» »

Tb 1,4 & abit kt7

Tb 1,4 & abit kt7

||_^_|| ::

A obstaja kakšn bios k bi na abitki KT7 naštimu večji množilnik kokr 13?

Mam TBja 1,4. Ta ma default FSB 133. Ampak ker je KT133 čipovje tolk smotano stvar sploh ne dela na 133. Na plati je default 100, multiplier pa max. 13, torej znese 1300MHz. Če navijem FSB za 10 MHz dobim pol 1430MHz. Ampak ta FSB ne gre kej preveč velik čez 110MHz.
Ma gdo kakšno idejo kako dobit kej več iz procesorja?

ls ::

ideja: nabavi novo plato:))

||_^_|| ::

jupi! A lohka prosim? JEs!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Cveto ::

Sej TB 1,4 se ne navija dobro tudi na drugih platah, ker je že tovarniško precej navit. Nastavi ram na 133 in pusti tako, razlike so itak premajhne.

||_^_|| ::

gaddemit..

Pizzicato ::

Pikola, nastavi FSB na 133MHz, množilnik pa ustrezno zmanjšaj.

Bogo

||_^_|| ::

če je FSB enak oz večji od 133 (neglede na množilnik) se rač ne zbudi. To je glavni problem.

Cveto ::

Seveda ne gre na 133, ker je to plata kt7, brez dodatka "A", se pravi da je gor čipset VIA KT 133, ki podpira uradno 100 mhz, navije pa se na okoli 112-114 mhz. Če bi imel KT7A (VIA KT 133A) bi pa šlo do 150 mhz.

Pizzicato ::

Aja... pikola pol pa imaš plato KT7 in ne KT7a. Tvoja plat pač ne podpira 133FSB, metem ko "a" verzija podpira (jo imam sam).
Bogo

reXor ::

Mas prov.Res da mam plato AOpen KT73 Pro(A) sam mam A verzijo in ta podpera 133 al pa saj 130. Cveto:"Sej TB 1,4 se ne navija dobro tudi na drugih platah, ker je že tovarniško precej navit."
Mal si se zmtu res da je navit sam je odklenjen tko da lohk visas Multi. pa nizaz FSB pa da ne pozabs s tem visat tut Voltaze.... dosegas tut pa 200 Mhz al pa saj 150 Mhz razlike z stabilnostjo seveda!

eland ::

Kok ti dela pa tkole, defalt in na kolk ga spraviš na tej plati?
Sam se zanimam za tak proc. na 100FSB pa ga ne dobim pa da ga jeb**;( !
Pa me zanima kok ga ti zdej furaš?:\\
lp

Cveto ::

Po moje se ne splača FSB-je nižat, ker dela vse skupaj samo še počasneje.

Sem pa probal navijat v službi na Abit KT7A in Athlonu 1333 in je šel do 150 mhz FSB (1500 Mhz) stabilno. Na kaj več pa tu Athlon 1400 ne gre.

||_^_|| ::

stabilno mi dela na 1482MHz. Kar je nad je kurc. Zarad FSBja. Če bi saj večji množilnik podperala plata...

krucymucy ::

Ja plata je ˝stara˝ sej bios verjetno že maš ta zadn ... al ne še?
FSB nižat ... celi svet OC-jarjev se trudi zvišat FSB na kar se le da, ne pa nižat - ta je pa dobra!
Jest mam npr. 160MHz FSB-ja - kar je več pa disk jebe ...
in imam raje na 10x160 kot pa 12.5x133 - ker je višji FSB dela vse hitrej ... še muska bl hitr špila :D

reXor ::

Ja ze sam kwa pa ce ti nazga FSB-ja ne podpera.....navs sov nabavt novo plato ampak bos pac lazjo pot ubrav.FSB dol, Multi. gor!:D
Ti druzga ne preostane. In kaksne so kej razlike med 160x10 pa 133x12.5? Ce mnozis dobis 1600 pa1662 Mhz.
kiralys: jst mam zdele svojaga AMD-ja (Tb 1.33) navitga na 1.47.
Moja logika:
A je sploh kera razlika med AMD Tb 1.33 pa 1.4 kokr sam u konfigiraciji FSBxMUlti.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()

eland ::

Ma men je moja Asus plat res všeč in je ne bi menjal, sam to da noče 133MHz me matra, seveda, ker imam isti vezni čip - KT133, brez a. Bi pa mal boljši proc. notr dal. Tud 1333 ni slab proc. Torej, 1400 lahko dvignem z OC na moji plati na 1480? A pol dela proc kao da je skrajno navit ali pa je to zanj normalno? Se prekomerno pregreva, ker imam Zalmana in ga ne bi menjal za drug hladilnik.
lp

reXor ::

Ja prvic povej ce mas najnovejsi BIOS od te plate...k ce ga nimas pol ti priporocam da ga Flashas in "mogoce" bos ker Mhz prdubu.Ce ne druzga ....probat ni greh, razn ce svukas plato s tem :)))!
Cveto 007:
Mam isti CPU k ti in se da pridt cez 1.5 Ghz in po moji logiki tut cez 1.6 Ghz-Saj 1.65 Ghz.Lohk ti porocam k bom biv prpravlen navit Tb 1.33@1.53 na 1.6 Ghz! Do takrat pa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()

||_^_|| ::

kiralys: za proc to sploh ni problematično. Bol je v riti plata. Kljub temu da mam blue orba na chipsetu je se zmerom isto. brezveze. Dlje kot 114MHz FSB bos tesko prsu stabilno.

Cveto ::

C58/rex: Je, mogoče bi šlo z voltage mod-om, samo jest res ne morem na službenem računaniku tega naredit.
Doma pa imam D1200, ki se mi navije do 1400 Mhz(10*140)
Ko bom nabavil AS3 pasto bom pa še kaj več probal

eland ::

No kul. če ga nameravaš prodat, kadarkoli mi sporoči, mislim da mail lahko dobiš, če klikneš na moj nick. Bios pa nimam updatean, tako da...ma cvikam, mal sem reva:8)
Na kok pa maš temp?

Vesoljc ::

hmm. kolk je pa max multiplier na procu (z mostici) mogoce, bi se ga dal rocno "hardwersko" zaklent recmo na 14.5 ce gre tolk visok. bi moru une eno tabelco z mostici pogledat...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

||_^_|| ::

c58/rex: to sm tut jst že razmišlu pa nevem kje bi tabelco dubu.

jRk0 ::

Hm, se bos prodal kt7 mi povej za ceno pa to. bi mogoce vzel
You fuck up once, you loose two teeth.

||_^_|| ::

prodal bi jo že..ampak ni $$ za novo kupit:)
Ker pol je treba še rame menjat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251429 (1257) Vesoljc
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291558 (1204) kuglvinkl
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

133 or 133a

Oddelek: Pomoč in nasveti
411498 (1168) Dalmatinc
»

Navijanje

Oddelek: Navijanje
91185 (910) VASkO

Več podobnih tem