» »

TS vs. T-2 vs. Simobil

TS vs. T-2 vs. Simobil

MxxW5 ::

Rad verjamem, da je bilo teh tem že na milijone, ampak ker se pogoji in paketi hitro spreminjajo, sem vseeno odprl novo temo.

Torej, sem naročnik TS (že dolga leta) in sem s storitvami zelo zadovoljen, s ceno pa ne.

Želje so sledeče: neomejeni pogovori&SMS in vsaj 3GB prenosa podatkov na mesec. Želel bi si tudi kakšne ugodnosti za tujino (sedaj imam za 2,90 EUR/dan neomejen prenos podatkov v vseh državah EU), ampak to ni pogoj.

TS: Brezskrbni B, cena 25 EUR (dejanska) http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

T-2: Brezčasni L, cena 18 EUR http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/b...

Simobil: Ultimativni M, cena 23 EUR https://www.simobil.si/narocniski-paket...

Je kdo tole kaj raziskoval? Kje so pasti posameznih paketov? Zakaj je T-2 tako poceni? So kakšni skriti stroški?

Kaj mi svetujete? Če se da, bi ostal na TS omrežju.

modelno1 ::

T-2 nima nobene opcije tujina, pa LTEja tudi ne.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MxxW5 ::

Bistven podatek. Hvala lepa!

Kaj pa primerjava TS vs. Simobil?

Veron ::

Bolj kot ne, zadnje čase, razlika samo v paketih. Oboji imajo LTE že dobro pokrit, ni nekih razlik (imam oba oparaterja). Izberi tistega, ki ti ponuja ugodnejši paket za tvoje potrebe.

MxxW5 ::

Kaj pa to, da Simobil paket Ultimativni M ponuja le z zmanjšano hitrostjo LTE-ja 40/5 Mbit/s, namesto 150/50 Mbit/s (brez vezave - vezati se ne mislim niti v sanjah)? NA Telekomovih straneh sploh ne najdem, kakšno hitrost LTE-ja ponuja....

Veron ::

Pri telekomu imam Modri paket in je omejen LTE na 20/5

harvey ::

Morda za ošvrkniti paket Telemach še več - z opcijo EU/ZDA. Če te počasen support ne moti in da ti kdaj kaj ne deluje:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

igor0203 ::

Če se ne motim, mislim da je pri vseh osnovni LTE 40/5, za doplačilo pa 150/50 Mbit/s. Ne vem pa kako je z LTE pri T-2.

edit: Simobil ima brezplačno 20/3 Mbit/s. Za doplačilo pa je možna hitrost 150/50 Mbit/s.
Še link: https://www.simobil.si/mobilni-internet...

edit2: No pa sem našel tudi za Telekom.

V določenih paketih je hitrost prenosa podatkov določene z izbiro paketa. Pogoj za delovanje prenosa podatkov v omrežju LTE/4G je vklop storitve Hitri Internet LTE/4G PLUS, ki je vključena brezplačno. Hitrost prenosa podatkov je na podrejenih razmerjih (SIM 2, Druga številka) določena le v primeru, ko ima nosilno razmerje hitrost prenosa podatkov predpisano. V primeru, da nosilno razmerje hitrosti prenosa podatkov nima določene, je hitrost prenosa podatkov na podrejenih razmerjih neodvisna od izbranega nosilnega paketa ter vklopljene oziroma nastavljene hitrosti na nosilnem paketu. Najvišje hitrosti prenosa podatkov, ki veljajo v posameznem paketu, so:

Hitrost do 10/2 Mb/s velja za pakete: Mobilni Internet XS, Mobilni Internet S, Neomejeni A, Deezer neomejeni, Enostavni 100, Enostavni 100 plus, Enostavni 300, Enostavni 300 plus, Enostavni 1000, Enostavni 1000 plus, Penzion 300, Penzion 300 plus, Poslovni Enostavni 100, Poslovni Enostavni 100 plus, Poslovni Enostavni 300, Poslovni Enostavni 300 plus, Poslovni Enostavni 2000.

Hitrost do 20/5 Mb/s velja za pakete: Gluhi plus, Mobilni Internet M, Neomejeni B, Neomejeni C, Poslovni Neomejeni C, Pos. paket mobitel in internet, Net 2 GB, Net neomejeni, EU neomejeni, Paket 2015, Brezskrbni, EU brezskrbni, Džabest Na Polno, Džabest Ruzak, Modri.

Hitrost do 150/50 Mb/s velja za pakete: Mobilni Internet L, Mobilni Internet XL, Mobilni Internet LTE/4G poslovni, Neomejeni D, Poslovni neomejeni D.


Link: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Veron ::

Telekom Modri paket piše, da je 150/50. Ampak zgleda meni ne deluje :)

jusv ::

Pri Še več dobiš 5GB prenosa za 15€ (oz. 12, če si tudi naročnik fiksnih storitev). Mislim, da je to daleč najbolj konkurenčna ponudba. Imaš urejeno LTE omrežje, d3go (spletna tv) in možnost koriščenja unifi točk po celotnem Balkanu. Imaš pa še opcijo EU/ZDA za tujino.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MxxW5 ::

Hja, Telemach me skrbi, zato ga niti nisem omenjal. Slišal sem kar nekaj (sicer nepreverjenih) zgodbic o neupravičeno izdanih računih, dodatnih zaračunavanjih nečesa, izpadih omrežij...

Kako je z omrežjem pri Telemachu? Kolikor vem, so oni kupili Tušmobil, ki je pred tem kupil Vegino omrežje, ki ni bilo ravno bog ve kaj. Je sedaj omrežje boljše? Kakšne so izkušnje z dosegljivostjo in prenosom podatkov? Neomejeni klici in 5 GB nič ne koristijo, če je pokritost slaba.

MxxW5 ::

Sem se potrudil in prebral sosednjo temo o Telemachu. Kaj dosti mi ni pomagalo, ker izkušnje uporabnikov noro variirajo. In sedaj imam enako dilemo kot veliko uporabnikov: Ali izbrati TS (ali Simobil - cene so primerljive) za 25 EUR/mes., ali tvegati in iti na Telemach, ki za "na papirju" primerljivo storitev računa 10 EUR/mes. manj? Pojma nimam.

jusv ::

Meni dela vsepovsod kjer se gibljem. Na večini lokacij imam LTE. Omrežje pa so v celoti prenovili lani poleti/jeseni. Na voljo še je telekomovo gostovanje (tudi prenos podatkov), ki se ne doplača, zato se trenutno ne splača preplačevati TS.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MxxW5 ::

Odločil sem se. Naredil bom takole: do septembra bom obdržal (svinjsko dragi) Telekomov Paket 2015. Čez poletje imam velike načrte (Praga, Budimpešta, Dunaj, morebiti še Bratislava in Firence), ta paket pa mi omogoča nekaj, kar mi (po najboljših informacijah) noben drug ne: neomejen prenos podatkov kjerkoli v EU za 2,90 EUR/dan. Kdor je že uporabljal androidni telefon v večjem mestu ve, da poti nazaj ni več (fotoaparat, Maps, prihodi/odhodi javnega prometa, podatki o vseh znamenitostih in neznamenitostih, restavracijah, gostilnah, pubih...., prevajalnik....). Jeseni pa ponovno premislim vse skupaj in vzamem nekaj cenejšega (ter upam, da do takrat kaj pametnega ponudijo).

Mi gre pa sicer res na živce politika vseh naših ponudnikov glede tujine. Ponujajo ugodne pogoje za Hrvaško. Kaj rabim na Hrvaškem prenos podatkov?! Tam se kopam, ne pa buljim v telefon. Wi-Fi pa je itak povsod v sobah. Dajte mi ugoden paket za celo EU. Jaz sem za prenos podatkov pripravljen precej plačati - 3 EUR/dan -, fino boste zaslužili, jaz pa ne bom hodi izgubljen po Pragi. Če mi ne ponudite ničesar (ali pa smešno malo prenosa podatkov), bom jaz roaming ugasnil, vi boste pa zaslužili 0.

modelno1 ::

V tem paketu imaš omejitev na 1 GB na dan v tujini, tako kot na paketu EU neomejeno na Telemachu ...

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MxxW5 ::

1 GB/dan = dejansko neomejeno (vsaj zame).

Telemach ponuja za 10 EUR/mesec 1 GB/mesec (ne dan). Ampak to ni problem. Jaz dejansko prenos podatkov v tujini rabim ene 5-10 dni na leto, ti dnevi pa so ponavadi porazdeljeni med maj, junij, julij in avgust. Telemach = 50 EUR, s tem, da imam potem septembra še jebo z odjavo tega paketa ("Veljavnost paketa se samodejno podaljšuje do izklopa paketa."). Pri TS so moji stroški 2,90 EUR/dan, tiste dni, ko sem pač v tujini. Res odlična opcija za naročnike, kar je verjetno razlog, da je TS v aktualnih paketih ne ponuja več (se mi zdi).

Po drugi strani pa je seveda res: Tudi z všteto tujino dobiš pri Telemachu paket za 25 EUR/mesec, kar je ceneje kot TS brez tujine. Pa dobiš zraven še boga in pol (UniFi, D3Go, ali kaj je že tisto...). Na papirju Telemach zmaga, o tem ni dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

modelno1 ::

Malo bolje poglej:

Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MxxW5 ::

Ja, to sem pa spregledal. Hvala lepa!

igor0203 ::

Ima kdo info ali LTE deluje pri T-2?

gregor_m ::

igor0203 je izjavil:

Ima kdo info ali LTE deluje pri T-2?


Ne deluje. Baje pa se nekaj dela na tem, da bo od poletja naprej podprt tudi LTE.

igor0203 ::

Najlepša hvala za info.

MxxW5 ::

Resno razmišljam o Telemachu, odkar mi je modelno1 pokazal tisto za tujino (3 EUR za 24 ur). Všeč mi je tudi, da na veliko odpirajo svoje centre, kar mi pove, da so se zadeve resno lotili (ne pa tako kot pred njimi Tušmobil in Vega).

Je pa ena majhna "težavica". Že dvakrat sem klical njihov klicni center (predvčerajšnjim in danes), obakrat so me skenslali in obljubili, da bodo poklicali nazaj (česar sicer še nisem doživel, ne pri TS, ne pri bobu, ne pri Simobilu, ne pri T2). Poklicali še niso in imam občutek, da tudi ne bodo. Upam, da se zavedajo, da zaradi tega, ker ne zaposlijo treh študentov več, po nepotrebnem izgubljajo obstoječe in potencialne stranke. Strošek parih dodatnih študentov na mesec je za Telemach dobesedno zanemarljiv. Izguba posla zaradi tega pa še zdaleč ne. Res kratkovidno in tipično slovensko.

modelno1 ::

Btw: Telemach ima akcijo: pri sklenitvi razmerja preko spleta dobiš 1 mesec brezplačne naročnine in brezplačno priključnino.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jusv ::

MxxW5 je izjavil:

Resno razmišljam o Telemachu, odkar mi je modelno1 pokazal tisto za tujino (3 EUR za 24 ur). Všeč mi je tudi, da na veliko odpirajo svoje centre, kar mi pove, da so se zadeve resno lotili (ne pa tako kot pred njimi Tušmobil in Vega).

Je pa ena majhna "težavica". Že dvakrat sem klical njihov klicni center (predvčerajšnjim in danes), obakrat so me skenslali in obljubili, da bodo poklicali nazaj (česar sicer še nisem doživel, ne pri TS, ne pri bobu, ne pri Simobilu, ne pri T2). Poklicali še niso in imam občutek, da tudi ne bodo. Upam, da se zavedajo, da zaradi tega, ker ne zaposlijo treh študentov več, po nepotrebnem izgubljajo obstoječe in potencialne stranke. Strošek parih dodatnih študentov na mesec je za Telemach dobesedno zanemarljiv. Izguba posla zaradi tega pa še zdaleč ne. Res kratkovidno in tipično slovensko.


Na FB še jim napiši, tam ponavadi hitreje odreagirajo. Ali pa jih pokliči v jutranjih oz. večernih urah, ko imajo manj navala.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

The Shadow ::

Vsak operater ima svoje prednosti in slabosti.

Če si se resno lotil zadeve izbiranja ponudnika, potem kar osebno pristopi do prodajalca v poslovalnici. Tole preko telefona je tako neumno s stranki strank in neprofesionalno s strani podjetij.

Telemach ima dvojni signal, kar pomeni, da uporabnik uporablja Telemachovo omrežje ter brezplačno gostuje v Telekomovem radijskem omrežju (če pade signal te rukne na telekom).

v tujini pa je važno samo da preklopiš na omrežje s katerim ima ponudnik sklenjeno pogodbo... običajno dobiš ob pogodbi seznam operaterjev v tujini.

in Telemach nima več študentov v svojih vrstah :)

mirancar ::

igor0203 je izjavil:

Če se ne motim, mislim da je pri vseh osnovni LTE 40/5, za doplačilo pa 150/50 Mbit/s. Ne vem pa kako je z LTE pri T-2.

edit: Simobil ima brezplačno 20/3 Mbit/s. Za doplačilo pa je možna hitrost 150/50 Mbit/s.
Še link: https://www.simobil.si/mobilni-internet...

edit2: No pa sem našel tudi za Telekom.

V določenih paketih je hitrost prenosa podatkov določene z izbiro paketa. Pogoj za delovanje prenosa podatkov v omrežju LTE/4G je vklop storitve Hitri Internet LTE/4G PLUS, ki je vključena brezplačno. Hitrost prenosa podatkov je na podrejenih razmerjih (SIM 2, Druga številka) določena le v primeru, ko ima nosilno razmerje hitrost prenosa podatkov predpisano. V primeru, da nosilno razmerje hitrosti prenosa podatkov nima določene, je hitrost prenosa podatkov na podrejenih razmerjih neodvisna od izbranega nosilnega paketa ter vklopljene oziroma nastavljene hitrosti na nosilnem paketu. Najvišje hitrosti prenosa podatkov, ki veljajo v posameznem paketu, so:

Hitrost do 10/2 Mb/s velja za pakete: Mobilni Internet XS, Mobilni Internet S, Neomejeni A, Deezer neomejeni, Enostavni 100, Enostavni 100 plus, Enostavni 300, Enostavni 300 plus, Enostavni 1000, Enostavni 1000 plus, Penzion 300, Penzion 300 plus, Poslovni Enostavni 100, Poslovni Enostavni 100 plus, Poslovni Enostavni 300, Poslovni Enostavni 300 plus, Poslovni Enostavni 2000.

Hitrost do 20/5 Mb/s velja za pakete: Gluhi plus, Mobilni Internet M, Neomejeni B, Neomejeni C, Poslovni Neomejeni C, Pos. paket mobitel in internet, Net 2 GB, Net neomejeni, EU neomejeni, Paket 2015, Brezskrbni, EU brezskrbni, Džabest Na Polno, Džabest Ruzak, Modri.

Hitrost do 150/50 Mb/s velja za pakete: Mobilni Internet L, Mobilni Internet XL, Mobilni Internet LTE/4G poslovni, Neomejeni D, Poslovni neomejeni D.


Link: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Čist tko me zanima, zakaj bi se sploh sekiral za to višjo hitrost LTE-ja ?
Normalne stvari bodo isto hitre, če pa na polno downloadaš je pa:
pri 150mbps boš pokuril 3GB mesečne naročnine v 3 minutah
pri 20mbps boš pokuril 3GB mesečne naročnine v 20 minutah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586600 (6068) Jerry000
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624072 (16891) Lonsarg
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255139 (3786) J.McLane
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10734038 (24479) MKC00
»

LTE (4G) @ Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9629330 (21065) GTX970

Več podobnih tem