» »

Koliko dobri programerji iscejo delo

Koliko dobri programerji iscejo delo

«
1
2

mikojan ::

Pozdravljeni,

Od zaposlenih v raznih firmah bi potreboval info (lahko tudi na PM), koliko dobre programerje firma dobi ko isce nov kader. Zanima me stanje na trgu danes. KOliko izkusenj imajo najboljsi kandidati (tiste taslabe niti ne stejemo)?
Resno, ce kdo ve priblizno kake kandidate je dobila firma ko je iskala programerje, prosim, lahko tudi na PM, pa ne bom delil informacij z nobenim. Hvala

ZaphodBB ::

Firma katere sem jaz videti, imeti veliko dobri programer. Nekateri biti velikejše boljši. Nekateri biti mnogo slabitejši.

p.s.: Če si razvijalec, potem je en od razlogov zakaj ne dobiš posla - da si slabo izobražen in nepismen. Če iščeš kadre, potem je razlog, da dobri nočejo delati zate ta, da si slabo izobražen in nepismen. Po mojih izkušnjah in izkušnjah mojih znancev, je sposobnost pravilne uporabe jezika in razumevanje razlik med semantičnimi koncepti zelo močno povezana s kakovostjo kode katero ljudje ustvarjajo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

MasterKiD ::

ZaphodBB je izjavil:


p.s.: Če si razvijalec, potem je en od razlogov zakaj ne dobiš posla - da si slabo izobražen in nepismen.


Načeloma se ne strinjam, me prav zanima kako bi ti službo dobil v Murski Soboti ali pa Lendavi. Nemogoče.

ZaphodBB ::

Načeloma se ne strinjam, me prav zanima kako bi ti službo dobil v Murski Soboti ali pa Lendavi. Nemogoče.

Če si nepismen tako kot očitno tudi ti, potem je res jeba ja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

kunigunda ::

Se strinjam z Zaphodom. Pa se naslov teme je drgacen :) (Programerji iscejo oz. iscejo programerje sta dva pojma)

N0t0ri0us ::

Dobri programerji ne iščejo dela. Delo išče dobre programerje. Delo iščejo slabi programerji.

LP

Ciklamen ::

Kako pa se kategorizirajo dobri in slabi programerji? A je dober tisti, ki zna vse sam brez pomoči drugega, ali je slab tisti, ki ne zna napisati "Hello world!" programa? :)
- End of the Post ->

N0t0ri0us ::

kategorizirajo se po tem ali iščejo delo ali delo išče njih :))

SimplyMiha ::

MasterKiD je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


p.s.: Če si razvijalec, potem je en od razlogov zakaj ne dobiš posla - da si slabo izobražen in nepismen.


Načeloma se ne strinjam, me prav zanima kako bi ti službo dobil v Murski Soboti ali pa Lendavi. Nemogoče.


A tam sploh zaposlujejo?

Unknown_001 ::

Pravijo, da dober si šele takrat, ko drugi tebe iščejo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

noraguta ::

Nisem dober programer , ampak baje njih išče delo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Isotropic ::

nek sem bral o enem prgoramerju, ki je pravil, ne pozna enega, ki nebi zase mislil, da je vrhunski programer.

MasterKiD je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


p.s.: Če si razvijalec, potem je en od razlogov zakaj ne dobiš posla - da si slabo izobražen in nepismen.


Načeloma se ne strinjam, me prav zanima kako bi ti službo dobil v Murski Soboti ali pa Lendavi. Nemogoče.

tut je par firm tam okol (alpa na ptuju), bi bila pa plača občutno slabša, že zaradi regije pač.
je pravil lion29 enkrat.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Tud ne vem kok firme cenjo pravzaprav dobre programerje. Dati placo tako kot vsem drugim programerjem v firmi al pa nc..

bbbbbb2015 ::

MasterKiD je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


p.s.: Če si razvijalec, potem je en od razlogov zakaj ne dobiš posla - da si slabo izobražen in nepismen.


Načeloma se ne strinjam, me prav zanima kako bi ti službo dobil v Murski Soboti ali pa Lendavi. Nemogoče.


Spoštovani MasterKIT.

Če želiš, mi lahko pošlješ na privat sporočilo svoj CV. Zanima me predvsem sodelovanje na področju Jave in Oracla. Lahko tudi Postgres.

Z ekipo delamo dejansko po vsej Evropi, delamo za zavarovalnice, banke, nekatere stranke pa ne smem imenovati.

Sodelovanja in resne ponudbe bom vesel.

bbbbbb2015 ::

mikojan je izjavil:

Pozdravljeni,

Od zaposlenih v raznih firmah bi potreboval info (lahko tudi na PM), koliko dobre programerje firma dobi ko isce nov kader. Zanima me stanje na trgu danes. KOliko izkusenj imajo najboljsi kandidati (tiste taslabe niti ne stejemo)?
Resno, ce kdo ve priblizno kake kandidate je dobila firma ko je iskala programerje, prosim, lahko tudi na PM, pa ne bom delil informacij z nobenim. Hvala


Pa to ni neka skrivnost. Glede na to, da plačujejo mene in jaz plačujem druge, ti bom razložil tarife.

V grobem imaš kategorije programerjev: junior, senior, architect, project manager.
Kategorija junior: 1-3 leta programiranja na danem področju
Kategorija senior: 4 in več let programiranja, poudarek na samostojnosti in iniciativnosti
Kategorija architect: izkušnje z več različnimi bazami, sistemi ( Java, C/C++), sigurno vsaj 10 let izkušenj na large scale projektih
Kategorija project manager: poleg hard-core inženirskih izkušenj še soft-skills, veščine pogajanja, certifikati za različne oblike projektnega dela. Ceritfikati so tukaj že zelo zaželjeni. Zahtevana inženirska širina in vsaj 5 močnih referenc.

Cenik ti bom razložil na primeru junior/senior kategorije. Plačuje se praviloma po efektivnih delovnih razvojnih urah. Če si na dopustu ali z zlomljeno nogo je to tvoj problem. Praviloma, če si priden dosežeš 21-22 delovnih dni na mesec, kar je nekje normalno. Overworking ni zaželjen (12+ ur dela dnevno).

To je tako imenovano freelancerstvo. Redna služba je lahko samo pol ali tretjino te tarife. V tujini je dosti na individualno delo, oz. imaš s firmo podpisano svetovalno pogodbo.

Ceniki pa so nekje naslednji:

Slovenija: 20 - 30 € / efektivno razvojno delovno uro
Avstrija: 35 € /ERDU
Nemčija: 37 - 45 €/ERDU
Belgija: 44 - 50 €/ERDU

Vse kar je pričakovano nad 50.000 € prihodkov, moraš imeti odprtega davčnega zavezanca.

Projektni managerji so praviloma nad 100.000 € plače. S tem, da to ni zajebancija. To je povsem in predvsem individualen dogovor. Če si že managiral 2-3 large scale projekte, se lahko komot pogovarjaš nad 100k. S tem, da ima recimo ena EU banka izpostave v 7-8 državah in nad 100 poslovalnic v vsaki.

Luksemburg in Švica sta republiki zase, tam lahko kot razvijalec prosiš še več. Dosti Nemcev se vozi delat v Luksemburg.

Zdaj, preden se ti pocedijo sline, ti bom opisal mojega sodelavca, ki pade v kategorijo senior in plačilo 50 € /uro. Tekoče govori holandsko, francosko, nemško, angleško. Java, C/C++, baze vse, največ pa Oracle. Že samo da mu poveš error message code na Oraclu (pa ne neki trivialen), že približno ve, kaj bi lahko bilo. Disciplina pri delu - železna.

Če kdo meni, da pade v katero koli kategorijo - pošljite mi prosim vaš CV, po možnosti v angleščini.

Informatika je na zahodu plačan in cenjen poklic.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

kunigunda je izjavil:

Tud ne vem kok firme cenjo pravzaprav dobre programerje. Dati placo tako kot vsem drugim programerjem v firmi al pa nc..


To je zelo enostavno. S svojim znanjem, preteklimi izkušnjami dosežeš neko tarifno postavko.

Potem imaš projekt za naredit, sam ali s sodelavci. Za projekt ali modul nekdo oceni porabo delovnih ur.

Ko je narejeno, ter gre vse lepo skozi na jenkinsu, projektni manager potrdi opravljeno delo in dobiš plačilo.

Prosto ko pasulj.

MasterKiD ::

@ZaphodBB se vidi, da ne živiš v Prekmurju. Nekateri očitno res niste programerji in ne poznate stanja v Sloveniji.
Ponavadi pa dobiš kakšne teste preden te zaposlijo.

mikojan ::

Dejte se drzat teme. Naslov teme je ze pravi: koliko dobri programerji iscejo delo, skratka, koliko dobre kandidate dobi firma ko isce nove delavce. Z vidika iskalca dela je najpomembnejsi podatek koliko mocna je konkurenca. Pa kako vam je uspelo iz tega vprasanja preit na to kdo je dober in kdo slab itd nevem.

Moderatorje prosim ce malo popucajo temo.

Yacked2 ::

Google razpiše programersko tekmovanje (ala CodeForces, TopCoder) in potem prečekira najboljše.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Rok Woot ::

Jaz mislim, da je problem pri slovenskih firmah, ko večinoma objavljajo le pogoje in ne tudi kaj nudijo. Tipično iščemo programerja, ki zna blablablabla, ki je pripravljen blablablabla. Kaj pa oni nudijo pa nič ali pa kak splošen "crap". Tako in tako je težko dobiti inžinersko ali programersko delo, pri katerem te ne prisilijo delati nadur. Seveda se da izpogajati, je pa težko.

Pa meni plača ni pomebmna, jaz bi najraje delal 4 ure na dan aktivno, rad bi se zraven učil (torej da je del nekega raziskovanja ali inovacij) in dobil kakih 700-800€, imel 30 dni dopusta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

lambda ::

mikojan > koliko dobri programerji iscejo delo

('architect' level po bbbbbb2015 lestvici)

Prva služba prišla po referenci, ko sem bil še zelen na začetku faksa ("ta je obetaven"). Službe pa potem ni bilo več potrebno samoiniciativno iskat, so prihajale ponudbe iz različnih koncev (isto velja za ostale boljše sodelavce). Menjal sem pa po potrebi v smer, kjer je bil najboljši kompromis med pogoji in potencialom za strokovni napredek. Zadnja leta sem imel nekako senior/architech pozicije na poslovnih aplikacijah (.NET, JavaEE, SPA web). Samoiniciativno bi pa iskal, če bi želel dislocated delo za tujino (občasno že razmišljal o tem) ali se prestavit v kako drugo področje dela - recimo ML/AI, ki me zanima in s katerim v okviru službe doslej ni bilo opravka in tudi nimam nekih pametnih povezav s takimi podjetji. V takem primeru bi se zgodilo, da bi delodajalec celo dobil na razgovor nekoga, ki recimo nekaj zna in ni eden od tistih večnih iskalcev, ker ga nihče noče ali se nikamor ne zna vklopit.

Kaj so pa dobila podjetja, v katerih sem delal, ko so iskala? Od dobrega kadra je velika večina prišla po poznanstvih, redki preko razpisanih mest. Slabši in srednje dober kader pa iz vseh koncev.

sebastjan28 ::

Jaz trenutno delam v Luxembourgu. Za razliko ob obeh otokov in pa dežele čez lužo imamo tukaj normalen delovnik(9-18) in pa veliko prostih dni. Zadnje delo je našlo mene - headhunter. Vseeno pa verjamem, da je za delo na zanimivih(in dobro plačanih projektih) projektih najbolj pomembno preteklo udejstvovanje na lokalnem marketu in pa socialno-tehnična mreža kontaktov. Nikoli sicer nisem načrtno iskal službe, vendar sam na začetku kar nekaj let delal tlako na sicer zanimivih stvareh, ki pa bile relativno slabo plačaneh.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

normalen delovnik(9-18)

Tu se žal ne morem strinjat. Normalen delovnik je 8 ur, z malico vred, dopoldne. Ti praktično vstaneš, greš v službo, in ko prideš domov, lahko samo še malo TV gledaš in že greš spat, ker si zapravil celo popoldne.

sebastjan28 ::

SimplyMiha je izjavil:

normalen delovnik(9-18)

Tu se žal ne morem strinjat. Normalen delovnik je 8 ur, z malico vred, dopoldne. Ti praktično vstaneš, greš v službo, in ko prideš domov, lahko samo še malo TV gledaš in že greš spat, ker si zapravil celo popoldne.


V večini zahodno-evropskih držav je ta 40 urni delavnik nekaj povsem normalnega. Vmes je tudi ena ura za kosilo. V UK/Irskem večinoma delajo tudi redno nadure, ki večinoma niso neposredno plačane. Tudi kolegi iz vzhoda(predvsem Kitajci, pri Indijcih to ni tako pogosto), ki občasno pridejo na izobraževanje delajo dlje. Jaz imam otroke, pa tudi vem, da moja učinkovitost drastično pade, če dlje delam dalše ure. Hočem reči - namesto, da bi delal pametno, začnem delati več.

Če bi razmišljal, da je tisto kar počnem večino dneva zapravljanje časa, bi mogoče začel razmišljati o menjavi poklica:) No šalo na stran lahko vedno delaš tudi polovični delavnik. Ženske z majhnimi otroci se zelo pogosto odločajo za takšno obliko zaposlitve. Seveda je tudi plačilo temu primerno,...

SimplyMiha ::

Mnja, kakor vsakomur. Jaz sem mišljenja, da služba podpira zasebno življenje, in ne obratno :)

kunigunda ::

bbbbbb2015 je izjavil:

To je zelo enostavno. S svojim znanjem, preteklimi izkušnjami dosežeš neko tarifno postavko.

Sej tuki je problem, ves kok znas, pa grejo se vseeno po svojih "kalupih". Tok imamo place za programerje, take it or leave it.
Ne glede na to, da si z iskusnjami sposoben nadomestiti vsaj 2 njihova programerja. Razen ce ni res neka softerska hisa, kar jih je pa cedalje manj.

ZaphodBB ::


Sej tuki je problem, ves kok znas, pa grejo se vseeno po svojih "kalupih". Tok imamo place za programerje, take it or leave it.
Ne glede na to, da si z iskusnjami sposoben nadomestiti vsaj 2 njihova programerja. Razen ce ni res neka softerska hisa, kar jih je pa cedalje manj.

Bodisi ne znaš toliko kot misliš, bodisi tega ne znaš prodat. Ni druge.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

kunigunda ::

ZaphodBB je izjavil:


Sej tuki je problem, ves kok znas, pa grejo se vseeno po svojih "kalupih". Tok imamo place za programerje, take it or leave it.
Ne glede na to, da si z iskusnjami sposoben nadomestiti vsaj 2 njihova programerja. Razen ce ni res neka softerska hisa, kar jih je pa cedalje manj.

Bodisi ne znaš toliko kot misliš, bodisi tega ne znaš prodat. Ni druge.

Firme nikoli ne bojo sle dosti cez svoje tarife. Ce majo programerji po 4k bruto, ti hocs pa vsaj 8k, no go :) mogoce par 100eur ce so dost "odprti".

ZaphodBB ::

Firme nikoli ne bojo sle dosti cez svoje tarife. Ce majo programerji po 4k bruto, ti hocs pa vsaj 8k, no go :) mogoce par 100eur ce so dost "odprti".

Ja pol imam pa samo jaz opravka z anomalijami. Meni redno uspe dobiti 100-200% več kot "majo programerji".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Blinder ::

Se en sanjac
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kunigunda ::

ZaphodBB je izjavil:

Firme nikoli ne bojo sle dosti cez svoje tarife. Ce majo programerji po 4k bruto, ti hocs pa vsaj 8k, no go :) mogoce par 100eur ce so dost "odprti".

Ja pol imam pa samo jaz opravka z anomalijami. Meni redno uspe dobiti 100-200% več kot "majo programerji".

Saj meni tudi :) Vsaj 2-3x mam tok kot ostali v firmi, ampak z leti ko gres v boljse sluzbe prides do tocke, kjer ti firme enostavno ne bojo dale toliko, da se ti
splaca migrirati s sedanje sluzbe. Verjetno ze zato, ker bi ti morali dati vec kot ma ceo :P

Pa da nau pomote, s sluzbo, delom in placo sm super zadovoljen, ampak dnarja ni nkol prevec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

bbbbbb2015 ::

kunigunda je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

To je zelo enostavno. S svojim znanjem, preteklimi izkušnjami dosežeš neko tarifno postavko.

Sej tuki je problem, ves kok znas, pa grejo se vseeno po svojih "kalupih". Tok imamo place za programerje, take it or leave it.
Ne glede na to, da si z iskusnjami sposoben nadomestiti vsaj 2 njihova programerja. Razen ce ni res neka softerska hisa, kar jih je pa cedalje manj.


Poglej. Tarifne postavke sem ti naštel. V Sloveniji je vse vezano na trg. Če je ta majhen in ni multiplikativnega efekta (kar ga ni), ti nihče ne more dati več.

Ena stvar je, če delaš za S&... ko klepajo aplikacijo za eno stranko in če delaš recimo za en Sh.., ki ima operacije po vsem svetu.

In preprosto povedano, treba se je ozreti navzven.

S tem da, recimo Avstrijci ti ne bodo dali čez 35€/uro, pa če se postaviš na vse štiri. Pač tudi njihova ekonomija je limitirana.

To vem, ker sem to sprobal.

Pošlji mi CV na privat mail, pa da vidiva, če je sky limit....

Blinder je izjavil:

Se en sanjac


Tarifa za Slovenijo je med 20 - 30 €/programersko uro. 174 ur nanese 5220 €. To je, po moji izkušnjah top za Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Natanko tko, edin tujina, ki pa trenutno ni opcija zaradi dolocenih stvari, ki mi kle vezejo.
Pa pomoje rabis tudi za tujino dolocene veze, ker vecinoma strani, ki objavljajo prosta delovna mesta je tko kot pri nas borza.
Tud tam ni roznato, za UK ze tezko vidis na teh straneh cez 70k letno (izpod 100 se mi ne splaca niti kontaktirati), v pragi bi dobil trojno
cesko programerjevo placo, ki je se vedno manjsa kot jo mam zdej (ceprav je firma irska) :P
Mogoce edino kak Google, vendar sem po tem, ko sem videl da prakticno za otroke ne bom mel cajta (placa sicer kul in delo), rekel ne.

Isotropic ::

a niso v uk 70k plače bolj rezervirane za contractorje (s tem, da ni nujno, da boš dobil naslednji posel v svojem delu UK)? mogoče kvečjemu, če delaš za City, samo si verjetno že prestar oz. s premalo banking experience.

Gandalfar ::

Trenutno se preživljam s tem, da postavljam Wordpress strani (vse razen designa). 80% mojega posla je iz ZDA in UK.

Situacija je nekako takšna, da imam na teden 1-2 povpraševanji, če bi še kakšen projekt prevzel. Tako od preteklih naročnikov kot novih potencialnih strank (na podlagi priporočil obstoječih strank). Glede na letni čas včasih preferiram daljše projekte, ki jih računam po dnevih/tednih ob drugih priložnosti pa po projektih. Z vsakim novim naročnikom se moja postavka zviša nekje za 20%.

Od kar se grem "value based pricing", je na projekt lahko efektivna urna postavka tudi od 100 eur navzgor. Edino kar vam noben ne pove pri tem, je da to posledica tega, da sem že prej na podobnih projektih toliko časa vložil v razvoj. Ter seveda lastno tveganje, da si narobe ocenil projekt.

Kaj je poanta - ta trenutek je povpraševanja noro veliko in samo še raste. Hkrati, ko enkrat začneš remote delat za dobre naročnike postaneš tudi nezaposljiv v lokalnih podjetjih (ker slabše plačajo in imajo slabše delovno okolje). Posledično ta podjetja dobrih programerjev sploh ne dobijo na razgovor.

Po vsem kar vidim pa tudi dobri programerji menjajo službo tako, da so v nekem trenutku nezadovoljni in v naslednjem imajo že pogodbo za naslednjo službi. Vse ostalo je samo še stvar odpovednih rokov.

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

A lahk malo kdo zaupa kaj en tak projekt obsega? Zgolj tolk informativno (ker si ne znam predstavljat :)) )
- End of the Post ->

terryww ::

Ciklamen je izjavil:

A lahk malo kdo zaupa kaj en tak projekt obsega? Zgolj tolk informativno (ker si ne znam predstavljat :)) )

Moja izkušnja je, da podjetja gredo na daljni vzhod, pridejo nazaj in dajo nekomu iz vzhoda nekaj za razvit. No, ko se 2x opečejo se potem začneš pogajat pri +€40/h in je tvoja naloga, da spremeniš tisti zmazek v production grade stuff. Ki je seveda integriran v vse sisteme, ki jih že imajo... kar naredi projekt malo bolj vesel :).

Kar se tiče tehnologij so razlike seveda od projekta do projekta. Načeloma pa vsi strmijo k integraciji s CI, da imajo nek centralen logging in monitoring.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

crniangeo ::

človek ima ob vsem tem branju občutek, kot da ste sprogramirali nekaj tako hudega, da vam dejansko z riti padajo bankovci za sto evrov.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

kunigunda ::

crniangeo je izjavil:

človek ima ob vsem tem branju občutek, kot da ste sprogramirali nekaj tako hudega, da vam dejansko z riti padajo bankovci za sto evrov.

Sam ce mas luknje v zepih :) Ker ce nisi ravno SP, bos se vedno dobil normalno placo ne glede od zahtevnosti projektov (oz. dodatno v obliki nagrad ipd)

AndrejO ::

sebastjan28 je izjavil:


V večini zahodno-evropskih držav je ta 40 urni delavnik nekaj povsem normalnega. Vmes je tudi ena ura za kosilo. V UK/Irskem večinoma delajo tudi redno nadure, ki večinoma niso neposredno plačane.

Za Irsko lahko iz lastne izkušnje dela in življenja rečem, da tale "večinoma delajo tudi redno nadure" ne obstaja. Ravno nasprotno.

mikojan ::

Oglas najmanj zbircnega/zahtevnega delodajalca pravi priblizno takole:

  • potrebno znanje tega pa tega jezika

  • tega pa tega orodja

  • tega pa tega BS

  • ter najmanj 1 ali 2 leti izkusenj na primerljivem delovnem mestu



Iskalca joba ko vstopa na ta trg zanima koliko mocna konkurenca kandidira na tak oglas. Pa placa seveda je nizka, torej razni sanjaci odpadejo iz izbora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikojan ()

bbbbbb2015 ::

terryww je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

A lahk malo kdo zaupa kaj en tak projekt obsega? Zgolj tolk informativno (ker si ne znam predstavljat :)) )

Moja izkušnja je, da podjetja gredo na daljni vzhod, pridejo nazaj in dajo nekomu iz vzhoda nekaj za razvit. No, ko se 2x opečejo se potem začneš pogajat pri +€40/h in je tvoja naloga, da spremeniš tisti zmazek v production grade stuff. Ki je seveda integriran v vse sisteme, ki jih že imajo... kar naredi projekt malo bolj vesel :).


Preveč gledaš ameriške filme.

Na 'daljni vzhod' dajo v glavnem programirat v Indijo in to tako, da je v ZDA ali v Londonu Indijec, ki ima svoje pajdaše doli. Pa skup delajo. Kvaliteta ni ne vem kaj.

Da bi pa zdaj tebe 40+ evrićev na uro plačevali, da za njimi krpaš... Pozabi.

Raje one črnce ne bodo nič plačali.

bbbbbb2015 ::

crniangeo je izjavil:

človek ima ob vsem tem branju občutek, kot da ste sprogramirali nekaj tako hudega, da vam dejansko z riti padajo bankovci za sto evrov.


Zelo malo je takih, zelo malo. V glavnem imajo ljudje pretirano dober občutek o sebi.

Potem prosijo 45€/uro. Sem že doživel, da se je mlada bejba iz Slovenije prsila, kako pa ona razvije...

Nekaj kar bi battle-hardened razvijalec v Javi naredil v 1,5 dneva se je punca mučila teden dni, pa še ni bilo končano, pa v 10 dnevih je nekaj spravila skupaj.

Pa še to smo za njo popravljali.

Jaz raje vidim, da nekdo postavi normalno ceno, kar je 174 ur po 25-30 €, pa tudi za to je treba nekaj zares v redu od sebe dati.

V Avstriji razvijalec v Siemensu, ki je svetovna firma, dobi 33-35 €/uro in niti centa več.

V Nemčiji, če programirate CNC ali recimo warehouse management, lahko realno postavite 44 €/uro. S tem da, to so realne ure, ne neke normativne. Pa če morajo za vami popravljati, vam to odbijejo pri naslednjem plačilu.

Preden zavzdahnete, kako pa ste ja super... Kolega je delal za BMW, ki je plačal 65 €/uro, integracijska firma pa človeku 43 €/uro, pa 15% so mu odbili, pa lasten prevoz, pa tako naprej.

S prstom mi pokažite na Evropo, pa vam povem tarife.

bbbbbb2015 ::

terryww je izjavil:

A lahk malo kdo zaupa kaj en tak projekt obsega? Zgolj tolk informativno (ker si ne znam predstavljat :)) )


Baza podatkov, cca 450 tabel, približno 1200 BP (stored procedur), Java aplikacija v 6 modulih, cca 100 mega binarne kode (dosti je v knjižnicah), cca 500MB sourca, (število vrstic ne smem razkriti).. Client je bodisi web ali Jambi.

To dela 8 ljudi 4 leta.

Looooooka ::

Nekaj kar bi battle-hardened razvijalec v Javi naredil v 1,5 dneva se je punca mučila teden dni, pa še ni bilo končano, pa v 10 dnevih je nekaj spravila skupaj.

Če je v javi sprogramiral nekaj hitreje kot v kakšnem drugem jeziku potem si zasluži 200 eur na uro :)):))

sebastjan28 ::

AndrejO je izjavil:

sebastjan28 je izjavil:


V večini zahodno-evropskih držav je ta 40 urni delavnik nekaj povsem normalnega. Vmes je tudi ena ura za kosilo. V UK/Irskem večinoma delajo tudi redno nadure, ki večinoma niso neposredno plačane.

Za Irsko lahko iz lastne izkušnje dela in življenja rečem, da tale "večinoma delajo tudi redno nadure" ne obstaja. Ravno nasprotno.



Prav imaš, ne-bi smel posploševati, temveč napisati, da se nadure dela v povprečju precej redkeje, kakor v omenjenih državah. Večinoma se nadure delajo v ameriških multinacionalkah, ko imate ameriškega šefa, ki ima ameriško delovno kulturo in poskuša seveda vzpostaviti takšno org. klimo tudi v omenjenem podjetju. Seveda obstajajo tu razlike med contractorji in pa redno zaposlenimi,...

Smurf ::

sebastjan28 je izjavil:


Prav imaš, ne-bi smel posploševati, temveč napisati, da se nadure dela v povprečju precej redkeje, kakor v omenjenih državah. Večinoma se nadure delajo v ameriških multinacionalkah, ko imate ameriškega šefa, ki ima ameriško delovno kulturo in poskuša seveda vzpostaviti takšno org. klimo tudi v omenjenem podjetju. Seveda obstajajo tu razlike med contractorji in pa redno zaposlenimi,...

Hja, jaz sem dozivel, da so v GM-ju tocno ob 16:00 vsi vstali sredi(!) sestanka in odsli. Ker ce ne, krsijo sindikatno pogodbo.

Mavrik ::

Smurf je izjavil:


Hja, jaz sem dozivel, da so v GM-ju tocno ob 16:00 vsi vstali sredi(!) sestanka in odsli. Ker ce ne, krsijo sindikatno pogodbo.


Od kdaj pa imajo programerji (topic te teme) v ZDA sindikat? A nis slučajno delal s kakimi drugimi inženirji?
The truth is rarely pure and never simple.

lukapivk ::

No da še jest povem svoje izkušnje :)

Pri nas, ko se išče novega programerja je world wide razpis potem pa se pregleda prijave. Se zgodi tudi da po par let ni nič kar bi mi zaposlili.
Zmeraj pa se spremlja kariere ljudi ki bi jih radi imeli, tako da če se nekdo odloči da bi menjal službo se mu lahko ponudi novo.

Pa še ostalo da malo pokomentiram:

- Pri nas je delo max 8ur na dan. S 7urami prideš lepo skozi. Po 4urah dela moraš obvezno imeti 1uro ( ta ura ni všteta v delovni čas ) pavze. Če delaš več kot 8 ur so šefi precej tečni. Vikende/Praznike ne smemo delati.

- Plače se razlikujejo od osebe do osebe ( odvisno kako se je kdo izpogajal ) vendar ne preveč. Nekje od 70 do 95CHF na uro.

- Imamo tudi oddelek v Indiji ampak to je pa zgodba zase :)

kunigunda ::

Pa majo Svicarji radi tujce ? Kot vem jih raje ne jemljejo ce ze res ni mus :) Pa verjetno brez Nemscine tud zravn ne prids ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128396 (12164) Old Spice
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713187 (10013) krneki0001
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625516 (22733) AndrejO

Več podobnih tem