» »

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends

Izi ::


Odličen RPG stare šole. Baldur's Gate in Neverwinter Nights serija v najnovejši preobleki.
Striktno sledi najnovejšim pravilom Dungeons and Dragons 5th edition.

3D izometrični pogled, 1 do 4 igralci, odlična zgodba, odlična grafika, odlična muzika, singleplayer, multiplayer in Dungeon master.

Pogovori so v celoti govorjeni in to profesionalno.
Šef izdelovalcev igre je bil Dan Tudge, ta isti, ki je bil šef tudi za Dragon Age: Origins, tako da se za odlično zgodbo ni treba bati.
Muziko je napisal skladatelj Inon Zur, ki je napisal tudi muziko za Dragon Age: Origins in Fallout 3, tako da tudi glede glasbene podlage ni treba skrbeti.



Preigral sem že nekaj ur skozi glavno zgodbo in zaenkrat je vse več kot odlično.
Začetek je težek kot hudič. Teoretično je sicer možno igrati z 1 do 4 liki, ampak praktično je edina možnost s 4 liki, drugače nimaš najmanjše možnosti preživeti. Celotna vsebina je narejena za 4 like.
Sicer so 3 težavnosti (Easy, Normal in Hard), ampak edina razlika je samo "prijateljski ogenj", ki ga na Easy ni, na Normal je 50%, na Hard pa 100%. In ker AoE skillov na začetki praktično nimamo je začetek enako težaven na katerikoli težavnosti.

Peta edicija D&D pravil, ki se jih igra striktno drži pa je velikanski napredek.
Končno so opustili tisto neumnost, da si lahko skille uporabljal samo nekajkrat na dan in potem si moral počivati. V peti ediciji imajo vsi skilli "cooldown". Močnejši je skill daljši cooldown ima. Igra je sedaj mnogo bolj dinamična in še vedno zelo taktična.
Pri buildih pa imamo sedaj precej bolj proste roke in možne so celo tako bizarni buildi kot na primer Tank Wizard, če ga naučimo uporabljati najtežje oklepe in napumpamo s precej Dexteritya.

Skratka igra je obvezna za vse ki so kdajkoli uživali v Baldur's Gate ali Neverwinter Nights. Dogaja se tudi v istem "vesolju" in sicer v Forgotten Realms, ki je do obisti znan vsakemu ljubitelju RPG-jev.


Moj nasvet:
V 5. edicije se po moje za najboljši glavni lik izkaže Paladin, ki mu nabijemo STR, CON in CHA do konca, ostalo ignoriramo. Tako dobimo tank, ki zna tudi odlično zdraviti tako sebe kot celotno skupino.
Kljub odličnim zdravilnim sposobnostim Paladina je v skupini še vedno močno dobrodošel en dodatni Cleric za še dodatno zdravljenje. Pa brez enega Wizarda tudi skoraj ne gre.

Izi ::

Moram popraviti. Stranski questi niso govorjeni.

yoco ::

lol, jz sm jo zbrisov ker mi igra ni hotela v fullscreen način. Tistih obrob ok ekranu res ne maram v igrah.

Izi ::

yoco je izjavil:

lol, jz sm jo zbrisov ker mi igra ni hotela v fullscreen način. Tistih obrob ok ekranu res ne maram v igrah.

Za omogočiti Fullscreen moraš pritisniti Alt+Enter.
To rabiš narediti samo enkrat potem je fullscreen vedno na voljo. In zapomni si to kombinacijo, ker jo boš pri igrah večkrat potreboval ob prvem zagonu. To ni problem igre ampak Windows sistema.

oo7 ::

yoco ::

Nekaj me zanima o igri. Ima ta igra "taktike", tako kot je imel prvi Dragon age, kjer lahko postaviš komande kaj naj vsak dela? Sprašujem zato, ker sem v igri pod zadnji ikoni lika videl tisti znak "tactics on/off".

Izi je izjavil:

yoco je izjavil:

lol, jz sm jo zbrisov ker mi igra ni hotela v fullscreen način. Tistih obrob ok ekranu res ne maram v igrah.

Za omogočiti Fullscreen moraš pritisniti Alt+Enter.
To rabiš narediti samo enkrat potem je fullscreen vedno na voljo. In zapomni si to kombinacijo, ker jo boš pri igrah večkrat potreboval ob prvem zagonu. To ni problem igre ampak Windows sistema.

Hvala! ;)

Izi ::

yoco je izjavil:

Nekaj me zanima o igri. Ima ta igra "taktike", tako kot je imel prvi Dragon age, kjer lahko postaviš komande kaj naj vsak dela? Sprašujem zato, ker sem v igri pod zadnji ikoni lika videl tisti znak "tactics on/off".

Ni tako komplicirano kot v Dragon Age. Tisto pod ikonami je "Hold" s katerim lahko ustaviš spremljevalce, da ti ne sledijo več in te nekje počakajo. Takrat je taktika izklopljena in ti vodiš samo en izbrani lik. Ko je taktika vklopljena pa celotna skupina sledi liku, ki ga takrat vodiš in ko pride do boja računalnik prevzame bojevanje treh likov ti pa enega.

Imaš 4 like, med katerimi lahko seveda med bojem preklapljaš. Enega vodiš sam, ostale 3 pa ta čas računalnik. Če seveda igraš sam. Soborci so lahko tudi tvoji živi prijatelji, ne glede ali igraš "Story" ali "Dungeom Master".
Pri klassih, ki imajo več osnovnih skillov, kot na primer Wizard, ki ima ogenj, led in elektriko, moraš izbrati katerega naj uporablja računalnik.
Umetna pamet zna uporabljati pravzaprav vse skille razen AoE skillov, ker so kot kaže določili, da nikoli ne sme poškodovati svojih soborcev.
Zdravilne skille zna računalnik zelo dobro uporabljati, seveda pa pri tem ni preveč taktičen, ker ne zna "šparati" skillov dokler niso res potrebni in tako se pri daljših bojih zgodi, da je zdravilec (Cleric) v skupini preveč vnet pri zdravljenju že najmanjših poškodb in ima že kmalu vse zdravilne skille na "cooldown".

Igra je dokaj težavna in vsaj pri šefovskih bojih, moraš nujno celoten boj voditi povsem potezno, drugače nimaš najmanjše možnosti za zmago.
Pavza, vsem štirim določiš kateri skill naj vržejo na katerega sovražnika, potem par sekund boja in spet pavza in ponovno določanje. Pri nekaterih bojih več časa porabiš za zdravljenje in pitje napitkov, kot pa za sam boj.

Če soborec med bojem umre, se ga da oživiti, kar lahko stori vsak, ampak samo s fizičnim dotikom, kar pomeni, da moraš sredi boja nekoga poslati, da ga oživi, kar pomeni da se ta, ne tako kratek čas, boriš samo z dvema borcema, kar je ponavadi usodno.
Če kdo na koncu boja mrtev leži na tleh ne dobi izkušenj iz celotnega boja. Izkušnje se namreč delijo šele po koncu celotnega boja.

Pozicija se lahko shranjuje kjerkoli in kadarkoli, razen med bojem in med pogovori. Je pa nenavadno, da ima igra eno samo pozicijo, ki jo vedno prepiše z novo. Tako ne moreš pri pogovorih nič taktizirati in preizkušati različne odgovore. Ko končaš pogovor je stara shranjena pozicija že prepisana z novo.
Ima pa igra hitro shranjevanje in včitavanje pozicije na F5 in F9, kot je to običajno.

Vsakič ko nalovdaš shranjeno pozicijo moraš določiti katere spremljevalce boš imel s seboj, kar je malo nadležno, ampak omogoča, da lahko kadarkoli zamenjaš spremljevalce. Samo pritisneš F5 in nato F9.
Ni pa pametno preveč menjati soborcev, ker izkušnje dobivajo samo tisti, ki dejansko sodelujejo v boju. Tisti ki čakajo v kampu pa kmalu začno močno zaostajati v razvoju.

ahac ::

User reviews na Steamu niso preveč dobri: http://store.steampowered.com/app/32560...
drugih pa skoraj ni: Opencritic
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

ahac je izjavil:

User reviews na Steamu niso preveč dobri: http://store.steampowered.com/app/32560...
8,5/10, Great in 4/5 se tebi zdi ne preveč dobro 8-O To so odlične ocene, še posebej za tako težko in old school igro.


“Dungeons & Dragons has returned in grand style.”
8.5/10 – VGNetwork

“Honestly, I love this game. It’s basically everything I’ve wanted in a Dungeons and Dragons game since Neverwinter Nights. In a lot of ways, I view it as a spiritual successor to the series, taking place in the same world, with many of the same important NPCs likely still alive and influencing the world.”
Great – OnRPG

“Sword Coast Legends is a solid loot crawl with more options than most games of its kind.”
4/5 – Hardcore Gamer

ahac ::

8,5/10, Great in 4/5 se tebi zdi ne preveč dobr

56% jih priporoča igro, ostali je ne. To je dost slabo... sploh za user reviews.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

SimplyMiha ::

Je pač nišna igra.

Izi ::

In še enkrat sem uspel rešiti svet :D
Trajalo je dobrih 50 ur. Končal sem tudi vse stranske queste. Druščina je prilezla do level 15 in druga polovica igre je bila dokaj lahkotna. Zgodba ni slaba, kaj posebnega pa tudi ni.
Bilo je nekaj bolj lahkotnih miselnih ugank, kar je danes na žalost precejšnja redkost, in celo ena odločitev na koncu, ostalo pa ni omembe vredno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dragon Age: Inquisition (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
477105771 (31697) yoco
»

Divinity: Original Sin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13626187 (9952) Jerry000
»

Tyranny

Oddelek: Igre
313673 (2521) Izi
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17530123 (23373) todman74
»

Inquisitor

Oddelek: Igre
347301 (6685) Alamar

Več podobnih tem