» »

Moj računalnik ima težave z spanjem.

Moj računalnik ima težave z spanjem.

Netrunner ::

Moj računalnik ima težave z spanjem. Vsak večer ko ga dam spati se po kaki minuti ali dveh spet zbudi. Če to ponovim večkrat mogoče uspe da potem spi. Skoraj vsako jutro je že zbujen pred mano in redkdaj spi celo noč.

Kako bi lahko izvedel kaj ga mrtva oz. kateri procesi ga mečejo ven iz spanca in ali je mogoče kje globalno nastavit da se lahko zbudi samo na ukaz tipkovnice ali on/off tipke ?

hvala
  • spremenilo: Netrunner ()

Miha 333 ::

Verjetno nagaja miška, pojdi v upravitelja naprav in pri miški izključi opcijo "Ta naprava lahko zbudi računalnik".

Tr0n ::

S spanjem.

MacGyver141 ::

Maš mogoče windows 8 ali 10?

XsenO ::

Daj PC v spanje in izključi miš, tipkovnico ter preostalo morebitno kramo. Počasi dodajaj dokler ne dobiš kirvca. Preveri tudi v biosu, da nimaš kako bujenje nastavljeno
1 + 1 = 1

Netrunner ::

Miha 333 => hvala bom preveril
Tr0n => hja... moja OŠ učiteljica iz slovenščine ne bi bila ponosna name
MacGyver141 => Windows 10 enterprise
XsenO => se bom malo poigral, da dobim krivca

Mitch ::

Bi prej rekel da je za to prebujanje iz spanja kriva mrežna kartica...

MacGyver141 ::

Netrunner je izjavil:

Miha 333 => hvala bom preveril
Tr0n => hja... moja OŠ učiteljica iz slovenščine ne bi bila ponosna name
MacGyver141 => Windows 10 enterprise
XsenO => se bom malo poigral, da dobim krivca


No pol mam enak problem :D. Men računalnik že od windows 8.1 naprej ne spi normalno.

Zgodovina sprememb…

Ascendor ::

Mam isti problem... windows 7...
Zaslon sicer ostane zatemnjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

shadeX ::

Japajade.

Kaj pa prenosniki z vgrajeno baterijo? Ta problem mora biti rešen..

SloBiscuit ::

Jest sem imel isti problem. 3 stvari moreš onemogočit.

Pejt v Device Manager --> http://www.sevenforums.com/tutorials/12...

Onemogoči pa:

- Miško
- Tipkovnico
- in Ethernet! (tale je krivec bil pri meni in sumim da je tudi pri tebi)
- najdeš ga pa pod "Network Adapters"

Pa srečno,
neznanec555

Boky ::

V power options - > Sleep izklopi "allow wake up timers"

Netrunner ::

Hvala za vse informacije. Danes bom testiral te zadeve, da vidim če bo noč prespana.

Verjetno obstaja kje v winsih skriti kakšen log iz katerega bi lahko razbral wake up čas ter proces ki ga je sprožil.

shadeX ::

Preber še enkrat post od @SlovenskegaBiskvita zgoraj..

Tale ukaz pokaže kdo ima dostop do tega da zbudi PC iz spanja.

Netrunner ::

eh .. spregledal sem...

Microsoft Windows [Version 10.0.10240]
(c) 2015 Microsoft Corporation. All rights reserved.

c:\>powercfg -devicequery wake_armed
HID Keyboard Device
Realtek PCIe GBE Family Controller
HID-compliant mouse

kot je bilo rečeno .. miš, tipkovnica in mrežna. To noč bo pa spal !!

shadeX ::

In, se je naspal to noč? :D

Netrunner ::

Ponoči je bil še na off, pa sem ga danes zvečer dal v sleep. Spal je kakšne dve uri in ker sem ga pred mojim spanjem potreboval sem ga skušal zbuditi.... NEUSPEŠNO !!

Očitno so težave s spanjem rešene, vendar zdaj pa se mi noče zbuditi. Ventilatorji se piženejo, vendar monitorja ostaneta blank oz. kot da ni signala. Power off/on in reset ni pomagal. Ugasnil sem ga in izklopil napajalec ter čez kakšnih 20min spet prižgal... Rezultat enak. Zatem sem en monitor priklopil preko vga na onboard grafično, če se tam kaj pokaže ... Pa se ni.

Zdaj sem vse ugasnil, staknil el. kabel in bom pustil do jutri z upanjem da mi ga bo uspelo zbuditi. V nasprotnem primeru pa začel raziskovati kaj je narobe ob spremljavi kletvic.

Za pravopisje se opravičujen saj to tipkam prek telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

SloBiscuit ::

ko ga daš v sleep ga lahko zbudiš z gumbom On/Off na računalniku ali pa z reset gumbom. Če računalnik ugasneš, pa ga prižgeš z On/Off gumbom, se normalno prižge?(ali moraš večkrat pritisnt gumb?)

Mogoče je lahko samo gumb :p
neznanec555

Netrunner ::

Sem ga ravnokar poskusil prižgati in je enako kot pred slabima dvema urama. Vžge se, samo na monitorju se ne nič pokaže. Pa tudi ni slišat kakšnih klasičnih zvokov vžiga ampak samo ventilator.

SloBiscuit ::

potlej ni kriv "sleep" mode. nekaj ti ne štima ko komp ugasneš. poglej če so vsi kabli dobr prtrjeni, pa poglej če maš on/off gumb prav vezan...
neznanec555

Netrunner ::

Pritaknjeno je vse kot mora biti, saj je vse lepo delovalo par let.

Bral sem o težavah z sleep in hibernacijo, vendar se bojim da je kaj crknilo. Kam se zabeleži karkoli se mora ko daš v sleep? Odtaknil sem disk pa še ni odziva, tako ta bom probal pobrati ven baterijo na matični in upal da se bo kaj "refreshalo".

Eh kako se mi ne da ubadat s tem...

Netrunner ::

Ko sem vzel baterijo od matične ven in nazaj noter je računalnik prišel k sebi....

SloBiscuit ::

Netrunner je izjavil:

Ko sem vzel baterijo od matične ven in nazaj noter je računalnik prišel k sebi....


Če se ti bo začel spet isto dogajati pa potem kupi novo baterijo (najbolj priporočeno je da kupiš isto)
neznanec555

Mitch ::

Če imaš procesor na Haswell arhitekturi izklopi v BIOSu S6 & S7 states...

Netrunner ::

SloBiscuit => Kaj ne baterija samo skrbi da konfiguracija ostane enaka? .. mislim z menjavo kaj bi dosegel?
Mitch => CPU je AMD Phenom X6 t1090 ..bom moral malo poguglat kako kaj nastavit bios

SloBiscuit ::

Netrunner je izjavil:

SloBiscuit => Kaj ne baterija samo skrbi da konfiguracija ostane enaka? .. mislim z menjavo kaj bi dosegel?
Mitch => CPU je AMD Phenom X6 t1090 ..bom moral malo poguglat kako kaj nastavit bios


tud dalinc ne bo deloval tko kot je treba ko mu baterija jebe, tak da ja so težave z tem, te baterije pa tud niso nekaj drage, tko da le zamenjaj za koji slučaj
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se instantno zbudi iz sleep/hibernate

Oddelek: Pomoč in nasveti
171508 (1121) fujtajksel

Windows 10 Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
243087 (1689) dzinks63
»

win7 problem z "spanjem"

Oddelek: Pomoč in nasveti
7883 (720) Isotropic
»

zbudi računalnik z ir daljincem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91235 (885) BorutK-73
»

Ponovne težave z iPhonovimi urami

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4613592 (12125) MrStein

Več podobnih tem