebi.

Problem z zdajšnjim je zbujanje kot zombi, brez energije, in predolgo spanje, vse boli ko greš iz postelje. Pomoje je premehko vse skupaj.
Dal bi max: 200 eur za vse skupaj. Če še manj še boljše.

Hvala

111111111111 ::

Zapelji se v eno specializirano trgovino. Po mojih izkušnjah so zelo profesionalni in ti znajo svetovat.

Sam si lastim 2 jogija 200x90 vsak ima 700 vzmeti in podloga je nekakšen latex če se prav spomnim. Enega ima žena in je za njeno težo drugi pa zame, ker sem težji so še neke dodatne opore. (cena cca. 1000€ za oba jogija)

Imel sem tudi dormeo 200x180, ki ni bil slab (neka spominska pena srednje trda cca. 400€), samo je sedanje stanje jogijev konkretno boljše, res pa je da jaz nimam težav s spancem, ne glede na lokacijo, žena pa kar precej in je s svojim 200x90 izredno zadovoljna. :)

Brias ::

za ta denar je ta vrhunski, samo slaba stran je da je ima res trdo samo eno stran ( se pravi ko obracas, obrnes samo da imas glavo tam kjer si imel noge :) ), ker spodnja stran je za moje pojme premehka ...

http://jysk.si/spalnica/vzmetnice/plus/...
Vzmetnica 140x200 PLUS S65 Dreamzone
1 kos. 255,-

gold s25 je enaka cena, ampak povsod enako mehek ( maaalenkost bolj trd kot spodnja stran od s65 ), ampak imas "4" uporabne strani ...

ze s25 ima pomojem prevec pene, ta low end pena pri low bugetih bo problem, ker se prehitro in seseda ...

sameone ::

Zdravo

Tudi jaz iščem vzmetnico, ampak se zelo težko odločim.

Katero priporočate

Vzmetnica EUFORIA - 140 x 200 (220€)
http://www.slovenijales-trgovina.si/sl/...
ali
Vzmetica Dreamzone PLUS S65 - 140 x 200 (360€)
http://jysk.si/spalnica/vzmetnice/plus/...

Hvala za pomoč

111111111111 ::

Nobene. Raje se malo stegni sedaj na začetku in kupi kaj bolj kvalitetnega, da se ne bo menjalo čez eno leto.

sameone ::

Kaj pa priporočaš ?

Ker tukaj piše kao 25let garancije na JYSK.

Kaj pa je narobe z onimi low budget variantami ??


Kaj pa mogoče Meblojogi Dinamic - 140 x 200 ?

http://www.meblojogi.si/index.php/jogi/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sameone ()

Hajznberg ::

žepkaste uteži izberi, nimaš kaj falit

111111111111 ::

Prvo kot prvo če bosta na postelji ležala 2 priporočam 2 različna jogija. Sam sicer nimam težav s spanjem in sem spal tudi na jogijih za 50€ v študentskih letih, brez težav.

Priporočam ti, da greš v eno specializirano trgovino (nikar dormeo) in se tam pozanimaš, če kupuješ dolgoročno. Svetovalci so podkovani, tako da si ustvariš sliko. Navsezadnje na jogiju preživiš 1/3 dneva.

jnovak ::

Heh, pove za kako ceno in za kako odbodje rabi, pa nekateri še vedno o extremno drugačnih ležičših govorite (no saj, hvala - mi prav pride info, morda edino OP malo manj).

Kot so že drugi svetovali, pojdi v trgovino in preiskusi. Predlagam jysk - definitivno super ponudba za svojo ceno (pa še tako je, da so itak vsi modeli znižani; ne skos, ampak če ti specifični zelo ustreza, a ni v akciji, počakaj kak teden, ali pa se morda kar pri blagajni pozanimaj - popusti gredo v več 10 % na listed ceno).

iKst ::

Svetovalci so podkovani, tako da si ustvariš sliko. Navsezadnje na jogiju preživiš 1/3 dneva.


Svetovalci znajo predvsem dobro ponoviti bullshit iz promocijskih materialov. Pa ne, da so oni krivi, ampak cela industrija ležišč temelji na bullshitu in strahom pred slabim spancem, bolečinami v hrbtu... Nič od tega ni science based.

videc ::

Ne bom predlagal proizvajalca...
Bi pa predlagal, da je ležišče čim trše in višine npr. 18cm ali več.

111111111111 ::

iKst je izjavil:

Svetovalci so podkovani, tako da si ustvariš sliko. Navsezadnje na jogiju preživiš 1/3 dneva.


Svetovalci znajo predvsem dobro ponoviti bullshit iz promocijskih materialov. Pa ne, da so oni krivi, ampak cela industrija ležišč temelji na bullshitu in strahom pred slabim spancem, bolečinami v hrbtu... Nič od tega ni science based.


Sam imam popolnoma drugačne izkušnje s specializiranimi trgovinami. Znal je svetovat, vedel je za zadeve, ki sem jih prej prebral po raznih forumih, itd... Skratka mene so prepričali.

Nekaj bullshita verjetno je, amapak odkar sva zamenjala jogije žena spi bistveno bolje. Pri meni pa ni neke razlike. Morda pa žena tako lepo spi, ker ve da sem veliko zapravil za jogi. :)

sameone ::

Hvala za vso pomoč, ampak še vedno nisem dobil odgovora katero vzeti.

Kot zgleda, so vse katere sem predlagal "neuporabne".

Veliko stvari sem že prebral in bil marsikje, ampak odločitev ni nič lažja, kvečjemu težja.

Jaz sem definitivno za žepkaste vzmeti - 5con + letveno dno (TW - FIX special). Ne bom pa imel dveh vzmetnic (2x 70*200) in dveh letvenih dno (2x 70*200).


Lp

Hajznberg ::

Jebes cone, Jaz mam eno cono za 200 eur pa vseeno spim kot kralj. Mam pa meblo

dolenc ::

Zato ker lahko bereš v nedogled in ne boš nič več vedel, ne glede na to kolk fx in delux oznak ti zraven prodajo.

Vzmetnica je stvar občutka in tako, ki ti ustreza najdeš samo s poizkušanjem, ne s specifikacijami in prav tako ti nihče ne more povedat kaj bo pa teb pasal.

111111111111 ::

dolenc je izjavil:

Zato ker lahko bereš v nedogled in ne boš nič več vedel, ne glede na to kolk fx in delux oznak ti zraven prodajo.

Vzmetnica je stvar občutka in tako, ki ti ustreza najdeš samo s poizkušanjem, ne s specifikacijami in prav tako ti nihče ne more povedat kaj bo pa teb pasal.


Se podpišem pod tole. Pojdi v trgovino in se malo uleži in boš približno vedel kaj kupuješ. :)

šernk ::

Vzmetnica je stvar občutka in tako, ki ti ustreza najdeš samo s poizkušanjem, ne s specifikacijami in prav tako ti nihče ne more povedat kaj bo pa teb pasal.


težko boš v 2minutah ugotovil kaj ti ugaja. sam imam dormeo vsi pravijo da je pretrd...meni je premehek se pa precej bolje obnese dormeo na ravnem dnu kot na letvah in moram nujno letve zamenjat v kratkem s tršimi ker trenutne nimajo prilagodljive trdote. da bi ga dal na ravno dno pa se bojim da mi splesni.

kot drugo jogi mi je bil na začetku super prvi mesec, potem pa vedno slabše in sedaj sem pred istim problemom kot OP. Tudi sam razmišljam o nakupu novega jogija a ne vem kaj kupit. menjat jogi za 200eur vsaki 2 leti in mi bo vseeno če je zanič ali pa vreči 800eur v jogi in ugotovit čez pol leta da je še slabši od trenutnega dormea.

imam pa isti problem, postelja 140x200cm in večina res poceni jogijev ne obstaja v tej velikosti oz. sploh nisem našel nič omembe vrednega (razred do 150eur) in potem padeš v srednji razred kjer so cene od 250-400eur in si že na pol poti do malce boljših ki se začnejo pri cca 700eur. izbire je pa itak toliko različne, da lažje avto kupim kot pa jogi in vsak hvali svoje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Slabo se spi zaradi problemov v življenju, ne zaradi slabega jogija. Na počitnicah lahko sladko zaspiš na tankem armafleksu za 15 evrov. Jaz odlično spim v viseči mreži in že nekaj časa razmišljam, da bi so dve kljuki montiral v spalnici.

šernk ::

Slabo se spi zaradi problemov v življenju, ne zaradi slabega jogija.


seveda, najbolje da grem za boljši spanec vprašat psihiatra za nasvet. prišparam 500eur za nakup novega jogija, bom spal pa itak kar na tleh lahko potem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

njyngs ::

Pred 1 mesecem kupil Hespo z žepkastimi jedri (žičeno). Money well spent.

Okapi je izjavil:

Slabo se spi zaradi problemov v življenju, ne zaradi slabega jogija. Na počitnicah lahko sladko zaspiš na tankem armafleksu za 15 evrov. Jaz odlično spim v viseči mreži in že nekaj časa razmišljam, da bi so dve kljuki montiral v spalnici.

Ne posplošuj v 3 dni. Nek procent ljudi lahko spi prepognjen bol kot oblačila v omari pa bodo spali ok. Drugi pa spet lahko dobro spijo samo na ustrezni vzmetnici z dobro podporo in za njih ustrezno trdoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Brias ::

sameone je izjavil:

Zdravo

Tudi jaz iščem vzmetnico, ampak se zelo težko odločim.

Katero priporočate

Vzmetnica EUFORIA - 140 x 200 (220€)
http://www.slovenijales-trgovina.si/sl/...
ali
Vzmetica Dreamzone PLUS S65 - 140 x 200 (360€)
http://jysk.si/spalnica/vzmetnice/plus/...

Hvala za pomoč


Vzami dreamzone s65, meni je za ta denar zmaga ( res pa je, da ga nimam dolgo casa, prej sem imel okrog 5 let gold s20 140*200, ki sem ga po PETIH letih reklamiral in dobil novega s65 140*200 ( dobil sem dobropis, 100% znesek racuna in moznost da vzamem kar hocem )). Cena 140*200 s65 je sedaj 220 eur ( do 16.12.2015 ), na sliki vidis zelen kvadratek za 10 eur popusta ob nakupu nad 50 eur. Prijavi se na novice in si pridobi se 10 eur popusta :)



Ja pa res, da je s65 res trd samo na zgornji strani ( stran z kokosom ), spodnja je za moj okus premehka ( stran z peno ). Tako da ga jaz obracam samo tako, da glavo menjam za noge. Rebra ( posteljno dno ) imam LEIRSUND , najdrazje iz ikeje, placal okrog 70-80 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

jype ::

Okapi> Slabo se spi zaradi problemov v življenju, ne zaradi slabega jogija. Na počitnicah lahko sladko zaspiš na tankem armafleksu za 15 evrov. Jaz odlično spim v viseči mreži in že nekaj časa razmišljam, da bi so dve kljuki montiral v spalnici.

Jaz med daljšimi kolesarskimi izleti pogosto prespim v viseči mreži, pa tudi doma občasno. Bistvena razlika je le v temperaturi - v viseči mreži si manj izoliran kot na ležišču, tako da potrebuješ bodisi visečo mrežo iz debelejše tkanine, bodisi toplo deko, na kateri ležiš - ali pa pač spalno vrečo, kar je itak super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mare2 ::

Kaj pa Bavaria voltex? Ima kdo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Darko! ::

Jaz imam Marsenovi vzmetnici iz Ihana. Dve po 90x200. Extra trde. Jedro je iz vzmeti, na vrhu pa iz obeh strani kokosova plast in latex. Res sta bili malo dražji ampak sta mi OK.

Ker se je ena po letu uporabe malo razmajala in je jedro iz nerazumljivih razlogov popustilo, je zamenjal obe. In mi na željo dal še trše. Človek je profesionalec.

Razne spominske pene in lateksi brez vzmetnega jedra pa so IMHO velikokrat precenjen nateg (kot večina vzmetnic, vseh proizvajalcev nasploh).
D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227104538 (9252) Vanadium
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142569 (20167) matobeli
»

Kupujem vzmetnico

Oddelek: Loža
129567 (5112) DOOM_er
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691684 (27442) Ganon
»

jogi Meblo Dinamic-ima kdo?

Oddelek: Loža
119938 (9527) MrStein

Več podobnih tem