» »

monitor - kje so kondenzatorji??

monitor - kje so kondenzatorji??

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Imam LED LCD monitor, ki se po zagonu prižge za sek. nato pa takoj ugasne, vendar lučka na njem pa še vedno gori. Mislil sem, da je kriv zunanji napajalnik monitorja in sem ga zato zamenjal, vendar problem ostaja.

Veliko sem bral, da naj bi za to okvaro bili krivi napihnjeni kondezatorji. Kje so ti kondezatorji na napajalniku ali znotraj monitorja na kakšnem vezju mogoče?

p.s. monitor je na servisu in serviser ne ve če se bo dalo popraviti oz. če se splača popraviti

lp

[D]emon ::

Najverjetneje ima monitor Capxon kondenzatorje, ki so znani po tem, da crknejo po par letih. Da prides do njih bos verjetno moral razstaviti monitor, da prides do vezja, ali pa napajalnik. Zamenjava te stane par eur za kondenzatorje in 10 minut dela. Ni pa to stvar zaradi katere bi se neslo monitor na servis.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Madmax_ ::

[D]emon je izjavil:

Najverjetneje ima monitor Capxon kondenzatorje, ki so znani po tem, da crknejo po par letih. Da prides do njih bos verjetno moral razstaviti monitor, da prides do vezja, ali pa napajalnik. Zamenjava te stane par eur za kondenzatorje in 10 minut dela. Ni pa to stvar zaradi katere bi se neslo monitor na servis.


Napajalnik (zunanji) sem že zamenjal, tako da kondenzatorji v napajalniku ne morejo biti problem. Potem so lahko le kondenzatorji na vezju - če ima LED LCD kondenzatorje tudi na vezju - ne vem??
Razstavil in sestavil bi že, samo ne znam spajkat :)

lp

#000000 ::

tm na levo so enih par kondenzatora, morbit oni nagajaju ?

mislm da ni do njih ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

[D]emon ::

Spajkat ni noben problem, da se ne bi mogel naucit. In ja, najverjetneje je na zadnji strani panela vsaj eno vezje, kjer bodo kondenzatorji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

erex ::

Kwa pa ti veš tiskarček o spajkanju :)

[D]emon ::

Glede na to, da sem se ucil za stromarja preden sem presaltal na tisk ... dovolj, da sem popravil ze kar nekaj monitorjev in maticnih plosc.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ST-777 ::

Madmax_ je izjavil:

Razstavil in sestavil bi že, samo ne znam spajkat :)
Potreboval boš dobro orodje za to. Pri Conradu imajo nekaj teh orodij, pa še njihov mojster ti bo lahko svetoval. Ali pa tole, ki ima za komplet precej ugodno ceno: http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/...

mihec87 ::

Najdi enega ki se ukvarja z elektroniko in zna z spajkalnikom pa mu daš six-pack pa je...Da se neboš lih na tem ekranu učil...

Trance4mer ::

Če so kondezatorji, ti lahk zrihtam, sem pa z Ljubljane. Če pa kej drugega pa ne vem z glave povedat dokler ne vidim

goranzaric ::

Katera znamka monitorja. Pokaze kaj ko signalni kabel ni prikljucen?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo LCD zaslona (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7214115 (10956) Telbanc
»

Monitor rabi 1 uro, da se "ogreje" in prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
241756 (969) Furbo
»

Menjava kondenzatorjev - LCD monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193755 (3385) GrimReaper
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712256 (9026) Pyr0Beast
»

Matična plošča in počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
232099 (1811) markomad

Več podobnih tem