» »

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Beki89 ::

Lp

Rabim nasvet glede menjave operaterja,trenutno imam še tušmobil ampak sem razočaran z njohovim storitvami. Torej koga izbrati
Telekom ima sedaj ponudbo -Paket Brezskrbni (neomejeni klici in sms + 10gb podatkov za max 5eur/m se pravi skupaj nekje 24 eur/mes
Simobil ima Ortoelastik zanimiv in pa Ultimativni M za 23eur/mes
Debitel me ni preprical z ponudbo

Menjam pa operaterja ker ko grem izven mesta v naravo takoj zmanjka signala in bom menjal

PS:
Zanima me pri telekomu kako je z telefonom če ga zelim vzeti z paketom. Na njihovi strani nimajo teko pregledno kot Simobil in
ne vem točno koliko pride cena aparata pri tej narocnini...

Hvala za odgovore. lp

hojnikb ::

telemach ma na paketih več tudi mobitel roaming
#brezpodpisa

NoBody- ::

T-2 brezcasni paketi. Vse neomejeno tudi v ts omrezju

jusv ::

hojnikb je izjavil:

telemach ma na paketih več tudi mobitel roaming


Točno tako! Telemach ima najboljše pakete + roaming v telekovomem omrežju. Jaz bi na tvojem mestu vzel paket Še več za 15€/mesec, pa imaš praktično vse neomejeno (5GB podatkov na polni LTE hitrosti) + d3go spletno tv + unifi (javni wifi-brezplačen). Tukaj ne moreš zgrešit.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

chucki ::

Če noče tuš mobila = telemach
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tr0n ::

T-2 of course. Glede na to, da imajo Telekom roaming in neomejen prenos, je no brainer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Beki89 ::

Telemach ne bom.. t-2 imam doma drugače vse od njih ampak mobilno mi niso všeč

Tr0n ::

Ce imajo ugodno ponudbo, dober roaming in neomejen paket, kaj tocno ti ni vsec?

jnovak ::

Povzetek & odprte opcije za OP:
1. Telemach (tudi brezplačno gostuje v Mobitel omrežju, kjer njihovo ne lovi) NI ok
2. Debitel (Mobitel omrežje) NI ok
3. T-2 (Mobitel omrežje) NI ok
.
.
.
4. Mobitel ... če drugi, cenejši ponudniki na Mobitelovem omrežju niso ok, a potem to bo?
5. Ostane samo še Simobil :) Ampak issue lahko nastane hitro, ker tudi Simobil ni perla kar se tiče pokritosti zahrbtnih predelov naše državice. So you're back @Mobitel.


Mobilniki in cene na paketih - najboljša ponudba trenutno pri Simobilu (pa še to le za nekaj izbranih modelov). Mobitel ima pa spetno stran tako zastavljeno, da moraš izbrati "Akcijska na 24 obrokov", da ti pokaže cene na paketih (med paketi navadno ni različnih cen, ampak kar ena "akcijska" za vse).

Beki89 ::

T2 res da ma neomejeno ampak jaz mislim vzet telefon zraven naročnine. Kar pa so tam zelo malo izbire

Do zdaj sm imel tusmobil in je stvar taka da ko grem izven "mesta" signala zmanjka. Ni neke konstantnosti..
Kateri operater ma boljsi signal simobil ali telekom pa nvm. Verjetno telekom.

rajc123 ::

ali ni sedaj po novem tusmobil telemach se pravi ce gres zdaj na telemach imas isto omrezje kot prej od tusmobila?

flameir ::

Tem o operaterjih je veliko, tako da sem si za vprašanje izbral pač to. Iščem operaterja oz. bolje rečeno predplačniško kartico pri kateremkoli od operaterjev, ki bo namenjena za hišni alarm. To pomeni, da bo klicev iz nje zelo zelo malo, morala bo poslati tudi sms, mora pa seveda biti za čim dalj časa ob enem pa držati tiste enote gor, ne da se po nekaj mesecih izbrišejo (tako imam v spominu, da se je to delalo včasih). Ker o ponudbah nimam pojma, vas prosim za nasvet. Hvala

OvCa77 ::

Al Telemach ma 4€ sim in 5€ dobroimetja ali pa simobil ma še danes za 5€ kartico in 5€ dobroimetja.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

gzibret ::

Ne vem.. jaz sem 6 mesecev nazaj presedlal na Telemach in je do sedaj vse OK, položnica pa je za 70% nižja, kot prej pri Telekomu.
Vse je za neki dobr!

fikus_ ::

Bob 4 cente naročniški paket. Resda je sim 15 €, sms je 4 cente, prav tako minuta pogovora. Naročnina je dejanska poraba in nic drugega, na začetku dobiš 100 min/sms.
Tudi če več mesecev ne koristiš, ti ne prekinejo naročnine.

BlaY0 ::

Torej ti ne blokirajo čez 3 mesece, če v tem času ne naložiš gor dodatnega dobroimetja? A si ziher?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fikus_ ::

Ne rabiš nalagat denarja ampak plačaš samo porabo. Ne prekinejo ti, ker je to naročnina.
Nekateri delajo tako, da plačajo npr. 10 € in dokler ne porabijo to, sploh ne dobijo položnice. Npr. da ne dobiš položnice za 4 cente, ker je provizija za plačilo položnice večja.
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...
Poglej na slo tech forumu o bob, je veliko napisanega.

BlaY0 ::

Aja, govoriš o naročniškem razmerju, sem spregledal (flameir išče predplačniško varianto). To pa ja. Verjetno res najboljša varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

flameir ::

Če sem prav razumel bo najdlje držal bob? Ker tu ne govorim o mesecih, ampak o letih neaktivnosti kartice.

AndrejS ::

Mobitel (Mobi) moreš napolniti vsake 3 mesce - za druge pa ne vem.

OvCa77 ::

fikus_ je izjavil:

Ne rabiš nalagat denarja ampak plačaš samo porabo. Ne prekinejo ti, ker je to naročnina.
Nekateri delajo tako, da plačajo npr. 10 € in dokler ne porabijo to, sploh ne dobijo položnice. Npr. da ne dobiš položnice za 4 cente, ker je provizija za plačilo položnice večja.
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...
Poglej na slo tech forumu o bob, je veliko napisanega.

Pa sej lahko plačaš tudi s kartico preko interneta brez provizije
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Cervantes ::

Jaz sem šel k Telekomu, Modri. Vse HD, najpomembneje, telefonski klici s stancionarca na vsa Eu omrežja v paketu. 3GB downloada. Kolikor sem gledal, trenutno najboljsi deal v Sl.
Ne da bi hotel delati reklamo, sorry.

dunda ::

Kako je sedaj na Telemachu s tem, če želiš uporabljati Mobitelovo omrežje?
V naših koncih je Telemach skoraj na ničli. O Simobilu sploh ne bi govoril. Tako, da ostanejo samo zadeve, ki imajo Mobitelovo omrežje.

Včasih vem, da je bilo neko doplačilo za to gostovanje v Mobitelu, kasneje pa se mi zdi, da so ukinili. Sedaj na njihovih straneh ne najdem ničesar o tem.
https://www.kacnje.eu

jusv ::

Telemachovi novi paketi imajo vključeno tudi gostovanje v telekomovem omrežju (razen LJ, ker ima tam telemach super omrežje). Imaš neko omejitev hitrosti tudi za podatke, a ti bo vse delalo za ceno paketa (brez doplačil).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dunda ::

Hvala. Sicer so mi vmes tudi oni odgovorili. Menda je omejitev pri podatkih na 1 Mbps. Tako da je vse skupaj videti kar ugodno.
Upam, da jim omrežje dobro deluje ... pri Telekomu načeloma res nisem imel težav. Ampak cena je pa kar občutno višja.

Aha, še tole - ali je preklop na Telekom avtomatski ali je treba ročno izbrati omrežje? Saj verjetno obstaja kakšen widget za namizje, da hitro preklopiš?
https://www.kacnje.eu

Bellzmet ::

Kaj pa T-2 ima kdo? Teli paketi Brezčasni zgledajo kar OK. To dejansko dela na Mobitel ombrežju, kot če imaš Mobitel?

Pinturicchio ::

Beki89 je izjavil:

Lp

Rabim nasvet glede menjave operaterja,trenutno imam še tušmobil ampak sem razočaran z njohovim storitvami. Torej koga izbrati
Telekom ima sedaj ponudbo -Paket Brezskrbni (neomejeni klici in sms + 10gb podatkov za max 5eur/m se pravi skupaj nekje 24 eur/mes
Simobil ima Ortoelastik zanimiv in pa Ultimativni M za 23eur/mes
Debitel me ni preprical z ponudbo

Menjam pa operaterja ker ko grem izven mesta v naravo takoj zmanjka signala in bom menjal

PS:
Zanima me pri telekomu kako je z telefonom če ga zelim vzeti z paketom. Na njihovi strani nimajo teko pregledno kot Simobil in
ne vem točno koliko pride cena aparata pri tej narocnini...

Hvala za odgovore. lp


Potem nikar za boga ne jemlji simobila.

jusv ::

dunda je izjavil:

Hvala. Sicer so mi vmes tudi oni odgovorili. Menda je omejitev pri podatkih na 1 Mbps. Tako da je vse skupaj videti kar ugodno.
Upam, da jim omrežje dobro deluje ... pri Telekomu načeloma res nisem imel težav. Ampak cena je pa kar občutno višja.

Aha, še tole - ali je preklop na Telekom avtomatski ali je treba ročno izbrati omrežje? Saj verjetno obstaja kakšen widget za namizje, da hitro preklopiš?


Ročno imaš nastavljeno na Telemach. Če ne bo dovolj signala od telemacha ti bo sam telefon zamenjal omrežje. Takrat boš imel zgoraj desno R zraven črtic signala.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dunda ::

jusv je izjavil:

dunda je izjavil:

Hvala. Sicer so mi vmes tudi oni odgovorili. Menda je omejitev pri podatkih na 1 Mbps. Tako da je vse skupaj videti kar ugodno.
Upam, da jim omrežje dobro deluje ... pri Telekomu načeloma res nisem imel težav. Ampak cena je pa kar občutno višja.

Aha, še tole - ali je preklop na Telekom avtomatski ali je treba ročno izbrati omrežje? Saj verjetno obstaja kakšen widget za namizje, da hitro preklopiš?


Ročno imaš nastavljeno na Telemach. Če ne bo dovolj signala od telemacha ti bo sam telefon zamenjal omrežje. Takrat boš imel zgoraj desno R zraven črtic signala.


Hvala.
https://www.kacnje.eu

CrustyDOD ::

Bellzmet je izjavil:

Kaj pa T-2 ima kdo? Teli paketi Brezčasni zgledajo kar OK. To dejansko dela na Mobitel ombrežju, kot če imaš Mobitel?

Ja.

Imamo 3 mobitele na T2. Eden prišel v paketu, druga dva sta Brezčasni paket. Smo ravno v območju, kjer dostikrat preklopi iz T2 omrežja na Mobitel in obratno. Tako da sem vrjetno pol časa na T2, polovico pa na Mobitel omrežju. Oboje deluje brez problemov.

Prej je bil en mobitel na Telekomu, kjer ni bilo problemov razen večjega računa, en mobitel pa na simobilu, kjer je pa dostikrat ven metalo pa še dražji račun je bil.

Prihranek na mesec: cca 20 eur.

BivšiUser2 ::

Naslednji mesec mi poteče vezava pri telemachu pa nekako ne odgovarja več. Razmišljam o prehodu na T2. Predvsem so mi važni hitri upload (sedaj: 40/4), da so v programsko shemo vključeni madžarski programi, en mobilni paket za nezahtevnega uporabnika, en mobilni paket z več podatki, vidim, da imajo neomejeno v druga slo omrežja, mogoče bi še prav prišel statični IPv6 naslov. Trenutno se plačuje nekje okrog 100€ za vse, res pa je, da se še trenutno odplačuje en telefon. Novega ob menjavi ne mislim vzet, le številko prenest.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Invictus ::

T4 Giga na optiki, če jo imaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

negotiator ::

Malo bi si temo sposodil; ima še kdo občasno težave s signalom pri mobitelu? Včasih je poln signal, večinoma je nekje na polovici, dostikrat pa se mi zgodi, da sploh ni storitve, in to dostikrat v primeru, ko signal nujno rabim. Naj še dodam, da se to zgodi na različnih krajih - enkrat je signal, enkrat ga ni.
All easy problems have already been solved.

krneki0001 ::

Telekom ima zadnje dni kr velke probleme, danes jim je kr del omrežja dol padel.

Je pa recimo problem če iz telekoma kličeš simobilovega uporabnika ali obratno, ker kr sredi pogovora ven vrže. Če je pa še razdalja večja vmes (recimo klic iz kopra v lj ali iz lj v ms), takart te po po manj kot minuti pogovora ven vrže. In ko še enkrat kličeš te enako ven vrže po manj kot minuti pogovora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110556 (57303) OK.d
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751061 (40739) MrStein
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256418 (5679) mirancar
»

Kateri mobilni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5016307 (11404) ...:TOMI:...
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10733774 (24215) MKC00

Več podobnih tem