» »

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Jackal ::

Imam ploščo Abit KT7-RAID (čipset VIA KT133 - brez A). Trenutno imam na njej Athlona 800, torej thunderbirda. V biosu plošče se lahko nastavlja FSB do 150 MHz, vendar zmore chipset največ okoli 117MHz stabilno. Množilniki so do 14. Zanima me, ali bi lahko na to ploščo dal Athlona XP? Pač pustim FSB na 100 in ne na 133... Primer: proc pač ne bo delal na 11x133 ampak na 14x1000
Bi to delalo, ali je potreben kak večji poseg, kot pri Tualatinih?

Druga stvar, ki me zanima: Rad bi zvišal napetost chipseta na tej plošči, da bi lahko z njim dosegel kak MHz več. Google mi ne vrne nič pamenega, ampak same voltmode za napetost procesorja. Ima kdo mogoče kak link za to ali pa je že kaj takega poskušal?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Blup ::

Ti čuj.. kaj če bi si ti mal razčistu zakaj ti plošča dela stabilno do 117 MHz stabilno... po mojem zato, ker procesor tm klecne... ker podpira sam 100 MHz FSB ... če bi pa ti dau procesor, ki deluje na 133 MHz SB bi pa čist normalno delal!!

Blup
:\

Jackal ::

Procesor mam odklenjen in sem dal takrat množilnik na 5 in sem poviševal FSB. Konec je blo pri 117MHz (torej pri 585MHz, procesor je pa default na 800 MHz, tako da proc sigurno ni kriv)
Ram pa tudi ne... ta gre na 150MHz stabilno.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Pudding ::

Blup ima prav... Mislim, da lahko v KT7 stlacis vse do zadnjega Bartona... S kaksnim 1800+ pa bi jo odnesel tudi brez posebnih modifikacij

Blup ::

No.. pol je pa neki s ploščo narobe... al kak si ti razlagaš to, da proizvajalec pravi da podpira do 150 MHz?!? Ker po mojem se ne lažejo... :D

Blup
:\

Jackal ::

No to da se lahko u biosu nastavi do 150MHz še ne pomeni da to zmore.
KT133 čipovje je znano po bolj slabih navijaških podvigih. Tudi na splošno podpira uradno FSB le 100, čeprav je v imenu 133. Klik
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Pudding ::

No Blup se bos kar tako vdal pod tezo njegove logike, ki bi zemljo naredila ravno in crno spremenila v belo? Po drugi strani, ce bios pravi da bo fsb nastavil na 250MHz to se ne pomeni, da bo chipset delal :)

Blup ::

Se opravičujem... sm spregledu , da si navedu kero vezje maš... KT133 ti že v imenu pove, da podpira 133 MHz... ta plošča ima pa v BIOSu pol možnost da teh 133 lohka dvigneš do 150 ... ČE TI RATA!!!

Skratka... 133 MHz itak da dela!!! Ni debate!

Blup
:\

kuglvinkl ::

No.. pol je pa neki s ploščo narobe...

Ne, s plato ni nič narobe. 117 MHz je meja čez katero ne moreš.

In z XPji bi bil previden. Coold boot je menda nekaj običajnega. Uradno je zadnji podprt proc. TB 1.4.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Na KT133 Skratka... 133 MHz itak da dela!!! Ni debate! ne bo nikdar delalo.
Your focus determines your reallity

Blup ::

No... mogoče maš pa res prou :8) ... ampak edini način je da probaš :)

Blup
:\

Jackal ::

No končno en ko ve o čem govori in kaj mene muči >:D >:D >:D

Zato bi tudi rad dvignil napetost na chipsetu. Za novejše plošče aka 8rda ali nf-7 to obstaja, zakaj tega ne bogel narediti tudi jaz na tej z enim potenciometrom? Problem je le da ne vem kako in kje.
Pa če probam XPja na tej plati... se lahko kaj skuri?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Pudding ::

Zakajte nebi delalo kugelvinkel. Sem osebno imel cast pripravit QDI Kinetiz plato da je vzela enga 1333 tbirda. Poprej odklenes s par potezami svincnika. Nastavis 133fsb in mnozilo in ze drvi s priblizno 1333 naprej. Zakaj ne dela Jackalu vec kot 100 nekaj? Zato ker ima Athlona 800/100, ki pac le ni Athlon 800/133.

Blup ::

Sej pravm.. probat je treba... >:D

Blup
:\

kuglvinkl ::

V tem Forumu niti na kakšnem tujem do danes nisem videl, da bi NB Kt133 delal na 133 MHz. Prvi, ki je to omogočal, je bil KT133A. gre za omejitev chipseta.

Lahko probaš dvignt voltažo, zakaj pa ne. AMpak 133 močno močno dvomim, da bo šlo.

Z XPjem ne boš nič skuril. najhuje kar se ti lahko naredi je, da se mašin ne prižge.

Pudding: IMO gre za KT133A NB.
Your focus determines your reallity

Pudding ::

Bla je QDI KinetiZ 7B ;) In vem, da sem pizdiu ker ni biu A, ker sem pol mogu Athlona barvat... Ampak ena lastovka ne naredi pomladi... Mogoce sem zadeu na lotu...

kuglvinkl ::

Dvomim, da je res delalo na 133 MHz FSB. Oz. _prove_ me wrong.:)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Pudding ::

Vendar! Ce sploh razmislim preden kaj recem...

Plata je mela jumper za 133! Ampak sploh to ni delal! Nikol! ;)
Torej zgodba je bila taka:
Stavim jumper na 133 in tlacim Athlon 1333 v plato -> ne dela... grrrr
Athlon gre na barvanje
Stavim jumper na 100 -> dela... juhu!
Stavim jumper na 133 -> ne dela... !@#$@#%
Koncni rezultat je biu vec od 1333...
Athlon XP v tej plati ni delal... Vendar sem si za vseskupaj vzel premalo casa, saj mi se jasno ni kaj sem pocel...

Hvala za razumevanje ;)

Kar se tice skurjenja XPja... vedno gre lahko kaj narobe a ne :) ampak odgovor je: Ne, ne bos ga skuril!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

Vesoljc ::

zaradi podpore 133 MHz ramu, ima dotični čipset KT133 dotično ime :)
fsb ki ga največ zmore tak čipset pa je nekje od 110 do 120mhz odvisno od posameznih plat.

o tem je že bilo govora in eni nori nemci (tokrat niso japončki) so na taisti plati (abit KT7) so brez posebnh težav uspel uposobt tbred-e... narest morš en trik, ki ti omogoča višje množilnike (tja do 20x)
baje dela, bi blo pa fajn da nekdo to zadevo tud doma proba...
več kot skurt ne morš :)

naš forum
pod tem treadom je tud en link do norih švabov :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jackal ::

Hvala Vesoljc!
Samo mene še vedno malo ima da bi naredu voltmod za chipset.Bom malo poeksperimentiral pa poročam.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Vesoljc ::

z volt modom boš IMHO bore malo dosegu... ker je problem v kristalčkih :)
čeprav z kšnim voltom več 8-O bi še mogoče spravu na 133... kar zna bit pa že zanimiv... upam, da plata ma 4x divider, če ne boš/bom skuru PCI vodilo :) 133/3 = 44mhz -> scary
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jackal ::

Mislim da ima divider 4 za pci, le da nekako čudno deluje...
Če nastavim FSB na 133 se zraven spreminja PCI in takrat je 44MHz, pri 134MHz pa skoči nazaj na 33Mhz.
Če bo že 133, potem bo 134 že nekako :D
Edini problem je da zaenkrat nikjer še nisem opazil da bi kdo delal voltmod za chipset na tej plati.
Zgleda bo treba malo preučit čipe na plati, kateri skrbijo za napajanje chipseta in jih malo naštudirat.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Jaka83 ::

Takole je. Jaz sem imel Abit KT7A, ki ni bil rev 1.3 in naj Athloni XP nebi delovali na njej, ampak sem uspešno gor spravil 1800+ brez problemov. To je bilo zato, ker je plata podpirala 133FSB ali več. Preden sem nabavil 1800+ sem Durona laufal na 133FSB na tej plošči in ni bilo problemov. Pri KT7 RAID je pa ta problem, ker plošča uradno ne podpita 133FSB in je pri več kot 100FSB nestabilna. Na Athlona XP na tej plošči lahko kar pozabiš, ker tudi voltaže mislim da ne podpira tako nizke. Mogoče ampak res mogoče, bi na njej deloval 0'18m Palomino, ampak kaj več pa sigurno ne. Tisti, ki pa misli, da bi na tej plošči deloval celo Barton, je pa optimist.

Jackal ::

Plošča podpira napetosti jedra od 1.2V do 1.85. Ne vem zakaj bi bil 1.6V za TbredaB problem?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Jaka83 ::

Tudi če ti podpira to napetost, je dejstvo, da ti tvoja plata ne bo zaznala XP procesorjev. Jaz sem imel srečo pri moji Abit KT7A in Palomino XP 1800+.

Vesoljc ::

pač nimaš XP-ja ampak t-birda...
dokler ne kupiš(kupim) nove plate, bomo pač zdržal z 2GHz tbirdom :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251441 (1174) jest10
»

Tb 1,4 & abit kt7

Oddelek: Navijanje
231153 (882) ||_^_||
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684244 (3285) rc-car
»

133 or 133a

Oddelek: Pomoč in nasveti
411489 (1159) Dalmatinc
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231698 (1454) VASkO

Več podobnih tem