» »

Delavska hranilnica

Delavska hranilnica

««
3 / 17
»»

Mare2 ::

Kmalu bodo na bankah začeli peči in prodajati tudi kruh, mleko, Milka čokolado kupili v Mercatorju za 0,99 in prodajali po 2,20 EUR tako kot na črpalkah...

Če pomisliš, samo en kredit, ki naenkrat postane "slab". Koliko storitev je treba opraviti, da pokriješ. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Mare, na žalost moraš to obrnit. Merkator pa telekom se bosta šla banko. Pa zdravnike tudi, pa zavarovalnice, elektriko že sedaj prodajajo,...

V roku parih let boš imel pri telekomu
- mobitel
- internet
- televizijo
- elektriko
- zdravstvo (pač boš samo k določenim zdravnikom lahko šel, ampak bodo pa poceni)
- zavarovalnico
- banko


Še mal pa bodo še tehnične preglede delala in avtomobile prodajal.

Goody ::

krneki0001 je izjavil:

Kaj hočem povedat?
Da z obrestmi nobena banka v evropi ne more nič več zaslužiti, oziroma zasluži, vendar tudi elektrike za IT zadeva ne pokrije, ker so v evropi trenutno negativne obresti za vse banke.


OK, bom zaključil, ne bova prišla do konca. Debato sva začela na tole tvojo trditev, kateri sem oporekal. Nato pa postaš podatek, da je bilo v 2015 čistih obrestnih prihodkov več kot dvakrat več kot prihodkov iz storitev, v 2016 pa postaš da je skupni dobiček v prvih 9 mesecih padel. In še zmeraj vstrajaš pri zgornjem?
Over and out.

krneki0001 ::

Goody je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kaj hočem povedat?
Da z obrestmi nobena banka v evropi ne more nič več zaslužiti, oziroma zasluži, vendar tudi elektrike za IT zadeva ne pokrije, ker so v evropi trenutno negativne obresti za vse banke.


OK, bom zaključil, ne bova prišla do konca. Debato sva začela na tole tvojo trditev, kateri sem oporekal. Nato pa postaš podatek, da je bilo v 2015 čistih obrestnih prihodkov več kot dvakrat več kot prihodkov iz storitev, v 2016 pa postaš da je skupni dobiček v prvih 9 mesecih padel. In še zmeraj vstrajaš pri zgornjem?
Over and out.


Še vedno pa samo enako kot leto prej. Ni nič več zaslužka, ampak je stagnacija.

pdvsl ::

Če pomisliš, samo en kredit, ki naenkrat postane "slab". Koliko storitev je treba opraviti, da pokriješ. :)


nič, ker ustvarijo denar.

krneki0001 ::

Kako pa se ustvari denar? Mogoče tako da ko zagusti ti davkoplačevalci dajo finančni vložek?

pdvsl ::

krneki0001 ::

pdvsl je izjavil:

http://www.sciencedirect.com/science/ar...


Tehnik ve da če natočiš 10 litrov bencina v tank, da lahko narediš samo toliko kilometrov kot jih lahko. ekonomistu pa daš miljon evrov, zapravi jih pa 10 miljonov.

Ziga Dolhar ::

krneki0001 je izjavil:

pdvsl je izjavil:

http://www.sciencedirect.com/science/ar...


Tehnik ve da če natočiš 10 litrov bencina v tank, da lahko narediš samo toliko kilometrov kot jih lahko. ekonomistu pa daš miljon evrov, zapravi jih pa 10 miljonov.


Bančnik pa, da če jih dobi 10, jih lahko naprej posodi 9.
https://dolhar.si/

pdvsl ::

tega ne piše tam, piše pa tole:

This study establishes for the first time empirically that banks individually create money out of nothing. The money supply is created as 'fairy dust' produced by the banks individually, "out of thin air".


in naprej je opisan test, ki so ga izvedli.
Tehnik ve da če natočiš 10 litrov bencina v tank, da lahko narediš samo toliko kilometrov kot jih lahko. ekonomistu pa daš miljon evrov, zapravi jih pa 10 miljonov.


Bančnik pa, da če jih dobi 10, jih lahko naprej posodi 9.


It is sobering to realise that since the 1930s, economists have moved further and further away from the truth, instead of coming closer to it. This happened first via the half-truth of the fractional reserve theory and then reached the completely false and misleading financial intermediation theory that today is so dominant.



anyway, veselo branje.

krneki0001 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

pdvsl je izjavil:

http://www.sciencedirect.com/science/ar...


Tehnik ve da če natočiš 10 litrov bencina v tank, da lahko narediš samo toliko kilometrov kot jih lahko. ekonomistu pa daš miljon evrov, zapravi jih pa 10 miljonov.


Bančnik pa, da če jih dobi 10, jih lahko naprej posodi 9.


Ja tako bi moralo biti. Dobi enega, naprej jih posodi pa 10.

Dajarra ::

Res so precej opazno naredili par podražitev pri DH. Sem videl na položnici, a na spletni strani komajda najdeš ta podatek, ker samo piše; Še vedno najugodnejša banka.

krneki0001 ::

Zelo verjetno so res še vedno najcenejši.

Modri dirkač ::

Dajarra je izjavil:

Res so precej opazno naredili par podražitev pri DH. Sem videl na položnici, a na spletni strani komajda najdeš ta podatek, ker samo piše; Še vedno najugodnejša banka.

Saj je bilo obvestilo objavljeno na spletni banki.
Everybody lies!

Mare2 ::

Saj drugače je DH v redu, dokler lahko vse opraviš "mimovrste".

Če pa ne gre, si pa v "vrsti". Dolgi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kebo ::

Na Miklošičevi je vedno gužva, ampak na Viču ali Črnučah pa jaz nisem nikoli čakal, kako je drugot po Sloveniji pa ne vem.

Mare2 ::

Kebo če kot Črnuče misliš na Dunajski, je velikokrat gužva. Očitno si bil tam le 2x.

Jaz pa na Miklošičevi že dve leti nisem naletel na gužvo (ker me tam že dve leti ni bilo).

Folk izkoristi poceni plačevanje položnic in je gužva. Tako je pač življenje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alamar ::

Samo še dražijo svoje tarife. ;((

- nadomestilo za dvig gotovine na bankomatih v SLO un EMU - 0,55 EUR (tudi vpogled v stanje bo kmalu 0,23 EUR) razen na bankomatih DH bo ostalo zastonj.

šernk ::

Alamar je izjavil:

Samo še dražijo svoje tarife. ;((

- nadomestilo za dvig gotovine na bankomatih v SLO un EMU - 0,55 EUR (tudi vpogled v stanje bo kmalu 0,23 EUR) razen na bankomatih DH bo ostalo zastonj.


?? govorimo o delavski hranilnici?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

greatdrakon ::

narobe gledaš. glej fizične osebe. vpogled je plačljiv (0.23). dvig je še vedno zastonj za fizične osebe (ko ne bo več grem stran takoj). čeprav mi ni jasno, ko dvigneš vidiš tudi stanje...

šernk ::

nehajte strašit, samo za pravne osebe :))

sem bil že na pol poti da grem ukinit račun, imam en bankomat 50km okoli ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Res je, sem spregledal. Kljub vsemu drži, da je to že druga letošnja podražitev določenih tarif.

Ganon ::

Katerih?

greatdrakon ::

ja to je to. širijo se preveč hitro. s tem so povezani tudi stroški... da ne omenjam, da so njihove določene investicije - vprašljive... vodstvo pa tudi...

Alamar ::

Ganon je izjavil:

Katerih?
Tako na hitro iz glave - provizija za direktno bremenitev, provizija za položnice in spletne položnice, provizija za Mastercard...

greatdrakon ::

fakof Nakazila s plačilnim nalogom UPN so tudi dvignili na 0.39

Ganon ::

Alamar je izjavil:

Ganon je izjavil:

Katerih?
Tako na hitro iz glave - provizija za direktno bremenitev, provizija za položnice in spletne položnice, provizija za Mastercard...


Sem prej plačal položnico in je bila provizija 25 centov, tako kot vedno?

Alamar ::

Ne, 25c je od približno februarja letos. Prej je bila 20 centov.

Ganon ::

Aha, nisem bil sploh pozoren.

Alamar ::

Kmalu nova paketna računa za mlade

https://www.delavska-hranilnica.si/o-hr...

Furb ::

Zanima me, ali je mozno nakazati denar na kartico mastercard in si tako predcasno poravnati obveznosti oziroma povecati limit?

borisk ::

če ni debetna ne, za povečat limit pa pokliči na banko, če nisi dlih neki shady tip ti povečajo brez problema, odvisno tudi od stanja na računu (limit na 3k€ ne boš dobil če je edini prihodek socialna.)

fireX88 ::

Furb je izjavil:

Zanima me, ali je mozno nakazati denar na kartico mastercard in si tako predcasno poravnati obveznosti oziroma povecati limit?


Pišem glede na izkušnje NLB-ja (sedaj imam DH). Skratka, na NLB-ju sem v enem mesecu potreboval več kot sem imel limit. Preko spletne banke sem poslal mail, da bi rad povečal limit ali pa poplačal obveznosti. Rekli so, da za povečanje limita bo trajalo nekaj časa, obveznost pa lahko poravnam praktično takoj. Poslali so mi vse podatki in plačal preko položnice za znesek obveznosti preko klika in je bila star rešena. Takoj naslednji dan sem lahko koristil poln limit na mastercard kartici.

Skratka, če ima NLB to možnost, bi rekel, da ima tudi DH. Pokliči/pošlji mail in vprašaj, ker povečanje limita nekaj košta (sicer zanemarljiva vrednost - cca 2€), vendar če ne rabiš "višjega" limita se mi zdi to nesmisel.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

OZZY ::

Furb je izjavil:

Zanima me, ali je mozno nakazati denar na kartico mastercard in si tako predcasno poravnati obveznosti oziroma povecati limit?


Da je možno nakazati na kartico predčasno. Vendar je rok za tako predčasno poplačilo mislim da 8 dni pred bremenitvijo MC, ki jo imaš določeno.
Go with the flow.

Malajlo ::

Ne štekam tega s podaljšanjem limita in plačili obveznosti... Rabil si večji limit, zato si nakazal denar, da si ga lahko izkoristil?

MadMicka ::

Malajlo, limit je pokuril, ker pa je rabil še naprej plačevati s kreditno kartico, npr. spletni nakupi, je hotel plačati kar je porabljeno s kartico in tako sprostiti limit. Jaz sem tudi že imel podobne probleme in sem rešil tako, da je pač nakup plačal nekdo drug s svojo kreditno, denar pa sem mu takoj povrnil.

Malajlo ::

A. Ta limit ;) Ja, sem tudi sam že plačeval drugim, v glavnem zaradi avtorizacij, ki jih niso takoj brisali (in je pri par jurjih lahko takoj problem).

delfinus ::

Evo tocno to sem tudi jaz zelel vprasati v tej temi, ker pac razmisljam o prehodu iz NLB na Delavsko.

Torej:
1. predcasno poplacilo stroskov porabe na MC je mogoce 8 dni pred bremenitvijo? Ce je tako je pri NLB slednje enako.
2. Imam pa se eno hipoteticno vprasanje. Npr. imam mesecni limit na MC postavljen na 1500EUR. Zelim kupiti 4 letalske karte v visini 2000EUR. Na MC si pac dodatno nalozim 500 EUR in si povecam limit in placam teh 2000EUR. Je slednje kdo prakticiral ze pri Delavski. Namrec pri NLB sem to prakticiral ze nekajkrat in deluje bp.

lp, d.

fireX88 ::

1. ne vem koliko časa prej je mogoče poplačat, vendar vem da je možno.
2. nisem še nikoli prakticiral, imam nekoliko višji limit in mi zadostuje. Pokliči na DH in vprašaj.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

delfinus ::

1. Jep se mi je tudi ze zgodilo (na NLB), da sem si poplacal v tem obdobju, ki je 8 dni pred trganjem s kreditne. Kaj se je naredilo? Se vedno mi je trgalo kot, da si ne bi predhodno poplacal porabe kreditne. Znesek, ki sem ga pa nakazal na kreditno pa mi je sel v +, kar pomeni vecji limit porabe na kreditni kartici.
Sem pa tudi opazil (NLB), ce nekaj casa pustis ta visji znesek, ki presega vrednost default limita na kreditni kartici, ti ga cez en cas, nekaj dni, morda teden ali dva nalozi nazaj na transakcijski racun. Zal nisem meril koliko casa to traja.
2. Jep bom povprasal, ker mi je to pomembno. So pa to ze detajli uporabe kreditne kartice, katere vedo verjetno le redki zaposleni.

Si sedaj ze na DH?

lp, d.

fireX88 ::

sem in sem izrecno zadovoljen. Ne vem, če so to tudi uvedli pri NLB-ju (ko sem bil jaz, tega še ni bilo) plačilo preko kredite kartice na obroke. Znesek, ki ga plačaš v s kreditno, si lahko razdeliš od 1 do 72 obrokov (brez dodatne provizije), vendar ti potem zmanjšajo limit za vrednost, ki si dolžan banki.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

delfinus ::

Jep tudi sam se bom v naslednjem tednu oglasil pri DH. Razlog je preprost, NLB uvaja pakete in bo vse komitente prisilno postavilo v nek paket, ce si ga seveda ne bos izbral prej sam. Prakticno isti paket, ki ga imam sedaj bi me prisel skoraj 160EUR na leto. Sedaj imam Premium kartico, kjer placujem mesecno vodenje racuna 2.60 in uporabnino za Klik 0.75EUR in eno nakazilo prek Klika na N26, ki je 0.40EUR. Clanarine za Viso ne placujem, ker imam letno potrosnjo preko 4000EUR. Letno tako pri NLB placam cca. 45EUR, kar je se sprejemljivo. Seveda je tukaj treba se pristet certifikat, ki znasa 5 EUR na cca 5 let. No sedaj bi mi za tak isti Premium paket zaracunali kar skoraj 160EUR letno. Hvala in zdrava ostani.

Ker pa rabim en SI racun pa je DH najugodnejsa. Ker je vodenje 1.25, 0.39EUR za nakazilo enkrat mesecno na N26. Uporabnine za njihovo banko ni, clanarina za Master Card je 14EUR na leto (prvo leto zastonj). Torej me bo DH prisla v enem letu 33.68EUR, kar je se ceneje kot pa NLB prej. Ni vec kej razmisljat.

Sicer pa ja N26 kljub vsemu najugodnejsa, ker je strosek 0, ampak vseeno jo uporabljam zgolj za tekoce posle, spletne nakupe in pa placevanje poloznic.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

NikolormousB ::

delfinus je izjavil:

Evo tocno to sem tudi jaz zelel vprasati v tej temi, ker pac razmisljam o prehodu iz NLB na Delavsko.

Torej:
1. predcasno poplacilo stroskov porabe na MC je mogoce 8 dni pred bremenitvijo? Ce je tako je pri NLB slednje enako.
2. Imam pa se eno hipoteticno vprasanje. Npr. imam mesecni limit na MC postavljen na 1500EUR. Zelim kupiti 4 letalske karte v visini 2000EUR. Na MC si pac dodatno nalozim 500 EUR in si povecam limit in placam teh 2000EUR. Je slednje kdo prakticiral ze pri Delavski. Namrec pri NLB sem to prakticiral ze nekajkrat in deluje bp.

lp, d.


1. Do nekaj mesecev nazaj ni bilo možno. Ne na osebnem, ne na poslovnem. Je treba počakati do konca obdobja, da se ti limit resetira. Zaradi tega sem moral odpret poslovni račun na drugi banki, ki to omogoča.

2. Limita ni mogoče povečati na ta način. Če želiš višji limit, je treba na banko in še enkrat skozi tisto papirologijo.

Podatki so stari kakšnega pol leta, mogoče so v zadnjem času kaj spreminjali glede tega, ampak mene je pri DH zmotila predvsem njihova nefleksibilnost pri takšnih in podobnih zadevah.

delfinus ::

Hoj, fireX88 pravi, da porabo po kreditni kartici lahko poplacas prej. Se lahko kak drug komitent DH to potrdi ali zavrze?

Za drugo opcijo za povisanje limita z nalaganjem na kreditno pa bom verjetno moral na banko, samo se bojim, da me bodo bulili, ker sicer vprasanje je jasno, ampak hkrati nerazumljivo, ce tega banka ne ponuja :).

lp, d.

Furb ::

Jaz sem dobil tak odgovor:
Možno je samo nakazilo na poravnalni račun TRR Delavske hranilnice d.d. - z tem nakazilom lahko poravnate znesek porabljenega limita na MC kartici vendar vsaj 10 dni pred dejanskim obračunom porabe (8., 18. ali 28. v mesecu).

Glede nakazila za povišanje limita pa naj nebi bilo mogoče. Možno je le povišanje limita, max 2000€.
Me pa zanima kaj bi se zgodilo, če bi nakazal več kakor je za poravnavo.

Ganon ::

Jaz sem pred leti menjal NLB za DH. Žal mi je, da se za to nisem odločil že prej.

delfinus ::

Furb ali lahko znesek limita na kreditni kartici spremljas preko njihove e-banke? Predpostavljam, da ja. V praksi bi se lahko to sprobalo tako, da se poravna znesek predcasno in doda npr 1EUR in se potem vidi ali se ta 1EU pripise k visjemu limitu porabe za mesec oz. kaj se naredi z njim.

lp, d.

delfinus ::

Hoj,
Evo, da delim mojo izkusnjo. Sem v popolnosti presedlal iz NLB na Delavsko Hranilnico (osebni racun z zlato kartico). Mal je trajal (14 dni), da sem dobil kartico in lahko sedaj dvigujem. Za backup in poloznicna placevanja imam N26 in sem vse svoja sredstva zacasno prelil iz NLB na N26 in od tu kasneje po aktivaciji e-banke na DH.
Master Card od DH je na poti in bo na voljo v tem tednu. Najbolj ekspeditni so bili v E-banki DH. Tam sem dobil dostop prakticno v istem dnevu, ko sem jim posredoval serijsko Sigen-Ca certifikata. Ebanka se mi na prvi pogled niti ne zdi slaba. Ni modernega videza, ampak mi je kot taka se bolj vsec kot pa neka tablicna verzija z animiranimi kvadratki. Bom videl cez cas, ko jo bom malo bolj preizkusil.

Racun na NLB sem zaprl sam in za to nisem pooblastil DH. Zelel sem vec kontrole kdaj in na kaksen nacin zelim zapreti racun. Pred zaprtjem sem predcasno poravnal vse obveznosti za Viso NLB, sel na maticno enoto in v 5 minutah mi je zelo prijazen, pozitivno nastrojen in nasmejan usluzbenec zaprl racun in izplacal se zadnje EUR na roko. Vsec mi je, da je bil posten in da se kako zaveda, da je NLB dalec od ugodne banke. S temi dragimi NLB paketi so ga pa tko al tko ruknili.

Back to DH. Zdej imam se zgolj dve vprasanji za DH:
- kako se predcasno poravnava porabo na kreditni kartici?
- vem, da se uporabnina za spletno banko zaracunava 0.45 EUR. Ali se posebej poleg uporabnine za spletno banko zaracunava tudi uporabnina za mobilno verzijo spletne banke? Ta znasa po ceniku DH 0.40 EUR. https://www.delavska-hranilnica.si/oseb... Odgovor na tole vprasanje ziher kdo od tule ve?

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Utk ::

Sej ti pise da se ne obracuna, ce imas spletno banko.
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517275 (1932) Patrik0
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506132 (3475) energetik
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629084 (12180) nejc_nejc
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424578 (3116) RockyS
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310288 (7509) SVGA

Več podobnih tem