» »

Delavska hranilnica

Delavska hranilnica

««
4 / 17
»»

nenaC ::

Jaz imam samo mobilno banko - strošek 0,40€. Niti ne vem zakaj bi rabil E-banko, če imaš lahko le mobilno, ki ponuja vse, kar ponuja E-banka s tem da je cenejša? Lahko da je kaj, kar ponuja samo E-banka vendar se ne morem spomniti, kaj bi to bilo?

kixs ::

Js pa razmisljam, da zaprem na DH in grem 100% na N26. Trenutno se ne vem ali bom rabil v bliznji prihodnosti kaksen manjsi kredit, ker sicer bi na DH ze zaprl.

Utk ::

nenaC je izjavil:

Jaz imam samo mobilno banko - strošek 0,40EUR. Niti ne vem zakaj bi rabil E-banko, če imaš lahko le mobilno, ki ponuja vse, kar ponuja E-banka s tem da je cenejša? Lahko da je kaj, kar ponuja samo E-banka vendar se ne morem spomniti, kaj bi to bilo?

Lahko nakazes 20 jurjev z mobilno?
Ja, je cenejsa, 60 centov na leto cenejsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

reeves ::

- predčasno lahko poravnaš dolg tako, da ali greš na poslovalnico in nakažeš (oni vedo kam), ali pa pokličeš in ti povedo znesek in IBAN in elektronsko nakažeš.

- Jaz imam mobilno in elektronsko bančništvo. Plačujem samo elektronsko v znesku 0,45€/mesec.

delfinus ::

Hvala za potrditev glede tega mobilnega bancnistva pri DH.
Ja glede predcasne poravnave porabe na kreditni jih bom pa povprasal, ko bo to potrebno. Upam, da je IBAN in sklic vedno enak?! Ampk ok, to so ze detajli uporabe. zaenkrat vse ok z Delavsko.

lp, d.

nenaC ::

Utk je izjavil:

nenaC je izjavil:

Jaz imam samo mobilno banko - strošek 0,40EUR. Niti ne vem zakaj bi rabil E-banko, če imaš lahko le mobilno, ki ponuja vse, kar ponuja E-banka s tem da je cenejša? Lahko da je kaj, kar ponuja samo E-banka vendar se ne morem spomniti, kaj bi to bilo?

Lahko nakazes 20 jurjev z mobilno?
Ja, je cenejsa, 60 centov na leto cenejsa.


Nimam pojma, ne obračam takšnih vsot, zato tudi nimam potrebe po e-banki najbrž. Ampak ja, hvala za info.

Utk ::

Ko si odpiral mobilno banko si si dolocil nek dnevni limit na njej. Verjetno par 100 evrov. Za marsikaj je to premalo.

reeves ::

IBAN in referenca sta vedni isti, ne bom pa trdil. Mislim, da so mi tako rekli, ko sem spraševal.

Dnevni limit se lahko spremeni kadarkoli na poslovalnici. Omejitve ni, tako, da brez težav nakažeš tudi 20.000€.
Lahko ga pa v 1 minuti spremeniš v e-banki. Ampak potem rabiš oboje.
Sam uporabljam e-banko za kakšna nakazila in račune brez QR kode, ker je pisanje lažje in preglednejše. Za položnice uporabljam mobilno, ker rabim kakšno minuto, da samo poskeniram kode in je urejeno.
Za 60 centov na leto me pa res ne bo pobralo.

Utk ::


Omejitve ni, tako, da brez težav nakažeš tudi 20.000€.

Ampak to spet ni pametno, ce imas za zascito samo geslo.

Dnevni limit se lahko spremeni kadarkoli na poslovalnici.

Na poslovalnici sem bil ko sem odpiral racun 8 let nazaj in nikoli vec.
Na spletni banki si lahko nastavljas se obvestila, smse, odpres depozit, ceprav to ni vec moderno, pregled prometa je bolj pregleden, ostalo je najbrz isto.

Malajlo ::

reeves je izjavil:

- predčasno lahko poravnaš dolg tako, da ali greš na poslovalnico in nakažeš (oni vedo kam), ali pa pokličeš in ti povedo znesek in IBAN in elektronsko nakažeš.

- Jaz imam mobilno in elektronsko bančništvo. Plačujem samo elektronsko v znesku 0,45€/mesec.

Pol evra na mesec za? Za kaj? En dvig gotovine? Eno položnico? Do explain.
Samo položnic se mi nabere nekaj deset na mesec. Da o vodenju računa (več njih) ne govorim. Vsakič po par deset centov.

joze67 ::

Pol evra za spletno IN mobilno banko, kar je bilo vprašanje. Ostala poraba po ceniku. Plus vodenje računa po ceniku.

reeves ::

Malajlo je izjavil:

reeves je izjavil:

- predčasno lahko poravnaš dolg tako, da ali greš na poslovalnico in nakažeš (oni vedo kam), ali pa pokličeš in ti povedo znesek in IBAN in elektronsko nakažeš.

- Jaz imam mobilno in elektronsko bančništvo. Plačujem samo elektronsko v znesku 0,45€/mesec.

Pol evra na mesec za? Za kaj? En dvig gotovine? Eno položnico? Do explain.
Samo položnic se mi nabere nekaj deset na mesec. Da o vodenju računa (več njih) ne govorim. Vsakič po par deset centov.

0,40€/mesec za uporabo mobilne banke
0,45€/mesec za uporabo spletne banke (mobilna je v tem primeru brezplačna, tako da imaš lahko obe)
0,25€ provizija za položnico plačano po elektronski poti
Dvig gotovine na drugih bankomatih je brezplačen v EMU z evrom.


Mislim, da je bil moj odgovor jasen, glede na to, da je OP spraševal ali se poleg spletne banke plačuje še dodatno mobilno banko. Odgovor je ne, plačuje se samo spletno bančništvo v znesku 0,45€/mesec.

delfinus ::

Se to. DH nima provizije, ce nakupujes z Mastercard kartico izzven EUR zone. Je tako?

fireX88 ::

preko spleta ali?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

delfinus ::

Vsepovsod. NLB ima (pa se katere druge vecje banke) provizijo za vsa placevanja, ce kupujes v drugi valuti, ki NI EUR. Pri NLB to imenujejo: Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR. Visina provizije znasa 1.5% od celotnega zneska nakupa. Ali placas preko spleta ali pa ce gres na Hrvasko in placas bilo kaj tam.

V tarifah DH nisem zasledil te provizije. Pa tudi se mi zdi, da je ze pred casom v eni drugi temi nekdo omenil, da DH tega nima.

lp, d.

fireX88 ::

ko nakupujem plačam v € in mi niso (do sedaj) še nič trgali. Plačevanje s kartico v kunah ni bilo problemov (sem pa vedno izbral opcijo brez konverzije). Tako ali tako, je pa HR v EU in načeloma ne bi smela banka zaračunavat te stvari..ali pač?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

delfinus ::

Hoj, ne gre za to: sprasujem naslednje.

Gres na Amazon.co.uk in placas v GBP. NLB ti na ta znesek udari 1.5% provizije.
Gres npr. na Hrvasko in gres v Ikeo in placas v HRK. NLB ti udari 1.5% provizije.
Gres na Svedsko in placas v restavraciji v SEK in NLB ti udari 1.5 provizije.

Tu ni faktor ali drzava je v EU ali ne, ampak ali je bila transakcija izvedena v EUR ali drugi tuji valuti in na vse te transakcije ti vecina SI bank od lanskega novembra zaracunava te provizije. DH mislim, da ni med njimi, ampak rabim potrditev.

Lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

fireX88 ::

delfinus je izjavil:

Hoj, ne gre za to: sprasujem naslednje.

Gres na Amazon.co.uk in placas v GBP. NLB ti na ta znesek udari 1.5% provizije.
Gres npr. na Hrvasko in gres v Ikeo in placas v HRK. NLB ti udari 1.5% provizije.
Gres na Svedsko in placas v restavraciji v SEK in NLB ti udari 1.5 provizije.

Tu ni faktor ali drzava je v EU ali ne, ampak ali je bila transakcija izvedena v EUR ali drugi tuji valuti in na vse te transakcije ti vecina SI bank od lanskega novembra zaracunava te provizije. DH mislim, da ni med njimi, ampak rabim potrditev.

Lp, d.


Gres na Amazon.co.uk in placas v GBP. NLB ti na ta znesek udari 1.5% provizije. --> nakupoval sem preko ebay.co.uk in nisem imel dodatnih stroškov, mogoče zaradi paypala; kupil preko gearbesta v $ (zopet preko paypala) in ni bilo dodatnih stroškov
Gres npr. na Hrvasko in gres v Ikeo in placas v HRK. NLB ti udari 1.5% provizije. --> lani decembra sem kupil čevlje v Jeordie’s in letos plačeval v trgovini ter restavracijah s kartico z izbranim načinom plačila v EUR; skratka ni bilo dodatnih stroškov
Gres na Svedsko in placas v restavraciji v SEK in NLB ti udari 1.5 provizije. --> nimam te izkušnje

EDIT: plačeval sem pa mešano (kreditno ali navadno).
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

Master_Yoda ::

Ja paypal ti po defaultu naredi konverzijo (ki pa ni ugodna). Isto se ti je zgodilo na hrvaskem.

aborko ::

Vsepovsod. NLB ima (pa se katere druge vecje banke) provizijo za vsa placevanja, ce kupujes v drugi valuti, ki NI EUR. Pri NLB to imenujejo: Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR.

Nlb je res uvedel to nadomestilo za nekaj mesecev, ampak so ga že kakšne 4 mesece nazaj ukinili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

fireX88 ::

ampak ti paypal zaračuna to konverzijo in ne še dodatno banka. Pri kunah pa enako. Izbereš opcijo brez konverzije in banka (preračuna vrednost valute na tisti dan) in ne dodatno zaračuna provizijo.. vsaj kolikor sem gledal plačan znesek in trgan (seveda z mojim preračunom)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

delfinus ::

aborko je izjavil:

Vsepovsod. NLB ima (pa se katere druge vecje banke) provizijo za vsa placevanja, ce kupujes v drugi valuti, ki NI EUR. Pri NLB to imenujejo: Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR.

Nlb je res uvedel to nadomestilo za nekaj mesecev, ampak so ga že kakšne 4 mesece nazaj ukinili...


Pozdrav, glede na zadnji podatek pri NLB to ne velja. Dokument je veljaven od 01.10.2018 dalje. Glej tocko 7. Ostalo: Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR 1,5% od zneska dviga gotovine oz. nakupa.
Vir: https://www.nlb.si/stroski-obrestne

lp, d.

delfinus ::

fireX88: to, da ti PayPal ali Amazon.co.uk zaracuno konverzijo, ali pa da to konverzijo zaupas banki v drzavi, kjer kupujes je vedno neugodno za potrposnika. V tuji drzavi moras vedno placevati v njihovi valuti in racun mora izdan v njihovi valuti. Ce zahtevamo v EUR, bo konverzija vedno zelo neugodna. Preizkuseno in preracunano mnogokrat.

Provizija na transakcije, ki niso EUR je tudi ena izmed bistvenih razlogov zakaj sem septembra lani odprl N26 in sedaj vse nakupe, ki niso EUR vrsim preko njih. Pri N26 ni te provozije na nakupe v valuti, ki ni EUR. Sedaj se vedno ostaja vprasanje ali je ni tudi pri DH? Imam obcutek, da je ni, ker je ne najdem pod tarifami.

lp, d.

aborko ::

@delfinus: sem še dodatno preveril preko online chata pri nlb in sprva so mi zatrdili, da je bilo to nadomestilo ukinjeno, ko sem jim linkal cenik, pa so preverili in so potrdili, da so nadomestilo spet uvedli, barabini. Bom tudi sam očitno moral zamenjati banko. NLB - NE vem zakaj... in ravno sedaj ko bom en mesec v zda. In hvala ti za opozorilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

delfinus ::

To je pa zelo podlo od NLB, če je bilo ukinjeno in znova potihoma uvedeno. Sem bil do pretekla meseca komitent NLB, ampak ne morem vedeti, ker sem vse tovrstne transakcije prenesel na N26 in me tovrstno zaracunavanje ni doletelo.

Večina ljudi sploh se ni seznanjena s temi zgodbami ali pa niso dovolj pozorni pri svojih nakupih. Ali pa je morda provozija se vedno dovolj nizka? :)
https://www.zurnal24.si/slovenija/ljudj...
https://www.primorske.si/slovenija/plac...

delfinus ::

Naj mi nekdo pove, ki ima ze dlje casa DH in ima Mastercard kreditno kartico. Danes sem prvic posloval z novo kartico, ki sem jo dobil. Opravil sem dva nakupa, a se se vedno ne vidita na porabi, niti v spletni, niti v mobilni banki. A imajo zapoznelo obdelavo? Ker pri vseh ostalih, ki sem jih kdajkoli imel si videl porabo v spletni banki takoj po opravljeni transakciji na kartici.

lp, d.

kixs ::

Ne spremljam ravno vsakodnevno, pravzaprav sem se zdaj na DH logiral po kaksnem mesecu ali se vec.

Poglej v: Kartice > Neobracunan promet

Sigurno je pa kaksen dan zamika.

Pa kakor izgleda res ni kaj dodatno obracunano placevanje v tuji valuti. Ker na eBayu vse kar ni v EUR, placam s MasterCard kartico vezano na PayPal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

delfinus ::

Js trenutno nimam se nikjer nobenih zneskov danasnjih nakupov. Tudi ni pod neobracunan promet. Se vedno vse na 0 stoji. No bom videl v ponedeljek. Ce pa ne obracunajo pa tudi prav. Bo to boljs kot vsaka diamantna kartica :).

kixs ::

Vse bo obracunano. Ne skrbi ;)

Alamar ::

Je zamik par dni. Sicer pa dobiš SMS obvestilo takoj po nakupu.

delfinus ::

Shieze, mi niso povedali, to je pa tudi edina slabost v primerjavi z NLB. Tam so vedno imeli obdelavo hipno in se je videlo takoj pod porabo na kreditni.

lojz123 ::

Razmišljam da bi iz Gorenjske banke šel na DH pa zanima me kako je z Mastercard, dobiš novo ali prenesejo obstoječo ter koliko čadsa traja prenos ?

kixs ::

Dobis novo.

delfinus ::

Js sem najprej odprl racun pri DH. Nato sem v naslednjem koraku iz bivse banke (NLB) preko Klika prenesel vsa sredstva na DH in nato zaprl racun pri NLB. To je slo vse cez v roku enega dneva in je hitreje, kot pa ce bi pooblastil DH, da to naredijo zame. Moja mati so cakali na to dlje, se mi zdi da vec kot en teden, da se je sploh kaj zgodilo.
Kar se tice uporabniske izkusnje je DH OK. Spletne aplikacije in mobilne aplikacije so dovolj jasne in omogocajo vse kar rabim. Edina slaba stran DH je, da se promet na kreditni kartici vidi v njihovi spletni oz. mobilni banki sele po preteku 2 do 3 dni. To je bilo pri NLB v istem trenutku kot je bila transakcija opravljena.
Ker so malce stresjeni al kaj, so mi ob prehodu na DH pomotoma izdali tudi zlato kreditno kartico, ki pa je ne potrebujem. So mi po urgiranju brezplacno zamenjali na navadno.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Banke stiska, Delavska hranilnica drazi svoje storitve.

Placila UPN naloga gre iz €0,25 na €0,29. Vodenje racuna bo po novem 1,55€ na mesec. Vir: https://www.delavska-hranilnica.si/docu...

Pero_SLO ::

Ali imam pravilne informacije, da Delavska Hranilnica tudi spada pod sistem za zajemčene vloge do 100,000 EUR, kot ostale banke pri nas?

https://www.bsi.si/financna-stabilnost/...

Hvala in LP

recmajkemi ::

Seveda spada.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

ginekk ::

Pero_SLO je izjavil:

Ali imam pravilne informacije, da Delavska Hranilnica tudi spada pod sistem za zajemčene vloge do 100,000 EUR, kot ostale banke pri nas?

https://www.bsi.si/financna-stabilnost/...

Hvala in LP


Če to ne bi veljalo, bi pomenilo, da se ne držijo zakona. Poslovali bi nelegalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Pro ::

Od včeraj je možna pri DH mobilna denarnica Denarnik za Maestro in Mastercard več tukaj. Na mobilnik sem že namesti app, vse nastavil, preizkusil pa še ne.
Je že kdo drug preizkusil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pro ()

Ganon ::

Opa, hvala za informacijo! Bom danes namestil.

Pahuljone ::

Se kaj ve kdaj bo podrta tudi na apple napravah?

borisk ::

fino, bo treba naslednji telefon kupit z NFC.

Pahuljone: lastniki applov niste take škrtice da bi uporabljale najcenejšo banko :))

Pahuljone ::

Novejši iPhonei imajo NFC

Boris: Ne skrbeti, je služben.

Ganon ::

Pahuljone je izjavil:

Se kaj ve kdaj bo podrta tudi na apple napravah?


"Uporaba DH Denarnika v operacijskem sistemu iOS ni mogoča zaradi omejitev, postavljenih s strani Apple-a."

KraitPay ::

DH denarnik pri meni dela bp. Za vikend bil na češki in tam plačeval bp.

Pri nas ravnokar plačal malico bp.

kixs ::

Od 1.11. bodo samo se trije brezplacni dvigi denarja na bankomatih drugih bank. DH bankomatov je pa zelo malo.

https://www.delavska-hranilnica.si/o-hr...

Mare2 ::

kixs je izjavil:

Od 1.11. bodo samo se trije brezplacni dvigi denarja na bankomatih drugih bank. DH bankomatov je pa zelo malo.

https://www.delavska-hranilnica.si/o-hr...


Za slovenske razmere je to še vedno OK. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

W6fxBzMDqg ::

Zakaj ne recimo osebni račun za zaposlene in potem spletno bančništvo. Zakaj bi vzel digitalni paket ki je 4,5€ napram 1,5€ + kolikor pride spletno.
SMS oveščanje stane ali samo 1 sms odvzame?

Poštarca potrdilo če ga vzameš brez usb ključa je prek DH kaj ceneje?

Utk ::

Sigen certifikat je zastojn, zakaj bi katerega plačeval?

Zakaj bi vzel digitalni paket ki je 4,5€ napram 1,5€ + kolikor pride spletno.

Če imaš 15-20 nakazil, plačil, mesečno, si že tam nekje.

W6fxBzMDqg ::

Utk je izjavil:

Sigen certifikat je zastojn, zakaj bi katerega plačeval?

Zakaj bi vzel digitalni paket ki je 4,5€ napram 1,5€ + kolikor pride spletno.

Če imaš 15-20 nakazil, plačil, mesečno, si že tam nekje.

Hvala

Ve kdo kako je z smsi, ga odtegne od mesečne kvote ali je vsak sms 0.0*€?
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517281 (1938) Patrik0
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506134 (3477) energetik
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629087 (12183) nejc_nejc
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424579 (3117) RockyS
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310288 (7509) SVGA

Več podobnih tem