» »

Ali je maturo potrebno opraviti

Ali je maturo potrebno opraviti

the man ::

Zanima me ali moram opraviti maturo, če želim imeti srednješolsko izobrazbo( hodim na gimnazijo) in ali bi lahko samo naredil četrti letnik in s tem imel srednješolsko izobrazbo. Hvala za vaše odgovore.
  • polepsal: Mavrik ()

Janac ::

Mislim, da je obvezno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Unknown_001 ::

Brez mature kot gimnazijec nisi nič. Oziroma si na istem kot tist, ki je samo osnovno šolo dal čez. Ne se sekirat, zadeva sploh ni tako hudo težka kakor nakladajo. To vas samo strašijo. Če si samostojno lahko z nekimi približno zadovoljivimi ocenami prigural skozi gimnazijo boš maturo brez problema z malo priprav opravil. Ne boš ravno zlati maturant, ampak narejeno boš menda imel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

anko ::

Matura je zaključek srednješolskega izobraževanja, tako kot je diploma višje/visoko/univerzitetnega izobraževanja (s parimi izjemami). Brez zaključka nimaš priznane izobrazbe.

jype ::

Operacijski sistemi.

Kurzweil ::

:)) Takšnega ali podobnega vprašanja v prejšnjem tisočletju nikdar nisem slišal, še maturo lenuhi več ne bi delali. Seveda je potrebno naredit maturo, za priznano izobrazbo. Govorim sicer na pamet, namreč včasih se je reklo temu po domače tudi zrelostni izpit, odrasel oz. mature po angleško... boš pač malce premaknil rit in uporabil možgane, občutek, ko boš maturo naredil je odičen, pa tudi uslugo zase boš naredil.
Sicer pa se je par let nek tele spomnil, da lahko narediš samo maturo in imaš priznano izobrazbo, oz. prav bo če rečem imaš pogoje, da se lahko vpišeš na faks, če niso pogoj seveda izpiti/ocene od specifičnih predmetov, kar pri večini je.

sandmodnigga ::

>Govorim sicer na pamet, namreč včasih se je reklo temu po domače tudi zrelostni izpit, odrasel oz. mature po angleško.
Bi raje videl, da o njegovi zrelosti odločajo strokovnjaki.

Invictus ::

sandmodnigga je izjavil:

>Govorim sicer na pamet, namreč včasih se je reklo temu po domače tudi zrelostni izpit, odrasel oz. mature po angleško.
Bi raje videl, da o njegovi zrelosti odločajo strokovnjaki.

Saj tukaj smo sami strokovnjaki. Dvomiš v to ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

sandmodnigga je izjavil:

>Govorim sicer na pamet, namreč včasih se je reklo temu po domače tudi zrelostni izpit, odrasel oz. mature po angleško.
Bi raje videl, da o njegovi zrelosti odločajo strokovnjaki.



ah, če narediš maturo si zrel? :D

Invictus ::

Teoretično ja.

Bolj pomaga da se mamina kikla strga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

am-on ::

Splošna matura je državni izpit, s katerim se zaključi gimnazijsko izobraževanje. Kandidat si s splošno maturo pridobi srednjo izobrazbo.
Splošna matura daje pravico do vpisa v univerzitetni študij in do izobraževanja v kateremkoli višjem oziroma visokošolskem strokovnem študijskem programu.

Splošno maturo lahko opravlja vsak, ki je:
- uspešno končal 4. letnik gimnazije ali
- uspešno končal enoletno izobraževanje v maturitetnem tečaju ali
- v letu, ko opravlja splošno maturo, dopolni 21 let.

vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: am-on ()

the man ::

pa je treba dejansko dobit določeno določeno število točk pri vseh predmetih, pri kateri maturo opravljaš, da narediš maturo? gre namreč zato, da si ne morem predstavljati da bi lahko pri maturi iz matematike, pri kateri v dozdajšnih treh letih na gimnaziji nisem bil niti enkrat sploh blizu dvojki lahko dobil dovoljšno število točk, da bi lahko maturo opravil....

ajfon ::

Matura iz matematike je preprosta.. Cela matura je preprosta.. Sem jo imel letos, pa so govorili kako je to težko, pa se skupaj nisem učil 10 ur pa sem naredil z povprečno oceno 4.. Čist je simple, vrjemi mi :) Vse predmete sem si pregledal kake 2 urci pred začetkom in je šlo skozi, tako da dont worry

lebdim ::

@the_man,

če je tako, kot praviš, potem se matematiko učiš na popolnoma napačen način. Kako se ti učiš matematiko?

Phantomeye ::

the man je izjavil:

pa je treba dejansko dobit določeno določeno število točk pri vseh predmetih, pri kateri maturo opravljaš, da narediš maturo? gre namreč zato, da si ne morem predstavljati da bi lahko pri maturi iz matematike, pri kateri v dozdajšnih treh letih na gimnaziji nisem bil niti enkrat sploh blizu dvojki lahko dobil dovoljšno število točk, da bi lahko maturo opravil....


A se ti malo norčuješ ali kaj? Kako si prilezel do 3. letnika gimnazije? Če se ti zdi splošna matura prevelik zalogaj, se pa prešolaj na poklicno.

lebdim ::

Da ne bom preveč razglabljal ... Po izobrazbi sem profesor matematike in računalništva, in mislim, da sem več kot kompetenten za dajanje učnih nasvetov. Na kakšen način se ti učiš matematiko? Če je tako hudo, da v treh letih niti enkrat nisi pisal pozitivno, potem je nekaj hudo narobe. To je treba popraviti čimprej, očitno imaš napačno predstavo o tem, kako se je potrebno učiti matematiko.

Lahko ti ne odgovarja, na kakšen način vam podaja učno snov vaš profesor / profesorica in se potem sam nekako ne znajdeš ob vsem materialu. Matematika se nadgrajuje, se povezuje. Če npr. ne znaš dobro računati z ulomki, potem ne boš znal reševati ne algebrskih ulomkov, niti enačb z ulomki, itn....... Potem pa boš rekel: Ne znam računat limit. Seveda jih ne znaš, saj je treba za to znati razstavljati izraze, ki ste se jih učili v 1. letniku gimnazije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

the man ::

lebdim je izjavil:

Da ne bom preveč razglabljal ... Po izobrazbi sem profesor matematike in računalništva, in mislim, da sem več kot kompetenten za dajanje učnih nasvetov. Na kakšen način se ti učiš matematiko? Če je tako hudo, da v treh letih niti enkrat nisi pisal pozitivno, potem je nekaj hudo narobe. To je treba popraviti čimprej, očitno imaš napačno predstavo o tem, kako se je potrebno učiti matematiko.

Lahko ti ne odgovarja, na kakšen način vam podaja učno snov vaš profesor / profesorica in se potem sam nekako ne znajdeš ob vsem materialu. Matematika se nadgrajuje, se povezuje. Če npr. ne znaš dobro računati z ulomki, potem ne boš znal reševati ne algebrskih ulomkov, niti enačb z ulomki, itn....... Potem pa boš rekel: Ne znam računat limit. Seveda jih ne znaš, saj je treba za to znati razstavljati izraze, ki ste se jih učili v 1. letniku gimnazije.


matematiko se učim dva tedna na leto, za popravne izpite avgusta, kjer ponavadi dobim okoli 30 procentov na pisnem delu, kar je(vsaj na naši šoli) ravno dovolj a to, da izpit opravim....dejansko nisem vedel, da bom mogel na koncu opraviti maturo iz matematike...

abyssus ::

Kaj taki delate na gimnaziji?

Janac ::

30% na gimnaziji je dovolj za pozitivno oceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

30% na gimnaziji je dovolj za pozitivno oceno?


Kje si pa še to vidu?

abyssus je izjavil:

Kaj taki delate na gimnaziji?


Kaj take gurajo profesorji skozi do četrtega letnika... To je problem. Pa zajebejo človeku 4 leta, namest da bi ga prvo leto vrgl pa bi se prepisal na program ki bi ga lahko opravil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NotSpecial ::

Mature iz matematike ne bi rabil samo na poklicni maturi, kjer bi lahko izbiral med matematiko in tujim jezikom.

Sicer pa nč bat glede mature… Rešuj maturitetne pole… ko jih boš rešil ene par, boš dobil filing kaj hočejo od tebe… pejd k dopolnilnemu pouku… oz. se z nalogami, ki jih ne boš znal rešiti, obrni na kterega profesorja, inštruktorja za matematiko… pač nekoga, ki ima neki pojma o tem… Sicer pa, uvodne naloge vsake maturitetne pole so piece of cake… resno. Četudi ti matematika totalno ne gre. Pa če upoštevaš še malo nadgradnje oz. svojega dela med letom... resno ne bi smel imeti nobenega problema.
Ne jamrat, ker zaenkrat ni še čisto nič izgubljeno.

lebdim ::

@Raptor_F16,

seveda je problem. Potem mi pa v 4. letniku pride punca na inštrukcije in mi reče, da me rabi za računanje limit. S tem, da ona sploh ne ve, niti približno se ji ne sanja, kaj limita sploh je. Ko ji pa rečeš, naj ti pove, kakšna je definicija limite, me pa gleda tako, kot da sem padel z Marsa. Potem, ko ji pa daš za računat primere, pa vidiš, da ne samo, da ne zna razstavljat izrazov (snov 1. letnika gimnazije), ampak marsikdaj se mi pokaže, da ne zna računati z algebrskimi ulomki (snov 8., 9. razreda OŠ).

Saj se zdaj ne pritožujem nad tem. Rad opravljam vlogo človeka za učno pomoč, ker ti to tudi pomaga, da sam bolj jasno razložiš snov. Ampak, namesto njih se pa jaz ne bom učil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

eric_cartman ::

the man je izjavil:

lebdim je izjavil:

Da ne bom preveč razglabljal ... Po izobrazbi sem profesor matematike in računalništva, in mislim, da sem več kot kompetenten za dajanje učnih nasvetov. Na kakšen način se ti učiš matematiko? Če je tako hudo, da v treh letih niti enkrat nisi pisal pozitivno, potem je nekaj hudo narobe. To je treba popraviti čimprej, očitno imaš napačno predstavo o tem, kako se je potrebno učiti matematiko.

Lahko ti ne odgovarja, na kakšen način vam podaja učno snov vaš profesor / profesorica in se potem sam nekako ne znajdeš ob vsem materialu. Matematika se nadgrajuje, se povezuje. Če npr. ne znaš dobro računati z ulomki, potem ne boš znal reševati ne algebrskih ulomkov, niti enačb z ulomki, itn....... Potem pa boš rekel: Ne znam računat limit. Seveda jih ne znaš, saj je treba za to znati razstavljati izraze, ki ste se jih učili v 1. letniku gimnazije.


matematiko se učim dva tedna na leto, za popravne izpite avgusta, kjer ponavadi dobim okoli 30 procentov na pisnem delu, kar je(vsaj na naši šoli) ravno dovolj a to, da izpit opravim....dejansko nisem vedel, da bom mogel na koncu opraviti maturo iz matematike...



Stari.. Bom iskren in realen.. Za lenobo pomaga samo brca v rit, pa inštrukcije, kjer te lahko v rit brca inštruktor.

Priznam, bil sem len, tut jst sem z dvojko shajal na matematiki. Ampak sem točno vedu, da če se usedem in delam mato ko nor 4 tedne pred izpitom, sem jo BP nardil. In ne verjamem, da bi bilo pri tebi kaj drugače.

Za mato, če je tako kot praviš, da ti je tako grozno težka, potem računaj da bi rabil za maturo vsaj 5 mesecev učenja, da bi jo nardil. Če misliš vložit le 1 mesec v učenje matematike, boš pogrnil na maturi 100%.

Če se splača imet 5. stopnjo izobrazbe, premisli sam.. Se pa definitivno ne splača, če ne misliš jit na faks. Potem pojdi na poklicno maturo, pa boš imel vsaj izobrazbo. Seveda pa na splošni gimnaziji brez matematike na maturi nikakor ne gre.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

eric_cartman je izjavil:

the man je izjavil:

lebdim je izjavil:

Da ne bom preveč razglabljal ... Po izobrazbi sem profesor matematike in računalništva, in mislim, da sem več kot kompetenten za dajanje učnih nasvetov. Na kakšen način se ti učiš matematiko? Če je tako hudo, da v treh letih niti enkrat nisi pisal pozitivno, potem je nekaj hudo narobe. To je treba popraviti čimprej, očitno imaš napačno predstavo o tem, kako se je potrebno učiti matematiko.

Lahko ti ne odgovarja, na kakšen način vam podaja učno snov vaš profesor / profesorica in se potem sam nekako ne znajdeš ob vsem materialu. Matematika se nadgrajuje, se povezuje. Če npr. ne znaš dobro računati z ulomki, potem ne boš znal reševati ne algebrskih ulomkov, niti enačb z ulomki, itn....... Potem pa boš rekel: Ne znam računat limit. Seveda jih ne znaš, saj je treba za to znati razstavljati izraze, ki ste se jih učili v 1. letniku gimnazije.


matematiko se učim dva tedna na leto, za popravne izpite avgusta, kjer ponavadi dobim okoli 30 procentov na pisnem delu, kar je(vsaj na naši šoli) ravno dovolj a to, da izpit opravim....dejansko nisem vedel, da bom mogel na koncu opraviti maturo iz matematike...



Stari.. Bom iskren in realen.. Za lenobo pomaga samo brca v rit, pa inštrukcije, kjer te lahko v rit brca inštruktor.

Priznam, bil sem len, tut jst sem z dvojko shajal na matematiki. Ampak sem točno vedu, da če se usedem in delam mato ko nor 4 tedne pred izpitom, sem jo BP nardil. In ne verjamem, da bi bilo pri tebi kaj drugače.

Za mato, če je tako kot praviš, da ti je tako grozno težka, potem računaj da bi rabil za maturo vsaj 5 mesecev učenja, da bi jo nardil. Če misliš vložit le 1 mesec v učenje matematike, boš pogrnil na maturi 100%.

Če se splača imet 5. stopnjo izobrazbe, premisli sam.. Se pa definitivno ne splača, če ne misliš jit na faks. Potem pojdi na poklicno maturo, pa boš imel vsaj izobrazbo. Seveda pa na splošni gimnaziji brez matematike na maturi nikakor ne gre.


em ... s poklicno maturo pridobiš 5. stopnjo.

abyssus ::

Katero gimnazijo obiskuješ sicer?

Unknown_001 ::

lebdim je izjavil:

@Raptor_F16,

seveda je problem. Potem mi pa v 4. letniku pride punca na inštrukcije in mi reče, da me rabi za računanje limit. S tem, da ona sploh ne ve, niti približno se ji ne sanja, kaj limita sploh je. Ko ji pa rečeš, naj ti pove, kakšna je definicija limite, me pa gleda tako, kot da sem padel z Marsa. Potem, ko ji pa daš za računat primere, pa vidiš, da ne samo, da ne zna razstavljat izrazov (snov 1. letnika gimnazije), ampak marsikdaj se mi pokaže, da ne zna računati z algebrskimi ulomki (snov 8., 9. razreda OŠ).

Saj se zdaj ne pritožujem nad tem. Rad opravljam vlogo človeka za učno pomoč, ker ti to tudi pomaga, da sam bolj jasno razložiš snov. Ampak, namesto njih se pa jaz ne bom učil!


Evo in imamo:
Problem no. 2 veliko ljudi inštrukcije smatra kot učenje iz nule namesto pomoči pri nejasnostih.

Pa to za zdaj ce ni letelo na tega kolega bodočega maturanta. Jaz bi rekel da če se sedaj zagrebe dokler ima časa na pretek, naj si rezervira vsaj uro na dan in gre lepo od začetka vso snov srednje šole pa še v knjižnici naj se oglasi za dodatno literaturo ker učiti se vso snov samo iz ene knjige je NO GO. Ajde za SŠ še nekak ampak je lažje in bolje če imaššde kako zbirko rešenih nalog s postopki.

Če se bo res tega držal pol ni vrag da mu ne bi ratal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

lebdim ::

@Raptor_F16,

točno to. Sploh pa, matematiko se je potrebno učiti z razumevanjem, ne se zgolj piflat na pamet nekaj. To na dolgi rok ne koristi. Na pamet se piflaš zgodovino, pa še to ni zame bistvo zgodovine, da te nekaj zafrkavajo z nekimi letnicami ...

lebdim ::

the man je izjavil:

matematiko se učim dva tedna na leto, za popravne izpite avgusta, kjer ponavadi dobim okoli 30 procentov na pisnem delu, kar je(vsaj na naši šoli) ravno dovolj a to, da izpit opravim....dejansko nisem vedel, da bom mogel na koncu opraviti maturo iz matematike...


No, s takim načinom učenja, ti garantiram, ne boš niti 10% zbral na maturi, če v tem trenutku ne spremeniš načina učenja. Jaz sem tukaj zato, da ti lahko pomagam pri matematiki ali računalništvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

gddr85 ::

Phantomeye je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

the man je izjavil:

lebdim je izjavil:

Da ne bom preveč razglabljal ... Po izobrazbi sem profesor matematike in računalništva, in mislim, da sem več kot kompetenten za dajanje učnih nasvetov. Na kakšen način se ti učiš matematiko? Če je tako hudo, da v treh letih niti enkrat nisi pisal pozitivno, potem je nekaj hudo narobe. To je treba popraviti čimprej, očitno imaš napačno predstavo o tem, kako se je potrebno učiti matematiko.

Lahko ti ne odgovarja, na kakšen način vam podaja učno snov vaš profesor / profesorica in se potem sam nekako ne znajdeš ob vsem materialu. Matematika se nadgrajuje, se povezuje. Če npr. ne znaš dobro računati z ulomki, potem ne boš znal reševati ne algebrskih ulomkov, niti enačb z ulomki, itn....... Potem pa boš rekel: Ne znam računat limit. Seveda jih ne znaš, saj je treba za to znati razstavljati izraze, ki ste se jih učili v 1. letniku gimnazije.


matematiko se učim dva tedna na leto, za popravne izpite avgusta, kjer ponavadi dobim okoli 30 procentov na pisnem delu, kar je(vsaj na naši šoli) ravno dovolj a to, da izpit opravim....dejansko nisem vedel, da bom mogel na koncu opraviti maturo iz matematike...



Stari.. Bom iskren in realen.. Za lenobo pomaga samo brca v rit, pa inštrukcije, kjer te lahko v rit brca inštruktor.

Priznam, bil sem len, tut jst sem z dvojko shajal na matematiki. Ampak sem točno vedu, da če se usedem in delam mato ko nor 4 tedne pred izpitom, sem jo BP nardil. In ne verjamem, da bi bilo pri tebi kaj drugače.

Za mato, če je tako kot praviš, da ti je tako grozno težka, potem računaj da bi rabil za maturo vsaj 5 mesecev učenja, da bi jo nardil. Če misliš vložit le 1 mesec v učenje matematike, boš pogrnil na maturi 100%.

Če se splača imet 5. stopnjo izobrazbe, premisli sam.. Se pa definitivno ne splača, če ne misliš jit na faks. Potem pojdi na poklicno maturo, pa boš imel vsaj izobrazbo. Seveda pa na splošni gimnaziji brez matematike na maturi nikakor ne gre.


em ... s poklicno maturo pridobiš 5. stopnjo.


kaj je potem 4. stopnja?

lebdim ::

4. stopnja je triletno srednješolsko poklicno izobraževanje.

tiborrr ::

2-letna poklicna.

Edit: lebdim ima prav, triletna SŠ poklicna.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

eric_cartman ::

em ... s poklicno maturo pridobiš 5. stopnjo.


Phantomeye to že.. Ampak on je na gimnaziji.. Moje bistvo je bilo, da če že ne ve kako bo maturo končal, naj gre raj na poklicno šolo, pa bo imel potem vsaj poklic.. Tukaj pa če ne bo šel na faks, mu gimnazija nič ne pomaga. Seveda pa je oboje 5. stopnja izobrazbe.

BlaY0 ::

Phantomeye je izjavil:


ah, če narediš maturo si zrel? :D

Ah kje. Zrel si baje že, ko opraviš birmo.

Phantomeye ::

eric_cartman je izjavil:

em ... s poklicno maturo pridobiš 5. stopnjo.


Phantomeye to že.. Ampak on je na gimnaziji.. Moje bistvo je bilo, da če že ne ve kako bo maturo končal, naj gre raj na poklicno šolo, pa bo imel potem vsaj poklic.. Tukaj pa če ne bo šel na faks, mu gimnazija nič ne pomaga. Seveda pa je oboje 5. stopnja izobrazbe.


Jah, napisal si, če se mu splača met 5. stopnjo.

Sicer pa spet, ni samo gimnazija in poklicna. Imaš gimnazijo, 4-letno strokovno srednjo šolo, ki je bila pred letom 1995 enakovredna gimnaziji (po težavnosti) - zato je tudi eden izmed pogojev za vpis na univerzitetno smer b) kdor je pred 1. 6. 1995 končal katerikoli štiriletni srednješolski program.

Šele potem je poklicna, ki pa na koncu NIMA poklicne mature.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30141040 (1243) WizzardOfOZ
»

Nakup kalkulatorja

Oddelek: Kaj kupiti
476951 (5906) Samael
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153210 (2841) trancer01
»

Ukinitev splošne mature v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
369758 (8741) Phantomeye
»

Peti predmet dodatno

Oddelek: Šola
123555 (3264) St235

Več podobnih tem