» »

Delavska hranilnica

Delavska hranilnica

««
7 / 17
»»

Kodrnusa ::

Dh nima rednega limita. Vsak limit gre preko zavarovalnice, kar pomeni, da so stroški odobritve...

FoxKnox ::

Kodrnusa je izjavil:

Dh nima rednega limita. Vsak limit gre preko zavarovalnice, kar pomeni, da so stroški odobritve...

Torej to ni limit ampak je kredit.

Kodrnusa ::

Ne to je limit ker ti da možnost da greš v negativno stanje, za kar placas negativne obresti. Pri kreditu placas stroške odobritve in obresti v vsakem primeru, ter ga vračaš periodično vsak mesec. Kredit se načeloma bolj splača ker je pri limitu višja obrestna mera (odvisno od banke okoli 8%).

logik ::

"Obrestna mera v valuti EUR znaša -0,50% letno za dnevne vrednosti stanja EUR na računu pravne osebe, ki presega 0,15 mio EUR in -0,50% letno za dnevne vrednosti stanja EUR na računu pravne osebe v stečaju ali prisilni poravnavi, ki presega 0,1 mio EUR. V kolikor ima posamezni komitent v hranilnici odprtih več transakcijskih računov se pri izračunu dnevne vrednosti stanja EUR na računu upošteva seštevek stanj na vseh njegovih računih."

https://www.delavska-hranilnica.si/docu...

A kdo ve, kako imajo to urejeno ostale banke?

barakus ::

Kaj pa osebni racuni?

logik ::

barakus je izjavil:

Kaj pa osebni racuni?


Pri vlogah na vpogled fizičnih oseb ni stroškov.

Tu je pravi link:
https://www.delavska-hranilnica.si/docu...

LeXani ::

Dh denarnik bomo moral namestit. Tako kot skb ukinjajo sms potrjevanje spletnih plačil..
Čas prve prijave 04.11.2005

barakus ::

A to za spletne UPN obrazce?

jocoj ::

Kdo mogoče ve ali je pri plačevanju preko paypala z debetno mastercard kartico v USD valuti kakšna dodatna provizija s strani hranilnice? Ali se upošteva samo dnevni mastercard tečaj? Gre se za to, da ima paypal oderuški menjalni tečaj in konverzijo tako zamaskirano, da je možno izbrati tečaj banke le pri plačilu s kartico.

gruntfürmich ::

to pa ne bo držalo. paypal čisto enostavno omogoča konverzijo pri tvoji banki oz izdajalcu kartice.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jocoj ::

Ti si malo v zaostanku. V zadnjih par mesecih so pri paypalu tako skrili nastavitve, da prvič ni možno trajno nastaviti konverzijo banke, ampak moraš za vsako transakcijo izbirati in drugič ta izbira je možna samo pri plačilu s kartico, ne pa tudi pri plačilu preko povezanega bančnega računa.

Ampak moje vprašanje je čisto drugo. Zanima me, ali pri plačilu z debetno mastercard kartico (ne kreditno) izven EU območja v valuti USD, delavska hranilnica zaračuna provizijo?

delfinus ::

jocoj je izjavil:


Ampak moje vprašanje je čisto drugo. Zanima me, ali pri plačilu z debetno mastercard kartico (ne kreditno) izven EU območja v valuti USD, delavska hranilnica zaračuna provizijo?


Ne, menjava bo po tecaju Mastercarda. Je pa pomembno, da v tujini vedno zahtevas placilo v njihovi lokalni valuti, drugace ti bodo v teh tuji drzavi udarili zelo neugoden menjalni tecaj.
lp, d.

Master_Yoda ::

Dh denarnik bomo moral namestit. Tako kot skb ukinjajo sms potrjevanje spletnih plačil..


Meni je pri NKBM smesno to da si bos za spletna placila sedaj moral namestiti mdenarnico (ter seveda moral imeti ustrezen telefon za to), ter nastavil si bos lahko neko kompleksno geslo. Za prijavo v spletno banko pa forsirajo geslo ki mora biti dolzine 6 in lahko vsebuje samo jebene cifre. Kaj se zajebavajo iz nas ali kaj ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

recmajkemi ::

Wtf je Rekona? In zakaj je boljša kot karkoli drugega? Zakaj sama spletna banka ne preveri certifikata?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

gruntfürmich ::

ker se gredo retardirane stvari, in jebejo uporabnike z nekim 'mobilnikom' za kreditne kartice preko spleta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Master_Yoda ::

Glejte to komedijo.

Uporabljajte močna gesla.


Kako, ce pa ne dovolijo vec kot 6 mestno geslo sestavljeno samo iz cifer ??
Dovie'andi se tovya sagain.

Rumko ::

recmajkemi je izjavil:

Wtf je Rekona? In zakaj je boljša kot karkoli drugega? Zakaj sama spletna banka ne preveri certifikata?


Kolikor sem na hitro gledal, je bankart postal (delni?) lastnik rekono, tako da osebno sklepam da je iz te smeri prišla zahteva, da se to uporablja? Kao skupna identifikacija za banke ipd. (kar sem jaz mislil da sigen@ca certfikati so že to to, ampak ok)

TensorTensor ::

Zakaj bi sploh uploadal certifikat na Rekono, če se v banko lahko prijaviš z SMS in te opcije sploh ne moreš onemogočiti?
/

Rumko ::

TensorTensor je izjavil:

Zakaj bi sploh uploadal certifikat na Rekono, če se v banko lahko prijaviš z SMS in te opcije sploh ne moreš onemogočiti?


SMS bodo ukinili. Če uporabiš novi vmesnik (namesto klasičnega "starega"), potem tam že dela ta rekono zadevščina.


DH_OSEBNI-Rekono-navodila.pdf
"V prihodnje bo Delavska hranilnica za vstop v spletno banko DH Osebni omogočala zgolj prijavo z Rekono računom, zato želimo in priporočamo, da si svojRekono uporabniški račun ustvarite čim prej."

Za poslovne račune pa še nisem videl, da bi kaj grozili s tem. Sklepam pa, da slej ko prej bo tudi tam.

Pimoz ::

Rumko je izjavil:

TensorTensor je izjavil:

Zakaj bi sploh uploadal certifikat na Rekono, če se v banko lahko prijaviš z SMS in te opcije sploh ne moreš onemogočiti?


SMS bodo ukinili. Če uporabiš novi vmesnik (namesto klasičnega "starega"), potem tam že dela ta rekono zadevščina.


Trenutno imam prijavo urejeno prek novega vmesnika z Rekono, z uporabniškim imenom in geslom, nakar dobim sms. Torej bodo tudi to opcijo ukinili in bom tudi na Rekono potreboval certifikat, če te prav razumem?

JudyLarose ::

Miha 333 je izjavil:

Že več kot 2 leti imam pri DH osebni in poslovni račun. Nimam pripomb, vse dela. Mogoče zgolj ena želja, in sicer da bi interni prenosi med računi DH delali v realnem času tudi med vikendom.

Ja! V tem se strinjam s tabo

Rumko ::

Pimoz je izjavil:

Trenutno imam prijavo urejeno prek novega vmesnika z Rekono, z uporabniškim imenom in geslom, nakar dobim sms. Torej bodo tudi to opcijo ukinili in bom tudi na Rekono potreboval certifikat, če te prav razumem?


SMS zdaj dobis od rekone, ne vec od DH. DH samo preusmeri na rekono, pa od tam dobi povratno informacijo da je ok (oauth?).

U/P + SMS ali pa U/P + certifikat. Potem so pa se neke stopnje zaupanja v ta account na rekono, kar se pa nisem poglabljal kaj pomeni (if it works, don't fix it)

Pimoz ::

Ok super :) Hvala za info :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

budnost ::

Mislim, da je ta Rekona eno veliko molzenje folka in zbiranje vseh možnih občutljivih podatkov na enem mestu... Dosedaj si imel sigenco in je bilo brezplačno. Rekona bo brezplačna celo leto 2021, da dobijo čimveč uporabnikov, nato bo pa letna članarina in boš plačeval...če ti paše ali ne. Nobene alternative, ničesar...vsako leto kaj novega in vse je samo na škodo uporabnika, ki ga noben ne vpraša nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

jocoj ::

Zaenkrat je še po starem in močno dvomim, da bo tale Rekona postala edina opcija.

budnost ::

Zaenkrat gre še po staro. Mislim, da lepo piše, da bo sčasoma postala edina opcija. Že letos.

jocoj ::

Mogoče za tiste, ki jim poteče certifikat. Potem bo treba na novo prijavno metodo. Močno pa dvomim, da imajo pravico ukiniti prijavno metodo nekomu, ki mu sigenca poteče recimo leta 2023.
Tudi tole z obveznim potrjevanjem mastercard spletnih nakupov z denarnik aplikacijo ne drži čisto. Še vedno bo možno SMS obveščanje.

Ganon ::

V pdfju zgoraj piše sledeče:

V prihodnje bo Delavska hranilnica za vstop v spletno banko DH Osebni omogočala zgolj prijavo z Rekono računom, zato želimo in priporočamo, da si svoj Rekono uporabniški račun ustvarite čim prej.

kixs ::

Kako komplicirajo... pa ta prijava, pa to geslo, pa certifikat, pa Rekona, Denarnica... LoL... Kot da so edina banka... za to kar rabim, je N26 vec kot prevec...

jocoj ::

Ganon je izjavil:

V pdfju zgoraj piše sledeče:

V prihodnje bo Delavska hranilnica za vstop v spletno banko DH Osebni omogočala zgolj prijavo z Rekono računom, zato želimo in priporočamo, da si svoj Rekono uporabniški račun ustvarite čim prej.

Seveda piše in seveda si želijo čim prej. Moja sigenca, s katero se prijavljam v spletno banko velja do 12.2022. Bi res rad videl, če mi tole ukinejo in prisilijo v to Rekono. Grem naslednji dan drugam.

Pimoz ::

Storitev Rekono zaradi zahtev GDPR ne omogoča registracije novega uporabniškega računa brez potrditve lastništva številke mobilnega telefona. Pri podjetju Rekono se zavedamo pomena varnosti in zasebnosti. Mobilni telefon je ključni element za zagotavljanje dodatnega preverjanja pri prijavi v izbrane storitve.

https://www.rekono.si/sl/faq-uporabniki/
What? GDPR zahteva mobitel pri registraciji? Lahko to nekdo potrdi?

Ganon ::

Kateri menjalni tečaj upošteva banka, če izvedem plačilo v kunah na hrvaški račun preko plačilnega naloga. Naj plačam v kunah ali v evrih, kaj je boljše (če sploh)? Če sem kdaj plačal kaj v tuji valuti, sem to vedno opravil preko PayPala in je potem banka naredila konverzijo. Tokrat PayPal ni opcija.

gruntfürmich ::

imaš sploh možnost pošiljat kune preko naloga? jst sem pošiljal v UK in češko in sem pošiljal EURE ker nimam računa s tujimi valutami, pa se mi zdi kot da so konverzijo naredile njihove banke da so ljudje dobili denar v svoji valuti. je pa bilo kar obilo provizije in nisem bil zadovoljen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ganon ::

Na izbiro je cela vrsta valut. O kakšni proviziji je govora? Nazadnje sem uporabil UPN za nakazilo evrov v Nemčijo in plačal običajno provizijo, 29 centov.

gruntfürmich ::

provizija pri konverziji valut, ker se mi zdi da sem pošiljal EUREUR v dežele brez eurov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

F31_202 ::

Malo sem šel preverjat to Rekono.
To je podjetje ki je bilo registriano:
Datum vpisa: 6.6.2019
Vir: https://www.bizi.si/REKONO-D-O-O/
Ima:
Company size 1-10 employees
Vir: https://si.linkedin.com/company/rekono-...

Ter ima v pogojih poslovanja zapisano:
5. Podatki posameznega računa Rekono se hranijo še deset let po koncu veljavnosti računa.

1. Upravljavec lahko v primeru zlorabe storitve Rekono uporabniku onemogoči uporabo njegovega računa storitve Rekono s takojšnjim učinkom in nemudoma izvede druge potrebne varnostne ukrepe in postopke za omejitev posledic zlorabe.

1. Upravljavec lahko splošne pogoje občasno spremeni ali dopolni zaradi sprememb v vsebini ali načinu delovanja storitev Rekono, kadar to zahtevajo: a) novi ali spremenjeni predpisi; b) regulatorji ali spremembe tehničnih specifikacij oz. standardov; ali c) ugotovljene potrebe po izboljšanju storitev ali načina delovanja sistema Rekono.


vir: https://www.rekono.si/sl/kako-deluje/sp...

Kar mi ne daje nobenega zaupanja v to rešitev in mi samo nakazuje da so v odzadju neki mutni posli. Drugače si ne znam razložiti kako lahko v bistvu start-up podjetje (do 10 zaposlenih) v dobrem letu in pol razvije takšno prijavno komponento in prepriča banke, zavarovalnice in nevem še koga da jo začnejo uporabljat, kot edini način prijave??!? Poraja se resno vprašanje varnosti, vzdrževanja in še marsičesa zadaj. Če trenutni poslovni model ne bo uspešen bodo pač spremenili pogje uporabe in začeli prodajat podatke, če se ne strinjate imate pač 14 dni časa da greste stran ampak vaš podatke bodo hranili še 10 let... Da boste zaklenjeni iz spletne banke je drugotnega pomena...

Će gremo na bolj fringe zadeve, če boste kršili TOS (precej ohlapna interpretacija) vam zbrišejo račun in ste ostali zunaj...

Certifikati in ISO standardi gor ali dol, ta stvar smrdi do neba in bo treba res menjati banko....

gruntfürmich ::

meni se ne dopade ne rekona niti da potrebujem mobi aplikacijo za nakupovanje s kreditno.
če bodo to zjebali grem drugam.
kakšni predlogi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dober dan ::

Vse banke imajo to po novem, kolikor spremljam.

Pimoz ::

Ja, to je EU direktiva PSD2. Implementacije se sicer malo razlikujejo ampak v vsakem primeru nekega opt-out ali kakršnekoli izbire ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

šernk ::

ma jst samo ne zastopim zakaj vsaka nova stvar danes na internetu potrebuje 10x daljši čas nalaganja in 2x več klikov kot stara. Stara verzija spletne banke si odprl, vse vnesel in plačal s tremi kliki...sedaj se ti pa za vsak drugi vnos komplet stran mora osvežit. zakaj je lahko v stari banki naslovnika prebralo iz IBAN praktično takoj, sedaj pa porabi par sekund? Prijava prej dvostopenjska z dvemi kliki, sedaj 20 klikov.

In to ni samo pri njih, to spremljam praktično povsod, sploh v raznih programih za skriti orodno vrstico bližnjica, za jo odkriti rabiš pa skoraj doktorirati na googlu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pimoz ::

Ker vse kar se tiče software postaja čedalje bolj opinionated. Ljudjem je to iz nevem kakšnega razloga všeč.
Se pa strinjam da je DH-osebni obupno počasen. In tudi kar nekaj popolnoma ne logičnih UX odločitev.

Alamar ::

Jaz uporabljam mobilno banko in vse, kar rabim deluje hitro in zanesljivo.

Dober dan ::

Pimoz je izjavil:

Ker vse kar se tiče software postaja čedalje bolj opinionated. Ljudjem je to iz nevem kakšnega razloga všeč.
Se pa strinjam da je DH-osebni obupno počasen. In tudi kar nekaj popolnoma ne logičnih UX odločitev.


Mobilno aplikacijo so nazadnje posodobili pred 5 meseci..

Ganon ::

Dober dan je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Ker vse kar se tiče software postaja čedalje bolj opinionated. Ljudjem je to iz nevem kakšnega razloga všeč.
Se pa strinjam da je DH-osebni obupno počasen. In tudi kar nekaj popolnoma ne logičnih UX odločitev.


Mobilno aplikacijo so nazadnje posodobili pred 5 meseci..


Pred tremi in pol pa res. Ti bi posodabljal vsak dan, če zadeva deluje? Kakšne težave pa imaš z mobilno banko?

Dober dan ::

Na Appstoru piše 5 mesecev. Seveda ne, lahko bi pa vsaj naredili prijavo z mailom brez obiska poslovalnice, če zamenjaš telefon?

gruntfürmich ::

jst pa nočem imeti neko luknjičavo aplikacijo da uporabljam kreditni kartico.
to je norost.
sploh pa kaj bodo uporabniki neumnih telefonov?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jocoj ::

Ostane sms obveščanje sigurno za takšne.

borisk ::

Dober dan je izjavil:

Na Appstoru piše 5 mesecev. Seveda ne, lahko bi pa vsaj naredili prijavo z mailom brez obiska poslovalnice, če zamenjaš telefon?


sam sem prijavil telefon v DH mobilni al kaj je že aplikacija brez obiska poslovalnice. Zakaj si šel v poslovalnico?

kixs ::

Se koga spammajo s SMS-i glede Denarnika? Dobil sem kaksnih 11 istih sms-ov v eni uri...

Kvinta ::

gruntfürmich je izjavil:

jst pa nočem imeti neko luknjičavo aplikacijo da uporabljam kreditni kartico.
to je norost.
sploh pa kaj bodo uporabniki neumnih telefonov?


Ti lahko v vsaki banki posluješ enako tak kot takoj po drugi svetovni vojni....recimo mojih starešev ne morem navadit na to ,da ne bi več hodili na banko za vsako jajco včasih tud vsak dan v tednu :))
A.C.A.B
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517379 (2036) Patrik0
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506161 (3504) energetik
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629213 (12309) nejc_nejc
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424600 (3138) RockyS
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310342 (7563) SVGA

Več podobnih tem