» »

Peti predmet dodatno

Peti predmet dodatno

slo114 ::

Pozdravljeni.
Sem v trenutni situaciji. Narejeno imam poklicno maturo(3+2) brez petega predmeta, sedaj pa bi rad ta peti predmet(matematiko) delal. Malo sem gledal po spletu in našel izobraževanje odraslih na Gimnaziji Kranj. Kar meni ni jasno: Ali se lahko v ta program vpišeš kadarkoli npr. tudi sedaj v novembru?

lebdim ::

A ni treba iti na maturitetni tečaj?

slo114 ::

lebdim je izjavil:

A ni treba iti na maturitetni tečaj?

Za vpis naprej naj bi potreboval poklicno maturo ter peti predmet matematika.

lebdim ::

Mislim, da moraš imeti narejeno splošno maturo. Preberi!

slo114 ::

Iz spletne strani fakultete: "se lahko vpiše, kdor je
- opravil maturo,
- opravil poklicno maturo v kateremkoli štiriletnem srednješolskem programu in izpit iz maturitetnega predmeta matematika, če je kandidat ta predmet že opravil pri poklicni maturi, pa izpit iz katerikoli maturitetnega predmeta; izbrani predmet ne sme biti predmet, ki ga je kandidat že opravil pri poklicni maturi,"
Se pravi bi moral delati še en predmet.

No pa tudi če bi se odločil za maturitetni tečaj, je sploh možen vpis sredi leta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slo114 ()

lebdim ::

Malo težko sredi leta, ponavadi je prijavnica do 5. septembra na šoli, kjer želiš opravljati maturitetni tečaj. Primer razpisa za šolsko leto 2013/14. Ampak, najboljše bo, da pokličeš na željeno šolo in vprašaš, poveš, kakšna je situacija. Imam pa občutek, da si že malce prepozen.

northpole1 ::

Lahko se še vpišeš na maturitetni tečaj,če si star 21 ali več,potem se lahko učiš doma sam,prijaviš pa se do konca marca.Za peti predmet matematika imas prav tako cas do konca marca,saj ne rabis opravljati vaj kot pri drugih predmetih,kjer se je najboljse prijaviti ze v zacetku leta.To vem,ker sem zadnjic klical na gimnazijo,prav tako tudi jaz grem delat peti predmet iz matematike,sem se ze zacel uciti,ker je snovi kar nekaj, casa pa malo.Ce se le da,si zrihtaj knjigo z maturitetnimi vprasanji iz matematike,ful pomaga.

lebdim ::

Na pripravo na maturo za matematiko ti načeloma lahko pomagam tudi jaz, če bi želel. Samo piši mi na ZS, pa tam kakšno rečeva.

Throowaway ::

northpole1 je izjavil:

Lahko se še vpišeš na maturitetni tečaj,če si star 21 ali več,potem se lahko učiš doma sam,prijaviš pa se do konca marca.Za peti predmet matematika imas prav tako cas do konca marca,saj ne rabis opravljati vaj kot pri drugih predmetih,kjer se je najboljse prijaviti ze v zacetku leta.To vem,ker sem zadnjic klical na gimnazijo,prav tako tudi jaz grem delat peti predmet iz matematike,sem se ze zacel uciti,ker je snovi kar nekaj, casa pa malo.Ce se le da,si zrihtaj knjigo z maturitetnimi vprasanji iz matematike,ful pomaga.

Tudi jaz razmišljam, da bi šel delat 5. predmet iz matematike. Preko katere gimnazije boš delal 5. predmet?
Na srednji šoli imam matematiko 3, učim se samo malo pred testi. Kakšen je tvoj plan za učenje? Boš imel inštruktorja? Po katerih knjigah se boš učil?

Je sploh izvdeljivo, da se z mojim trenutnim znanjem naučim matematiko na nivoju 5. predmeta?

slo114 ::

Throowaway je izjavil:

northpole1 je izjavil:

Lahko se še vpišeš na maturitetni tečaj,če si star 21 ali več,potem se lahko učiš doma sam,prijaviš pa se do konca marca.Za peti predmet matematika imas prav tako cas do konca marca,saj ne rabis opravljati vaj kot pri drugih predmetih,kjer se je najboljse prijaviti ze v zacetku leta.To vem,ker sem zadnjic klical na gimnazijo,prav tako tudi jaz grem delat peti predmet iz matematike,sem se ze zacel uciti,ker je snovi kar nekaj, casa pa malo.Ce se le da,si zrihtaj knjigo z maturitetnimi vprasanji iz matematike,ful pomaga.

Tudi jaz razmišljam, da bi šel delat 5. predmet iz matematike. Preko katere gimnazije boš delal 5. predmet?
Na srednji šoli imam matematiko 3, učim se samo malo pred testi. Kakšen je tvoj plan za učenje? Boš imel inštruktorja? Po katerih knjigah se boš učil?

Je sploh izvdeljivo, da se z mojim trenutnim znanjem naučim matematiko na nivoju 5. predmeta?

Vse se da če se hoče :) Drugače pa kot vsaka stvar bolj vadiš boljši si.

NotSpecial ::

Če ima nekdo možnost, da za svojo fakulteto lahko izbira med maturitetnim tečajem in petim predmetom, je vsekakor boljša izbira peti predmet – govorim na splošno. Maturitetni tečaj greš delat pač res samo in le v primeru, ko ni druge in je splošna matura za želeno fakulteto must go ali pa če si kakorkoli že zapravil vse druge opcije.

Se spomnim, da sem v preteklosti sošolki iz OŠ posodila svoje gim knjige za maturitetne predmete in ji ob tem rekla (imela je opravljeno poklicno maturo), da dvomim, da bo uspela (vedela sem, da matematike ni imela ravno v malem prstu, enostavno pa se mi je zdel ta zalogaj zanjo malo prehud; pa tut ločit je treba med tem al rabiš ob vpisu na želeno fakulteto imeti samo opravljeno splošno maturo, ker pač na vpisu ni omejitve ali so pomembne tut ocene). No, kakorkoli že, ta moja kolegica na preizkusu potem ni bila uspešna (če me spomin ne vara, ji iz dveh predmetov ni uspelo opraviti mature). Kaj in zakaj ne, ne vem. Kok je v resnici delala zato tut ne vem. Verjamem pa, da se da. Samo še vedno sem mnenja, da je treba za to konkretno garati (enostavno pač je neka razlika med poklicno in gim maturo, sploh npr. v matematiki).

Po drugi strani pa sem drugima dvema kolegoma tud posodila gradivo za matematiko (mišljeno knjige in zvezke), pri čemer se ne spomnim kok sta imela matematiko v srednji poklicni šoli, zagotovo pa vem, da v njej nista blestela (na pamet bi rekla, da sta imela kakšno trojko). Kakorkoli že, za ta peti predmet (ki sta ga opravljala vporedno s poklicno maturom) sta potem garala (vem, da sta prav delala naloge iz knjig in preverjala postopke in rešitve v zvezkih; ali sta se ob tem poslužila pomoči tut kakšnih inštruktorjev pa žal ne vem) in ga nato tut nardila (en ga je nardil z dvojko - njegova izjava potem, ko jo je nardil je bila pa nekako v stilu: "med to pa uno matematiko ni primerjave", za drugega pa ne vem ali z dvojko ali morda s kakšno trojko), se vpisala na želen faks (kjer sta imela ob štartu tut oba težave ravno zaradi pomanjkljive podlage iz matematike), fakulteto zaključila in s končanjem le-te dobila že job (drugi se je ravno nedavno osamosvojil :)), saj sta imela kadrovsko štipendijo. Tko da ja… vse se da… samo delat je treba. :)

northpole1 ::

Učil se bom sam brez inštrukcij.Matematiko v srednji sem imel 2,3 zaradi tega,ker me skoraj ni blo nic na pouku,seveda,ko sem se vsedel zraven sem gladko dobil 4,sem pa imel hude probleme s koncentracijo ze od malega in se se zdaj bojujem s tem,moram res spiti veliko kave,da se skoncentriram,prav tako sem v postopku diagnoze za add.Edino kar mi dela preglavice so kotne funkcije,ostalo mi ze kar gre.V bistvu sem bil ze vpisan na faks smer elektrotehnika feri,pa nisem zdrzal v predavalnici,saj sem nonstop trzal z nogami,pa tudi na vajah nisem zdrzal zaradi vec urnega sedenja za racunalnikom,pac ne morem dolgo sedeti pri miru,tudi sama smer me ni nekaj prevec interesirala saj sem si jo drugace predstavljal.Peti predmet pa bom opravljal na ekonomski gimnaziji v Murski soboti,15 novembra je tudi poskusno preverjanje,tako,da bom malo videl kako bo to izgledalo.

St235 ::

In kaj bo drugače ko boš naredil 5 predmet in se vpisal na faks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanje naprej

Oddelek: Loža
112842 (2380) xmetallic
»

Iz poklicne na splošno maturo

Oddelek: Šola
83299 (3220) kr1ženska
»

matura, maturitetni tečaj, peti predmet, ...

Oddelek: Šola
64175 (3728) black ice
»

ponavljanje poklicne mature

Oddelek: Šola
154206 (4010) frenk
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227473 (7264) Microsoft

Več podobnih tem