» »

Upgrade ali nov računalnik?

Upgrade ali nov računalnik?

«
1
2

tomaz- ::

Živjo,

Sistem je sledeč:
original WIN 10 pro
AMD Athlon II X3 435 2900MHz
6Gb Ram DDR2 800
Gigabyte GA-MA785GM-US2H
AMD Radeon HD 5670 512MB
SSD Crucial 512Gb
WD 1Tb HDD
Napajalnik mislim da je LC550w


Se da upgrejdat ta sistem ( grafična.. ) ali je bolje iti v nakup vseh novih komponent? Celoten budget bi bil med 600 in 700 evri, če bi šlo za celotno posodobitev..

xxurban ::

Za tak budget se dobi že dosti boljši sistem.

DarwiN ::

HDD in SSD obdržiš, ostalo pa prodaš komplet (kupiš en rabljen disk 250Gb za 5-10€ in ga daš zraven).

Potem pa naročiš iz Nemčije I5+R9-390 in ostalo drobnarijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tomaz- ::

Vem, da se dobi preecej več, vendar sem bil v dvomih, ali it v tako investicijo, ali bi sistem s kakšno posodobitvijo "prijaznejšo denarnici" deloval OK. Recimo grafična kartica..

Drugače bi bil pa vesel kakega predloga za komponente v vrednosti nekje 600€, BREZ diskov ( to že imam OK ) ..

Isotropic ::

sorodno vprasanje
a bi e5300 z 6-8gb rama in gtx 660 mel kaj problemov pri normalni uporabi?
win 8, 20-25 tabov odprtih v operi, od tega tut kakšen yt video ali pdf.
alpa razne igrice, kar lahko 660 pač poganja - far cry 4 recimo na vsaj 768p alpa armored warfare, wot.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za igrice bo treba upgrejdat na quad

DarwiN je izjavil:

HDD in SSD obdržiš, ostalo pa prodaš komplet (kupiš en rabljen disk 250Gb za 5-10€ in ga daš zraven).

Potem pa naročiš iz Nemčije I5+R9-390 in ostalo drobnarijo.


al pa uzame 970 in mu ostane napaajalc >:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

i play with e8500 and the FPS is most of the time on 60 FPS S-SYN is on ofc. and all setting on thier max. 1920X1080 my card is HD6970 and he is do great job with most of the games.
windows 8.1 64BIT
8GB RAM DDR2
SSD 840 PRO (SATA 2)
old computer but do the job
of course some's time's i have low FPS when alot action is goin on.
hope it's help you.

hojnikb ::

jst sn meu drugacne izkusne z e8400 in 460...upgrade na q9505 je kr pomagal...

tako da bo 660 z e5xxx se tok bolj spala...


ampak z kakimi ultra nastavitvami se da tut grafiko zaposlit ;)
#brezpodpisa

DarwiN ::

al pa uzame 970 in mu ostane napaajalc


Ampak potem ne more prodat starega compa kot celote.:S Tako pa še mogoče dobi 100€ (windowse seveda tudi obdrži).

@Tomaž



Tole je 625€ z dostavo.. In pri nas kupiš eno ohišje za ~25€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

ne ga srat z nuklearko od 390.. uzami 970 za par evricov vec

http://www.mindfactory.de/product_info....
#brezpodpisa

njyngs ::

Ni zdaj Windows 10 vezan na hardware fingerprint? Če ja, potem v primeru večjih menjav komponent pride do problema?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Alien123 ::

hojnikb je izjavil:

ne ga srat z nuklearko od 390.. uzami 970 za par evricov vec

http://www.mindfactory.de/product_info....


zakaj bi kupo neko no name gtx 970, ki je itq nasplosno slabša od r9 390ke?.. Nuklearko?.. froc smešn, ker bom dal na mesec 50 centov več je nuklearka? kaj živiš pod mostom?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

DarwiN ::

Alien, ~80W razlike je ogromna številka. In tudi malo več hrupa.. Kakorkoli 10-15% večja zmogljivost ali pač nižja poraba. Ne moreš zgrešit.. Osebno bi tudi raje vzel 970, ampak mogoče raj eno semi-pasivno Palitko ali pa MSI, ampak to je že mal dražje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

torej nižja poraba da boš na leto prihranil rečma 20 eurov?.. Pa po testih je v loudu gtx 970 za 10-40w manj požrešna.. Ko pa prijejo pošteni driveri vun pa bo še manj.. Mam msijevo r9 390, mi je pa konstantno na 45 stopinjah, s tem da se mi ventilatorji začnejo komaj vrtet pri 65 stopinjah.. ko bo pa še 4k ekran prišo pa še druga 390ka pride..

DarwiN ::

Poteto, potato. Sem šel pred časom namenoma delat en tak research po forumih, da bi videl kaj ljudje preferirajo.. Ker jasnega zmagovalca tako ali tako ni, ampak načeloma se za 1080p vzame gtx 970, za 1440p in 4k (SLI) pa 390.

BTW, AMD ne bo nikoli imel poštenih DX11 driverjev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Alien123 je izjavil:

torej nižja poraba da boš na leto prihranil rečma 20 eurov?.. Pa po testih je v loudu gtx 970 za 10-40w manj požrešna.. Ko pa prijejo pošteni driveri vun pa bo še manj.. Mam msijevo r9 390, mi je pa konstantno na 45 stopinjah, s tem da se mi ventilatorji začnejo komaj vrtet pri 65 stopinjah.. ko bo pa še 4k ekran prišo pa še druga 390ka pride..

45 v igrah ? i think not

Alien123 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ne ga srat z nuklearko od 390.. uzami 970 za par evricov vec

http://www.mindfactory.de/product_info....


zakaj bi kupo neko no name gtx 970, ki je itq nasplosno slabša od r9 390ke?.. Nuklearko?.. froc smešn, ker bom dal na mesec 50 centov več je nuklearka? kaj živiš pod mostom?

z porabo pride hrup, toplota, vecje zahteve po napajalcu... aja pa amd ima za en kurc dx11 driverje...

to in dejstvo da je v najbolsem primeru podobno hitra na 1080p je pac razlog za nakup 970....

btw, pametni kupijo 290 z bolhe za dosti mnaj ( je pa itk ista kartica z manj vrama)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alien123 ::


ja.. čisto ista je z 290ko.. pa kaj zaj če ma manj vrama.. lal

rocket league špilam na 66c ko se mi komaj začnejo ventilatorji vrtet na 20%, bf4 z VSRjem iz full hd na 2560:1600 vse maxed out na 90 fpsih pa prije do 75c.. tak da ni neke sparine :) Če pa vas malo zmoti ventilator da je glasn pa si kupite konzolo..

hojnikb ::

navij 290ko na 390 clocke ( oz se bolje, flasaj 390 bios na 290) pa bosta prakticno enaki...
#brezpodpisa

DarwiN ::

Spet en youtube video za debunkat.. 390 in 390X imaš navite MSI in ASUS, 290 in 970 pa stock (oziroma 970 je Zotak s 1076Mhz, torej praktično stock)..

Pa moraš še upoštevat, da so 300 kartice navite.. AMD zadnja leta tako ali tako samo še navija.. Če naviješ tako 390 (itak nima skoraj nič lufta) in 970tko, je 970tka takoj nedvomno boljši nakup..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

hojnik ne na pamet..

darwin zakaj bi jaz navijal grafo za 5%-10% boosta v fpsih, če itq mam 60hz ekran, pa vsaki špil ko igram je nekje povprečje pri 100fpsih na maxed? CS:GO mam konstantnih 300.. ne splača se ocjat.. pa navita 290ka ne bi mela konstantnih 60 v c3ki ker nereš OCjat rama .. :D

DarwiN ::

Zakaj pa potem nisi kupil 970tko, če imaš tako ali tako preveč fpsjev? Pač bi imel 5 fpsjev manj, torej 95 namesto 100... Ampak bi imel manjšo porabo, boljše driverje, večjo tišino, hevc, HDMI 2.0, itd.. Sploh če misliš imet 2 monitorja, potem ima AMD šele absurdno porabo.

edit: pa seveda se 390tke ne navija, ko pa je že po defaultu navita skoraj do amena.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Alien123 ::

ja ker bi mi grafa začela throttlat s totimi 3.5 giga rama..

glede driverov se strinjam, tišino mam jaz v kišti tak da ni blem, hevc?, mam monitor in tv 50incni prikloplen na grafo.. ne preseže preko 60c, torej se venti ne vrtijo.. poraba je ista..

DarwiN ::


To je poraba v idle.

Poglej, kje je 970tka in kje 390tka. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Bravo.. na mesec bos placal 50 centov manj.. al zivis nekje v pm ko je elektrika draga?

DarwiN ::

Kaj pa ko boš čez dve leti zamenjal ta 50" TV za 65" 4K TV, ki bodo takrat že sila ugodni, in ga ne boš mogel priklopit na PC (oziroma boš moral kupit hdmi 2.0 adapter za 80€, ki ti bo nabil input lag), ker imaš AMD grafo? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Zakaj pa bi imel 4k tv ki je lockan na 30 fpsji plus s tem da ima 10x vecji input lag? Ko pa imas zaj 4k monitorje displayportom z ipsom po 60 fpsji z pod 5ms?

Rajsi mam 30+ 4k monitor kot pa 4k tv k bojo komaj kanali v 4k cez 15 let v slo

hojnikb ::

Alien123 je izjavil:

hojnik ne na pamet..

darwin zakaj bi jaz navijal grafo za 5%-10% boosta v fpsih, če itq mam 60hz ekran, pa vsaki špil ko igram je nekje povprečje pri 100fpsih na maxed? CS:GO mam konstantnih 300.. ne splača se ocjat.. pa navita 290ka ne bi mela konstantnih 60 v c3ki ker nereš OCjat rama .. :D


Potem nas pa rasvetli z viri kako je AMD konkretno spremenil arhitekturo z 3xx serijo. Ker če pogledaš surove specse, je samo clock bump in nič druga. Shader configi so enaki.

Alien123 je izjavil:

ja ker bi mi grafa začela throttlat s totimi 3.5 giga rama..

glede driverov se strinjam, tišino mam jaz v kišti tak da ni blem, hevc?, mam monitor in tv 50incni prikloplen na grafo.. ne preseže preko 60c, torej se venti ne vrtijo.. poraba je ista..


Throttlat ? dafuq ?

Enim še vedno ni jasno, kaj je 3.5+.5GB in kaj to pomeni v praksi (ie gameplay)....

Alien123 je izjavil:

Zakaj pa bi imel 4k tv ki je lockan na 30 fpsji plus s tem da ima 10x vecji input lag? Ko pa imas zaj 4k monitorje displayportom z ipsom po 60 fpsji z pod 5ms?

Rajsi mam 30+ 4k monitor kot pa 4k tv k bojo komaj kanali v 4k cez 15 let v slo


HDMI 2.0 je seveda 60Hz. In vsak spodobn tv ima game mode, ki zbije input lag na minimum...

Alien123 je izjavil:

ja ker bi mi grafa začela throttlat s totimi 3.5 giga rama..

glede driverov se strinjam, tišino mam jaz v kišti tak da ni blem, hevc?, mam monitor in tv 50incni prikloplen na grafo.. ne preseže preko 60c, torej se venti ne vrtijo.. poraba je ista..


To je nekaj, na kar bo cel svet preklopu v roku par let. In takrat ti bo proc švical, amd grafa bo pa spala...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alien123 ::

Kaj ti pomaga hdmi 2.0 ce tv ni sposobn preko 30fpjev dat na 4k.. cez 3 leta bom jaz kisto menjal na novo.. takrat bojo nove grafe, proci itd.. ne glejte naprej ampak za zdaj.. koga briga kaj bo cez 1 leto

hojnikb ::

če ima tv hdmi 2.0, je tudi sposoben 60fps...

>ne glejte naprej ampak za zdaj.. koga briga kaj bo cez 1 leto

Za zdaj pa sploh ne gledaš amd, ker je tako vse še na DX11, kjer ima nvidia bolše driverje....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Kaj ti pomaga hdmi 2.0 ce tv ni sposobn preko 30fpjev dat na 4k..

Vsi novi 4k TVji so sposobni 60Hz in vsi imajo HDMI 2.0.. Uporabljam 40" 4k TV kot primarni "monitor" že pol leta. Ampak seveda potrebuješ Nvidio, ker AMD ni uspel overclockat HDMI 1.4 vezja na 2.0. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

>Nvidio, ker AMD ni uspel overclockat HDMI 1.4 vezja na 2.0. :)

Lahk bi vsaj degradiral chromo in dal 4k@60fps, kot ima nvidija )
#brezpodpisa

DarwiN ::

Lahk bi vsaj degradiral chromo in dal 4k@60fps, kot ima nvidija )

Verjetno še tega ni sposoben hardware, iz takšnega ali drugačnega razloga, drugače bi surely to omogočili po tolikšnem času.. Or not..:S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Kero grafo pa mas za 4k tv?

Pa najboljse je 2k 144hz monitor.. 4k se dolgo ne bo mel vec fpsov

DarwiN ::

GTX 980 imam.. Igram pa samo BF4 dvakrat na mesec, kjer dosegam 60fps na high/ultra (mešano)..

Če bi bil gamer, bi pa potreboval 980 Ti ja, in zgolj high nastavitve v kakšnih bolj zahtevnih igrah..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Na tvju spilas bf4 z misko.. neverjetno

DarwiN ::

Sej ni nobene bistvene razlike med TVjem in monitorjem... Nimam monitorja kot takšnega, ampak imam TV kot monitor. Monitorja nimam že ene 7 let.. Pred tem sem uporabljal 32" FHD TV.

V čem vidiš problem z miško?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

Verjtno misli, da ima vsak tv 100ms laga.
#brezpodpisa

Alien123 ::

Ne.. ma pa preko 50+.. naprimer moj sony 50w815b ma ene 25.. pa nimam zelje na njem spilat z misko ker ni isto kot da sedis za kompom..

hojnikb ::

jah, če neznaš kupit tvja z game mode, potem zna bit panika....

>pa nimam zelje na njem spilat z misko ker ni isto kot da sedis za kompom..

Maš prav, zram kompa meter stran od ekrana je res bedn občutek...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

4k TVji (Samsung, Sony) imajo okrog 25-35ms ja... FHD pa manj.. Ampak če ti čutiš ta lag, potem sem jaz bicikelj.

BTW, novega 4k Sonyja lahko po želji preklopiš na FHD resolucijo in 120Hz, kadar igraš igre..

Edit: Ti verjetno tvojga Sonyja nisi preklopil na Game mode. Ali pa si ultra občutljiv.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

ali ma pa vklopljen vsync ali pa tipkovnico preko kakega drekastega usb huba.

Razlogov za lag je lahko miljon, ne samo slab tv/ekran
#brezpodpisa

Alien123 ::

Hojnik star si ene 13 let.. tak da ti niti nem vec..

Stalno ga priklopim na game mode ko spile igram.. jebovas :D

Neres spilat fpske na tv.. kaj je z vami

hojnikb ::

>Hojnik star si ene 13 let.. tak da ti niti nem vec..

a se ti zdi, da sn se registriral na slotech pr 5 letih ? :))

>Neres spilat fpske na tv.. kaj je z vami

Ma to je ja zakon. Zram pa še en proper surround. Tabolš feeling.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alien123 ::

Ja nwm zakaj mam komp vredn preko jurja, ozvocenje za 300 eurov, misko 150 eurov vredno pa vse original na kompu da bom pol spilal na vsync na tvju?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hojnikb ::

Sj lepo da si se pohvalo, ampak kaj točno hočeš povedat ?
#brezpodpisa

Alien123 ::

Hocem ti povedat da nisn laik za kompe.. kot si reko da spilam na vsync pa da nwm ce ma tv game mode :D

DarwiN ::

Pa streljačin ne igraš na TVju zaradi laga, ali zato ker na TVju igraš samo "gamepad" igre?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Laga tak niam.. sam spilam na monitorju za preciznost.. tv je za gamepad.. ala fifa, rpg itd.. nwm no .. kak komu paše

DarwiN ::

No torej ni nobenega problema. Smo te razkrinkali. Lag ni problem. Oziroma se nismo razumeli.. Ti si mislil, da imam jaz TV nekje Bogu za hrbtom, medtem pa jaz govorim o TVju v vlogi monitorja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

No tak pa ja.. jaz mam tv polek monitorja ki gleda na postlo in nwm sploh ki bi misko mel :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726343 (18119) hojnikb
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425171071 (120962) D3m

Več podobnih tem