» »

Delavska hranilnica

Delavska hranilnica

««
14 / 17
»»

AEx_1-7 ::

... smo delali eno zapuscino preko 2.000.000 in vem da so financarji takrat dedinjo opozorili in je stvar selila iz SI, takoj ko je bila odlocba pravnomocna ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Kodrnusa ::

100k je na banko. Ne vse skupaj

OZZY ::

Kodrnusa je izjavil:

100k je na banko. Ne vse skupaj


100K je na vsako osebo. Se pravi, da če ste v familiji npr. 2 otroka in starša in imate npr. 400k, naredite 4 račune in date 100k na vsakega. Če se kaj naredi vsak dobi vse ven. Če pa npr ima 400k eden na računu pa ven dobi samo 100k. Gleda pa se vse kaj ima tista oseba na banki. Npr. če imaš depozit 100k in na računu 20k boš dobil samo 100k ven.
Go with the flow.

blblb ::

https://www.skb.si/document-download/38...

100000E na vlagatelja na banko... jaz to razumem kot 100k na banko, ne na osebo

lp, blblb

Kodrnusa ::

100k na 1 banko na 1 davčno številko. Da bo bolj jasno...

Jazzie ::

A vam dela spletna banka oz. Rekono? Meni pri poskusu prijave z digitalnim potrdilom javi "Napaka pri pridobivanju autorizacijskih elementov Rekono."

V-i-p ::

Jazzie je izjavil:

A vam dela spletna banka oz. Rekono? Meni pri poskusu prijave z digitalnim potrdilom javi "Napaka pri pridobivanju autorizacijskih elementov Rekono."

Ravno probal, dela bp.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

matobeli ::

S 1.1. bodo začeli veljati novi paketi in pogoji pri Dh. Cene paketov so postale kar visoke, 4.8eur/mesec za starejše od 29 let.

A bomo počas spet prešaltal na gotovino v sefu?

gansta ::

Kaj mislis da cena sefov pa ni šla gor?

Dober dan ::

DH uvaja pakete. Najcenejši oziroma paket Enostavni 4,8EUR. Citiram:
Paket Enostavni vključuje naslednje storitve za enotno mesečno nadomestilo v skladu s Tarifo:
? vodenje osebnega računa,
? izdaja debetne kartice z osebno identifikacijsko številko (PIN),
? SMS obveščanje o uporabi debetne kartice,
? dvige gotovine z debetno kartico na bankomatih hranilnice v neomejenem številu,
? 2 dviga gotovine na bankomatih drugih bank v Sloveniji in državah Evropske monetarne unije,
? vodenje spletne banke Dh-Osebni in mobilne banke Dh-Mobilni,
? uporaba mobilne denarnice Dh-Denarnik,
? Flik plačila v mobilni denarnici DH-Denarnik,

Kar me je do sedaj stalo 2,4EUR, bo po novem leto x2. Pa položnice sploh niso vštete.

Naslednji paket je Napredni za 7,8EUR.

Paket Napredni vključuje naslednje storitve za enotno mesečno nadomestilo v skladu s Tarifo:
? vodenje osebnega računa,
? izdaja debetne kartice z osebno identifikacijsko številko (PIN),
? SMS obveščanje o uporabi debetne kartice,
? dvige gotovine z debetno kartico na bankomatih hranilnice v neomejenem številu,
? 4 dvigi gotovine na bankomatih drugih bank v Sloveniji in državah Evropske monetarne unije,
? vodenje spletne banke Dh-Osebni in mobilne banke Dh-Mobilni,
? uporaba mobilne denarnice Dh-Denarnik,
? Flik plačila v mobilni denarnici DH-Denarnik,
? interne plačilne naloge na račun druge fizične osebe pri hranilnici,
? 4 plačilni nalogi (nenujna in takojšnja domača plačila v EUR v znesku naloga do 50.000,00 EUR)
v spletni ali mobilni banki,
? skupno 4 nalogi za direktno obremenitev SEPA in/ali trajni nalogi,
? plačilna kartica z odloženim plačilom Mastercard brez članarine za prvo leto*,
? SMS obveščanje o uporabi plačilne kartice Mastercard z odloženim plačilom,
? redni limit do 1.000,00 EUR.*

Skratka, predrago. Kaj menite vi? Čas za menjavo banke? Npr pri NKBM lahko za 5EUR vsaj položnice plačujem zastonj.

Zgodovina sprememb…

bemfa ::

Kaj gate tudi 2 dni iste nosite, da prišparate 1eur/mesec? Kaj vse bi eni naredli, samo da je nekaj 'ceneje'.

boocko ::

Ja, če do sedaj nisi imel paketa (npr. digitalni, ta ostaja 6EUR z neomejenimi transakcijami in dvigi), je tole kar podražitev.

edit: V splošnih pogojih (2.člen) izgleda, kot da digitalnega ne bo več mogoče skleniti šele s 10.1., tako da je morda še čas, če se komu splača vzeti ta paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boocko ()

Dober dan ::

Čudno je to, da paket za slabih 5€ ne nudi nič, razen nakladanja po alinejah, da zgleda veliko. Si sploh prebral, kaj piše?

boocko ::

Dober dan je izjavil:

Čudno je to, da paket za slabih 5€ ne nudi nič, razen nakladanja po alinejah, da zgleda veliko. Si sploh prebral, kaj piše?


Ja, osnovni je neuporaben. Saj pravim, da je stari "digitalni paket" cenejši od novega "naprednega", pa ima neomejeno dvigov in SEPA transkacij (nima pa takojšnjih transakcij in mastercard SMSa). Odvisno od obsega transkacij je torej opcija ali prehod na digitalni paket pred 10.1. ali pa menjava h kaki cenejši banki.

Dober dan ::

boocko je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Čudno je to, da paket za slabih 5€ ne nudi nič, razen nakladanja po alinejah, da zgleda veliko. Si sploh prebral, kaj piše?


Ja, osnovni je neuporaben. Saj pravim, da je stari "digitalni paket" cenejši od novega "naprednega", pa ima neomejeno dvigov in SEPA transkacij (nima pa takojšnjih transakcij in mastercard SMSa). Odvisno od obsega transkacij je torej opcija ali prehod na digitalni paket pred 10.1. ali pa menjava h kaki cenejši banki.


Grem jutri na šalter, da vidim kaj se lahko zmenim. Če mislijo digitalni paket ukint, ni druge, kot da se našetam po ulici malo nižje do drugega šaltra. Brskam malo po ponudbi ostalih bank, pa sam smeh.. DH nas je razvadil, nimaš kaj.

boocko ::

Intesa Sao Paolo ima paket Digital za 3€ na mesec (prvo leto brezplačno), in ima precej vključeno.

krucymucy ::

bemfa je izjavil:

Kaj gate tudi 2 dni iste nosite, da prišparate 1eur/mesec? Kaj vse bi eni naredli, samo da je nekaj 'ceneje'.

Gate nimajo nic s tem da bomo sedaj podarili banki 30€ vec letno za enako storitev.
Kar je bolj svinjsko je to, da so objavili 30.12. da s 1.1. zacnejo veljati nove tarife.

Po hitrem postopku bomo tole zaprli.

matobeli ::

gansta je izjavil:

Kaj mislis da cena sefov pa ni šla gor?


A da je šla? Mislim na takega ki si ga doma sam vgradiš in paziš nanj :)

Dober dan ::

boocko je izjavil:

Intesa Sao Paolo ima paket Digital za 3€ na mesec (prvo leto brezplačno), in ima precej vključeno.


Sem ga gledal. In je samo do 15k stanja na računu. Če rabiš kredit, ali posluješ z več denarja, ta paket ne pride v poštev. Je pa paket start pri njih 5€ in vključuje vsaj nekaj pametnega glede na DH za 4,8€. Samo je potem nadaljni cenik, da padeš dol. Vsaj kolikor sem ga jaz prebiral.

jocoj ::

Direkt račun pri Sberbank. 99c na mesec, vključena spletna in mobilna banka, 4 nalogi in 4 dvigi na bankomatih. Povežeš račun z Mbills in imaš neomejeno zastonj položnice, če rabiš. Najpomembneje - ne rabiš debilne Rekono prijave za spletno in mobilno banko.

dev ::

Jaz sem gledal paket digitalni na unicredit, za 0,90 EUR:
https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Drugače pa glede DH, nikjer ne piše, da boste morali obstoječe račune menjati na paketne. Torej se za obstoječe uporabnike (zaenkrat) nič kaj ne spremeni.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Pat_MaGroin ::

em,

prvi zaslon pri odpiranju direkt računa je prijava v rekono racun :).

dev ::

jocoj je izjavil:

Direkt račun pri Sberbank. 99c na mesec, vključena spletna in mobilna banka, 4 nalogi in 4 dvigi na bankomatih. Povežeš račun z Mbills in imaš neomejeno zastonj položnice, če rabiš. Najpomembneje - ne rabiš debilne Rekono prijave za spletno in mobilno banko.


Sberbank je prevzela Gorenjska banka. Najbrž bodo kmalu vsi njihovi računi romali tja.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

jocoj ::

Pat_MaGroin je izjavil:

em,

prvi zaslon pri odpiranju direkt računa je prijava v rekono racun :).

Rekona je ena od možnosti prijave. Imaš tudi sms, digitalno potrdilo, otp čitalec.

dev je izjavil:

jocoj je izjavil:

Direkt račun pri Sberbank. 99c na mesec, vključena spletna in mobilna banka, 4 nalogi in 4 dvigi na bankomatih. Povežeš račun z Mbills in imaš neomejeno zastonj položnice, če rabiš. Najpomembneje - ne rabiš debilne Rekono prijave za spletno in mobilno banko.


Sberbank je prevzela Gorenjska banka. Najbrž bodo kmalu vsi njihovi računi romali tja.

Ja vem, zaenkrat je rekla, da ne bo sprememb še nekaj časa. Sicer pa imaš fix pogodbo za 99c na mesec za dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Boobiz ::

Ne, ponavadi ni pogodb pri teh paketih. Zato pa je taka greznica ta trg.
I'm drunk, what's your excuse?

Ganon ::

boocko je izjavil:

Intesa Sao Paolo ima paket Digital za 3€ na mesec (prvo leto brezplačno), in ima precej vključeno.


Naj te trije evri ne zavedejo. Bolj pomembno je, koliko so ustrežljivi pri ostalih stvareh in koliko zaračunavajo. So med najdražjimi.

šernk ::

če mi ukinejo navadni račun, jst pri njih ukinem račun. Že tako smo priplezali iz 1,5eur na 2,4eur v zadnjih 5ih letih. Ne gre se mi za teh 10eur na leto, ampak mobilnega operaterja sem menjal že 4x v zadnjih par letih. Pakete menjam pa praktično na letni ravni, da ostajam na najcenejših.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

6bt9hmDwY ::

S pomočjo česa ugotavljaš najugodnejšo ponudbo za svoje parametre?

Mislim, da ZPS ni najbolj ažuren.

Ganon ::

Sem prebral obvestilo in me čudi, da ste spregledali sledeče:

Spoštovani komitenti,
obveščamo vas, da s 1. 1. 2022 hranilnica v svojo ponudbo uvaja paketne račune. V povezavi s tem v veljavo stopijo novi Splošni pogoji za vodenje transakcijskega računa in opravljanje plačilnih storitev za potrošnike ter Tarifa za fizične osebe.

Spremembe oziroma dopolnitve splošnih pogojev in uvedba paketov ne vplivajo na obstoječe imetnike osebnih računov.

Podrobnejše informacije so vam na voljo na spodnjih povezavah ter v poslovalnicah hranilnice.

Delavska hranilnica d.d. Ljubljana

šernk ::

zbiral bom kar je ceneje na mesečni ravni....

rabim samo spletno banko pa 1 nakazilo na 2-3 mesece v tujino. Sem jih mislil menjat že ob zadnji podražitvi, potem so mi pred mesecem dni zaračunali 5 eur za OKVARJENO KARTICO, kar mi je dvignilo pritisk, sedaj je pa game over če mi podražajo na 5eur...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dober dan ::

Jaz sem jim pisal in dobil odgovor, da fiksno je to za nove komitente, stari zvesti komitenti imamo vse po starem. Se mi je kar nasmejalo, ker take cene nikjer ne dobim.

Ganon ::

Saj so jasno napisali. Ampak večina prebere samo naslove in že žolčno tipka ...

Dober dan ::

Ganon je izjavil:

Saj so jasno napisali. Ampak večina prebere samo naslove in že žolčno tipka ...


Panika je nastala zato, ker smo komitenti dobili obvestilo v mobilno banko, preden je banka dejansko objavila obvestilo na spletni strani. Seveda pa slednjega podatka obvestilo v mobilni banki ni vsebovalo. Itak pa ne bi bilo takih postov, če bi paket za 4,8€ vseboval še kaj drugega, razen vodenja računa.

V-i-p ::

Tole sem danes dobil v mobilni banki.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Boobiz ::

A ni zanimivo to? Slovenske banke na vse načine želijo dvigovat cene in porinit še kak dodaten prst nekam, kamor sonce ne posije. Medtem pa nemci ponujajo zastonj poslovanje in razne cashbacke.
Zakaj take razlike? Zakaj se banke pri nas tako obnašajo?
I'm drunk, what's your excuse?

dev ::

Imam občutek, da smo se ujeli v začaran krog, vedno več nas prehaja na tuje banke za dnevno poslovanje, zaradi cenejših ali boljših storitev. Najbrž naše banke počasi to zaznavajo in rabijo nekje nadomestit izpad - povišajo cene storitev. Potem pa še več ljudi začne iskat cenejše rešitve in prestopijo drugam.

Edino za kredit pa še vedno rabiš našo banko.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

delavec44 ::

Premajhen trg. Ne razmišljajo globalno. Saj Mbills je nekaj probaval pa vidiš kam je zajadral, ko je zmanjkalo kapitala.
Nekateri pravijo, da bo s fintech bankami enako, ko dosežejo kritično maso uporabnikov. Uživajmo dokler traja.

kixs ::

Ne me strasit! Ze tako je prevec dezinformacij... :lol:

Ganon ::

Boobiz je izjavil:

A ni zanimivo to? Slovenske banke na vse načine želijo dvigovat cene in porinit še kak dodaten prst nekam, kamor sonce ne posije. Medtem pa nemci ponujajo zastonj poslovanje in razne cashbacke.
Zakaj take razlike? Zakaj se banke pri nas tako obnašajo?


Če me kaj nasmeji, so to trapasta posploševanja. Vse slovenske banke nas lupijo in nam želijo slabo, nemške pa svoje ljudi zasipavajo z denarjem in ugodnostmi. Ahhh, tujina ... med in mleko. :))

dev je izjavil:

Imam občutek, da smo se ujeli v začaran krog, vedno več nas prehaja na tuje banke za dnevno poslovanje, zaradi cenejših ali boljših storitev. Najbrž naše banke počasi to zaznavajo in rabijo nekje nadomestit izpad - povišajo cene storitev. Potem pa še več ljudi začne iskat cenejše rešitve in prestopijo drugam.

Edino za kredit pa še vedno rabiš našo banko.


Še en z "občutkom". Tisti promil ljudi, ki uporablja invalidno N26, je kaplja v oceanu in nikakor ne nekaj, kar bi banke zaznavale in zato odirale komitente. Vi res živite v nekem paralelnem svetu.

aborko ::

Vprašanje je ali mi ali ti? Tle okoli mene je ene 20 ljudi šlo na vivid, ene 5 nas tja dobiva tudi placo, še ene par pa penzijo, ja penzijo na vivid. Med in mleko vsekakor ne, so pa nekatere zadeve vsekakor boljse pri tujih bankah. Ne še vse, zato še eni kr vztrajamo na slo bankah poleg tujih. Vprašanje kako dolgo še? Jst ne bi smajlije limal, razn če so zaskrbljeni, razmisljujoči.

Kodrnusa ::

Jaz imam n26 banko za vsakodnevno poslovanje. Na DH imam racun za neredne prilive za kar me dobro curijo (2,95EUR vodenje, 0.45EUR spletna banka) ampak zaenkrat še ne upam imet večjih vsot na n26. Vsak mesec si par k nakažem na n26 iz DH in potem vse z N26 delam.
Tudi okoli mene je veliko ljudi na fintech tujih bankah, vedno več... Predvsem ljudje, ki imajo dosti denarja, da ne rabijo kreditov, limitov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

bemfa ::

Seveda, ljudje z veliko denarja se imajo čas ukvarjat z iskanjem rešitev, ki jim prihranijo 2eur/mesec.

Kodrnusa ::

Ne gre za iskanje rešitev, ampak zato, da ljudje niso ovce in nočejo biti nategnjene. Plus za primer app od n26 stokrat boljši, lažji za uporabo kot od DH. Dosti denarja (ne veliko) sem mislil s smislom, da nimajo minimalca in ne potrebujejo 500EUR limita da pridejo čez mesec, ter, da imajo svoje nepremičnine in ne rabijo kreditov.. Nisem govoril o miljonarih....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

jocoj ::

A ni 50k omejitev na N26, da ti računajo nadomestilo? Naše banke imajo od 100k navzgor, ali nimajo. Zakaj bi bila aplikacija 100x boljša? Še SLO položnic ne moreš slikat. Aplikacija od DH res ni nevem kaj, ampak je pregledna in enostavna. Edino ta obvezen Rekono je adijo pamet.

delavec44 ::

Za nove račune je omejitev 50k. Za stare ne.
SLO qr kodo lahko slikaš na applu. Ne vem zakaj traja toliko časa, da popravijo na androidu. Je pa to edina tuja banka, ki to podpira.

Kodrnusa ::

jocoj je izjavil:

A ni 50k omejitev na N26, da ti računajo nadomestilo? Naše banke imajo od 100k navzgor, ali nimajo. Zakaj bi bila aplikacija 100x boljša? Še SLO položnic ne moreš slikat. Aplikacija od DH res ni nevem kaj, ampak je pregledna in enostavna. Edino ta obvezen Rekono je adijo pamet.

Imam vse na trajniku (na N26 brezplačno). Une par racunov na leto ko je treba vtipkati mi pa ni težko. App od N26 ima statistiko, spaces (kamor skrijes visek denarja), lična je, zaklepas/odklepas kartico po volji za tujino, internet nakupe, bankomate.. nič od tega app od DH nima... Je pa pregledna in enostavna da. Predvsem mi gre na jetra da moram ko jo odprem vedno kliknit vstopi, nato šele ponudi prstni odtis, da se logiram, pri N26 te takoj vrze na prstni odtis.

jocoj ::

Ja, teh par funkcij res nima. Je pa zanimivo sedaj, ko imam Sberbank mobilno. Se mi zdi, da je na isti platformi kot od DH, ker zgleda skoraj identično, vendar ta pa ima možnost nastavitev limitov, pa blokiranja kartic.

Dober dan ::

jocoj je izjavil:

Ja, teh par funkcij res nima. Je pa zanimivo sedaj, ko imam Sberbank mobilno. Se mi zdi, da je na isti platformi kot od DH, ker zgleda skoraj identično, vendar ta pa ima možnost nastavitev limitov, pa blokiranja kartic.


DH vse to omogoča, ampak moraš odpret DH denarnik. Limiti za dvige, POS in splet. Posebej omogoči/onemogoči splet, tujino, bankomat. Blokada kartice,poleg pa še gumb Naročilo na sms obveščanje. Samo analitika fali. Kdor ima DH, pa tega še ni opazil, naj preveri v DH denarniku tako, da potegne kartico v levo in nato stisne Nastavitve. Namesto spaces pa lahko zastonj odpreš hranilni knjižico in zastonj prestavljaš denat notri in ven.

Zgodovina sprememb…

bemfa ::

Kodrnusa je izjavil:

Ne gre za iskanje rešitev, ampak zato, da ljudje niso ovce in nočejo biti nategnjene. Plus za primer app od n26 stokrat boljši, lažji za uporabo kot od DH. Dosti denarja (ne veliko) sem mislil s smislom, da nimajo minimalca in ne potrebujejo 500EUR limita da pridejo čez mesec, ter, da imajo svoje nepremičnine in ne rabijo kreditov.. Nisem govoril o miljonarih....

Ljudje si samo mislijo, da niso ovce. V resnici nas nategujejo na vsakem koraku. Ravno zato, ker se večina ukvarja s takimi 'problemi', kot je 'Pri kateri banki prihranit 20eur/leto', namesto z resnimi stvarmi. Glavno, da maš občutek, da nisi ovca in da si pomemben. :)) Pa sry za offtopic.

Boobiz ::

Bottom line je, da je gledat na svoj žep skoraj vse kar lahko narediš v tem primeru. Katere resne stvar nimajo za sabo 3000 ostalih malih problemov, ki jih je ravno tako treba prediskutirat, da bodo vsem prav... sicer si spet na začetku?
I'm drunk, what's your excuse?
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516963 (1620) Patrik0
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505998 (3341) energetik
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628736 (11832) nejc_nejc
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424521 (3059) RockyS
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310116 (7337) SVGA

Več podobnih tem